dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 94
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1864
  1. #241

    Domyślnie

    No to mamy już membranę na całości:







    Podczas rozmów na temat podbitki moi budowlańcy próbowali mnie przekonać, że nie robi się podbitki z PVC równolegle do krokwi. Namawiali mnie na montaż prostopadle do ściany. Tylko, że mi się to kompletnie nie podoba na dachach dwuspadowych. Szczególnie, że u nas spora część połaci będzie odsłonięta nad tarasem (zdjęcie powyżej). I tutaj nijak nie pasowałaby mi skrzynka utworzona z podbitki w rogu ściany. Kolejną rzeczą, która wg mnie przemawia na korzyść montażu równoległego do krokwi jest uniknięcie stelaża mocowanego do ściany.

    Na stronach Galeco jak byk pokazują możliwości montażu:





    Taki okap chyba nie wyglądałby dobrze prostopadle do ściany:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2005.jpg
Wyświetleń:	1165
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	393491   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2006.jpg
Wyświetleń:	1161
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	393492   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2008.jpg
Wyświetleń:	1162
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	393493   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podsufitka Galeco.jpg
Wyświetleń:	1160
Rozmiar:	18,9 KB
ID:	393494  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tylko krokwie masz docięte do montażu podbitki w poziomie.
    Pamiętaj też, że dojdzie Ci styropian na ściany i tego okapu będziesz miała co kot napłakał.

  3. #243

    Domyślnie

    Dzisiaj zamówiłam deski czołowe oraz impregnat do drewna. Trochę się nalatałam z próbnikiem podbitki i nie było łatwo dobrać kolor. Ale z informacji wyczytanych na forum, najczęściej do złotego dębu wybierany był impregnat w kolorze TEAK. I taki też wybrałam. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że nie będzie rażącej różnicy.

    A deski są naprawdę piękne, choć na zdjęciu tego nie widać:





    Znalazłam też na stronie Galeco nowość - okucie deski czołowej:



    Może to niegłupi pomysł. Drewno na pewno lepiej wygląda, ale nie ma pewności, czy kolor wyjdzie ok.


    Wdrapałam się dzisiaj na dach, żeby trochę uprzątnąć syf z membrany Nawet miotłę wtargałam ze sobą. Ale szybko zrezygnowałam z tego zajęcia Od wewnątrz domu wytrząsałam cały bałagan znajdujący się na membranie od samej góry do dołu. Tym sposobem szło zdecydowanie szybciej. Panowie na pytanie, czy zmiotą coś z membrany zanim wezmą się za dachówkę, odpowiedzieli, że wiatr wszystko wywieje, stąd moje popołudniowe zajęcie. Jakoś przez 3 dni nic nie wywiało. Dobrze że zrobili na poddaszu ścianę nośną, bo miałam na co się wdrapać, żeby dotrzeć do kalenicy

    I przy okazji wizytacji na dachu, znowu nakryłam ich niedociągnięcia Ustaliliśmy, że wzdłuż krokwi, na membranie będą przyklejać taśmę uszczelniającą i dopiero na taśmę pójdą kontrłaty. No i zadowolony Pan Janek pierwszego dnia krycia membraną, prezentował mi taśmę pod kontrłatami. No super, w końcu zrobili coś bez większych dyskusji, choć wcześniej próbowali mnie odwieść od tego pomysłu. No i co widzę po dwóch dniach?? Powyżej połowy wysokości dachu taśmy już nie ma Czyżby łudzili się, że ja tam nie wlezę?? A może to prowokacja? Sprawdzają moją czujność? Nie wiem o co kaman, ale czuję niesmak.

    Przy okazji znalazłam 3 niezabezpieczone dziurki. Malutkie, ale są. Jutro z rana muszę pokazać te miejsca do naprawy:



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2011.jpg
Wyświetleń:	1131
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	393499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okucie_deski_czolowej.jpg
Wyświetleń:	1673
Rozmiar:	13,0 KB
ID:	393500   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2016.jpg
Wyświetleń:	1137
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	393501   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2015.jpg
Wyświetleń:	1134
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	393502  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 20-07-2017 o 21:59
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko krokwie masz docięte do montażu podbitki w poziomie.
    Pamiętaj też, że dojdzie Ci styropian na ściany i tego okapu będziesz miała co kot napłakał.
    No właśnie. Krokwie tak docięli, ponieważ podobno zbyt nisko wylądowałby koniec okapu i do tego od czoła trzeba by dać 0,5 m deski, żeby to przykryło. Demonstrowali mi to, docinając krokiew, tak jak się to robi w przypadku montażu podbitki pod skosem. Nie wyglądało to dobrze. Też mi się wydawało, że za mało zostanie miejsca na podbitkę, przy takim podcięciu krokwi, ale zmierzyli mi to i wyszło, że 50 cm podbitki wejdzie przy 20 cm styropianu. Tę część krokwi ściętą prostopadle do ściany też potraktują podbitką PVC. Pan Janek był w naszym składzie budowlanym zobaczyć, jak wyglądają elementy tej podbitki, żeby ustalić montaż i mówi, że bez problemu da się to tak zamontować, żeby to ładnie, płynnie zabudować.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #245

    Domyślnie

    No piękny ten domek. PIekna okolica. Musze powiedzieć że bardzo Panią podziwiam. Widać ile pracy i energii Pani włożyła w tą budowę.
    Wszystko jest niesamowicie przemyślane, rozkład, ilość i wielkośc pomieszczeń, rozwiązania budowlane. No po prostu super.. Byle tak dalej
    Pozdrawiam

  6. #246

    Domyślnie

    Witaj quato Dziękuję bardzo za ciepłe słowa. Miło mi, że komuś podobają się moje rozwiązania. Wiadomo, że ilu ludzi, tyle pomysłów i każdy potrzebuje do szczęścia czego innego. Mam nadzieję, że moja wizja wygodnego i funkcjonalnego dla mojej rodziny domu, sprawdzi się
    Również pozdrawiam!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #247

    Domyślnie

    A teraz pora uzupełnić dziennik. Minęło 10 dni od ostatniego wpisu i naprawdę dużo się działo na budowie
    Trochę dopadła mnie niemoc i chyba przyszedł lekki kryzys. Za dużo tego wszystkiego na raz. Dach przeciągnął się o prawie dwa tygodnie przez ulewy. Musiałam na szybko zdecydować o wykończeniu komina, wybrać kolor impregnatu na deski czołowe, zdecydować się na system ocieplenia, uzgodnić ponowny odwiert na studnię, przełożyć montaż okien na tydzień później. Do tego wpadł elektryk z ekipą ustalać wszystkie punkty i przygotowali już otwory na instalację elektryczną, do czego niezbyt się przygotowałam. No i powinnam już mieć okna dachowe, ale jeszcze ich nie wybrałam. No nie mam kiedy. Przez dwa tygodnie mam obydwu synów w domu (przerwa w przedszkolu) i ciężko to wszystko pogodzić. Dzieciaki, jak słyszą, że musimy jechać do składu budowlanego, bo czegoś zabrakło, albo muszę coś wybrać, marudzą i nie chcą ze mną jeździć. I nie dziwię im się. Są wakacje, a my zamiast wypoczywać, latamy na budowę i z powrotem. No ale chyba jedne takie wakacje przeżyjemy.
    Wracając do postępów na budowie, to powiem, że gdybym miała jakieś drzwi wejściowe, to byłby od dzisiaj SSZ
    Mamy okna


    Ale polecę z fotorelacją po kolei.

    Na początek dach Montaż opierzenia, deski czołowe i rynny:











    Obawiałam się trochę wyglądu tych desek czołowych, ale efekt bardzo mi się podoba. Właśnie o taki kontrast między dachówką, a deską mi chodziło Na zdjęciach z ułożoną dachówką widać to znacznie lepiej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2017.jpg
Wyświetleń:	1002
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	394007   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2019.jpg
Wyświetleń:	1003
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	394008   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2055.jpg
Wyświetleń:	996
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	394009   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2061.jpg
Wyświetleń:	993
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	394010   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2064.jpg
Wyświetleń:	993
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	394011  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #248
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Mamy okna
    Czekam z niecierpliwością na zdjęcia okien

  9. #249

    Domyślnie

    Pogoda przez ostatnie dwa tygodnie dała się ostro we znaki, przez co prace na dachu rozwlekły się w czasie i nie wszystko było wykonane w warunkach odpowiednich do konkretnych prac. Jak już nie dało się pracować na dachu, to weszliśmy na poddasze ze ściankami działowymi. W tym tygodniu powinny już wszystkie stać.
    Ale wróćmy do dachu. W dużym skrócie wyglądało to tak :







    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2063.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	394012   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2065.jpg
Wyświetleń:	991
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	394013   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2069.jpg
Wyświetleń:	988
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	394014   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2072.jpg
Wyświetleń:	990
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	394015   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2097.jpg
Wyświetleń:	986
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	394016  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #250

    Domyślnie

    Trochę szczegółów z montażu dachu

    Deska czołowa z bliska Nie wiem, jak wam, ale mi się bardzo podoba :











    Wróblówka wydaje mi się strasznie badziewna. Nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego miało zatrzymać ptaka, o owadach, czy gryzoniach nawet nie wspominam. Myślę o dołożeniu taśmy wentylacyjnej okapu, jeśli będzie to możliwe. Szczególnie przy ścianie szczytowej, gdzie nie ma żadnego zabezpieczenia przed szkodnikami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2077.jpg
Wyświetleń:	987
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	394017   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2060.jpg
Wyświetleń:	987
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	394018   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2073.jpg
Wyświetleń:	983
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	394019   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2075.jpg
Wyświetleń:	988
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	394020   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2081.jpg
Wyświetleń:	987
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	394021  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #251

    Domyślnie

    Komin i prace nad nim:












    Komin został obłożony tynkiem mozaikowym. Miało być prosto, schludnie, nie rzucająco się w oczy i podobno wystarczająco solidnie, a do tego nie drogo. Komin mamy mały i nie dużo wystający ponad dach. Jedyny odcień tynku z próbnika w hurtowni, pasujący do antracytowej dachówki, to niejaki Hematyt. Był niezły, ale srebrzyste drobinki jakoś mnie nie przekonywały. Jednak wolę mat. Miły pan z hurtowni otworzył woreczki z granulatem i zmieszałam sobie kolor czarny z szarym, zamiast srebrnego. Efekt mnie zadowolił i taki właśnie tynk dla mnie przygotowali. Ponieważ tego tynku sporo zostało, Pan Janek zasugerował, że można by nim wykończyć słup przy tarasie. Myślałam o tym trochę i chociaż w planach miałam raczej obłożenie słupa czymś drewnopodobnym, to po dłuższym zastanowieniu, pomysł z odcinającym się ciemnym słupem coraz bardziej mi się podoba. Jednak decyzji jeszcze nie podjęłam. Zrobimy próbne pokrycie fragmentu słupa tym tynkiem i zobaczymy, czy nam się spodoba.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2053.jpg
Wyświetleń:	978
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	394023   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2090.jpg
Wyświetleń:	978
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	394025   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2094.jpg
Wyświetleń:	977
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	394026   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2108.jpg
Wyświetleń:	1232
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	394027   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2109.jpg
Wyświetleń:	1229
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	394028  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #252

    Domyślnie

    No i dotarliśmy do okien
    Dzisiaj zamieszczę tylko zdjęcia z montażu. Po południu nie miałam ze sobą aparatu, także jutro będą zdjęcia domu z oknami i mam nadzieję skończonym już dachem








    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2111.jpg
Wyświetleń:	968
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	394030   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2110.jpg
Wyświetleń:	969
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	394031   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2113.jpg
Wyświetleń:	965
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	394032   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2114.jpg
Wyświetleń:	965
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	394033  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #253

    Domyślnie












    Okna mocowane są za pomocą kotew i dybli. Wkręty mocowane w ramie okna mają długość 18 cm, te poza ramą 6 cm. Panowie montażyści trochę obawiali się stawiania wielkich szkleń na XPS-ie. Martwili się, że nie wiadomo, co jest pod spodem i jak to mocować. Uspokoiłam ich, że pod ok 5 cm warstwą XPS-a jest masa betonu, także wkręcali dyble bez obawy.
    Jutro pokażę zdjęcia całych okien
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2115.jpg
Wyświetleń:	955
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	394056   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2117.jpg
Wyświetleń:	951
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	394057   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2120.jpg
Wyświetleń:	954
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	394058   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2125.jpg
Wyświetleń:	948
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	394059   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2121.jpg
Wyświetleń:	945
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	394065  

    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 01-08-2017 o 07:17
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #254

    Domyślnie

    Cześć !

    Czemu styropian dałaś przy kominie ? KB nie miał nic przeciwko ? Pytam bo zakazany jest styropian przy obróbce przy kominie (daje się wełnę) ze względu na palność i słabą wytrzymałość na wysoką temperaturę. Chodzi o bezpieczeństwo przeciwpożarowe ...

    Okna bez montażu warstwowego ? jedynie na samą piankę ? Czemu? Też bez cieplych parapetów ?

    Budowa idzie Ci świetnie.

    Podziwiam Cię. U mnie budową (organizacja , zamawianie , kontrola , inspekcja i wiele innych) głównie ja sie zajmuje i to naprawdę sporo roboty i mocno wyczerpującej. Moja żona ma ten komfort że nie musi sie "stresować" budową , pracami , wykonawcami i wieloma innymi rzeczami , ale oczywiście też pomaga.

    A Ty tutaj sama ...

    Śledzę Twój dziennik i podziwiam jak dobrze i sprawnie Ci idzie.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Styropian na kominie ze względów bezpieczeństwa jest dyskusyjny (były takie flejmy).

    § 265 i 266 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych nie pozwala na stosowanie tu styropianu.

    Zdrowy rozsądek również u mnie się sprzeciwia styropianowi blisko komina. Pytanie, co z tym zrobi kominiarz (oczywiście, jak zauważy).

    Druga sprawa, to postawienie okien na XPS. O ile postawienie na ciepłym parapecie z XPS jest jak najbardziej OK, bo ciężar jest rozłożony na dosyć dużą powierzchnię przez odpowiednie wyprofilowanie parapetu, o tyle oparcie okna na dwóch klinach położonych na XPS IMO jest dosyć ryzykowne i mało stabilne.

    No i rezygnacja z taśm jest IMO przy domu energooszczędnym błędem.

  16. #256

    Domyślnie

    No i mąż przyjedzie na gotowe

    Ale czy doceni ???

    okna fajnie pasują do deski czołowej

    ladnie wyszło

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Cześć !

    Czemu styropian dałaś przy kominie ? KB nie miał nic przeciwko ? Pytam bo zakazany jest styropian przy obróbce przy kominie (daje się wełnę) ze względu na palność i słabą wytrzymałość na wysoką temperaturę. Chodzi o bezpieczeństwo przeciwpożarowe ...

    Okna bez montażu warstwowego ? jedynie na samą piankę ? Czemu? Też bez cieplych parapetów ?

    Budowa idzie Ci świetnie.

    Podziwiam Cię. U mnie budową (organizacja , zamawianie , kontrola , inspekcja i wiele innych) głównie ja sie zajmuje i to naprawdę sporo roboty i mocno wyczerpującej. Moja żona ma ten komfort że nie musi sie "stresować" budową , pracami , wykonawcami i wieloma innymi rzeczami , ale oczywiście też pomaga.

    A Ty tutaj sama ...

    Śledzę Twój dziennik i podziwiam jak dobrze i sprawnie Ci idzie.

    Cześć kaszpir007!
    O tym styropianie na kominie to ja się trochę naczytałam. Nawet w fachowych pismach znalazłam artykuły, w których podają, że zarówno wełna jak i styropian mogą być stosowane do ocieplania kominów systemowych. W regulacje prawne się nie zagłębiałam. Co z tym zrobi kominiarz? Zobaczymy. Wkład ceramiczny jest izolowany wełną na całej długości komina, wewnątrz pustaków keramzytowych. Sama obudowa komina nie powinna się znacznie nagrzewać. Szczególnie ta ponad dachem, w zimie, kiedy to czasem korzysta się z kominka. Styropian jest poniżej czapki kominowej, także bezpośredniego kontaktu nie ma z dymem wydobywającym się z komina. No ale jeślii taka izolacja nie przejdzie, zmienimy na wełnę Tynku mi jeszcze sporo zostało

    Co do okien, długo się zastanawiałam, czy dawać taśmy, czy nie. Co fachowiec, to inna opinia. Ale wielu monterów zapewniało mnie, że gdyby u siebie montowali okna, zrobiliby to na samą pianę. Temat jeszcze nie jest zamknięty. Wczoraj, podczas montażu instruowali mnie, jak zrobić ciepły montaż po kosztach Kupić taśmę zewnętrzną i samemu przykleić, a od wewnątrz pianę przykryć silikonem akrylowym I mamy ciepły montaż. Tylko nazwa "ciepły montaż" nijak ma się, do sposobu montażu określanego tym mianem. Też się o tym naczytałam
    Ciepły montaż, to montaż w warstwie ocieplenia. Generalnie polega on na odizolowaniu okien od warstwy muru. I u mnie ten warunek został spełniony poprzez wyklejenie otworów okiennych XPS-em. Za resztę odpowiada szczelność montażu. Zastanawiam się nad sensem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych w moim przypadku. Od zewnątrz na okna będzie nachodził styropian elewacyjny na ok. 5 cm, więc przykryje wszelkie miejsca łączenia muru z XPS-em, ramy okna z murem itp. Od wewnątrz problem wilgoci załatwia sprawna wentylacja. No ale zobaczymy. Może coś będziemy polepszać w montażu okien.

    Powiem Wam, że chwilowo mam na wszystko wywalone Potrzebuje urlopu od budowy, bo robi mi się wszystko jedno, co tam wymyślą, byle tylko dali mi trochę odsapnąć. W tym tygodniu (poza oknami, które już odhaczyłam) mam na głowie elektrykę, studnię, elewację i okna dachowe. Kierowniczka budowy jest chwilowo niedostępna i nie mam z kim uzgadniać szczegółów Zostałam sama na polu walki.
    Ale dobra, nie będę marudziła. W przyszłym tygodniu będzie kierownik, jedno dziecko wróci do przedszkola, to będzie łatwiej

    Dzięki za słowa otuchy i podniesienie na duchu
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Styropian na kominie ze względów bezpieczeństwa jest dyskusyjny (były takie flejmy).

    § 265 i 266 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych nie pozwala na stosowanie tu styropianu.

    Zdrowy rozsądek również u mnie się sprzeciwia styropianowi blisko komina. Pytanie, co z tym zrobi kominiarz (oczywiście, jak zauważy).

    Druga sprawa, to postawienie okien na XPS. O ile postawienie na ciepłym parapecie z XPS jest jak najbardziej OK, bo ciężar jest rozłożony na dosyć dużą powierzchnię przez odpowiednie wyprofilowanie parapetu, o tyle oparcie okna na dwóch klinach położonych na XPS IMO jest dosyć ryzykowne i mało stabilne.

    No i rezygnacja z taśm jest IMO przy domu energooszczędnym błędem.
    Ze wszystkim o czym piszesz, zgadzam się. Ale każde z rozwiązań, które zostały u mnie zastosowane (pisałam w poście wyżej), widziałam na żywo i sprawdzają się. Każdy ze sprzedawców poleca swoje produkty, swoje rozwiązania i to koniecznie te najdroższe. A my, biedne żuczki, musimy wybierać na czym oszczędzać, co kupić z górnej półki, a w co nie warto inwestować. Nie wątpię, że wiele błędów już popełniłam i pewnie jeszcze wiele przede mną. Ale tak to już jest Trzeci dom będzie chyba doskonały
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    No i mąż przyjedzie na gotowe

    Ale czy doceni ???

    okna fajnie pasują do deski czołowej

    ladnie wyszło

    No ktoś musi na to wszystko zapracować Mąż docenia moje poczynania i na każdym kroku to podkreśla. Aż mi czasem głupio, bo gdyby nie on, to przecież nie mogłabym sobie pozwolić na budowę domu. No ale wspólnymi siłami działamy, jak najlepiej umiemy

    Chętnie zerwałabym folię z okien, bo zupełnie nie widać efektu. No ale jeszcze chwilę trzeba poczekać.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ale każde z rozwiązań, które zostały u mnie zastosowane (pisałam w poście wyżej), widziałam na żywo i sprawdzają się.
    Włącznie z opieraniem okna na XPS przez dwa zestawy klinów? Tam naprawdę działają spore siły a milimietry nierównomiernego osiadania może zrobić różnicę i problemy z zamykaniem.

    Co do taśm - oczywiście nazwa jest naciągana. IMO powinno się to nazywać "szczelny montaż". Bo to podstawowa jego zaleta. Mam teraz w bloku okno obsadzone na pianę i wiało im spod parapetu. Uszczelniłem silikonem, ale zimne jest dalej i para się skrapla w mrozy.

    A ze zdzieraniem na co chcesz czekać? Ta folia przed czym myślisz ochroni? Ani ona szczelna (sporo ramy odsłania), ani szyby nie zasłania. I tak jak chcesz okna ochronić na czas tynków czy innych prac i tak musi to okleić solidniej.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-08-2017 o 17:42

Strona 13 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony