dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 94
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1864
  1. #761

    Domyślnie

    A ja obawiałam się stalowego syfonu. Poczytałam trochę o stalowych i celowo szukałam z syfonem plastikowym. Stal lubi rdzewieć, nawet ta nierdzewna, zarówno na odpływie, jak i syfonie. Trochę mnie to zdziwiło początkowo, ale widziałam podrdzewiałe odpływy. Odpływ zauważę, jeśli będzie coś korodowało, a syfonu już nie zobaczę. Stal nierdzewna może korodować w kontakcie z innymi metalami. A u nas trochę żelastwa będzie zmywane pod prysznicem. Stąd moja decyzja odnośnie syfonu.
    Zobaczymy, co to będzie W obecnym domu sprawdzają nam się plastikowe syfony. Po jakichś 13 latach zmienialiśmy brodzik i z syfonem nic się nie działo, z tego, co pamiętam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #762

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Plastik ma rownież tendencję do twardnienia z wiekiem i pękania.
    Czyli właśnie dokonałeś mądrego spostrzeżenia, że każdy materiał ma swoje plusy i minusy.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #763

    Domyślnie

    Acetonem się nie martwię Pracujemy z acetonem i nie zdarzyło nam się go wylać do kanalizy Bardziej bałabym się domestosa, czy udrażniacza do rur, typu Kret. O użycie takich środków, ktoś się może pokusić.
    W karcie gwarancyjnej mojego odpływu jest taki zapis:
    "W żadnym wypadku nie należy stosować ostrych przedmiotów i ziarnistych środków myjących oraz rozpuszczalników organicznych typu aceton, benzyna, fenol i ich pochodnych. Nie używać środków chemicznych do udrażniania rur typu Kret, Mert, Nurek i inne, które oddziaływują chemicznie na elementy stalowe w trakcie ich stosowania." To prowadzi do utraty gwarancji.
    I mowa jest tylko o elementach stalowych.
    Wiadomo, że plastik się starzeje, traci swoje właściwości, ale tak jest ze wszystkim. Nic nie jest wieczne
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 14-12-2017 o 22:14
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #764

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Przy moim odpływie ze stali nierdzewnej takich zastrzeżeń nie było.
    A może nie czytałeś uważnie? Ja trochę przypadkowo trafiłam na ten zapis, szukając szczegółowych zaleceń, dotyczących montażu

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Wiesz, ozdoby i narzędzia z epoki brązu archeolodzy do dzisiaj wykopują z ziemi i cieszymy się ich pięknem.
    Założę się że nasi potomkowie za 5000 lat plastiku z ziemi nie wykopią ale coś ze stali nierdzewnej to już tak.
    Oby nikt nie wykopał mojego syfonu za 5000 lat

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Nie piszę tego żeby Cię przekonywać do odpływu ze stali nierdzewnej tylko jako komentarz do tego że nic nie jest wieczne.
    Ależ ja mam odpływ ze stali nierdzewnej, tylko syfon plastikowy


    Dobrej nocy
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #765
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Co tu taka cisza? Święta czy co? Jak postępy z łazienką i kuchnią bo to chyba dwa newralgiczne miejsca potrzebne do przeprowadzki (fotki fotki fotki)?

    Pozdrawiam

  6. #766

    Domyślnie

    O to samo mógłbym zapytać w Twoim dzienniku

  7. #767
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    O to samo mógłbym zapytać w Twoim dzienniku
    Już się poprawiłem

  8. #768

    Domyślnie

    Witam po Świętach
    Już kilka razy kusiło mnie, żeby pokazać co nieco z łazienkowych postępów, ale nie chciałam niepotrzebnie dziennika pogrubiać Parę stron już mi się nazbierało. Oszczędzam czytających
    Dzisiaj rozliczyłam się z panem Waldkiem i jego etap w łazience zakończony
    Miesiąc pracy, a łazienka nadal nie gotowa
    Nie zrobił wszystkiego, co ustalaliśmy na początku, także montaż WC, umywalki i kabiny prysznicowej został przerzucony na hydraulików.
    Może jutro zrobię zdjęcia łazienki, choć wolałabym najpierw posprzątać
    Miałam mieć już dach zaizolowany, ale się wszystko przesunęło.
    Nie ogarnęłam też kotłowni
    Muszę się zaznajomić z pojęciem hydrofor i wybrać bojler elektryczny. Ale zanim podłączymy sprzęty w kotłowni, trzeba by tam jakieś kafle na podłodze położyć.
    Ehhh... tyle było spraw przed świętami, że plany budowlane odpuściłam sobie, żeby nie zwariować.
    Łazienka dała mi popalić. Nie myślałam, że to będzie tyle wyborów, zakupów i dylematów. Chwilowo straciłam cały budowlany zapał. Ale mam nadzieję, że w Nowym Roku wróci
    A póki co, życzę Wam wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku Pomyślności w życiu prywatnym, zawodowym, no i oczywiście budowlanym
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #769
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    I wzajemnie - zdrowia, sił i cierpliwości. Im bliżej końca budowy, tym bardziej są potrzebne
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #770

    Domyślnie

    Witajcie w Nowym Roku
    Cóż to była za wymarzona Sylwestrowa Noc
    Pierwszy raz spędziliśmy Sylwestra w domu, z dziećmi, leżąc na wielkim wypoczynku i oglądając filmy familijne
    Tego nam było trzeba
    Wygodne dresy, ciepły koc, przekąski i dobre wino pod nosem. No bajka! Wszyscy zadowoleni i wypoczęci

    A skoro uniknęliśmy wielkiego szykowania sylwestrowego, skorzystaliśmy z pięknej pogody i poszliśmy na spacer do lasu. Po drodze zahaczyliśmy o nasz nowy dom, żeby zobaczyć w świetle dziennym łazienkę

    Brakuje białego montażu, kabiny, lustra i oświetlenia. A łazienka póki co wygląda tak:










    Nie wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem. Poszerzona została zabudowa WC, w celu uniknięcia doklejania wąskich docinków płytek. Za wanną nie ma półki. Wanna została dosunięta do ściany, a co za tym idzie, bateria jest ścienna, a nie stojąca. Efekt wizualny jest gorszy, ale już odpuściłam, bo wymagałoby to sporo przeróbek. No i w razie wymiany baterii, czy innych podobnych zabiegów, nie będzie konieczności demontażu zabudowy wanny. Za to nie odpuściłam cięcia kafli na zabudowie WC pod kątem 45 stopni. Płytki były strasznie twarde i kruche i pan Waldek namawiał mnie na listwy wykończeniowe na zabudowie WC. Krawędzie się szczerbiły podczas cięcia i nie chciał marnować płytek. Powiedziałam, że jak już nam zabraknie płytek, to będziemy się zastanawiać, a póki co niech próbuje No i płytek nie zabrakło. A zabudowa stelaża WC wygląda bardzo estetycznie. Kabina prysznicowa ostatecznie będzie z podwójnie składanymi drzwiami. Bardzo mnie ciekawi efekt po montażu kabiny. Leży sobie na razie w kuchni i czeka na hydraulików Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Łazienka wygląda tak, jak na wizualizacji. Nic mnie nie zaskoczyło, więc jest super
    Jedyne, czego się obawiałam, to był parapet Nie było go na wizualizacji i nie wiedziałam, jaki wybrać. Wszyscy namawiali mnie na parapet w kolorze okna, a ja ostatecznie zdecydowałam się na biały. I bardzo się cieszę. Miałam wrażenie, że ciemny parapet obciąży wizualnie okno. Białego prawie nie widać.
    Do efektu końcowego jeszcze trochę pracy zostało, ale domagacie się zdjęć, to macie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00907.jpg
Wyświetleń:	934
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	404164   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00914.jpg
Wyświetleń:	934
Rozmiar:	68,3 KB
ID:	404165   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00915.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	404166   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00917.jpg
Wyświetleń:	928
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	404167  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    No ładne cacko

    Dobrze, że zrezygnowałaś z półki przy wannie. Bateria to nie problem - można zamontować zwykłą baterię ścienną z pomocą takich ozdobnych kolanek:


    Za to wiecznie tam jest wilgoć i trzeba wycierać po każdej kąpieli albo pojawi się czarny albo różowy nalot. Ja będę się starał dobrać wannę żeby z żadnej strony nie było półeczki (w razie czego będę podkuwał ścianę).

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Co to za odpływ? Wg obecnej koncepcji mam odpływ jakieś 30cm od ściany. Syfon wypada dokładnie nad podejściem do kanalizacji. Kupiłem już "zwykły" odpływ, żeby się przymierzyć. I po przymiarkach wychodzi mi, że najlepiej dosunąć do ściany. Tylko nie wiem, czy taki zwykły (konkretnie Rea Neo PRO) nie stworzy problemów przy montażu przy samej ścianie.

  12. #772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dobrze, że zrezygnowałaś z półki przy wannie. Ja będę się starał dobrać wannę żeby z żadnej strony nie było półeczki (w razie czego będę podkuwał ścianę).
    Ta półeczka za wanną w sumie nie miała do niczego służyć (tylko do umieszczenia w niej baterii), także zrezygnowałam z niej bez żalu. Ale z bocznych nie zrezygnowałabym za nic Od lat w moim rodzinnym domu użytkowaliśmy wannę z półkami na kosmetyki i teraz bardzo mnie irytują wanny wolnostojące, albo kabiny prysznicowe bez półek na kosmetyki. Widziałam już rozwiązania typu - stołek obok wanny na kosmetyki, czy szampony i żele na zabudowie WC, blacie umywalkowym, albo na parapecie To nie dla mnie
    Także półki boczne muszą być Zresztą nie mając ściany tuż za wanną, wygodniej się w niej leży


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za odpływ? Wg obecnej koncepcji mam odpływ jakieś 30cm od ściany. Syfon wypada dokładnie nad podejściem do kanalizacji. Kupiłem już "zwykły" odpływ, żeby się przymierzyć. I po przymiarkach wychodzi mi, że najlepiej dosunąć do ściany. Tylko nie wiem, czy taki zwykły (konkretnie Rea Neo PRO) nie stworzy problemów przy montażu przy samej ścianie.
    Też się nagłowiłam nad odwodnieniem
    I taki zwykły odpływ, nie powinien sprawić problemów w montażu przy ścianie. Ja również planowałam Rea Neo Pro, ale musiałam szukać czegoś z syfonem bocznym. Dedykowane do montażu przy ścianie są odpływy z kołnierzem wywiniętym na ścianę i taki już prawie kupiłam (choć są one dwukrotnie droższe).
    Ale:
    - po pierwsze - nie znalazłam odpływu przyściennego z syfonem bocznym,
    - po drugie - prześledziłam wątki i filmiki z montażu takich odpływów,
    i okazało się, że ten kołnierz wywinięty na ścianę sprawiał więcej problemów niż pomagał.
    W efekcie często był wycinany, albo montowany nie zgodnie z zaleceniami. Także mam zwykły odpływ dosunięty do ściany, z membraną uszczelniającą wywiniętą na ścianę. Wszystko pokryte folią w płynie. Na to poszły płytki i silikon. Powinno być dobrze

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odpływ.jpg
Wyświetleń:	887
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	404171  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ale z bocznych nie zrezygnowałabym za nic
    W poprzednim mieszkaniu miałem półeczki dookoła na poziomie wanny. Dlatego teraz nie chcę tam płytek, bo ciągła wilgoć szybko szkodziła fugom. A i stała wystawka kosmetyków mi się nie podoba. Na chwilę - wystarczy 10cm w miarę płaskiej wanny - aktualnie u mnie wygrywa Kaldewei Conoduo:

  14. #774

    Domyślnie

    Ja też nie znoszę wystawek kosmetyków na półkach, ale dwie ozdobne buteleczki chętnie postawię Poza tym wanna będzie używana sporadycznie, także wycieranie półek po kąpieli nie będzie kłopotliwe. Ale co kto lubi
    Ty Kaizen, to widzę, że na bogato lecisz Ja brałam najtańszą wannę, która spełniała moje oczekiwania.
    Skoro jesteśmy już przy kasie, to może podam Wam koszt naszej łazienki, żebyście mieli pogląd na sytuację
    Oczywiście nie wyobrażałam sobie takiej kwoty, a pękło już 11 tyś.
    Myślałam, że będzie to coś koło 8 tyś.
    No ale...
    I tak, co tylko było możliwe, zamieniłam na tańsze. Jedynie miska WC Roca Gap została bez zmian. Nic tańszego mi się nie podobało.
    Najdroższa była robocizna (choć i tak tanio wyszło ), bo 3,5 tyś. Jeszcze ok. 600-700 zł pójdzie dla hydraulików. Później płytki - 1800 zł, kabina - 1520 zł i WC - 707 zł z deską, i cała reszta to już drobniejsze wydatki.
    W najbliższym czasie muszę jeszcze zamówić szafkę pod umywalkę, a lustro i oświetlenie będą tymczasowe.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #775
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ja też nie znoszę wystawek kosmetyków na półkach, ale dwie ozdobne buteleczki chętnie postawię Poza tym wanna będzie używana sporadycznie, także wycieranie półek po kąpieli nie będzie kłopotliwe. Ale co kto lubi
    Ty Kaizen, to widzę, że na bogato lecisz Ja brałam najtańszą wannę, która spełniała moje oczekiwania.
    Skoro jesteśmy już przy kasie, to może podam Wam koszt naszej łazienki, żebyście mieli pogląd na sytuację
    Oczywiście nie wyobrażałam sobie takiej kwoty, a pękło już 11 tyś.
    Myślałam, że będzie to coś koło 8 tyś.
    No ale...
    I tak, co tylko było możliwe, zamieniłam na tańsze. Jedynie miska WC Roca Gap została bez zmian. Nic tańszego mi się nie podobało.
    Najdroższa była robocizna (choć i tak tanio wyszło ), bo 3,5 tyś. Jeszcze ok. 600-700 zł pójdzie dla hydraulików. Później płytki - 1800 zł, kabina - 1520 zł i WC - 707 zł z deską, i cała reszta to już drobniejsze wydatki.
    W najbliższym czasie muszę jeszcze zamówić szafkę pod umywalkę, a lustro i oświetlenie będą tymczasowe.
    Teraz to WC jest za 570 z wysyłką widziałem razem z deską, dobry moment na kupowanie chyba jest teraz
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  16. #776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ty Kaizen, to widzę, że na bogato lecisz Ja brałam najtańszą wannę, która spełniała moje oczekiwania.
    Ja to oszczędny jestem. Oszczędzam gdzie się da. Ale jestem też leniwy. Więc jak już płacę sporo za robociznę, to nie chcę, żeby coś wymieniać. Więc wybieram rozwiązania trwałe i wymagające jak najmniej pielęgnacji, konserwacji i napraw. Dlatego materiały często dosyć drogie. Preferuję rozwiązania dla biednych (jak kto woli oszczędnych) i leniwych. A to nie idzie w parze z najtańszymi materiałami.

    Ale żona ma fanaberie. Wannę sobie Kaldewei wymyśliła (wymyśliła też kominek i odkurzacz centralny z mało sensownych wydatków). Do akrylu jestem trochę zrażony, bo szybko się "starzeje". Więc do stalowych mnie nie musiała przekonywać. A jak dołożymy brak półeczek, to się robi mały wybór (ok. 200cm długości musi mieć).

    Za to nie będzie kabiny (sam odpływ). Tak mamy obecnie i sprawdza się.

  17. #777

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jinikao Zobacz post
    Teraz to WC jest za 570 z wysyłką widziałem razem z deską, dobry moment na kupowanie chyba jest teraz
    Zobacz, czy to model z miską bez bocznych otworów montażowych. Ja mam tę droższą wersję, montowaną od dołu i bez kołnierza, Roca Gap Clean Rim.
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 01-01-2018 o 18:03
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja to oszczędny jestem. Oszczędzam gdzie się da. Ale jestem też leniwy. Więc jak już płacę sporo za robociznę, to nie chcę, żeby coś wymieniać. Więc wybieram rozwiązania trwałe i wymagające jak najmniej pielęgnacji, konserwacji i napraw. Dlatego materiały często dosyć drogie. Preferuję rozwiązania dla biednych (jak kto woli oszczędnych) i leniwych. A to nie idzie w parze z najtańszymi materiałami.
    Heh... Ja też jestem raczej oszczędną osobą Może nie jestem leniwa, ale lubię praktyczne rozwiązania, nie wymagające zbyt dużego nakładu pracy w utrzymaniu czystości. I również preferuję "rozwiązania dla biednych". Nie pisałam o "najtańszych materiałach", tylko najtańszych, które spełniały moje oczekiwania. Dlatego zamiast wymarzonego panela prysznicowego za ponad 1000 zł, wybrałam klasyczną baterię za niecałe 400 zł. A najtańsza była za 90 Podobnie z resztą łazienkowych sprzętów.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...Ale żona ma fanaberie. Wannę sobie Kaldewei wymyśliła (wymyśliła też kominek i odkurzacz centralny z mało sensownych wydatków). Do akrylu jestem trochę zrażony, bo szybko się "starzeje". Więc do stalowych mnie nie musiała przekonywać. A jak dołożymy brak półeczek, to się robi mały wybór (ok. 200cm długości musi mieć).

    Za to nie będzie kabiny (sam odpływ). Tak mamy obecnie i sprawdza się.
    Każdy ma jakieś fanaberie Dobrze, że możesz spełniać zachcianki żony
    Wszelkie rozwiązania w naszym domu, to w sumie też moje zachcianki . Od płyty fundamentowej, przez rekuperację, OC, po odpływ liniowy, czy bidettę. Mój mąż chciał szybko wybudować prosty, niedrogi dom, a ja wszystko skomplikowałam. Kobiety już tak mają
    Ale na wannę nie wydałabym 3 tyś, bo nie jest mi ona niezbędna, a na odkurzacz centralny już tak
    Każdy ma swoje priorytety i nie ma co negować cudzych wyborów Niech każdy buduje po swojemu, byle był szczęśliwy.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #779
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Annatulipanna gratuluję etapu robót oraz sylwestra spędzonego w domu !

    Łazienki nabierają już prawie końcowego wyglądu ale bardziej jestem ciekaw innych pomieszczeń - prosimy o fotki

  20. #780

    Domyślnie

    Niestety łazienka jest jedynym pomieszczeniem, w którym coś się dzieje
    Cały czas czekam na izolację dachu. To wstrzymuje pozostałe prace. Jak będzie izolacja, to będzie zabudowa g-k. W lutym mają być gładzie, a wtedy ruszymy z całą resztą. W sumie to do przeprowadzki niezbędne będzie tylko malowanie i panele. No i oczywiście milion pomniejszych rzeczy tj. kontakty, oświetlenie, czy internet. A graty meblowe bierzemy na start nasze obecne. Brakuje nam pralki, piekarnika i płyty indukcyjnej
    Teraz wzięłam się za pralnię , bo nadal nie mamy podłączonej wody. Pan Waldek miał dzisiaj zaczynać inną robotę, ale ma dwa dni obsuwy. Korzystając z tego faktu, popędziłam do Casto i kupiłam płytki do pralni Jutro będzie tam podłoga A jak już będzie podłoga, to będzie można uzbroić pralnię... czyli naszą bazę sterującą instalacjami wodno-wentylacyjnymi
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 39 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony