dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 87
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak się spala 35mp to te 4 niewiele Jak się spala 5-6mp to bardzo dużo
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Teść ma dom z dwunastki i powiem Ci szczerze nie wyobrażam sobie przezimować w takich warunkach.
    12 cm to dobre na domek gospodarczy. To nie bal, to belka...

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Oprócz domków gospodarczych są jeszcze letniskowe
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jak się spala 35mp to te 4 niewiele Jak się spala 5-6mp to bardzo dużo
    Drewno ma zupełnie inną charakterystykę, niz to oficjalnie próbuje się w Polsce propagować. Oprócz innej niż oficjalna izolacyjności, ma też pewne walory akumulacyjne...To nie jest tak, że materiał musi posiadać wyraźnie określone cechy. Choćby cegła szamotowa, która nam służy jako akumulator, w papierach producentów nazywana jest zwykle izolacyjną... Drewno to trudny do zbadania, często niestety lekceważony dar natury. Czasem jego parametry różnią się znacznie w obrębie jednego gatunku. Zależy to nie tylko od siedliska (rodzaju gleby, jej wilgotności, wysokości n.p.m.) ale tez od miejsca na Ziemi, gdzie wyrosło...Bardzo łatwo brednie wypisywane na temat izolacyjności drewna konstrukcyjnego, zweryfikować na podstawie zużycia drewna opałowego. Choćby w Twoim domu. Zgodnie z teoria Czołgisty, dom o Twoich parametrach powinien zużywać dwa - trzy razy tyle drewna opałowego, a tak nie jest. Ja mam swojego "badacza", niedaleko Ciebie. To ten przez którego nie dojechałem... http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    12 cm to dobre na domek gospodarczy. To nie bal, to belka...
    No nie za bardzo, krawędziak raczej bo bale to jeszcze mniejsze wymiary. Mowa oczywiście o tarcicy
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Drewno ma zupełnie inną charakterystykę, niz to oficjalnie próbuje się w Polsce propagować. Oprócz innej niż oficjalna izolacyjności, ma też pewne walory akumulacyjne...To nie jest tak, że materiał musi posiadać wyraźnie określone cechy. Choćby cegła szamotowa, która nam służy jako akumulator, w papierach producentów nazywana jest zwykle izolacyjną... Drewno to trudny do zbadania, często niestety lekceważony dar natury. Czasem jego parametry różnią się znacznie w obrębie jednego gatunku. Zależy to nie tylko od siedliska (rodzaju gleby, jej wilgotności, wysokości n.p.m.) ale tez od miejsca na Ziemi, gdzie wyrosło...Bardzo łatwo brednie wypisywane na temat izolacyjności drewna konstrukcyjnego, zweryfikować na podstawie zużycia drewna opałowego. Choćby w Twoim domu. Zgodnie z teoria Czołgisty, dom o Twoich parametrach powinien zużywać dwa - trzy razy tyle drewna opałowego, a tak nie jest. Ja mam swojego "badacza", niedaleko Ciebie. To ten przez którego nie dojechałem... http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/
    Mnie do drewna przekonywać nie musisz, na jego temat moglibyśmy podyskutować poza forum ale nie dojechałeś A ś.... czeka
    Czołgista używa komutera, programu z pewnymi danymi przypisanymi. Mój dom powinien być przyczynkiem do mojego bankructwa i to wcale nie zdanie czołgisty, tak nie jest z wielu względów (troszkę namieszałem w projekcie pierwotnym). Czołgista idzie w troszkę innym kierunku, tylko moim zdaniem przerabianie starego domu drewnianego na okołopasywny to przerost formy nad treścią.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Drewno ma zupełnie inną charakterystykę, niz to oficjalnie próbuje się w Polsce propagować. Oprócz innej niż oficjalna izolacyjności, ma też pewne walory akumulacyjne...To nie jest tak, że materiał musi posiadać wyraźnie określone cechy. Choćby cegła szamotowa, która nam służy jako akumulator, w papierach producentów nazywana jest zwykle izolacyjną... Drewno to trudny do zbadania, często niestety lekceważony dar natury. Czasem jego parametry różnią się znacznie w obrębie jednego gatunku. Zależy to nie tylko od siedliska (rodzaju gleby, jej wilgotności, wysokości n.p.m.) ale tez od miejsca na Ziemi, gdzie wyrosło...Bardzo łatwo brednie wypisywane na temat izolacyjności drewna konstrukcyjnego, zweryfikować na podstawie zużycia drewna opałowego. Choćby w Twoim domu. Zgodnie z teoria Czołgisty, dom o Twoich parametrach powinien zużywać dwa - trzy razy tyle drewna opałowego, a tak nie jest. Ja mam swojego "badacza", niedaleko Ciebie. To ten przez którego nie dojechałem... http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/
    Jezeli mozesz to podaj zweryfikowane czyli te dane są poprawne inaczej, danych termicznych czyli lambdy i pojemnosci cieplnej sie nie propaguje, te dane uzyskano na podstawie badan i są one nie tylko obowiązujące w Polsce ale i na całym swiecie. Rozumiem ze spiskowa teoria dziejów w odniesieniu do fałszowania stałych fizycznych w oniesieniu do drewna ma się dobrze. Dlatego zdradz nam te własciwe dane a przy okazji podaj komu zalezy na fałszowaniu tych danych. To forum to istna kopalnia wątków nie z tej ziemi, takie budowlane x-files.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Często te wyliczenia, badania itd. weryfikuje życie OZC też To co dostałem na papierku nadaje się do ...., tak wiem mogłem zapłacić 3x tyle i dostał bym ... no właśnie co? Czy to że domy dobrze ocieplone (nowe) w tradycyjnej technologi budowania od kilku tygodni trzeba ogrzewać a dom drewniany (teoretycznie dziurawy bez ocieplenia) nie, to właśnie takie budowlane x-files?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Drewno ma zupełnie inną charakterystykę, niz to oficjalnie próbuje się w Polsce propagować. Oprócz innej niż oficjalna izolacyjności, ma też pewne walory akumulacyjne..
    Od wilgotności - zależy jaką lambdę będzie miało drewno .. czy 0,16 W/mK.. czy w porywach do 0,09W/mK..nic więcej.
    Pojemność cieplna też nie jest tajemnicą, pisałem o tym ..2,5 kJ/kg źle? 24cm cegły = 26 cm deski dębowej.

    (teoretycznie dziurawy bez ocieplenia) nie, to właśnie takie budowlane x-files?
    wiem czemu tak jest też żadna tajemnica.
    Ale dla mnie słodki skarb

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Od wilgotności - zależy jaką lambdę będzie miało drewno .. czy 0,16 W/mK.. czy w porywach do 0,09W/mK..nic więcej.
    Pojemność cieplna też nie jest tajemnicą, pisałem o tym ..2,5 kJ/kg źle? 24cm cegły = 26 cm deski dębowej.

    wiem czemu tak jest też żadna tajemnica.
    Ale dla mnie słodki skarb
    I tą wiedzę mozna wykorzystać by taki "dziurawy" bez ocieplenia zużywał tyle kWh w roku co dobrze ocieplony murowaniec I wilk syty i owca cała.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli mozesz to podaj zweryfikowane czyli te dane są poprawne inaczej, danych termicznych czyli lambdy i pojemnosci cieplnej sie nie propaguje, te dane uzyskano na podstawie badan i są one nie tylko obowiązujące w Polsce ale i na całym swiecie. Rozumiem ze spiskowa teoria dziejów w odniesieniu do fałszowania stałych fizycznych w oniesieniu do drewna ma się dobrze. Dlatego zdradz nam te własciwe dane a przy okazji podaj komu zalezy na fałszowaniu tych danych. To forum to istna kopalnia wątków nie z tej ziemi, takie budowlane x-files.
    Ja nie mam ani potrzeby, ani ochoty wyszukiwać tabelek na życzenie...Jestem tylko fanem drewna i przeciwnikiem jego deprecjacji. Głównie przez globalne koncerny, czerpiące z takich praktyk zyski....Sporo informacji, które Cię interesują, zawiera ten dział. Często na takie dane trafiałem. Pewnie wystarczy tylko trochę cierpliwości, a znajdziesz...

    Powiedziałem tylko, że te Twoje jakieś tam "zweryfikowane dane", nie pasują do doświadczeń na Alasce, na Syberii, u Remiksa i w domu z linki którą wkleiłem. Weryfikacji dokonano w tych przypadkach na podstawie zużycia energii do ogrzewania...

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ja nie mam ani potrzeby, ani ochoty wyszukiwać tabelek na życzenie...Jestem tylko fanem drewna i przeciwnikiem jego deprecjacji. Głównie przez globalne koncerny, czerpiące z takich praktyk zyski....Sporo informacji, które Cię interesują, zawiera ten dział. Często na takie dane trafiałem. Pewnie wystarczy tylko trochę cierpliwości, a znajdziesz...

    Powiedziałem tylko, że te Twoje jakieś tam "zweryfikowane dane", nie pasują do doświadczeń na Alasce, na Syberii, u Remiksa i w domu z linki którą wkleiłem. Weryfikacji dokonano w tych przypadkach na podstawie zużycia energii do ogrzewania...
    Dziwne ze moje obliczenia pasują w juz w ponad tysiacu domów, nie wykonuję obliczen budynków na Alasce i Syberii, nie wykonywałem tez obliczen dla Remiksa, ale sądze aby jego dom odbiegał parametrami od innych.
    Co cierpliwosci to nie znalazłem alternatywnych danych dotyczących drewna na tym forum, rozumiem ze te dane są tajne i dlatego nie chcesz ich ujawnic. Korzystam z danych oficjalnych czyli dokladniej ze stałych fizycznych ktore są podane we wszelkich opracowaniach naukowych dotyczących paliw. Pierwsze słyszę aby istniały inne alternatywne wartosci stałych fizycznych drewna. To cos podobnego do UFO, dzieki ktoremu mozna wyjasnic to co niewyjasnione. Wiem ze jestes fanem drewna ale okazuje sie ze jestes fanem teorii spiskowych, cos na podobienstwo TB ktory wszedzie widzi ogolnoswiatowy spisek ciepłowników. Chwile szukałem w internecie hasła pt, "fałszowanie danych/stałych fizycznych", nie znalazłem ani jedego wpisu. Mi to sie kojarzy z manią przesladowczą, wszedzie zaczynasz widziec przeciwników drewna a w szczegolnosci jego palenia. Z racji twojego zawodu to rozumiem, ale uzasadnianiem tego teoriami spiskowymi to juz lekkie przegięcie.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie


    niech sobie każdy opowie..

    Weryfikacji dokonano w tych przypadkach na podstawie zużycia energii do ogrzewania...
    żeby tak zrobić, potrzeba utrzymać ciągle temp zadaną.
    A nie w nocy .. temp spada do +15 czy niżej st i można śmiało powiedzieć.. spalił mniej

    I tą wiedzę mozna wykorzystać by taki "dziurawy" bez ocieplenia zużywał tyle kWh w roku co dobrze ocieplony murowaniec I wilk syty i owca cała.
    nie tyle, bo sam widzisz, dom na płycie, poddasze gacone zostało ile ? 150m2 ściany .. to jakieś 3kW mocy przy największym mrozie.. i jakieś 1,5 kW średnio.
    Tu Remiks nie ma żadnych jakiś tajemnych wiedz, czy czegoś co by było nie do udowodnienia. Liczymy straty przez przenikanie, liczymy straty na wentylację - dla Kolegi
    Asolt to żadne arkana.

    Moje doświadczenie z domami drewnianymi jest takie - cieplejsze ~2x cieplejsze niż domu ceglane im współczesne.. ale nie tak ciepłe jak obecny standard.. choć sam masz płytę + poddasze. Nikt nie chce się oszukiwać, przecież na co mi by było izolowanie.. jak bym
    mógł mieć komfort bez izolacji..
    Mój dom do remontu, to spore wyzwanie, ale jak można go zrobić zgodnie z tym co nie raz już przestawiałem →
    a w środku mieć lite drewno. Nie znam przypadku, żeby jakiś "chłop" na wsi nie chciał szalować domu, jedynie finanse, to stopowały.. każdy miał parcie na dołożenie bodaj tej okładziny..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 02-10-2017 o 17:52

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Fajne te 15 stopni w nocy u mnie nawet po dwóch dobach nieobecności (braku ogrzewania) i zewnętrznej zero do minus kilku (w innych nie testowałem więc nie będę naginał) nie spadło do tej temperatury. Można spalać kilka godzin by grzać kilkanaście do powiedzmy dwudziestu kilku (akumulacja)
    Bardzo ciekawy drugi obrazek czołgisty szkoda że temp. w dół kończą się na plus 7, ciekawe jak to wygląda przy minus 10-20. Nie chciałem tego tematu ruszać ale sam się ruszył, może asolt ma lepsze dane.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie chciałem tego tematu ruszać ale sam się ruszył, może asolt ma lepsze dane.
    ale temp masz od np -20 do +20 na przekroju ściany.
    Tak jak pisałem.. na upartego można przyjąć 0,09W/mK tyle co Ytong energoo (dry). Nie neguje drewna, ba
    z tego okna nie raz się wyglądało.. takie czasy.. stąd wiem jak złym budynkiem jest ceglane zamczysko .. zimne i nieprzyjemne .. a też "wojny" na forum były, że cegła ciepła.. i "mróz nie przechodzi".

    Fajne te 15 stopni w nocy
    rekord ? +3 .. gdzie na zewnątrz było -36 nad ranem .. podkarpackie to nie jakieś ciepłe miejsce.. Jak w Stuposianach było -38 prawie.. to u nas tylko 2st cieplej..

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Faktem jest że Asolt dla mnie nie liczył
    Merkava, ściany z bala jest nawet mniej bo 100m2. Jest jeszcze poddasze itp. tak że tam też trzeba doliczyć. Pewnie że pf jest zabiegiem świadomym i tutaj jest zysk. Ja nie twierdzę że mam dom pasywny, mało tego uważam że dom z bala nie ocieplonego nigdy pasywnym nie będzie pewnie energooszczędnym też nie Wiem z jakim domem walczysz i nigdy nie doradzał bym Ci pozostawienie drewna bez ocieplenia co nie znaczy że nie można postawić domu drewnianego z litych bali i nie zbankrutować na ogrzewaniu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dziwne ze moje obliczenia pasują w juz w ponad tysiacu domów, nie wykonuję obliczen budynków na Alasce i Syberii, nie wykonywałem tez obliczen dla Remiksa, ale sądze aby jego dom odbiegał parametrami od innych.
    Co cierpliwosci to nie znalazłem alternatywnych danych dotyczących drewna na tym forum, rozumiem ze te dane są tajne i dlatego nie chcesz ich ujawnic. Korzystam z danych oficjalnych czyli dokladniej ze stałych fizycznych ktore są podane we wszelkich opracowaniach naukowych dotyczących paliw. Pierwsze słyszę aby istniały inne alternatywne wartosci stałych fizycznych drewna. To cos podobnego do UFO, dzieki ktoremu mozna wyjasnic to co niewyjasnione. Wiem ze jestes fanem drewna ale okazuje sie ze jestes fanem teorii spiskowych, cos na podobienstwo TB ktory wszedzie widzi ogolnoswiatowy spisek ciepłowników. Chwile szukałem w internecie hasła pt, "fałszowanie danych/stałych fizycznych", nie znalazłem ani jedego wpisu. Mi to sie kojarzy z manią przesladowczą, wszedzie zaczynasz widziec przeciwników drewna a w szczegolnosci jego palenia. Z racji twojego zawodu to rozumiem, ale uzasadnianiem tego teoriami spiskowymi to juz lekkie przegięcie.
    Wiesz co? Czep się tramwaju! Żyj sobie dalej w swoim błogim przeświadczeniu nieomylności swoich rachunków, i jedynej prawdziwej wiedzy o drewnie....
    ....i miej o mnie jak najgorsze zdanie...

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post

    niech sobie każdy opowie..

    żeby tak zrobić, potrzeba utrzymać ciągle temp zadaną.
    A nie w nocy .. temp spada do +15 czy niżej st i można śmiało powiedzieć.. spalił mniej

    nie tyle, bo sam widzisz, dom na płycie, poddasze gacone zostało ile ? 150m2 ściany .. to jakieś 3kW mocy przy największym mrozie.. i jakieś 1,5 kW średnio.
    Tu Remiks nie ma żadnych jakiś tajemnych wiedz, czy czegoś co by było nie do udowodnienia. Liczymy straty przez przenikanie, liczymy straty na wentylację - dla Kolegi
    Asolt to żadne arkana.

    Moje doświadczenie z domami drewnianymi jest takie - cieplejsze ~2x cieplejsze niż domu ceglane im współczesne.. ale nie tak ciepłe jak obecny standard.. choć sam masz płytę + poddasze. Nikt nie chce się oszukiwać, przecież na co mi by było izolowanie.. jak bym
    mógł mieć komfort bez izolacji..
    Mój dom do remontu, to spore wyzwanie, ale jak można go zrobić zgodnie z tym co nie raz już przestawiałem →
    a w środku mieć lite drewno. Nie znam przypadku, żeby jakiś "chłop" na wsi nie chciał szalować domu, jedynie finanse, to stopowały.. każdy miał parcie na dołożenie bodaj tej okładziny..
    Czołgisto. Masz jakąś tabelkę, która uwzględnia np wielkość przyrostów rocznych? To jest parametr, który potrafi zmienić właściwości drewna o 50% w górę lub w dół. Albo tabelkę, która uwzględnia termin ścinki?...A może coś na temat siedliska? Słyszałeś o praktyce ścinania lasu na gruntach porolnych włącznie na opał?

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Koledzy, dajcie sobie na wstrzymanie. Cudów tutaj nie ma, bo są zupełnie nie potrzebne.
    co nie znaczy że nie można postawić domu drewnianego z litych bali i nie zbankrutować na ogrzewaniu.
    Nie zaprzeczam, szukamy tu progu "bólu" po którym można uznać za dużo. Przy 100m2 to jest nie duży udział, maleńki, dom z jednorodnego materiału jeszcze ratuje się - mniejszą wartością mostków termicznych, szczególnie jak mamy żelbet, wtedy robi się bigos. Prawdopodobnie, jeśli by się "uprzeć" to dobrze wyprowadzone "bale" opędził by jakimś kociołkiem na pellet, aż miałby z 12 kW -13 kW, da się przeżyć, wychowałem się w domu, gdzie ściany U0,72 ceramiczne pustaki, plus okna skrzynkowe, nad ranem jak się nie podkładało.. bywało z 12 st to jak by spadło w dobę do +12 też źle by nie było. Nie mniej wisi nad chałupą widmo wychłodzenia.
    Czemu parcie na izolację ? wg różnych kalkulacji, najpewniejszy gwarant stabilnej temperatury, a nie ma to jak mieszkanie teraz. kiedy jest grzać nie grzać..
    i przesunięcie tego na cały sezon, chce taki stan zobrazować, jak w okresie lata, w jego najzimniejszych dniach nadal jest przyjemnie bez ogrzewania.
    Ściany mają przyjemną temp, są wygrzane po upałach, a później miły chłodek z wentylacji - to wypada przeciągnąć na blisko cały sezon.
    Stan samogrzejności- to jest ~7 W/m2 mocy przy -30 a jak będzie gorzej, to akwarium na pintset liter i po sprawie
    Kominki Piotr Batura w brakarstwo się dopiero co zagłębiam.
    Oczywiście, w jednej kłodzie będzie C18 i C40 lub lepiej. Takie jest drewno.
    Po rolne - rośnie tak jak by miało prąd w korzeniach .. jak ma mniej jak 2 słoje na cm przekroju - ino opał.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 02-10-2017 o 22:55

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Koledzy, dajcie sobie na wstrzymanie. Cudów tutaj nie ma, bo są zupełnie nie potrzebne.
    Prawdopodobnie, jeśli by się "uprzeć" to dobrze wyprowadzone "bale" opędził by jakimś kociołkiem na pellet, aż miałby z 12 kW -13 kW, da się przeżyć
    Ok na wstrzymanie
    Nie trzeba się upierać za bardzo, myślę że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Zapraszam do siebie, bywali u mnie forumowicze, Piotr niestety nie dojechał
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony