dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1

    Domyślnie PARAPET w kuchni, parapety kuchenne

    Czy w kuchni gdzie meble kuchenne znajduję sie pod oknem i sięgaja prawie do samego parapetu warto dawać parapet czy ładniej będzie wykończyć to miejsce tą samą kafelką jaka jest na ścianie Proszę o poradę lub jakies zdjęcia tych rejonów

  2. #2

    Domyślnie

    U nas blat kuchni w miejscu parapetu jest szerszy i tworzy jedną płaszczyznę. Jest to wygodne bo żadne paprochy nie wchodzą między blat i parapet.
    Wszystko zależy na jakiej wysokości wypada parapet i jak planujecie wys. blatu. U nas to wypadło na 100 cm i jest to świetna wys. blatu, oboje mamy powyżej 170 cm i przy pracach kuchennych nie boli nas kręgosłup.
    Ale gdyby blat miał być niżej, to jestem za opcją kafelkową, łatwiej uszczelnić takie połączenie i chyba ładniej wygląda.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Parapet w kuchni-jak dopasować?help:)

    Kuchnia ma 2 okna.I nie może się doczekać parapetów z firmy Natura.
    Jedyne wyjście to chyba zamontować parapety kamienne.
    Tylko jaki kolor wybrać,zważywszy,że szafki bedą jasnożółte-stat Ikea
    http://www.ikea.com/webapp/wcs/store...ts=10110*10652

    a uchwyty metalowe.Blat- "aluminium".Płytki prawdopodobnie ecru z paskiem mozaiki wielokolorowej-żółcie,bęże,brązy.
    Ściany jasno beżowe,ale o odcieniu szaro chłodnym.
    Parapety oprócz tego,ze się stykać będą z oknami -ciepły brąz,to będą przy tych płytkach ecru.
    Ten kamień to lepszy,żeby był szary czy ecru?
    Pomóżcie,bo jajko zniosę z tego wybierania.
    Jestem elastyczna i mogę zmienić ew. te płytki, np. na zwykłe 10X10 w jednolitym kolorze.Tylko jakim?

    W salonie który jest przy kuchni parapety są drewnianie w kolorze brązowym.

  4. #4

    Domyślnie

    Pooglądaj zdjęcia w mojej kuchni

    Pozdrawiam.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Uśmiecham się o komentarz,bo nie za bardzo widzę jaki to kamień.
    Napisz proszę,co to jest i jaki to kolor?
    Dzięki bardzo!

  6. #6

    Domyślnie

    Marmur mielony: konglomerat PORTO.
    Z tego samego jest blat w kuchni.

  7. #7

    Domyślnie

    Dla mnie jasny parapet stopi się z resztą


    My też mamy konglomerat - parapety są jasne, blaty takie będą również, a fronty planujemy podobnie jak ma Nina Mirgos

    Tu jasność - tam jasność - dla mnie osobiście za dużo tej jasności, jakiś kontrast by się przydał - takie jest moje zdanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Moja kuchnia też będzie jasna- fronty z litego drewna - white oak.
    Ideałem dla mnie byłby szary granit typu Kashmir white, ale cena jest przerażająca Przy 5 metrowym blacie różnica w cenie między granitem tańszym a droższym jest duża.
    Dlatego się waham. Tańszy szary to oczywiście nasz granit strzegomski, ale dla mnie ma za "gruby wzór", no i zdarzają się brzydkie "myszki"białe czy czarne. Dlatego zdecyduję się chyba na chiński granit "yellow rock", b. ładny, drobny wzór, o beżowym odcieniu z dorbnymi szarymi plamkami. I co najważniejsze 350 zł za m kw., a nie powyżej 800.

    Z tego samego kamienia będę też mieć parapety, które będą na równi z blatem.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    No ja też myślę o szarym,ale najlpiej,żeby był cały szary bez żadnych "znaczeń".

    NIna,a gdzie kupiłaś te parapety?
    monika,gdzie można zobaczyć ten kamień?

    Dzięki bardzo.

  10. #10

    Domyślnie

    Kamień kupowałam w Żyrardowie, koszt wyjściowy około 650 PLN za metr kwadratowy, ale się dobrze targowałam Już nie pamiętam ile tego wyszło łącznie.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie PARAPET W OKNIE KUCHENNYM

    Witam, mam mały dylemat, czy robić w oknie kuchennym parapet czy zrezygnować i obudować płytkami lub drewnem. Czy ma ktoś takie rozwiązanie, jeżeli tak to proszę o zdjęcia. Dziękuję i pozdrawiam

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    raczej Ty wklej fotę jak wygląda ta kuchnia bo to wszystko zależy od układu i wystroju. no i chyba to jednak kwestia gustu. ja osobiście jestem za parapetem.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Jeszcze jej nie mam, bo dopiero czekam na okna, dlatego chciałabym widzieć jak to wygląda bez parapetu, bo mam czas zastanowić się. Bo jak parapet to trzeba więcej zostawić miejsca do podmurowania okna. Pod oknem na pewno nie będzie zlewozmywaka.

  14. #14

    Domyślnie

    sylvia,
    jeśli będziesz miała tam zabudowę kuchenną to najlepiej parapet połączyć z blatem ciągu roboczego, czyli parapet i blat w jednym jeśli nie będzie tam szafek to zrób parapet
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Pod oknem będą szawki i blat roboczy, ale nie wiem czy mi wyjdzie okno na równo z blatem, bo dość wysoko jest to okno a i tak już je troszkę zamówiłam wyższe. Teraz mi jest ciężko obliczyć, bo dopiero będzie chudziak, potem podłogówka i płytki więc dokładnej wysokości nie mam. I dlatego chciałabym zobaczyć zdjęcia okna bez parapetu obrobione drewnem lub płytkami.

  16. #16

    Domyślnie

    ja od początku zamierzałam mieć blat na równi z parapetem, tak mi się po prostu podoba
    ale to kwestia gustu
    ja bym chyba mimo wszystko przy takim rozwiązaniu zrobiła parapet ....
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  17. #17

    Domyślnie

    jeśli pod oknem zamierzasz mieć blat roboczy to nie rób parapetu.


    Nawet jeśli okno wypadnie wyżej niż blat, to zrezygnuj zupełnie z parapetu, bo będzie to trochę chaotycznie wyglądało (parapet i blat??? jakoś mi to nie pasuje razem)

  18. #18

    Domyślnie

    Moim zdaniem niezależny parapet wygląda lepiej. Byle tylko na tym samym poziomie. Ponadto, jeśli bierzesz gotowy blat, to nie musisz się martwić o szerokość, która standardowo wynosi 60 cm.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Moim zdaniem niezależny parapet wygląda lepiej. Byle tylko na tym samym poziomie. Ponadto, jeśli bierzesz gotowy blat, to nie musisz się martwić o szerokość, która standardowo wynosi 60 cm.
    Popieram

  20. #20

    Domyślnie

    Jabym zrobiła paparapet w kolorze blatu, bądz też w kolorze okna. Ale napewno nie płytki.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony