dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 94
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1864
  1. #61

    Domyślnie

    Tak wygląda usytuowanie komina:



    Koza będzie stała we wnęce z boku komina. I teraz myślę, gdzie zrobić te drzwiczki. Chyba od przodu komina? Nie bardzo jest gdzie je ukryć, no chyba, że koza byłaby na tyle odsunięta od komina, że od strony pieca, z boku, można by je umieścić? I otwór na rurę od kozy też raczej od boku? Ach... męża nie ma, kontakt ograniczony i weź tu samemu podejmuj wszelkie decyzje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parteru-page-001.jpg
Wyświetleń:	1121
Rozmiar:	72,0 KB
ID:	389261  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wrócę do nieszczęsnych ścian - konstrukcyjne są pewnie z ytonga PP4/06 a działówki?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #63

    Domyślnie

    Drzwiczki raczej z boku, od strony wejścia

    od przodu będą mało dekoracyjne, od strony kozy słaby dostęp

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wyczystkę dałbym z drugiej strony ściany, na korytarzu (przekucie przez ścianę to nie problem). Masz wtedy swobodę od strony kominka - możesz kozę dowolnie ustawić, możesz w przyszłości z każdej strony zabudować wkład.
    Zwróć uwagę, żeby trójnik 90* do przyłączenia kozy był 1,8-2m nad docelowym poziomem podłogi.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Wrócę do nieszczęsnych ścian - konstrukcyjne są pewnie z ytonga PP4/06 a działówki?
    Działówki to samo - Ytong PP4/06 11,5cm.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wyczystkę dałbym z drugiej strony ściany, na korytarzu (przekucie przez ścianę to nie problem). Masz wtedy swobodę od strony kominka - możesz kozę dowolnie ustawić, możesz w przyszłości z każdej strony zabudować wkład.
    Zwróć uwagę, żeby trójnik 90* do przyłączenia kozy był 1,8-2m nad docelowym poziomem podłogi.
    Myślałam o takim rozwiązaniu, jak u Ciebie. Od strony praktycznej i estetycznej, rzeczywiście to najlepsze rozwiązanie. A jak to wygląda z dostępem do wyczystki? Trzeba jeszcze pokonać grubość ściany (u mnie 24 cm). Czy to nie stanowi utrudnienia?
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Działówki to samo - Ytong PP4/06 11,5cm.
    No to nie masz czym się martwić
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #68

    Domyślnie

    Przekuwanie przez ścianę nośną nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza, że w tym miejscu masz narożnik, w których chyba schodzące dwa podciagi.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Drzwiczki raczej z boku, od strony wejścia

    od przodu będą mało dekoracyjne, od strony kozy słaby dostęp
    Witam Cię mamik
    Tak właśnie zastanawiałam się, czy bardziej będą się rzucały w oczy drzwiczki, które widać już od wejścia do domu, czy takie na wprost salonu. Myślę, żeby komin i ścianę od strony wejścia do salonu obłożyć cegłą, chyba czerwoną lub czymś cegłopodobnym. Podoba mi się aranżacja kozy na ceglanej ścianie. Z tymi drzwiczkami, to dzisiaj pogadam z panem Jankiem. Najbardziej pasowałoby mi rozwiązanie Kaizena.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Rura dolotowa ...
    Wyczystka ...
    Za chwilę dylematy z kominem ...
    Potem z samym piecykiem...
    A na końcu i tak nie będzie praktycznie używane...

    Sorki ale nie mogłem się powstrzymać...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #71

    Domyślnie

    Drzwiczki z boku zawsze można zasłonić np. koszem z drewnem, stojący z boku komina nie powinien przeszkadzać, ja mam drzwiczki z nierdzewki około 15na 20 cm - nie są odrażające
    a kucie w ścianach nośnych to zły pomysł
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 16-05-2017 o 13:16

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Witaj! Piękna działka...również mieszkamy pod lasem Pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Rura dolotowa ...
    Wyczystka ...
    Za chwilę dylematy z kominem ...
    Potem z samym piecykiem...
    A na końcu i tak nie będzie praktycznie używane...

    Sorki ale nie mogłem się powstrzymać...
    Heh... spoko jasiek71
    Kominek nie jest moim marzeniem. Nawet próbowałam namówić męża na rezygnację z tego urządzenia. Ale ponieważ polegamy tylko na prądzie, ma to być forma alternatywnego źródła ciepła. Moje marzenie o domku z kominkiem urzeczywistniło się parę ładnych lat temu. I kiedy byłam zmuszona do palenia w kominku, jako jedynym źródle ogrzewania, walczenia na co dzień z brudem, dymem i wszechobecnym zapachem wędzonki odechciało mi się. Zdaję sobie sprawę, że jak przyjadą goście i będę chciała dla klimatu napalić, to zrobi się nieznośnie ciepło i też nie będzie komfortu No ale decyzja zapadła, będzie kominek i trzeba go jakoś sensownie ulokować
    Ot tyle ...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #74

    Domyślnie

    No i myślę, że w okresach przejściowych, czasem się go odpali.
    W obecnym domu, odkąd mamy elektryczne piece akumulacyjne, nie było palone w kominku A kilka lat już minęło.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    No i myślę, że w okresach przejściowych, czasem się go odpali.
    W obecnym domu, odkąd mamy elektryczne piece akumulacyjne, nie było palone w kominku A kilka lat już minęło.
    Ja na dzień dzisiejszy jak by mnie nosiło z jakimiś dodatkowym źródłem ciepła to zainstalowałbym takie coś...
    http://allegro.pl/piecyk-kominek-na-...701881459.html
    Przynajmniej nie przegrzewa pomieszczeń i można zabłysnąć przy gościach biorąc pilota z ławy i odpalić...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał mari180790 Zobacz post
    Witaj! Piękna działka...również mieszkamy pod lasem Pozdrawiam
    Witam Cię mari180790!
    Coraz częściej sąsiedzi z naszej ulicy mówią mi, że piękną mamy działkę i chyba lekko zazdroszczą (ale tak pozytywnie ), bo jesteśmy tak blisko, a jednak nieco oddaleni. Omija nas jakikolwiek ruch uliczny, no i póki co brak sąsiadów . A jak już będą, to i tak w naszym zakątku, jest łącznie tylko 5 działek. Przed nami i za nami las
    Zerknęłam do Twojego dziennika. Również pięknie macie położoną działkę. W wolniejszej chwili zajrzę do Ciebie bardziej szczegółowo
    Pozdrawiam i zapraszam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #77

    Domyślnie

    A teraz wracam do aktualności
    Robota wre, pogoda dopisuje (aż za bardzo ), ale wiadomo, Polakowi nie dogodzisz
    Ja tam jestem cała szczęśliwa, że ciepło i słonecznie. Ale z budowlańców to dzisiaj nie mogłam. Zalani cali, cieknie pot po twarzy. A to dopiero początek upałów. Podobno na budowie w ogóle nie ma wiatru. Chronią nas drzewa Chwilę postałam w tym upale na płycie i rzeczywiście zrobiło się nieznośnie. No ale cóż, w końcu mamy płytę grzewczą, to grzeje
    Dzisiaj przyszedł komin. Kierowca podjechał pod mój obecny adres i pyta gdzie rozładować. To mu mówię, żeby pojechał do końca naszej ulicy i wjechał w drogę leśną, tam jest budowa, nie sposób nie trafić. A on mnie prosi, żebym wsiadła w swój samochód i pojechała przed nim, żeby nie zbłądził To mu mówię, że to ok. 300 metrów stąd, także podejdę na pieszo, nie będę auta odpalać. W końcu wsiadłam do niego i pokierowałam Pana.
    Nie udało mu się wjechać w naszą drogę, bo drzewo przeszkadzało. Nakombinował się, próbował wjechać tyłem, ostatecznie wyładował paletę z kominem przed naszą drogą. Niepocieszeni majstrowie rozładowywali paletę, a ja poleciałam po taczkę do domu, coby im ułatwić transport komina na budowę.
    Sąsiedzi się śmieją, jak widzą, jak ja tak latam, to w jedną, to w drugą stronę. Ale jak pędziłam z taczką i próbowałam rozmawiać przez telefon, to już sama się z siebie śmiałam. Miły robotnik u sąsiadów obok, wyszedł za mną i kazał mi poczekać. Zaproponował, że zawiezie tę taczkę na budowę. Ja grzecznie podziękowałam, bo przecież to tylko pusta taczka, lekka była. Ale on stwierdził, że gdzie ja taki kawał będę szła z tą taczką No tak, to przecież ok. 300 metrów
    Dobra, czas na zdjęcia.
    Tak nasza budowa wygląda dzisiaj:





    Niestety front budynku zastawiony paletami, także nie mam jak zrobić zdjęcia od przodu domu. Wybaczcie jakość zdjęć. Aparat i umiejętności fotografa - żadne





    Na powyższym zdjęciu tył budynku. Widać otwory na drzwi tarasowe z sypialni i salonu. Jutro powinny być nadproża, to otwory okienne i drzwiowe zostaną zamknięte.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00203a.jpg
Wyświetleń:	1015
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	389419   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00204a.jpg
Wyświetleń:	1015
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	389420   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00205a.jpg
Wyświetleń:	1013
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	389421   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00209a.jpg
Wyświetleń:	1017
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	389422  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 08-06-2017 o 20:01
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #78

    Domyślnie

    Zbliżenie na drzwi tarasowe sypialni i salonu.
    Widać wcięcie w murze na ramę z XPS-a:






    Tutaj ściana południowo-zachodnia. Otwór na stałe szklenie w salonie:



    Okno w łazience, ostatecznie obniżone do wysokości 143 cm od powierzchni płyty. Pierwotnie miało być małe, poziome okno na wysokości 1,80m. Bleee



    Widok na łazienkę od wewnątrz budynku:

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00210a.jpg
Wyświetleń:	1010
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	389424   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00211a.jpg
Wyświetleń:	1002
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	389425   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00212a.jpg
Wyświetleń:	1003
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	389426   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00208a.jpg
Wyświetleń:	1001
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	389427   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00218a.jpg
Wyświetleń:	1001
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	389428  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #79

    Domyślnie

    Klatka schodowa. W ściance działowej filarek z cegły pełnej wzmacniający konstrukcję. To właśnie pod ten filarek, zapomnieli dać zbrojenia w płycie lub pominęli dozbrojenie mimo, że w projekcie fundamentów była w tym miejscu stopa fundamentowa. Dzięki czujności inwestorki, zbrojenie zostało wykonane



    A tutaj temperatura panująca w sypialni późnym popołudniem. Gorrrąco...



    Widok z góry, z północnego narożnika. W kuchni składowane elementy komina:



    I to na tyle dzisiaj. Jutro zabieram dzieciaki nad morze. Czas na reset 4 dni poza domem dobrze nam zrobią. Będzie czas tylko dla nas. Jak ja wytrzymam bez budowlanego pędu?? Żartuję Już nie mogę się doczekać...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00214a.jpg
Wyświetleń:	994
Rozmiar:	72,9 KB
ID:	389429   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00215a.jpg
Wyświetleń:	998
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	389430   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00217a.jpg
Wyświetleń:	999
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	389431  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 18-05-2017 o 21:41
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #80

    Domyślnie

    Witam po przerwie
    Urlop, choć krótki zaliczony, baterie odrobinę naładowane, mąż po miesiącu nieobecności jest już w domu, także ruszamy dalej
    Budowa idzie pomyślnie. W tym tygodniu czeka nas zalewanie stropu, z czego się bardzo cieszę. Z bieżących spraw, podpisałam umowę na okna i rekuperację. Elektryk zatwierdzony. Nie szukałam jeszcze hydraulika i ekipy od tynków, ale namiar już na kogoś mam.
    No to może wstawię kilka zdjęć, bo to zawsze ciekawsze niż tekst pisany

    Wstawione nadproża:



    Na powyższym zdjęciu widać drzwi wejściowe i okno w garderobie, jeszcze nie do końca obrobione pod opaskę z XPS-a.

    Poniżej, zbliżenie na nadproża nad drzwiami wejściowymi. "L-ka" zewnętrzna podniesiona odpowiednio wyżej względem wewnętrznej, aby uzyskać wcięcie na XPS-a. Nadproża wewnątrz budynku z porothermu (takie mięli na składzie), choć KB nie była zadowolona z mieszania ceramiki z BK, skoro są dostępne tanie nadproża betonowe.





    Tutaj widok na tył domu - drzwi tarasowe z sypialni i salonu:



    Widok z końca korytarza (sypialnia) na wejście do domu:



    Przed domem mamy składowisko różnych potrzebnych rzeczy (na zdjęciu widać w tle dechy do szalunków wieńca). Ciężko zrobić zdjęcie pokazujące front domu, bo z każdej strony coś zasłania.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00224a.jpg
Wyświetleń:	899
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	390238   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00229a.jpg
Wyświetleń:	895
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	390239   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00230a.jpg
Wyświetleń:	895
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	390240   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00235a.jpg
Wyświetleń:	892
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	390241   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00239a.jpg
Wyświetleń:	892
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	390243  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 4 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony