dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 23
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 441
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Tak czy siak,Kaszpir zrozumie o co chodzi,jak zrobi się zima.Pełna zima.Teraz dostał tylko tego namiastkę,a i tak to odczuł.Nie ma komfortu kiedy podłoga nie promieniuje ciepłem.A przy 7-10cm wylewce,nie trwa to na tyle długo by było komfortem.
    Jak dla mnie,przy G11 za 53 gr,jakieś doświadczenia z T2 to archaizm.Grzeję tak,aby utrzymywać komfort i cieszyć się promieniowaniem podłogi tam gdzie tego chcę i potrzebuję.Temp.na wyświetlaczu termometra to nie wszystko i każdy o tym wie.Im cieplejszy dom,to jest to bardziej odczuwalne;.Niby na skali 21-22 deg,a jak podłoga zbyt długo nie pracuje to przyjemnie nie jest.To tak jak z zyskami bytowymi.
    Ale co tu rozumieć ?

    Jak obecny sposób pracy czyli z ograniczeniem czasowym nie zapewni mi komfortu to na termostacie przełączę program i będzie pompa grzała 24 godziny na dobę a może tyle ile potrzeba , bo ciągle będzie temperaturę kontrolował termostat ..

    Co do II taryfy to nie ma jakiegoś przymusu. Ja mam od chyba 8 lat taryfę G12w i w nowym domu też mam , bo przy moich wyliczeniach nas się ona opłaca.
    Patrzę na ostatni rachunek za prąd to w taniej taryfie u nas zużycie prądu było ponad 3x wyższe niż w drogiej taryfie , więc oszczędności są i to nie małe ...

    Jakby się okazało że Ii taryfy mi się nie opłacają to zawsze może zmienić na G11 bezpłatnie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    A po co różnicować temp. zasilania w zależności od temperatury zewnętrznej?
    Dla minimalnych oszczędności wynikających z ułamkowego wzrostu COP?
    Chyba, że walczymy o każdą kWh w taniej taryfie.

    Podłogówka jest największym buforem.
    I w odróżnieniu od baniaka ma znakomitą zdolność samoregulacji.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    A jaki jest sens puszczać w podłogę 30 czy 35 stopni i męczyć pompę na wysokich obrotach oraz co godzinę kazać jej stawać bo brak odbioru co wiąże się dodatkowo z odszranianiem i procedurą związaną z zatrzymaniem spręzarki skoro ten sam efekt można osiągnąć puszczając w podłogę 25 czy 26 stopni i pompa na niższych obrotach będzie pracować stabilnie przez trzy czy cztery godziny?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Kaszpir

    Ja też korzystam z II taryfy.
    Za ostatni kwartał prawie w 73%.

    Plusfoto

    Mieszkasz już, czy ciągle przyjeżdżasz na weekend?
    Tak pytam, bo puszczanie w wylewkę wody o temp. 25-26* w żadnym domu - nawet Twoim, nie da temp. wyższych niż 20.

    Coś mi się również wydaje, że nie za bardzo rozumiesz zjawisk związanych ze szronieniem jednostki zewnętrznej oraz cyklem pracy układu chłodniczego.
    Praca sprężarki z temp. wody powrotnej bliską 20*, wbrew Twojemu mniemaniu jest dla tegoż układu chłodniczego znacznie bardziej obciążająca niż np. z 25.

    Przejrzyj instrukcję serwisową. Poczytaj o chłodnictwie.

    Pozdrawiam

    Pratchawiiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    73% pracy w drugiej taryfie to chodzi o pompę czy wogóle zużycie prądu?

    Kaszpir - nie wierzę, ze masz 3x większe zużycie w taniej taryfie.

    U Mnie od listopada poszłą prądu 1500 KW, z czego 900 KW taniej czyli 60% ogółem.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  5. #245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Kaszpir

    Ja też korzystam z II taryfy.
    Za ostatni kwartał prawie w 73%.

    Plusfoto

    Mieszkasz już, czy ciągle przyjeżdżasz na weekend?
    Tak pytam, bo puszczanie w wylewkę wody o temp. 25-26* w żadnym domu - nawet Twoim, nie da temp. wyższych niż 20.

    Coś mi się również wydaje, że nie za bardzo rozumiesz zjawisk związanych ze szronieniem jednostki zewnętrznej oraz cyklem pracy układu chłodniczego.
    Praca sprężarki z temp. wody powrotnej bliską 20*, wbrew Twojemu mniemaniu jest dla tegoż układu chłodniczego znacznie bardziej obciążająca niż np. z 25.

    Przejrzyj instrukcję serwisową. Poczytaj o chłodnictwie.

    Pozdrawiam

    Pratchawiiec
    Prathawiec pamiętaj że mówię o wersji H.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post

    Kaszpir - nie wierzę, ze masz 3x większe zużycie w taniej taryfie.

    .
    Chodzi o całkowite zużycie prądu.
    Pompa u mnie działała od września do połowy grudnia tylko w II taryfie , od kilku dni są dodane 2 godziny w drogiej taryfie jako "zapas" , ale czy będą często wykorzystane nie wiem ..

    Proszę , moje ostatnie rozliczenie za prąd ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozlicz.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	403769
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 26-12-2017 o 22:11
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #247

    Domyślnie

    U mnie grzanie w II taryfie działa wyśmienicie. Dopiero przy temperaturach dobrze poniżej -10 st. przez co najmniej kilka dni muszę ustawić pompę również na I taryfe. Zapotrzebowanie domu wg obliczeń 6,8kW. Pompa powietrze woda 9kW. Zapotrzebowanie domu rzeczywiste wychodzi (przy pierwszym sezonie!!!) poniżej 6kW

    Parametrami wyjściowymi do grzania jest krzywa grzewcza 28st dla -15 i 24 dla +15. Takie parametry mam ustawione na weekend. Żeby zbilansować grzanie w tygodniu w drogiej taryfie w II taryfie podbijam KG o 2st. Przy utrzymujących się większych mrozach jak już widziałem że pompa się nie wyrabia w taniej to grzałem dodatkowo w I taryfie z KG obniżoną o 1st. Przy mrozach -25stC pompa pracowała przez 3 dni praktycznie cały czas na maksimum.

    Parametry te były dobierane na podstawie obliczeń i później korygowane.

    Temperatura w salonie. Piki na minus wynikają z intensywnego wietrzenia. Piki na plus są np. wpływem odkurzacza pod czujnikiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KK.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	18,6 KB
ID:	403822
    http://s1.fotowrzut.pl/3M74NMFTOM/1.jpg

    Temperatura na wyjściu pompy ciepła. Około 18go grudnia obniżałem KG.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC_out.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	403823
    http://s1.fotowrzut.pl/1SQJKHLG9D/1.jpg

    Jeśli zima będzie jak dotychczas to w 100% zmieszczę się w II taryfie
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 27-12-2017 o 10:44
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    I jak tu ignorować zaletę II taryfy. Oczywiścię, wpisuję się w kanony niewolnika tanie taryfy....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171228_130530_resized.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	403945
    P.S.
    Odczyt za okres 11.10-11.12.17. Łączne zużycie 1206 kwh.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 28-12-2017 o 12:21 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Nie ma co ignorowac
    Duże macie zużycie w T2 - masz prawie 80%.
    Ja za okres 11-12 będę miał 600 w T1 i 900 w T2 - czyli 60% w taniej, łącznie 1500 KW.
    Wychodzi około 590 zł (61 gr i 25 gr), Jeśli miałbym płacić wg G11 to wyjdzie 740 PLN (0,49 gr)
    Szczerze - nie jest to jakaś mega duża różnica (75 PLN miesięcznie), więc jeśli miałbym dyskomfort to nie ma tragedii przejść na G11, zwłaszcza że jak większość w mroźniejsze dnie przeciągam grzanie w okienku popołudniowym a wodę od połowy listopada i tak podgrzewam dwa razy, od 05.00 rano i od 17
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Właśnie dystrybucja PGE podała taryfy na 2018 rok.
    https://pgedystrybucja.pl/Dla-Klienta/Taryfy-i-cenniki
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #251
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Tak pytam, bo puszczanie w wylewkę wody o temp. 25-26* w żadnym domu - nawet Twoim, nie da temp. wyższych niż 20.
    Zasilanie mam za sprzęgłem ok 26,5 deg,temp.wylewki w najbardziej odległym miejscu 23,4deg,temp.w pomieszczeniu 21,6deg.
    Możesz wierzyć lub nie

  12. #252
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Nie ma co ignorowac
    Duże macie zużycie w T2 - masz prawie 80%.
    .... więc jeśli miałbym dyskomfort to nie ma tragedii przejść na G11, zwłaszcza że jak większość w mroźniejsze dnie przeciągam grzanie w okienku popołudniowym a wodę od połowy listopada i tak podgrzewam dwa razy, od 05.00 rano i od 17
    Ani Ty kolego,ani nikt inny za wyjątkiem piszących o "samych zaletach T2" ,nie mieszka w tych domach -w ten sposób ogrzewanych.I o ile ktokolwiek się zgodzi ,abyś w takim domu zawitał,to przecież nie zostaniesz na kilka dni aby to sprawdzić Komfort cieplny,promieniowanie termiczne- dla każdego jest inaczej odczuwane.I tyle.
    Nikt nie zaprzeczy jednak,że "działająca podłoga" jest o wiele bardziej komfortowa w odczuciu ciepła,ponieważ wtedy jej promieniowanie jest maksymalne.Nie dwie ani sześć godzin po jej wyłączeniu.

  13. #253
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post

    Plusfoto

    Mieszkasz już, czy ciągle przyjeżdżasz na weekend?
    Kurcze,no nie mów że gość "smaruje" setki postów o ogrzewaniu PC,komforcie w domu -a ogrzewa póki co puste ściany.....

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ani Ty kolego,ani nikt inny za wyjątkiem piszących o "samych zaletach T2" ,nie mieszka w tych domach -w ten sposób ogrzewanych.I o ile ktokolwiek się zgodzi ,abyś w takim domu zawitał,to przecież nie zostaniesz na kilka dni aby to sprawdzić Komfort cieplny,promieniowanie termiczne- dla każdego jest inaczej odczuwane.I tyle.
    Nikt nie zaprzeczy jednak,że "działająca podłoga" jest o wiele bardziej komfortowa w odczuciu ciepła,ponieważ wtedy jej promieniowanie jest maksymalne.Nie dwie ani sześć godzin po jej wyłączeniu.
    Nawet jeśli nie mógłbym korzystać z g12 to grzałbym w taki sam sposób czyli czasowo. Opisywany przez Ciebie sposób ogrzewania nie jest dla mnie komfortowy. Nocą chce mieć chłodniej - lepiej mi się śpi, od rana i w ciągu dnia chce mieć cieplej. Grzanie non stop z tą samą temperaturą nie jest dla mnie komfortowe. Ty negujesz opłaty i niby niewolnictwo taniej taryfy a ja Twój sposób grzania bo kwota którą oszczędzam nie jest jakaś astronomiczna. Na C.O. to pewnie około 800zł na rok, do przełknięcia. Skoro komfort mi się nie zmniejsza a płacę mniej to czemu miałbym nie skorzystać. Może gdybym miał inny dom np. rozległy parterowy to można było by u mnie utrzymywac niższą temperaturę w sypialniach - natomiast u siebie mam centralnie umieszczoną otwartą klatę schodową która tak na prawdę ogrzewa mi sypialnie. Zdaje sobie sprawę, że w parterówkach inaczej to "działa". Ja opisuje to na swoim przykładzie. Mi się opłaca i mam komfort (jak widać subiektywny komfort moim zdaniem większy od Twojego, tym bardziej że u mnie w domu za dnia żona i dzieci są praktycznie cały czas. Cóż jeden lubi rybki drugi akwarium...
    Nowi użytkownicy - bądź osoby dopiero zainteresowane ogrzewaniem pompą mogą wejść sobie poczytać różne opinie. Ja polecam rozpocząć od G12 - jeśli się nie spodoba można przejść na G11.
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 29-12-2017 o 10:19
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Zasilanie mam za sprzęgłem ok 26,5 deg,
    temp.wylewki w najbardziej odległym miejscu 23,4deg,
    temp.w pomieszczeniu 21,6deg.
    Możesz wierzyć lub nie
    PF 25 cm / 20 cm XPS - to jest ocieplenie pod wylewką 10 cm ???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #256
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    PF 25 cm / 20 cm XPS - to jest ocieplenie pod wylewką 10 cm ???
    Nie.
    Płyta fundamentowa o grubości 25cm,20cm XPS pod płytą ( i na cokole płyty) i 10cm wylewki bez żadnych "bzdurnych" styropianowych przekładek w której utopione jest OP.

  17. #257
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Nawet jeśli nie mógłbym korzystać z g12 to grzałbym w taki sam sposób czyli czasowo. Opisywany przez Ciebie sposób ogrzewania nie jest dla mnie komfortowy. Nocą chce mieć chłodniej - lepiej mi się śpi, od rana i w ciągu dnia chce mieć cieplej. Grzanie non stop z tą samą temperaturą nie jest dla mnie komfortowe. Ty negujesz opłaty i niby niewolnictwo taniej taryfy a ja Twój sposób grzania bo kwota którą oszczędzam nie jest jakaś astronomiczna. Na C.O. to pewnie około 800zł na rok, do przełknięcia. Skoro komfort mi się nie zmniejsza a płacę mniej to czemu miałbym nie skorzystać. Może gdybym miał inny dom np. rozległy parterowy to można było by u mnie utrzymywac niższą temperaturę w sypialniach - natomiast u siebie mam centralnie umieszczoną otwartą klatę schodową która tak na prawdę ogrzewa mi sypialnie. Zdaje sobie sprawę, że w parterówkach inaczej to "działa". Ja opisuje to na swoim przykładzie. Mi się opłaca i mam komfort (jak widać subiektywny komfort moim zdaniem większy od Twojego, tym bardziej że u mnie w domu za dnia żona i dzieci są praktycznie cały czas. Cóż jeden lubi rybki drugi akwarium...
    Nowi użytkownicy - bądź osoby dopiero zainteresowane ogrzewaniem pompą mogą wejść sobie poczytać różne opinie. Ja polecam rozpocząć od G12 - jeśli się nie spodoba można przejść na G11.
    Kolego ,jeśli tak mogę...A kto tu grzeje non-stop?Jak możesz mieć większy komfort od mojego,kiedy klatka schodowa ogrzewa ci sypialnie?Co to za grzanie?Klatka schodowa to jedno,a sypialnie to drugie.Nieprawdaż?
    Ja mam rozległy dom w kształcie litery "T" podzielony na strefy.Mam też termostaty w pomieszczeniach,gdzie chcę różnicować temperaturę-wiele razy o tym pisałem.Projektowałem tak dom,aby móc różnicować temp.tak jak bym chciał.O mój komfort dbają termostaty,wbrew pierdołom jakie tu przeczytałem ,że tak się nie da,a tylko samoregulacja jest komfortowa i oszczędna.Bzdura.
    Jak dla mnie ,to opisywany przez Ciebie sposób grzania jest niekomfortowy i nieekonomiczny bo oparty na samoregulacji i ujednolicaniu temp w domu.
    Ja swój korytarz,przy sypialniach projektowałem z rurkami w podłodze co 20cm,bo wiedziałem że w przyległych sypialniach będę chciał mieć 20-21deg max i nie chciałem sypialni ogrzewać korytarzem.Zamykam drzwi od sypialni i mam co potrzebuję.

  18. #258
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Nocą chce mieć chłodniej - lepiej mi się śpi, od rana i w ciągu dnia chce mieć cieplej. .
    A jak to robisz,skoro masz T2 od 21.00-6.00-czyli właśnie nocą grzejesz,a w ciągu dnia nie grzejesz,no może w okienku dziennym T2?Coś tu nie gra....
    Co do reszty wypowiedzi się zgadzam.Dlatego w sypialni mam chłodniej non stop,a w salonie cieplej -także non stop.

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    A jak to robisz,skoro masz T2
    Ale cóż w tym widzisz dziwnego? U mnie pod nogami razem z wylewką jest 30 cm betonu. Zanim to się bujnie to akurat jest rano i pomalutku podłoga oddaje ciepło, O 13 znów dostanie małego kopa + zyski bytowe i co najmniej do 22 jest miło i przyjemnie. Po 22 jeszcze temp. spadnie gdzieś o 0,1 stopnia do 23 - 24 ale w tym czasie już podłoga zaczyna dostawać swoją porcję więc od 24 obserwujemy bardzo powolny wzrost temp. gdzieś w okolicy 0,1 stopnia na godzinę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #260
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale cóż w tym widzisz dziwnego? U mnie pod nogami razem z wylewką jest 30 cm betonu. Zanim to się bujnie to akurat jest rano i pomalutku podłoga oddaje ciepło, O 13 znów dostanie małego kopa + zyski bytowe i co najmniej do 22 jest miło i przyjemnie. Po 22 jeszcze temp. spadnie gdzieś o 0,1 stopnia do 23 - 24 ale w tym czasie już podłoga zaczyna dostawać swoją porcję więc od 24 obserwujemy bardzo powolny wzrost temp. gdzieś w okolicy 0,1 stopnia na godzinę.
    Rozumiem że już mieszkasz?
    Ehh te wasze kombinacje.
    Ja mam 35cm betonu i termostaty.Ustawioną krzywą tak,aby utrzymywać jak najkrótsze przerwy pomiędzy grzaniem,czyli dostarczam tyle co budynek potrzebuje.Dzięki temu mogę sobie pozwolić na temp zasilania dla 0deg,26-27 deg za sprzęgłem.I mam temp.w pomieszczeniach jakie potrzebuję.Nie wychładzam sztucznie podłogi aby grzać w okienkach T2.I tyle.

Strona 13 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony