dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 94
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1864
  1. #801

    Domyślnie

    Dzisiejsze wpisy dodałam pod znakiem niedzieli
    Wybaczcie
    Mamy sobotę nie pracującą w domu, a dawno takiej nie było i stąd moja pomyłka
    Wiecie... mąż robi śniadanie, a ja sobie siedzę i piszę...
    No nic, jutro będzie powtórka z rozrywki
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #802
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Barierka schodowa bardzo ładna

    A ze zmiękczacza może nie rezygnuj tak łatwo. Jak od początku go nie będzie to Ci zajdą sanitariaty kamieniem i co z tego, że potem go domontujesz jak sprzęty już podniszczone będą.

    Te zacieki nie pocieszają, mam nadzieje, że znaleźliście przyczynę. Będziesz gładzić ściany? Nie są wystarczająco gładkie tynki czy chodzi o gładzie na płytach KG?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #803

    Domyślnie

    Hej Doli.
    Z tym zmiękczaczem, to nie taka oczywista sprawa dla mnie. Trochę czasu poświęciłam na ten temat i im więcej wiedziałam, tym więcej miałam wątpliwości.
    Gdybym miała wodę z sieci, to zmiękczacz byłby na pewno. Ale że zmieniła się sytuacja i twardość wody ze studni jest znośna, to już zaczęłam się wahać.
    Pierwsza rzecz, która przemawia na niekorzyść zmiękczacza, to POŚ. Nawet, jak wezmę zmiękczacz z regeneracją przeciwprądową, który zużywa trochę mniej soli, to jednak te dwa urządzenia nie polubią się nigdy (POŚ i zmiękczacz ).
    Ogólnie zmiękczacz, to temat na dłuższe rozważania, na które nie mam teraz czasu
    Chciałabym sprawdzić, jaka będzie nasza woda w użytkowaniu, zanim zamontujemy zmiękczacz, ale kto wie, może zmienię zdanie w tej kwestii
    Tylko kasa nam się skończyła i muszę poważnie rozważać, co jest nam niezbędne do zamieszkania.

    Co do gładzi, to chodzi o tynki. Nie nadają się one do pozostawienia bez gładzi. Jeśli zdecydujemy się na szpachlowanie, to będą to tylko ściany i sufity reprezentatywnych pomieszczeń (pralnia, schowki, spiżarka pozostaną bez gładzi).
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Bo teraz, to raczej stacji uzdatniania potrzebujesz, a nie tylko zmiękczacza. Przebadaj wodę na różne minerały to się dowiesz, czy/czego potrzebujesz. Wodociąg daje Ci wodę uzdatnioną i monitorowaną. Studnia nie.

  5. #805

    Domyślnie

    Kwestię zmiękczacza i POŚ opisywał u siebie w dzienniku artix1. W skrócie w to ze zmiękczacza wychodziło, pomijało POŚ.

  6. #806
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Hej [B]Co do gładzi, to chodzi o tynki. Nie nadają się one do pozostawienia bez gładzi. Jeśli zdecydujemy się na szpachlowanie, to będą to tylko ściany i sufity reprezentatywnych pomieszczeń (pralnia, schowki, spiżarka pozostaną bez gładzi).
    Nie no, ja wiem że o tynki - nie wklepały mi się dwa entery żeby oddzielić zacieki na elewacji od pytania o gładzi

    Ale Ty masz tynki gipsowe zdaje się. Nie robiłaś na gotowo żeby już nie gładzić?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #807

    Domyślnie

    Kaizen, badania wody robiliśmy latem. Nie potrzebujemy uzdatniacza
    Jedyne, co można by zainstalować to zmiękczacz, bo twardość wynosi 316 mg/l (woda średnio-twarda).

    agb, dzięki za namiar na artixa
    Jego dziennik nie jest mi obcy, ale szukanie tematu zmiękczacza, to robota na dłuższą chwilę . Może znajdę czas, chociaż powątpiewam. Do tego oddzielne komentarze.... Ciężka sprawa. Niemniej jednak, zaciekawiłeś mnie rozwiązaniem artixa.

    Doli., z tynkami to ja miałam niezłe przeprawy. Ostatecznie mam tynki c-w , które były robione pod gładzie.
    A miało być tak pięknie...
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 28-01-2018 o 19:15
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #808

    Domyślnie

    Musi być w dzienniku, bo komentarzy nie czytałem

  9. #809

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Musi być w dzienniku, bo komentarzy nie czytałem
    Oooooo, to już duża podpowiedź
    Będę szukała
    Swoją drogą, spis treści, to cudowny wynalazek Nie wymaga dużo wysiłku, a jak ułatwia czytanie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #810

    Domyślnie

    Ale u artixa musiałby być spis do każdego postu

  11. #811
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Doli., z tynkami to ja miałam niezłe przeprawy. Ostatecznie mam tynki c-w , które były robione pod gładzie.
    A miało być tak pięknie...
    Już pamiętam o co chodziło...
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #812

    Domyślnie

    Ania, witam się po dłuższej przerwie . Ostatnio ciagle brakuje mi czasu, chyba dzień za krótki

    Przeprowadzka na zimę, kiedy dom jeszcze ciagle wysycha a na zewnątrz często mokro i piach, to tylko wówczas, jeśli się bardzo musi
    Tobie też przyda się trochę odpoczynku, a i dzieci będą miały trochę więcej Mamy , więc korzystaj z "braku kasy"

    W sprawie zmiękczacza - mam, bo mam bardzo twardą wodę i piec gazowy, nie chciałam ryzykować utraty gwarancji albo kosztownej naprawy. U nas jest kanalizacja, więc o tyle lepiej.
    Już po założeniu zmiękczacza wpadło mi do głowy, że są też filtry do wody takie "przepływowe", dużo tańsze inwestycyjnie, nie mam pojęcia jak wychodzą koszty eksploatacji. Może w Twoim przypadku taka stacja filtracyjna by wystarczyła? Skoro woda nie taka zła, to może warto tą metodę sprawdzić?

    połamane drzewa - szok, niby drzewa czasem się łamią, ale jednak mieć takie złamane drzewo koło domu, to trochę straszno się robi. Dobrze, że skończyło się na drobiazgach.

  13. #813

    Domyślnie

    Łoo matko i córko
    Tak mnie podpuścił agb, że znalazłam
    Strona 20 "Bursztyna". Do końca dziennika już niewiele mi zostało, ale dzisiaj odpuszczam. Jutro pierwszy dzień szkoły po feriach i mamusia musi wstać przed świtem Mam nadzieję, że jeszcze coś znajdę o zmiękczaczu w artixowym dzienniku, bo nie jestem usatysfakcjonowana.


    Mamiku, dobrze Cię widzieć
    Brakowało tu Ciebie Ale w sumie, niewiele się dzieje, to co tu komentować?
    Mam nadzieję, że niebawem coś więcej się ruszy.

    Takie filtry przepływowe właśnie testował mój sąsiad i mówi, że lipa. Szkoda zachodu i kasy, bo efekt żaden. Także on przymierza się do kolumny.
    A my... cóż.. będziem myśleć, będziem liczyć i będziem decydować
    Dobrej nocy
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  14. #814
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    annatulipanna widzę że jesteśmy na podobnym etapie problemów odnośnie stacji uzdatniania

    Powiedz mi a podłogówkę "nabiłaś" już wodą ze studni nie uzdatnioną ?
    Ja nawet pytałem na forum o uzdatnianiu wody i dostałem odpowiedź że spokojnie mogę nabić całą instalację wodą nieprzefiltrowaną (sporo żelaza i kamienia) i nic nie powinno się stać, a później przed samym wprowadzeniem dobrać coś do uzdatniania.

    Badania wody dopiero przede mną więc nie wiem co tam leci ale już wolałbym się do tego przygotować (kosztowo również), nie wiem czy osmoza nie będzie konieczna - trochę spędza mi to sen z powiek

  15. #815

    Domyślnie

    No i kolejna osoba, która w ostatnim czasie pyta mnie o podłogówkę wodną. Co z wami??
    Przypominam, że mamy elektryczne ogrzewanie podłogowe

    A już tak na poważnie, Wojaku, zanim zaczniesz się martwić uzdatnianiem wody, zrób badania. Po co snuć domysły i się denerwować.
    Ja też swoje wyniki zamieściłam w wątku wodnym, żeby sprawdzić, co doradzą. Liczyłam na to, ze woda nie będzie tragiczna, bo zrobiłam rozeznanie wśród sąsiadów, posiadających studnie głębinowe. Także pobieraj próbki, pędź do sanepidu i dawaj znaka, co tam wyszło


    A tutaj nasze wyniki:






    Jakoś umknęło mi zamieszczenie wyników w dzienniku. Ale na FM już są od jakiegoś czasu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00592.jpg
Wyświetleń:	687
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	406016   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00593.jpg
Wyświetleń:	682
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	406017  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #816
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No przecież masz płytę - jeszcze teraz widzę zdjęcia Twoich kabli

    Tak chyba zrobię że już teraz zlecę badanie i będę wiedział wcześniej co i jak, mogąc już teraz zainteresować się stacją uzdatniania.
    Dzięki za wyniki porównam później do swoich

  17. #817

    Domyślnie

    Ania, to dopiszę tylko, że mój pies nie chce pić wody zmiekczonej. Zwykłą, którą mamy wyprowadzoną do ogrodu z pominięciem zmiękczania pije bez problemu. My nie zrobiliśmy osobnego kranika do kuchni i strasznie sobie w brodę pluję z tego powodu. Do gotowania kawy itp jest ok., ale widocznie "surowa" zmiękczona jednak ma jakiś posmak

    dziennik Atrixa warto poczytać

  18. #818

    Domyślnie

    No właśnie mamik. Warto mieć w domu jeden kranik z wodą nie zmiękczoną. Nie tylko zwierzęta, ale chyba rośliny także wolą wodę "surową". No i do gotowania posiłków, też lepsza jest woda nie zmiękczana.
    I tak sobie myślę, póki jeszcze mogę to zrobić, czy w kuchni nie dać zimnej wody z pominięciem zmiękczacza Dodatkowego kranu już nie mam możliwości zrobić, bo nie mam dodatkowej rury. Ale może po prostu dać zimną wodę do kuchni przed zmiękczaczem? Jedyny minus, to zmywarka, która pobierałaby wodę nie zmiękczoną, ale przecież zmywarki mają swój własny zmiękczacz i sól trzeba stosować, także dramatu by nie było.
    Co myślicie o takim rozwiązaniu??
    Druga opcja, to zamiast w kuchni, zimna woda nie zmiękczana w zlewie w pralni. Wtedy zmywarka dostawałaby wodę zmiękczoną, ale za to, po wodę na zupę musiałabym z garem chodzić do pralni
    Jak nie urok, to ... zawsze coś
    Co prawda zmiękczacza póki co nie będzie, ale muszę wszystko ustalić na zaś, zanim podłączymy wodę do poszczególnych pomieszczeń. Później może to być nie możliwe, albo znacznie utrudnione.

    Ps. Dziennik Artixa, przeczytałam cały. Jestem pod wielkim wrażeniem
    Jakieś pół roku temu wpadłam na artixowe skrzynki ogrodowe i z wielkim entuzjazmem, zapoznałam mojego m. z ogródkowymi planami
    W tym roku raczej ogródka nie założymy, ale w przyszłym będę miała o co walczyć Już się nie mogę doczekać
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #819
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    My planujemy dwie rurki do kuchni: jedna z wodą zmiękczoną, druga nie. Ale w twojej sytuacji wybrałabym rozwiązanie, że woda niezmiękczona do kuchni.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #820
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Annatulipanna, Doli, mamik i wszyscy inni posiadający zmiękczacze oświećcie mnie, Wy wszystkie macie wodę ze studni? Stąd te zmiękczacze? Bo ja szczerze mówiąc w ogóle nie biorę żadnego zmiękczacza pod uwagę... A może powinnam? Mamy wodę z wodociągów.

Strona 41 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony