dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 94
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1864
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ale wód gruntowych nie ma do 40m? No, to niezła pustynia.
    Co do rury - ja wpuszczałem taką zwykłą kanalizacyjną szarą fi110 i ta ruska pompa weszła be problemu.

  2. #202

    Domyślnie

    Pompa by mi w to weszła, przecież po to był robiony odwiert Ja myślałam raczej o wykorzystaniu go do rekuperacji. Skoro nie ma wody, to może jakoś powietrze tam puścić z czerpni i ogrzać wstępnie zimą? No ale za małe średnice, żeby to wykorzystać. Ja się na tym kompletnie nie znam i nie mam czasu na dokształcanie. A forumowi znawcy siedzą cichutko i nie chcą pomóc Myślę, że jednak odpuszczę pomysł zagospodarowania tego odwiertu.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  3. #203

    Domyślnie

    Nie za bardzo potrafię robię wyobrazić jak byś chciał do jednej dziury wpuścić powietrze i je z niej wyciągnąć. Może GGWC, ale też jakoś wątpię. Możesz kogoś kto to robi zapytać o sens. Może jaśka? Bo to nie jest tak, że cały sztab specjalistów szuka na forum dziury w ziemi żeby ją wykorzystać ku radości właściciela

  4. #204

    Domyślnie

    Hehe Dzięki za odzew agb
    No właśnie pisałam powyżej, że trzeba temat odpuścić. W związku ze średnicą odwiertu nie wykorzysta się go do wentylacji (tyle jeszcze ogarniam ) A wody tam nie uraczysz
    Także nie będę Jaśka fatygować.
    Wiesz, jak czytam różne pomysły napalonych inwestorów, czasem niezłe, czasem mniej błyskotliwe i widzę błyskawiczny odzew (najczęściej krytyczny), to cieszę się, że u mnie cisza
    Swoją drogą, czy też zauważyliście, że wątpliwości forumowiczów częściej są omawiane, gdy Ci są w błędzie? A czasem potrzebujemy też potwierdzenia, że coś jest ok



    A ze spraw budowlanych, to do szczęścia na placu budowy brakuje tylko więźby. Pomiary okien zrobione. Facet od okien był pod wrażeniem przygotowanych otworów i czarował mnie, jak to będę miała super ciepło osadzone okna. Nadmieniłam delikatnie, że to czy będę miała super osadzone okna zależy tylko od ekipy montującej Z wymownym wyrazem twarzy stwierdził, że chłopaki znają się na rzeczy. Nie wątpię, ale przypilnować trzeba. Komin stoi wymurowany do wysokości dachu, wieniec przykryty papą, także nic, tylko czekać na więźbę...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak chcesz GWC, to pewnie rura z glikolem weszłaby tam gdyby studniarze nie zostawili prezentu. A tak to nie wiem.

  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Kiedy nurtuje Cię konkretne zagadnienie, najlepiej zadawać pytania w konkretnym dziale, który zajmuje się daną tematyką. Wtedy jest większa szansa, że ktoś znający się na rzeczy odczyta Twoje pytanie i zechce na nie odpowiedzieć. Nie każdy śledzi dzienniki budowy, jest ich przecież trochę na forum, więc kiedy zależy Ci na szybkiej opinii innych, pytaj w wyspecjalizowanych działach.

  7. #207

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie!
    Niestety wakacje nie sprzyjają siedzeniu na kompie. Dobrze, że przedszkole czynne cały rok , ale szkolne dziecko w domu i ciężko się zorganizować, żeby zasiąść do dziennika.
    Dzięki za odzew Kaizen i anemonek. Często wchodzę na działy tematyczne i zazwyczaj znajduję tam informacje, których szukam.
    Jasne, że nie oczekuję wypowiedzi tabunów fachowców w moim wątku . Chociaż kilku już się tutaj odezwało To była żartobliwa prowokacja z mojej strony, ale chyba nikogo nie uraziłam ??


    Ze spraw budowlanych, dużo się działo. Więźba już skończona, od jutra zaczynają pokrycie dachu, także miniony tydzień zleciał na ostatecznych decyzjach dotyczących materiałów dachowych, zamówieniach, negocjacjach , dokształcaniu się w sposobie montażu poszczególnych elementów dachu. Teraz muszę pewne rzeczy wymusić na ekipie, która wie lepiej, jak ma być zrobione i niechętnie patrzy na moje pomysły. Prosta sprawa, proszę o pokrycie papiaków taśmą uszczelniającą. Niby nic trudnego, wysiłku wielkiego nie wymaga. Ale dyskusja po co to, przecież na to pójdą kontrłaty i przykryją papiaki. No przykryją, ale ja chcę je odizolować od drewna. Chyba mogę tego wymagać??
    Prosiłam o zbrojenie pod oknami. Przypominałam o tym ekipie na odpowiednim etapie prac. I co?? I nic. Zbrojenia nie ma
    No zobaczymy, jak to będzie z dachem.
    A póki co zdjęcia


    Komin poszedł w górę. Jeszcze dwa pustaki zostały do postawienia:




    Ściany podziurawili dla więźby:




    I dla zbrojenia schodów wewnętrznych też:



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1920.jpg
Wyświetleń:	1222
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	393231   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1949.jpg
Wyświetleń:	1222
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	393232   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1940.jpg
Wyświetleń:	1228
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	393233   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1948.jpg
Wyświetleń:	1227
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	393234  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #208

    Domyślnie

    A teraz więźba! Zdjęcia już nieaktualne, bo wszystko jest skończone, ale nie mam innych. Na to też jakoś czasu nie mogę znaleźć.









    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1960.jpg
Wyświetleń:	1237
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	393235   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1961.jpg
Wyświetleń:	1231
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	393236   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1962.jpg
Wyświetleń:	1980
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	393237   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1963.jpg
Wyświetleń:	1219
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	393238   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1967.jpg
Wyświetleń:	1225
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	393239  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ładny mostek sobie zafundowałaś. Niejeden już sobie o tym przypominał po fakcie, i ciął ściany szczytowe, żeby między krokwie wcisnąć nad ścianą szczytową wełnę. A u Ciebie tam jest żelbet...
    Bo chyba nie planujesz izolacji nakrokwiowej?

  10. #210

    Domyślnie

    I od wewnątrz domu:












    I tyle na dzisiaj.
    Udało mi się wynegocjować membranę MDM 230g w cenie o 200 zł. wyższej niż proponowali mi o gramaturze 160
    Wspomniałam też, że spinki MD-PL coś drogo mi policzyli. Udało się zejść stówkę nawet na takiej pierdółce
    Teraz jeszcze temat podbitki mi został. Nastawiłam się na podbitkę Galeco DECOR w kolorze okien (złoty dąb), bo taniej niż drewno, nie wymaga konserwacji, podoba mi się i jest łatwa w utrzymaniu. No ale moi fachowcy odwodzą mnie od tego pomysłu. Upierają się, że tylko drewniane podbitki się robi, że to fuj i ble...
    No i przez chwilę zwątpiłam. Ale mój mąż podtrzymuje nasz pierwotny wybór i chyba będę się tego trzymała Straszą mnie, że będzie strzelać, jak się nagrzeje, że brzydko wygląda i zmienia kolor. Ehh... bądź tu człowieku mądry...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1971.jpg
Wyświetleń:	1222
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	393240   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1972.jpg
Wyświetleń:	1215
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	393241   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1969.jpg
Wyświetleń:	1213
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	393242   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1973.jpg
Wyświetleń:	1214
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	393243   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170715_18_17_54_Pro.jpg
Wyświetleń:	1209
Rozmiar:	47,2 KB
ID:	393244  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ładny mostek sobie zafundowałaś. Niejeden już sobie o tym przypominał po fakcie, i ciął ściany szczytowe, żeby między krokwie wcisnąć nad ścianą szczytową wełnę. A u Ciebie tam jest żelbet...
    Bo chyba nie planujesz izolacji nakrokwiowej?
    Nie planuję izolacji nakrokwiowej. Planuję pianę PUR. Przybliż mi proszę, o co dokładnie Ci chodzi, bo nie do końca rozumiem w czym problem. A wolałabym wiedzieć o co kaman
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Nie planuję izolacji nakrokwiowej. Planuję pianę PUR. Przybliż mi proszę, o co dokładnie Ci chodzi, bo nie do końca rozumiem w czym problem. A wolałabym wiedzieć o co kaman
    Masz ciepło w domu. Cieplutkie ściany. Żeby ciepło z nich nie uciekało izolujesz od zewnątrz - często 20cm grafitu. I niewiele ciepła ucieka poziomo.
    Trzeba też jakoś ocieplić tę ścianę na górze. A co będzie u Ciebie izolacją na ścianie szczytowej? Membrana i dachówka? I to wszystko? Bo nawet 20 (o 40 nie wspominając) centymetrów wełny tam nie wejdzie. Bo gdzie?
    Ściana szczytowa powinna kończyć się ze 40 cm poniżej membrany/deskowania, żeby tam wcisnąć taką samą izolację, jak na resztę dachu (gdy ocieplasz dach oczywiście) i połączyć to z izolacją pionową ścian.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-07-2017 o 22:24

  13. #213

    Domyślnie

    No to klops! Hmm... będę jutro w takim razie uzgadniała fakty z KB. Coś z tym fantem trzeba zrobić. No widzicie, w pojedynkę ciężko ogarnąć wszystkie zagadnienia budowlane Kurczę, czemu Ci fachowcy tak się nie znają??
    Ale może ta piana uratuje sytuację? Na ścianę szczytową wejdzie jakaś znikoma warstwa, ale może pociągnąć grubszą warstwę na ścianie od środka, żeby zminimalizować mostek?
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Rzeczywiście słabo te ściany szczytowe wyglądają na poziomie z więźbą. Tak było w projekcie czy dekarze przekombinowali?

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Niestety 90% ekip tak buduje z tego co widze w okolicy.. musisz to jakos poprawic bo to naprawde sport mostek i cala energooszczednosc domu szlag trafi..

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Kurczę, czemu Ci fachowcy tak się nie znają??
    Bo tematy energooszczędności są zaniedbywane przez wykonawców i projektantów. Nikt na nie nie zwraca uwagi bardziej, niż przepisy to wymuszają. Więc to inwestor musi o to zadbać. Na dobrą sprawę jedynym "fachowcem" w tym zakresie powinna być osoba licząca PCHE. Ale to liczy ktoś wrzucający dane do czarnej skrzynki (pewnie studenciak, bo nie trzeba do tego uprawnień, jak choćby do liczenia konstrukcji) która też o tym nie ma pojęcia. Programy zresztą takich drobiazgów nie uwzględniają.

    A jak to poprawić? Jakby nie było wieńca to BK łatwo można przyciąć. No, ale jest. I wywalić go pewnie kierbud i projektant nie pozwolą. Choć bym sprawdził czy na pewno, bo na mój mały rozumek to ten wieniec jest zbędny - i tak dobrze ściana szczytowa jest ustabilizowana prostopadłą do niej ścianą konstrukcyjną.

    Podniesienie więźby - to pewnie zwiększy wysokość budynku powyżej limitu zmiany nieistotnej, i trzeba się przejąć formalnościami i projektem. Podobnie izolacja nakrokwiowa.

    Nie widzę tu dobrego wyjścia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-07-2017 o 22:44

  17. #217

    Domyślnie

    No nic... Dzisiaj już nic nie wymyślę. Zobaczymy co powie KB. Już mnie trzęsie na myśl o rozmowie z ekipą i ich kpiących minach Od czasu do czasu słyszę od nich komentarz: "Za dużo Pani czyta. Trzeba Panią odciąć od internetu, bo kombinuje."
    A projekt, hmmm... jakby to ująć, żeby nie wypowiadać wulgarnych słów. Jest do doopy! Robiony na zamówienie, za kupę kasy, a takie niedoróbki, że głowa boli. Z projektu nic nie umiem doczytać, jak powinna być ułożona więźba w stosunku do ściany szczytowej. Ogólnie sporo rzeczy (rozstaw belek stropowych, krokwi, grubości elementów więźby) zostało zmienione, bo ktoś, kto to wyliczał, naprawdę musiał się sporo natrudzić, żeby takie głupoty wymyślić.

    Dzięki chłopaki za czujność No proszę, odzew był błyskawiczny Dzięki wielkie!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...A jak to poprawić? Jakby nie było wieńca to BK łatwo można przyciąć. No, ale jest. I wywalić go pewnie kierbud i projektant nie pozwolą. Choć bym sprawdził czy na pewno, bo na mój mały rozumek to ten wieniec jest zbędny - i tak dobrze ściana szczytowa jest ustabilizowana prostopadłą do niej ścianą konstrukcyjną.
    No właśnie co do wieńca na ścianie szczytowej, to budowlańcy też marudzili, że głupoty wymyślili w projekcie, no ale zrobią, jak jest. Tylko, że w projekcie nie było ściany nośnej na poddaszu, tylko ścianki działowe szkieletowe i stąd pewnie ten wieniec. Dach nie miał podparcia wewnątrz budynku. A skoro my zrobiliśmy tam ścianę nośną, na której jest oparta belka więźby podtrzymująca jętki, to rzeczywiście można by zrezygnować z tego wieńca.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    No właśnie co do wieńca na ścianie szczytowej, to budowlańcy też marudzili, że głupoty wymyślili w projekcie, no ale zrobią, jak jest. Tylko, że w projekcie nie było ściany nośnej na poddaszu, tylko ścianki działowe szkieletowe i stąd pewnie ten wieniec. Dach nie miał podparcia wewnątrz budynku. A skoro my zrobiliśmy tam ścianę nośną, na której jest oparta belka więźby podtrzymująca jętki, to rzeczywiście można by zrezygnować z tego wieńca.
    Jak mi budował dom deweloper to w 2011r chciałem aby były podciete szczyty i włożona tam wełna/styropian , ale oczywiście mnie olali , bo przecież amator nie będzie "uczył" fachowców pracy ...
    Obecnie dalej buduje domy i dalej szczyty robią do samego końca a domy z dachem dwuspadowym parterowe dalej nie są ocieplone od wewnatrz (ściany szczytowe) ...

    Przy obecnym domu wykonawcy od razu pokazałem i wyjaśniłem jak mają być przygotowane ściany szczytowe i od razu ma być położony tam styropian.

    Nie wiem czy to Cię pocieszy ale większość domów budowanych / wybudowanych nie ma ocieplonych szczytów

    Większość budowlańców nie ma zupełnie pojęcia o energooszczedności i ciągłości izolacji jak i szczelności ...

    U mnie jak ocieplali teraz wełną i jak zobaczyłem że są szpary w wełnie że można włożyć rękę to dziwili się że się "czepiam" . bo przecież jest tak gruba wełna że te dziury nic nie znaczą ...
    Po prostu ręce opadają i oczywicie dostali opieprz i poprawiali a ja sprawdzałem , choć do końca nie jestem pewne czy wszystkie szczeliny i dziury dobrze ocieplili bo nie mogę tego sprawdzić , bo znajduje sie to bardzo wysoko

    Teraz chyba jest już u Ciebie za późno bo ściany szczytowe masz wybetonowane i zapenwe jest tak też zbrojenie więc szansy na podcięcia nie ma i wątpie aby na to KB się zgodził ..

    Mozesz jedynie sie lekko "ratować" i po prostu szparę jak bedzie pomiędzy membraną a murem "uszczelnić" wełną.
    Ja tak robiłem w moim pierwszym domu , zawsze będzie jakieś ograniczenie strat ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #220

    Domyślnie

    Byłam rano na budowie. Rozmawiałam z budowlańcami. Początkowo, na wieść o kłopocie ze ścianami szczytowymi patrzyli z niedowierzaniem, później się zaśmiali, jak zaproponowałam zmiany. Ale na szczęście jestem osobą spokojnego usposobienia , także kulturalnie wytłumaczyłam na czym polega idea domu energooszczędnego. Przedstawili mi przykłady domów moich znajomych, które oni budowali i które miałam okazję oglądać i tłumaczyli mi, że też tak wyglądają u nich dachy, a domy są ciepłe. Tylko te domy mają gruntowe PC i mniejsza lub większa strata ciepła nie ma dla nich znaczenia.
    Ehh... Po rozmowie Pan Janek stwierdził, że nie było zaleceń co do sposobu montażu więźby, także zrobili, jak zwykle. No i ma facet rację Biorę ten błąd na klatę.
    I teraz tak, najprostszym rozwiązaniem i chyba nie takim głupim będzie położenie na krokwiach dodatkowych łat i na to dopiero membranę. Tym sposobem uzyskam łącznie 9 cm przestrzeni na ścianach szczytowych na izolację (między krokwią a wieńcem jest 5 cm i 4 cm wysokości mają łaty). Na ściany szczytowe chcą położyć XPS, którego mi jeszcze wystarczająco zostało. Od zewnątrz na XPS pójdzie 20 cm grafitu, a od wewnątrz piana PUR.
    Czy to wygląda sensownie?
    Wiem, że nie będzie idealnie, ale ma być możliwie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 17-07-2017 o 08:33
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 11 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony