dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 23
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 441
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Dzieci sie kąpią godzinę lub dwie przed nami, często wody nie starcza (tej nagrzanej w okienku 13-15). Nie bede czekal do 23ciej zeby sie umyć w wodzie nagrzanej w T2. To jest chore

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja też nie grzeję tylko w taniej, grzeje wodę od 05.00 rano do 47 stopni a później od 17.00 do 45 stopni. Jak liczyłem to 20 PLN więcej na miesiąc ale komfort duży większy, między 13-15 dogrzewam dom.

    U Mnie średnia cena T1 i T2 wynosi około 45 groszy więc i tak jest taniej niż w G11, a reku, pralka i tak chodzą cały dzień.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Dzieci sie kąpią godzinę lub dwie przed nami, często wody nie starcza (tej nagrzanej w okienku 13-15). Nie bede czekal do 23ciej zeby sie umyć w wodzie nagrzanej w T2. To jest chore
    a czy ja czekam? u mnie nie brakuje mocy żeby naładować zbiornik w T2 i wykąpać się w T1
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdaseb Zobacz post
    Dopuść wody do układu do 2 bar i obserwuj, czy nie schodzi?
    Dziś rano dopuściłem, jest 1.8 Bara na manometrze PC. Uruchomiłem też funkcję odpowietrzania - obiegówka cyklicznie uruchamiała się na krótkie chwile, przepływ wskazywał 33 l/m.

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Jak bedzie 70-80 w taniej to bedzie g... a nie oszczedność. Na tym forum T2 jest bardzo wychwalana ale wszyscy jakoś zapominają że oprócz ogrzewania bardzo dużo prądu zużywa się na inne rzeczy i te inne rzeczy w 90% robimy w drogich godzinach. Co z tego że na ogrzewaniu zaoszczedzimy 20% jak stracimy tyle samo na reszcie. Trzeba też pamiętać że ogrzewamy dom przez 6 miesięcy w roku a dwie taryfy mają przez cały rok i drogie godziny bedą też w miesiacach kwiecien - pazdziernik gdzie żadnych oszczedności na ogrzewaniu nie bedzie. Według mnie G12 opłaca sie tylko jesli lecimy z ogrzewaniem prądem przez ponad 90% w T2 i to spory domek gdzie tych KWh troche schodzi.
    mylisz się...

    miałem g11, mam g12w
    mam inwertera, ogrzewam cały czas, zarowno w t1 jak i t2, tylko lekko zmodyfikowałem - w drogiej zadana temp jest ciut niższa niż w taniej
    ale CO idzie sterowane krzywą i pogodówką...
    CWU grzeje i w taniej i w drogiej, ustawione mam tak samo jak CO - wyższa temp w taniej, niższa w drogiej, ale różnica to 45 do 43, więc pc dogrzewa kiedy potrzeba

    nikt nie zyje według taryf, używamy wszystkiego kiedy chcemy, jedyna różnica to zmywarka - która ustawiam codziennie na 22 - nie wynika to z chęci użycia taniego pradu, raczej trybu życia - po 22 zazwyczaj idę spać

    a co do wody w CWU - 4 osoby, dwójka małych dzieci, kąpiele od 19 do 21 zazwyczaj nigdy nie zabrakło mi goracej wody

    a co do porównania taryf - kompletnie nie przejmując się taryfami mam rachunki mniejsze na g12w niż na g11 - czort wie ile procent, liczyć nie chce mi się, ale wartość rachunku jest mniejsza, w zimie zauważalnie, w lecie ciut mniej
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kojak77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    42

    Domyślnie

    Mieszkamy od zeszłego roku od początku taryfa G12W (od 1 grudnia 2017 G13) i zużycie wynosi w 4274 w drogiej i 7577 w taniej.
    Gdyby była g11 to koszt ok 6300 zł (sam prąd z przesyłem) a w g12W wyszło ok 4800 zł.
    Staramy się pilnować godzin ale pracujemy z domu i używamy normalnie pozostały sprzęt AGD (oprócz pompy, pralki, zmywarki dodatkowo suszarka - chodzi w zasadzie codziennie)
    Projekt indywidualny parterowa stodoła dla 5 osób: Powierzchnia ogrzewana: 160m2 w tym 30m2 garaż i kotłownia, kubatura 432 m3, podłogówka + 2 ręcznikowce w łazienkach. silikat 18 + 20 cm styropianu 0,32; strop 20-35 cm wełny 0,35.
    Pompa Daikin Altherma 8KW. WM VUT 350 PE
    Kopciuszek Arkadia 9KW (w sezonie grzewczym/przejściowym spalam 3 m3 sezonowanego buka)
    Zużycie wody - średnio 13m3

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Trzeba by te rozważania o taryfach przesunąć do odpowiedniego dla nich miejsca

    Ale ja również lecę na G12w od samego początku jak zamieszkaliśmy w domu (1.5 roku).
    Ja to sobie prosto wyliczyłem - cenę za 1kWh z każdego rachunku w tym roku. I faktycznie, w okresie gdzie PC grzeje tylko CWU 1kWh jest droższy od tego w sezonie, ale jest to 0.60zł. Są takie z 3-4 miesiące. Potem cena 1kWh kręci się w okolicach 0.39-042zł (dzielę całą kwotę na rachunku przez ilość zużytych kWh), bo wiadomo, że więcej zużywam w T2. Zużycie dla PC w T2 to u mnie w najzimniejszym okresie zeszłego roku 76%.

    Broń boże nie jestem przywiązany do T2. Przy normalnym użytkowaniu sprzętów elektr. nie zważam na taryfy, ale przy G12w weekendy dają od 25-30% T2 w skali miesiąca.

    CWU grzeję tylko w taniej, raz lub dwa razy na dobę (nie mam okna z T2 w ciągu dnia) - wieczór i nad ranem.

    CO podbijam nad ranem mocniej, a termostat pokojowy w ciągu dnia decyduje, czy dogrzać do zadanych 22*C.

    Jestem mega zadowolony z wyboru taryfy. Nie czuję się jak więzień

    EDIT: @kojak77, co to za taryfa G13?
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kojak77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    42

    Domyślnie

    Właśnie sobie przypomniałem że jednak nie od początku miałem g12W.
    Podaję jeszcze raz zużycie od 4.11.2016 do 28.11.2017 - szczyt 2958, poza 7577 - czyli koszt ok 3900 zł
    Przy G11 byłoby ok 5600 zł.
    Ostatnio edytowane przez kojak77 ; 07-12-2017 o 10:32 Powód: post poniżej:)
    Projekt indywidualny parterowa stodoła dla 5 osób: Powierzchnia ogrzewana: 160m2 w tym 30m2 garaż i kotłownia, kubatura 432 m3, podłogówka + 2 ręcznikowce w łazienkach. silikat 18 + 20 cm styropianu 0,32; strop 20-35 cm wełny 0,35.
    Pompa Daikin Altherma 8KW. WM VUT 350 PE
    Kopciuszek Arkadia 9KW (w sezonie grzewczym/przejściowym spalam 3 m3 sezonowanego buka)
    Zużycie wody - średnio 13m3

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Jak bedzie 70-80 w taniej to bedzie g... a nie oszczedność. Na tym forum T2 jest bardzo wychwalana ale wszyscy jakoś zapominają że oprócz ogrzewania bardzo dużo prądu zużywa się na inne rzeczy i te inne rzeczy w 90% robimy w drogich godzinach. Co z tego że na ogrzewaniu zaoszczedzimy 20% jak stracimy tyle samo na reszcie. Trzeba też pamiętać że ogrzewamy dom przez 6 miesięcy w roku a dwie taryfy mają przez cały rok i drogie godziny bedą też w miesiacach kwiecien - pazdziernik gdzie żadnych oszczedności na ogrzewaniu nie bedzie. Według mnie G12 opłaca sie tylko jesli lecimy z ogrzewaniem prądem przez ponad 90% w T2 i to spory domek gdzie tych KWh troche schodzi.
    mylisz się i nawet nie wiesz jak bardzo.
    od końca 2014r. mam G12w (wcześniej tylko G12, bo nie było weekendowej)
    dane dla PC (pełne sezony grzewcze liczone od 1.10 danego roku do 30.09 następnego)
    2014/15 - 81,7% - oszczędność w porównaniu do G11 = 670zł
    2015/16 - 80,3 % - oszczędność = 864zł
    2016-2017 - 74,1% - oszczędność = 1021zł
    To było tylko dla PC
    dla całego dom(czyli prąd bytowy+PC)u wygląda to tak
    2014/15 - około 77% w taniej
    2015/15 - około 77% w taniej
    2016/17 - około 74,3% w taniej
    wniosek z tego jest oczywisty, na samym prądzie bytowym też oszczędzamy, tyle że trochę mniej. Dodam, że zdarza mi się tak grzać w drogiej taryfie, jak i CWU także w drogiej taryfie....Jeśli chodzi o prąd bytowy, to tylko zmywarka z opóźnionym startem na noc, czasami pralka na noc, ale coraz rzadziej. Cała reszta wtedy kiedy jest potrzebna.
    Za ostatnie 2 miesiące średnia cena z faktur z wszystkimi wliczonymi w to opłatami stałymi wyszła mi 0,37zł/kwh.
    Ktoś kto ma G11, może podać taką średnią cenę z wliczonymi wszystkimi opłatami stałymi??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #90
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Dzieci sie kąpią godzinę lub dwie przed nami, często wody nie starcza (tej nagrzanej w okienku 13-15). Nie bede czekal do 23ciej zeby sie umyć w wodzie nagrzanej w T2. To jest chore
    Daj sobie spokój.Tutaj ponad 90% towarzystwa jest zakładnikami T2 i nikt nie napisze,że jest stróżem w domu.Wszystkim jest gorąco jak wracają z pracy,zero dyskomfortu.Na jednym wątku pisze,że najzdrowiej jest spać w temp.19deg,a na wątku o grzaniu PC w drugiej taryfie,że najlepiej zasypiać jak jest chłodno a potem coraz cieplej aż do rana.Po czym gość wychodzi z domu na cały dzień i grzeje ściany.Wtedy kiedy go nie ma w domu,jest najprzyjemniej bo wtedy podłoga grzeje (okienko w T2).To jest chore.
    Zmywarki,pralki itd.pilnowanie od grzania do kąpania.Zapytaj natomiast ilu zwraca uwagę wybierając energooszczędne sprzęty do domu.A tutaj dyskomfort z powodu kilku stówek w roku-może nawet nie kilku.Spora część Panów od T2,siedzi i klepie posty od świtu do nocy na FM w ...polarach.Jest tu takich kilku Panów którzy mieli kotły na ekogroszek -którzy przez cały czas posiadania kotła na węgiel nie potrafili zrozumieć ,że byle czym nie da się napalić.Kupowali opał najtańszy jaki był na rynku i byli zdziwieni że tyle spalają.Teraz mają PC i dalej jest to samo.Tanie taryfy,prysznic w 1m,spłukujemy wodę tylko raz dziennie itd.
    Nie dowiesz się tu prawdy,nawet gdybyś chciał przejść na T2 ,to tutaj zastaniesz tylko same superlatywy.Rzeczywistość może być jednak inna.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 08-12-2017 o 17:28

  11. #91

    Domyślnie

    wyżej - brednie....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że na dzień dzisiejszy dla mnie nie ma lepszej taryfy niż G12w, trochę szkoda, że straszą nas zmianami taryf (dobrymi....).
    Grzeję tylko w taniej taryfie, choć ostatnio podlicznik wskazuje na 10% zużycie w droższej. Staram się rozkminić dlaczego tak się dzieje, zresztą nie ważne..
    Nie prawdą jest, że w moim domu wieczorem temperatury są niskie. Gdzieś w jakimś wątku wkleiłem zdjęcie rejestratora temperatury i wilgotności w domu. Znajduje się on w salonie na parterze.
    Każdego dnia po powrocie do domu (godziny popołudniowe) w domu temperatura utrzymuje się na poziomie 22.5oC, by po krótkim czasie podskoczyć do 23. W ciągu dnia w domu praktycznie nikt nie przebywa, G12w jest idealna właśnie dla takich rodzin, dla ludzi którzy w ciągu dnia przebywają po za domem- przedszkole, szkoła, praca. W sytuacji gdy przysłowiowa gospodyni domowa pozostaje w domu jest zgoła odmienna. Wtedy zastanowiłbym się nad sensownością taniej taryfy. Wszystkie weekendy spędzamy w komplecie w domu. Wtedy właśnie mamy zwiększony pobór prądu, przypomnę że wszystkie weekendy wciąż w przypadku G12w mieszczą się w taniej taryfie. Po za tym dom postawiłem w miarę energooszczędny, o odpowiedniej akumulacji więc grzechem by było nie korzystać z dogodności jaką dla mnie stanowi G12w....
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-12-2017 o 19:19 Powód: Uzupełnienie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Daj sobie spokój.Tutaj ponad 90% towarzystwa jest zakładnikami T2 i nikt nie napisze,że jest stróżem w domu.Wszystkim jest gorąco jak wracają z pracy,zero dyskomfortu.Na jednym wątku pisze,że najzdrowiej jest spać w temp.19deg,a na wątku o grzaniu PC w drugiej taryfie,że najlepiej zasypiać jak jest chłodno a potem coraz cieplej aż do rana.Po czym gość wychodzi z domu na cały dzień i grzeje ściany.Wtedy kiedy go nie ma w domu,jest najprzyjemniej bo wtedy podłoga grzeje (okienko w T2).To jest chore.
    Zmywarki,pralki itd.pilnowanie od grzania do kąpania.Zapytaj natomiast ilu zwraca uwagę wybierając energooszczędne sprzęty do domu.A tutaj dyskomfort z powodu kilku stówek w roku-może nawet nie kilku.Spora część Panów od T2,siedzi i klepie posty od świtu do nocy na FM w ...polarach.Jest tu takich kilku Panów którzy mieli kotły na ekogroszek -którzy przez cały czas posiadania kotła na węgiel nie potrafili zrozumieć ,że byle czym nie da się napalić.Kupowali opał najtańszy jaki był na rynku i byli zdziwieni że tyle spalają.Teraz mają PC i dalej jest to samo.Tanie taryfy,prysznic w 1m,spłukujemy wodę tylko raz dziennie itd.
    Nie dowiesz się tu prawdy,nawet gdybyś chciał przejść na T2 ,to tutaj zastaniesz tylko same superlatywy.Rzeczywistość może być jednak inna.

    pozwolę sobie wkleić z innego wątku

    Ech opłacalność 2 taryfy .Zrobiłem małe doświadczenie latem tego roku. PC wyłączona dwa pełne miesiące rozliczeniowe z ENNE -a Szczecin . ZmywaRka bardziej w taniej , choć ie 100 % , jak zaszła potrzeba to w drogiej , podobnie pralka . Podzieliłem PLN / KWH z fak i koszt 1 kwh wyszedł 0,52 pln . W normalnej taryfie koszt 1 kwh to u nas 0,58 pln ...

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    A pro p 2T u nas jest dostępna niestety Tylko G12 , przy G12w pewnie jeszcze korzystniej by było .

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Pewnie mnie zlinczuja Ci od T2. Pc grzeje 24h bo mam grzejniki i akumulacji brak. Jak jest tania strefa to albo spie albo w pracy to niby jak ma mi się opłacać lepiej niż g11? Przez pół roku nie grzeje więc latem pewnie 80-90% było by w drogiej bo nie zamierzam być niewolnikiem i grzać np wodę późno w nocy bo dzieci zuzyly wcześniej i jest zimna o godz np 21 albo prasować w nocy po 23 bo o tej godzinie wole z żoną lampke dobrego wina zima lub latem chłodne piwko...

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Tez mam grzejniki a sie sprawdza....
    To co Wy robicie że potraficie zużyć 90% w T2?
    Przecież normalny człowiek używa urządzeń elektrycznych (a mam praktycznie wszystko na prąd indukcja ,czajnik, hydrofor itp)w godzinach drogiej strefy. Wstaje o 7 żeby chwilę użyć światła czajnika i indukcji (światło tylko zima) potem po 15 używanie wszelakiego sprzętu elektrycznego w tym hydrofor bo woda też na prąd i tak do 22 bo potem tylko TV przy zgaszonych światłach . To jak mam mieć niby średnio rocznie mieć nawet trochę więcej niż 50% w taniej?
    Wolę pv i mieć gdzieś godziny taniej i drogiej i mieć po prostu komfort!

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    W sytuacji gdy przysłowiowa gospodyni domowa pozostaje w domu jest zgoła odmienna. Wtedy zastanowiłbym się nad sensownością taniej taryfy.
    Bo co wtedy się zmieni? Zużycie bytowe wzrośnie. A jeżeli to jeszcze możliwe, to z kolei na ogrzewanie spadnie. Bo prawie cały prąd zużyty w domu na cele bytowe jest zamieniany na ciepło. Więc czy odpalisz komputer, TV czy piekarnik w droższej strefie - to wyręczy ogrzewanie. Co najwyżej pralka czy zmywarka wyrzucą ciepło do kanalizacji niewiele oddając po drodze. Ale akurat te dosyć energochłonne urządzenia można tak czy inaczej nie cierpiąc z tego powodu ustawić na tanią strefę nawet, jak się przebywa w domu.

    Cytat Napisał marcin_u Zobacz post
    To co Wy robicie że potraficie zużyć 90% w T2?
    Jak masz 50% zużycia na CO i CWU - to już możesz prawie całość tego wrzucić w tanią strefę. Do tego pralka i zmywarka - połowa z reszty.
    Gotowanie wody czy zupy to tak naprawdę marginalne zużycie prądu w domu ogrzewanym prądem. Światło? No, jak ktoś ogrzewa dom tradycyjnymi żarówkami to owszem, trochę pociągnie. Ale standardowe świetlówki kompaktowe czy LEDy - to z 100W średnio w roku z godzinę w droższej strefie, to raptem z 25zł.

    Cytat Napisał marcin_u Zobacz post
    Wolę pv i mieć gdzieś godziny taniej i drogiej i mieć po prostu komfort!
    I zapłacić za te panele tyle, co za prąd przez 20 lat...

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post



    I zapłacić za te panele tyle, co za prąd przez 20 lat...
    Narazie mam zrobione 5kw pv ale do wiosny będzie 10kw pv i będzie mnie to kosztowało 30tyś (dobre rabaty w hurtowniach i wlasna praca)i rocznie zaoszczedze ok 5tyś czyli jak prąd nie podróże je to za 6lat jestem na 0 a potem tylko na + . A na pewno podróże je prąd to tym więcej zysksm

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Szczerze, życzę Ci tego, choć z innej strony obawiam się że w końcu nasz rząd sięgnie głębiej do kieszeni suwerena i wynajdzie sposób na to by zmazać optymizm z naszych twarzy. Wystarczy spojżeć na planowane zmiany w taryfach prądu dla odbiorcy indywidualnego.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u Zobacz post
    Narazie mam zrobione 5kw pv ale do wiosny będzie 10kw pv i będzie mnie to kosztowało 30tyś (dobre rabaty w hurtowniach i wlasna praca)i rocznie zaoszczedze ok 5tyś czyli jak prąd nie podróże je to za 6lat jestem na 0 a potem tylko na + . A na pewno podróże je prąd to tym więcej zysksm
    A powiedz mi, ile będziesz rocznie zyskiwał, jak ZE przestaną robić za akumulator z 80% sprawnością i/lub zostanie wprowadzona opłata mocowa (obecnie projekt ustawy w trakcie prac legislacyjnych)?

    Pieniądze wydane są wydane bezpowrotnie. Do tego Twoje korzyści, jak rozumiem planujesz on-grida, są na łasce naszego suwerena. Może się okazać lada moment, że cena się nie zmieni (albo zmieni nieznacznie) za to znacznie wzrośnie abonament.

    Pewność co do wzrostu ceny kWh nie znajduje jak dotąd pokrycia w danych historycznych (zmiana ceny jest bardzo bliska inflacji - czyli po jej uwzględnieniu cena kWh jest stała od dawna).

Strona 5 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony