dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 94
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 1864
  1. #1841

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Nie ma rzeczy niezniszczalnych !
    Kupujmy więc to co nam się podoba i na co nas stać
    Cześć Tomku! Pojawiłeś się u mnie i mi się przypomniało, że miałam Cię zapytać o jedną sprawę. O ile dobrze pamiętam, to Ty zwróciłeś mi uwagę, żebym pamiętała o minimalnej szczelinie między panelami, a ościeżnicami, podczas montażu drzwi wewnętrznych.
    Przy okazji niedawnego montażu skrzydeł na parterze, zagadnęłam montażystów w tym temacie. Stwierdzili, że tak się nie robi, że ościeżnica zawsze musi być oparta na podłodze, że montują drzwi od 20 lat i nigdy nie było problemu z panelami. Raczej nie będę ich przekonywać...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #1842

    Domyślnie

    U mnie również drzwi oparte na panelach. Widziałem ost u sąsiadów uniesione kilka km i mi by to przeszkadzało wizualnie

  3. #1843
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    A więc
    Jak słyszę od wykonawcy , że od 20 lat tak się robi to śmiech na sali za argumenty.
    Kiedyś modne było jak budowlańcy chwalili się jakie to roboty w niemczech robili.
    Ale do pytania.
    Podłoga tzw pływająca musi mieć dylatację, aby "pracowała". I takie dylatacje zostawia się przy wszystkich częściach stałych jak ściana, glazura.
    I teraz jeśli montażysta lekko postawi ościerze na panelach , to panele mogą pracować , ale jeśli dociśnie całym ciężarem ( a niektóre drzwi są ciężkie ) do posadzki to panel nie ma możliwości na pracę.
    To tak jakby w danym punkcie np. przykręcić kołek rozporowy.
    Oczywiście jeżeli w domu będzie wilgotność powietrza w przedziale 40-60 proc to podłoga będzie leżeć stabilnie , ale w razie zmian wilgotności powyżej 60 proc podłoga będzie pęcznieć i musi mieć miejsce na pracę.
    Panele są dosyć wrażliwe, ale te tańsze.

    To tyle teorii.

    W praktyce widziałem pęczniejące podłogi przy zabudowie szafami - konstrukcja szafy przykręcona do betonu przez panel i przy meblach kuchennych- ciężar mebli z wyposażeniem tak docisnął podłogę , że panel nie miał miejsca na pracę..

  4. #1844
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Jeszcze jedno.

    Gdy podłoga podniesie się np. przy futrynach to na reklamację wzywa się Panów którzy układali podłogę , a nie Panów, którzy montowali drzwi.
    Dlatego Panowie od drzwi nie mają problemów z podłogą panelową i żadną inną.

  5. #1845
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Moje dzieci mają 8 i 10 lat. I również bardzo dużo czasu spędzają na podłodze, a ja czasem siedzę razem z nimi. Ale już się nie przewracają No i jednak większość czasu spędzają na podłogach w swoich pokojach, a nie w salonie.
    Ja niestety jestem przewrażliwiona na zniszczenia, także nie pozwoliłabym moim dzieciom jeździć na rowerze po panelach. Że nie wspomnę o celowych wywrotkach . No chyba, że nie miałabym innego wyjścia.
    Rower i wszelkie jeździki, chodziki itp. ściągałam dzieciom na parter (mimo, że my zajmowaliśmy górę u teściów i tam trzymałam zabawki), gdzie były płytki.
    Nawet teraz, uwrażliwiam dzieciaki, żeby całe place budowy z Lego umieszczali na dywanikach, czy wszelkie tory wyścigowe, resoraki - w miarę możliwości, nie na gołych panelach. Wszystkie pudła plastikowe z zabawkami podbiłam filcami, żeby nie rysowały paneli. Stoliki, krzesełka, komody - wszystko na filcach. Dlatego panele wyglądają dobrze Ale na poddaszu.
    Na parterze, bez wątpienia, byłyby już zajechane, przez wszechobecny piach.




    Mnie nawet dzieci nie były potrzebne do rezygnacji z paneli w salonie. Wystarczył mi fakt, że mam wyjście na taras, które latem służy, jako wejście do domu. Zresztą, latem goście zazwyczaj nie ściągają obuwia i strasznie denerwowałyby mnie buty na panelach No tak już mam. Dlatego tylko płytki wchodziły w grę




    Ja też wolę siedzieć na panelach, niż na płytkach Nawet zimą, kiedy płytki są cieplejsze od paneli. Chyba sama świadomość, że to jednak płytka, a nie panel, powoduje niechęć
    Tak, czy siak, na "obie nie zadowalające opcje" mam jedno, wspólne rozwiązanie Kocyk, lub dywanik rozkładany na potrzeby zabawy. Na panelach, żeby ich nie rysować, a na płytkach, żeby było przyjemniej
    U mnie to się sprawdziło, kiedy dzieci były małe.
    W obecnych pokojach chłopaków, dywaniki są na stałe. W salonie tylko w razie potrzeby (jak przyjeżdżają goście z małymi dziećmi).
    My też wszystko mamy podbite filcem, żeby nie niszczyło podłóg. Jednak nie zabronię dziecku jeżdżenia na rowerku tylko dlatego, że mama i tata podjęli błędną decyzję i dali do salonu panele a nie płytki.

    Kocy, dywanów, czy na stałe czy rozkładanych do zabawy, ja jakoś nie lubię. Pewnie dokłada się do tego fakt posiadania psa (a u mojej mamy także kota). Sierść zawsze przyklejała się do kocyków i było to uciążliwe. Gładka nawierzchnia podłogi, odkurzona codziennie przez robota to dla mnie idealne rozwiązanie

    My małą też uczymy, że trzeba dbać o rzeczy. Nie wolno rzucać itp. - ale ona ma 2,5 roku. Nie można tego porównywać z poziomem kumania (i zachowania) 8-mio czy 10-cio latka
    Mała jak na tak żywotne i “pomysłowe” dziecko i tak jest w miarę rozsądna

    Z tymi panelami w salonie to nie jest tak, że narzekam. Podjęliśmy decyzje, była średnio trafiona, trudno. Świat się nie skończy Za jakiś czas pewnie zmienimy i tyle.
    Mnie bardziej chodziło o to, by ktoś dopiero stojący przed decyzją “jaka podłoga w salonie?” był świadom, że panele mogą mieć dosyć krótką żywotność. To było bardziej takie opisanie swojego doświadczenia, żeby następna osoba mogła wziąć to pod uwagę i może nauczyć się na moim błędzie

  6. #1846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    My też wszystko mamy podbite filcem, żeby nie niszczyło podłóg.
    Filc to słabe rozwiązanie - łapie piasek i zamienia się w filc ścierny. Mi jak dotąd najlepiej sprawdziły się podkładki teflonowe.

  7. #1847
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Ja w sumie nie wiem czy to filc - mąż z uporem maniaka z czymś łazil i przyklejal od spodu. Nawet do doniczek Koła rowerka córeczki też tym obkleil
    A czy to filc, czy jakaś guma czy jeszcze coś innego, to w sumie nie wiem.

  8. #1848
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kaizen daj proszę namiar na te podkładki teflonowe.

    Nie pamiętam czy witałam się w tym zacnym dzienniku
    Także dzień dobry, piękny dom, świetna robota, no podziwiam!
    Pozdrawiam założycielkę
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  9. #1849
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Kaizen daj proszę namiar na te podkładki teflonowe.
    https://www.jula.pl/catalog/artykuly...eblowe-319101/

  10. #1850
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    cześć Aneczko

    zaraz sobie uzupełnię lekturę Twojego wątku, a Ty mi pisz jak sobie radzicie ? jesteś samodzielna i dzielna w tym trudnym czasie, czy akurat mąż w domu ?
    mam nadzieję, że wszystko u Ciebie dobrze i wszyscy zdrowi

    buziaki!

  11. #1851

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    cześć Aneczko

    zaraz sobie uzupełnię lekturę Twojego wątku, a Ty mi pisz jak sobie radzicie ? jesteś samodzielna i dzielna w tym trudnym czasie, czy akurat mąż w domu ?
    mam nadzieję, że wszystko u Ciebie dobrze i wszyscy zdrowi

    buziaki!
    No cześć kjuto
    Jak miło, że się odezwałaś
    Myślałam, że już zupełnie przepadłaś. Super, że wróciłaś na FM
    U nas dobrze. Radzimy sobie całkiem przyzwoicie. Mąż od przeprowadzki zwolnił z pływaniem, także jest cały czas w domu, pracuje na miejscu. Cały ten obecny cyrk, nie dotyka nas tak bardzo. Siedzimy sobie w lesie, nie musimy jeździć do miasta, także looz. Gdyby nie nauczanie domowe, które okrutnie daje mi się we znaki, to nie miałabym na co narzekać. Ty lepiej dawaj znać, co u Ciebie, bo z wpisu w dzienniku wnioskuję, że duuże zmiany...
    Trzymaj się ciepło i dzięki, że się odezwałaś

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Coś tam może skrobnę w wolnej chwili Wielkich zmian u nas nie ma, także nie było w sumie o czym pisać. Większość czasu siedzę teraz w książkach i się edukuję... to znaczy dzieci moje... także sami rozumiecie...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #1852

  13. #1853
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    No w końcu jesteś Co z tego, że budowa skończona i mało się dzieje. Zawsze byłaś pozytywnym duchem tego forum i zawsze miło jak wpadasz

  14. #1854

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    No w końcu jesteś Co z tego, że budowa skończona i mało się dzieje. Zawsze byłaś pozytywnym duchem tego forum i zawsze miło jak wpadasz
    mrufeczko kochana! Nie wiem, czym sobie zasłużyłam na tyle ciepłych słów z Twojej strony, ale dziękuję Ci bardzo
    Dzisiaj nadrobiłam zaległości u Ciebie i prawie z kapci mnie wyrwało Że ja takie ważne informacje przegapiłam
    Ale już wszystko nadrobione, także trzymam kciuki, raduję się razem z Wami z przeprowadzki i czekam na kolejne ekscytujące wieści


    A tak, nieco w temacie nowego potomstwa (żeby nie było, że bez zdjęć), u nas też pojawiły się maleństwa







    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02533.jpg
Wyświetleń:	607
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	443872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02561.jpg
Wyświetleń:	604
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	443873   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02570.jpg
Wyświetleń:	604
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	443874   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02574.jpg
Wyświetleń:	604
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	443875  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #1855

    Domyślnie

    Mamy pełny rok zamknięty, jeśli chodzi o rachunki za prąd, więc uzupełniam brakujące dane i odsyłam do mojego rozliczenia
    Nie podawałam rozliczenia za grudzień-styczeń i luty-marzec.
    Okres świąteczny, tak jak przewidywałam, podbił nieco zużycie prądu, które kosztowało nas 955zł/2 m-ce. W pierwszej chwili byłam nieco zaskoczona, że aż tyle prądu natłukliśmy . Ale, jak sama pisałam tutaj, nie spinałam się kompletnie z taryfami. Przez 1,5 m-ca nie wyłączałam lampek choinkowych, ani zewnętrznych, piekarnik chodził ze zdwojoną siłą, także w sumie to całe pilnowanie taryf, nie ma tak dużego znaczenia w przypadku zwykłych codziennych czynności. Wiadomo, że ogrzewanie i grzanie wody tylko w taniej taryfie

    Ostatni rachunek za prąd wyniósł 764,47zł/2 m-ce.

    Po podsumowaniu pierwszego roku od zamieszkania, wyszło nam średnio 296 zł/m-c.
    Doliczając rachunki za wywóz śmieci (94 zł/m-c), wychodzi nam średnio 390 zł/m-c wszystkich kosztów mieszkania w naszym domu.

    Nie mam żadnych podliczników, także nie powiem Wam dokładnie, ile zużyliśmy prądu na ogrzewanie (już kilka osób mnie o to pytało). Dla mnie liczy się koszt całościowy, który jest jak najbardziej akceptowalny. Rozkładanie kosztów na czynniki pierwsze, jest tutaj bez znaczenia

    Szczegółowe rozliczenie zużycia prądu poniżej:
    rachunki za prąd po zamieszkaniu

    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #1856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Wychodzi 34gr/kWh średnio (a z ostatniego rachunku średnio 32gr/kWh). Co to za promocja?

  17. #1857

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wychodzi 34gr/kWh średnio (a z ostatniego rachunku średnio 32gr/kWh). Co to za promocja?
    Nie mam pojęcia Spisałam tylko dane z rachunków. Ty to jesteś dociekliwy
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #1858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Nie mam pojęcia Spisałam tylko dane z rachunków. Ty to jesteś dociekliwy
    Pozostaję czujny na wszelkie możliwości oszczędności - więc to nie promocja?
    To może netto spisałaś?

  19. #1859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pozostaję czujny na wszelkie możliwości oszczędności - więc to nie promocja?
    To może netto spisałaś?
    Spisałam, tak, jak zwykle Nie pomyliłabym kwoty netto z brutto . Zresztą, kwota do zapłaty jest zawsze wytłuszczona. Może oni się pomylili. Dla mnie to żadna różnica (ale sprawdziłam przed chwilą, czy nie kopnęłam się w jakichś cyferkach i spisałam dobrze). Nic mi nie wiadomo o żadnej promocji.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #1860

    Domyślnie

    Z tego co zliczyłem wychodzi za cały rok 10 357 kWh , więc chyba nieźle grzejąc czystym prądem.

    U mnie widzę z ostatniej faktury widzę że zużycie roczne to 4427 kWh.

    Najważniejsze że z kosztów jesteś zadowolona.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 93 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony