dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Instalacja pex - hydraulik

    Witajcie, hydraulik przerabiał mi instalację grzewczą w bloku, mianowicie rozgałęział grzejnik takim trójnikiem. Wydaje mi się, że zrobił OK, jednak zastanowiło mnie czy lekko zagięty pex nie traci na trwałości, fachowiec powiedział, że absolutnie.
    ZDJĘCIE: https://www.fotosik.pl/zdjecie/efc4ebfff79e8f95

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Dwa błędy w sztuce moim zdaniem :

    - ze zdjęcia wnioskuję że ta przeróbka będzie zalana w posadzce. W tego typu łączeniach nie jest zalecane łączenie na złączki skręcane tylko zaprasowywane.
    - ten pex nie jest zagięty tylko przełamany i w tych miejscach na pewno jest zmniejszony przekrój rury. Jak bardzo - nie wiem ale przepływ jakoś tam będzie zaburzony. Hydraulikowi nie chciało się włożyć do środka sprężyny która temu zapobiega w trakcie gięcia, amatorszczyzna z jego strony.

    Jeżeli jest pewien swego, niech da pisemną gwarancję na 10 lat na ten fragment jego pracy.

  3. #3

    Domyślnie

    Kształtki które zalewamy betonem powinny to być połączenia zaciskowe typu "Press" lub "Push".

    Rura także nie może tak wyglądać, została po prostu przełamana.

    Póki całość jest jeszcze odkryta proponuje wyciąć trójnik, zastąpić go kształtką typu Press i wymienić zagniecione odcinki rury.
    http://pl.kan-therm.com/

  4. #4

    Domyślnie

    To walnie jak nie za rok to za 5 czy 10 lat ,zalejesz sąsiadów i będziesz musiał skuwać z metr posadzki , to ma być na na trójniku zaprasowanym a nie skręcanym, dodatkowo po zaprasowaniu , okręć taśmą izolacyjną aby zabezpieczyć metal kształtki przed korozją jak ma być zalane betonem.

  5. #5

    Domyślnie

    Rurka jest złamana, od razu do wymiany nawet jesli na razie nie cieknie. No i jak kolega pisze, następnym razem zrób to na zaciskanych pexach ktore mają 10 razy większą niezawodność.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony