dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 94
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1864
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Wiesz, że nie można w takiej odległości od wanny umieścić gniazda?
    Gniazdo hemretyczne i nie ma czego sie bac

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprytnyantek Zobacz post
    Gniazdo hemretyczne i nie ma czego sie bac
    Jest, jest. "Hermetyczne" (w zasadzie będzie - teraz to tylko puszka) jest najczęściej przy zamknięciu klapki. Po podłączeniu wtyczki bywa różnie. Trzeba użyć wysokiego IP i gniazda z uszczelką do puszki, szczelnego także po podłączeniu wtyczki, np
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdo-pojedyncze-protecta-ip66-podtynkowe-open.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	410269
    " Hermetyczne gniazdo 230V x... z zamykanym wieczkiem w wersji podtynkowej. Gniazdo zapewnia klasę szczelności IP66. Po podłączeniu urządzenia wyposażonego we wtyczkę kątową gniazdo można zamknąć, a zacisk żelowy uszczelni miejsce wejścia przewodu do gniazda zapewniając bezpieczne użytkowanie nawet w trudnych warunkach (zapylenie, wilgoć, deszcz)."
    a to nie zawsze idzie w parze z estetyką.
    Z tego, co pamiętam, to min odległość gniazdka 230V od wanny to 60cm. Trzeba uważać.
    http://www.dom.pl/osprzet-elektryczny-w-lazience.html
    Ania, bądź ostrożna i przegadaj temat z elektrykiem.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 31-03-2018 o 08:59
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #1003
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie ma co gadać i słuchać jakichś głupich rad o gniazdach hermetycznych tylko po prostu tam to gniazdo być NIE MOŻE. W ogóle ze zdjęcia wygląda jakby było nad tą wanną. Oczywiście inwestor zrobi jak uważa.

  4. #1004

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za podniesienie tematu. Pogadam z elektrykiem
    Tylko hmm... skoro gniazdo obok wanny wzbudziło tyle emocji (nigdy nie zdarzyło mi się tak wysoko chlapać w wannie, ale jak najbardziej rozumiem ustalenie bezpiecznej, minimalnej odległości gniazd i łączników od stref mokrych), to co z gniazdem, które planuję mieć zamontowane w szufladzie pod umywalką? To już chyba w ogóle nie przejdzie? A wymyśliłam, że szczoteczki do zębów, czy inne bezprzewodowe maszynki, będą się ładowały w szufladzie, a nie na zewnątrz. Widziałam takie rozwiązanie w jakichś gazetach wnętrzarskich i bardzo mi się spodobało. I co Wy na to?? Też nie ma co ryzykować?
    Gniazda, które będą używane, do urządzeń pracujących w trakcie ich używania (suszarka, maszynka do strzyżenia, czy odkurzacz (póki co zwykły ), są w bezpiecznej odległości od stref mokrych. I tak sobie myślę, że chyba ładowarka do szczoteczki do zębów nie będzie wielkim zagrożeniem pod zlewem? Ale może się mylę?

    A skoro już jesteśmy przy gniazdach łazienkowych, to popatrzyłam w naszych obecnych łazienkach, jak to wygląda i powiem Wam, że... słabo. A nawet pokażę

    Nasza mini łazienka:




    Łazienka teściów:



    O ile nasza łazienka ma ok. 16 lat, do tego gniazdo z klapką, to łazienka teściów była remontowana jakieś 2 lata temu. I widzicie te odległości zwykłego gniazda od umywalki? No szok! Nie zwróciłam na to wcześniej uwagi, bo nie korzystam z tej łazienki, ale jest moc.

    To moje awaryjne gniazdo obok wanny, nie ma służyć do niczego, poza ewentualną drabinką, której miejsce znalazłam w tym właśnie kącie nad wanną. Chociaż, jak już wspominałam, ostatecznie zrezygnowaliśmy z grzejnika, bo przy reku i ogrzewaniu podłogowym, ręczniki same świetnie radzą sobie ze schnięciem Jakoś nie dostrzegłam zagrożenia w podłączeniu grzejnika nad wanną. Gniazdo jest rzeczywiście w bliskiej odległości od wanny, ale żeby je zalać wodą, trzeba by się naprawdę postarać. Gdyby tak chlapać, to i WC i wszystko wokół byłoby zalane. A na to się nie zgadzam
    Grzejnik też do wody mi raczej nie wpadnie (jak to może mieć miejsce z suszarką, czy innym sprzętem, które nie będą tam podłączane nigdy). Od tego są gniazda usytuowane w bezpiecznych miejscach. Nie mniej jednak, być może zaślepimy tę puszkę i darujemy sobie to gniazdo, skoro ostatecznie nie jest nam potrzebne
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3879.jpg
Wyświetleń:	749
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	410272   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3881.jpg
Wyświetleń:	748
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	410273  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Lokalizacja gniazd (strefy) w łazience jest normowana trochę "na wyrost", nikt nie jest w stanie określić, jaki będzie pomysł na użytkowanie gniazda w przyszłości (pomysłowość ludzka nie zna granic - wszak kreatywnym gatunkiem jesteśmy ).
    A gniazdek w łazienkach z Twoich fotek nie montował pewnie elektryk? Chyba, że też był kreatywny .

    No ale my tu o gniazdku się rozpisujemy zamiast pochwalić zakończenie kolejnego etapu u Ani - bardzo ładne to połączenie drewna i ceramiki wyszło. "5 z +" za zestawienie - materiałów i kolorystyki! (choć jako facet raczej nie jestem autorytetem w kolorach .
    ).
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 31-03-2018 o 11:12
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #1006

    Domyślnie

    Słyszałam o geniuszach, którzy podczas kąpieli korzystali z podłączonego do gniazda telefonu, czy laptopa
    Że o radiu postawionym na wannie, w celu uprzyjemnienia sobie kąpieli nie wspomnę
    Kurcze, chyba u dzieciaków w łazience nie będzie kontaktów
    Kto wie, co im strzeli, do już całkiem niedługo, dorastającej głowy
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Dzięki chłopaki za podniesienie tematu. Pogadam z elektrykiem
    Tylko hmm... skoro gniazdo obok wanny wzbudziło tyle emocji (nigdy nie zdarzyło mi się tak wysoko chlapać w wannie, ale jak najbardziej rozumiem ustalenie bezpiecznej, minimalnej odległości gniazd i łączników od stref mokrych), to co z gniazdem, które planuję mieć zamontowane w szufladzie pod umywalką? To już chyba w ogóle nie przejdzie? A wymyśliłam, że szczoteczki do zębów, czy inne bezprzewodowe maszynki, będą się ładowały w szufladzie, a nie na zewnątrz. Widziałam takie rozwiązanie w jakichś gazetach wnętrzarskich i bardzo mi się spodobało. I co Wy na to?? Też nie ma co ryzykować?
    Gniazda, które będą używane, do urządzeń pracujących w trakcie ich używania (suszarka, maszynka do strzyżenia, czy odkurzacz (póki co zwykły ), są w bezpiecznej odległości od stref mokrych. I tak sobie myślę, że chyba ładowarka do szczoteczki do zębów nie będzie wielkim zagrożeniem pod zlewem? Ale może się mylę?
    Łazienke masz podzieloną na strefy, jeśli umywalka się znajduje w 3 strefie to można mieć gniazdo nad nią/pod nią w szafce. Tu masz opis z rysunkiem:
    http://www.fachowyelektryk.pl/techno...-lazience.html

  8. #1008

    Domyślnie

    Przy umywalce możesz mieć gniazdko bryzgoszczelne, przy wannie juz nie. A dlaczego taka różnica? Bo w wannie jesteś w wodzie a przy umywalce stoisz juz teoretycznie na suchym. Takie są przepisy i nie do końca chodzi tu o chlapanie. To tak jak pralka nie może stać bliżej niż 60cm od wanny a juz przy lub pod umywalką tak. Chodzi o porażenie prądem. Ja bym zlikwidowała to gniazdko.
    Pozdrawiam
    Katka

  9. #1009

    Domyślnie

    Ps. Aha brawo za aranżacje łazienki . Skromna, prosta, estetyczna i na lata nie wydzie z mody .
    Pozdrawiam
    Katka

  10. #1010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ania łazienka wyszła super!!!!
    Gratuluję i dziękuję bo będę się inspirował
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  11. #1011

    Domyślnie

    Łazienka wyszła bardzo ładnie
    Taką kabinę też chcieliśmy kupić na początku i nam się najbardziej podobała , ale okazało się że nie ma miejsca na taką kabinę u nas
    No może gdyby zrezygnować z bidetu ? Ale teraz nie wyobrażamy sobie już życia bez bidetu

    A co do pytania jakie jakiś czas temu Ania zadałaś , to wszędzie mam panele 12W. Dzieci więc mają 4x12W . Mają jasno , bardzo jasno , ale my lubimy jak jest jasno w pomieszczeniach i moje wyliczenia (1000 lumen na 2,5m2 sprawdziły się znakomicie)
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #1012

    Domyślnie

    Aniu skonsultuj to ze swoim elektrykiem, ja mysle ze nie ma co popadac w skrajnosci i jesli dasz dobrej jakosci gniazdo to nic sie nie stanie

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprytnyantek Zobacz post
    Aniu skonsultuj to ze swoim elektrykiem, ja mysle ze nie ma co popadac w skrajnosci i jesli dasz dobrej jakosci gniazdo to nic sie nie stanie
    Rozumiem , że jak jednak się coś stanie to weźmiesz za to odpowiedzialność sprytnyantku?

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Rozumiem , że jak jednak się coś stanie to weźmiesz za to odpowiedzialność sprytnyantku?

    Prosse Cie... Miej drugiego czlowieka za odpowiedzialnego i pozwil mu decydowac o swoim zyciu. Watpie zeby cokolwiek moglo sie stac , ale decyzja i tak nalezy do inwestorki. To Ona musi rozwazyc wszystkie za i przec iw

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprytnyantek Zobacz post
    Prosse Cie... Miej drugiego czlowieka za odpowiedzialnego i pozwil mu decydowac o swoim zyciu. Watpie zeby cokolwiek moglo sie stac , ale decyzja i tak nalezy do inwestorki. To Ona musi rozwazyc wszystkie za i przec iw
    Tak myślałem. Łatwo jest palnąć głupotę w internecie

  16. #1016

    Domyślnie

    Witam wszystkich w piękny świąteczny, słoneczny poranek.
    Ponieważ dzieciaki nam się rozchorowały na święta, siedzimy sobie w domu. A skoro ominął nas świąteczny szał, korzystamy z wolnego czasu
    Dziękuję Wam za komentarze odnośnie gniazd w łazience (na pewno wezmę je pod uwagę), za miłe słowa dotyczące aranżacji tego pomieszczenia i w ogóle za odwiedziny. Właśnie dostrzegłam, że już 100 tyś odwiedzin przekroczone
    Później wstawię zdjęcia łazienki, robione dobrym aparatem.
    Pozdrawiam serdecznie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #1017

    Domyślnie

    Łazienka w obiektywie szerokokątnym:












    Powyższe zdjęcia bardziej oddają kolory, niż poprzednie. I w ogóle są lepsze Szkoda, że nie zdążyłam posprzątać i przygotować łazienki do sesji, ale nie było czasu, bo mąż wyjeżdża zaraz po świętach i zabiera aparat. Z niecierpliwością czekam na użycie prysznica. Montaż kabiny nie wyszedł tak, jak powinien. Pan Waldek na sztywno przyjął wymiary 100x90 i wyszedł klops. Płytki ścienne dociął tak, aby profile drzwi prysznicowych przykręcić do ściany za płytkami. Spadki w posadzce też na sztywno przyjął 100x90. A tu się okazało, że drzwi kabiny są odpowiednio węższe i trzeba było je montować na płytkach No i cały montaż wziął w łeb. Nie ma możliwości użycia profili przypodłogowych, które wymagają poziomej posadzki. Między drzwiami, a podłogą są różnej wielkości szczeliny, w zależności od spadków w podłodze, które powinny się zaczynać w innych miejscach. Na szczęście spadki mamy duże i być może woda nie będzie wypływała poza kabinę. Do tego drzwi są przykręcone na różnych wysokościach (znowu za sprawą nieszczęsnych spadków w posadzce), ale to jest widoczne tylko podczas używania kabiny, także nie rzuca się w oczy. Niemniej jednak, kabina bardzo mi się podoba. Chociaż trzeba się nauczyć z niej korzystać Ale przestrzeń w łazience po złożeniu kabiny do środka, jest całkiem spoko Szuflady wyjęte z szafki, bo trzeba klik-klaka wymienić. Coś przecieka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00224a.jpg
Wyświetleń:	820
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	410341   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00232a.jpg
Wyświetleń:	807
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	410342   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00235a.jpg
Wyświetleń:	815
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	410343   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00237a.jpg
Wyświetleń:	809
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	410344   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00221.JPG
Wyświetleń:	789
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	410355  

    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 02-04-2018 o 13:03
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #1018

    Domyślnie

    No to jeszcze pokaże zmiany w pralni





    Muszę tu jeszcze zmieścić na długiej ścianie pralkę (obok bojlera) i zlew (tuż przy wejściu do pralni). A później będę się zastanawiała, jak ładnie to wszystko zabudować i maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Jest nieźle. Mimo nie planowanych, dodatkowych gratów, nie będzie ciasno. Uff...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00240a.jpg
Wyświetleń:	789
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	410345   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00242a.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	410346  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #1019

    Domyślnie

    Święta, święta i już prawie po świętach przychodzę znowu po dłuższej przerwie

    lazienka bardzo ładna, znowu prawie jak będzie moja główna, kafelkarz wchodzi na początku maja. Plytki wybraliśmy w takiej złamanej bieli, matowe (winter vine z Opoczna) do tego drewnopodobne na podłogę. Cały czas jeszcze rozważamy umywalki i wc, niby już wybraliśmy z firmy Excelent, w stylu takim jak u Ciebie , ale jeszcze nie kupione, wiec zmiany możliwe. Możesz napisać co to za sprzęty i baterie masz zamontowane? Wyglada tak, jak chcemy, żeby u nas wyglądało A blat masz drewniany? Jeśli tak, to z jakiego drewna on jest? Jak zabezpieczony?

    Poczytałem o zmaganiach z izolacją reku - jak to jest, że po wykonawcach prawie zawsze trzeba poprawiać a przecież za darmo tego ńie robią.

    Co do płyt GK na działówki, to niedawno dowiedziałam się, że standard zgodny ze sztuką, to płyta podwójna, bo inaczej powieszenie na nich czegokolwiek jest zabronione (może poza niewielkim obrazkiem). Często wysokie meble wymagają też przykręcania do ściany ze względów bezpieczeństwa, rownież komody z szufladami trzeba przykręcać, tak więc ściana musi być solidna

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie



    W tej sytuacji zamiast podkreślać te docinki kontrastową fugą (w ogóle jasna fuga na podłodze to same kłopoty - w jednej łazience zrobiłem ten błąd - nigdy więcej) trzeba było dać fugę podobną do płytek. Są preparaty do zmiany koloru fugi, tylko nie wiem jak z ich trwałością.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	795
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	410347  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 02-04-2018 o 10:49

Strona 51 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony