dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 94
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 1864
  1. #1561

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Po pierwsze jak głupota, to już nie jest sprawa indywidualna, bo to Twój post traci na znaczeniu w takiej sytuacji.
    Po drugie, chyba nie zakładasz, że na meble "dizajnerskie" z OSB nie nakłada się warstwy ochronne choćby i po to, żeby ewentualną chemię zablokować? Dobry lakier skutecznie odetnie dostęp do chemii.
    Spoko. Ja wyraziłem swoją opinię i jak kogoś uraziłem to przepraszam

    Jak dla mnie co innego jak ma być to "mebel tymczasowy" bo po prostu brak kasy a zostały płyty OSB i szkoda by ich nie wykorzystać do czegoś a co innego jak tak naprawdę ktoś decyduje się na meble z płyt OSB mimo że nie brakuje mu kasy i mógłby sobie zrobić meble z prawdziwego drewna czy nawet wysokiej jakości dedykowanych do mebli płyt meblowych ..

    Nie rozumie po co później zabezpieczać takie płyty jakimiś lakierami i kombinować aby ograniczyć wpływ chemii w nich zawartych (inną chemią) jak można mieć coś gdzie nie trzeba nic kombinować ?

    Ale każdy sam decyduje co chce i jak ktoś chce to jego wola i tyle , warto jedynie aby wiedział że takie płyty nie są do tego celu przeznaczone i stosowanie ich może mieć pewne konsekwencje (także zdrowotne) ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #1562
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Ale dyskusja.. żeby zaraz na noże nie poszło A ja tylko powiem, że "ładnie nie jest to co ładne, ale co się komu podoba" Mnie też się takie klimaty zbytnio nie podobają, ale jeśli annatulipanna, mentorka ma na forum tym twierdzi, że tymczosowo OSB jest OK to tak musi być I sam w ten weekend stałem się posiadaczem stylowej bramy garażowej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48357403_635319260218911_2262712445116088320_n.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	423293

  3. #1563

    Domyślnie

    Nie chcę Cię dobijać al jakbyś zamontował ją od zewnątrz, to w środku tynkarze mogliby obrobić glify pod montaż docelowej bramy garażowej.
    Tak to u nas było https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7632890
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #1564
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Znikąd docenienia trudu ludu pracującego Nie no, żartuje jak_to_możliwe, taki był plan Ale otwór ma 5 m szerokości, więc płyty które 125 cm ma jedna idealnie się zgrały z otworem Ztąd taka decyzyja Jak będzie tak daleko, ze pomyślimy o bramie to najprawdopodobniej będzie już lato, więc powinniśmy szybko ogarnąć temat tych glifów Poza tym u mnie ze względu na podciąg w dość nietypowym miejscu montaż bramy będzie nieco bardziej skomplikowany.

  5. #1565
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Na stopnie schodów nie polecam paneli. Są śliskie !

    OSB jest to materiał budowlany .
    Zbudowany z grubego wióra więc trudno obrabialny ( krawędzie się strzępią ) i osiągnięcie gładkości powierzchni i krawędzi jest trudne.
    A to ważne aby drzazga nie wiła się w palec .

  6. #1566
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    To może jak się wypowiem jako użytkownik mebli z OSB. Przez niecałe dwa lata pracowałam w biurze gdzie cała zabudowa była z OSB. Projekt i wykonanie za grubą kasę - chociaż przyznaję, jak weszłam tam pierwszy raz to myślałam, że to bieda magazyn. Kable od oświetlenia poprowadzone na wierzchu, ale ładnie zgrane i kolorowe. Lampy bezkloszowe, tylko żarówki na przysłowiowym drucie. Pomalowana posadzka betonowa.
    Co do płyt - nic się nie strzępi, nie wbija w palec. Wszystko zależy od ilości warstw lakieru. Krawędzie ładnie wykończone stalowymi krawędziówkami. Z OSB wykonane były meble biurowe, socjalne, zabudowa kuchenna, drzwi i ościeżnice. Dla mnie sam blat biurka z OSB nie był najwygodniejszy, bo jednak struktura OSB pozostała i taka powierzchnia wymagała podkładki, żeby na tym ładnie pisać. Ale poza tym - taki styl.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #1567

    Domyślnie

    Oooo, ale gorąca dyskusja o osb
    na meble tymczasowe materiał dobry, wytrzymały, łatwo dostępny, w rożnych grubościach ... nie ma o co "kruszyć kopii", a czy ładny, czy brzydki, to już zupełnie osobny temat

    schody - no właśnie, finiszujemy z podłogami (cały dom jeszcze zapylony, zdjęcia bedą po odpyleniu ) i już widać problem z kolorem schodów. Na piętrze nie dopasujemy kolorem do podłogi, więc jest dylemat.

    Robiłaś może jakieś wizki z białą deską pod barierką? Ostatni stopień i tak zostaje w kolorze schodów, więc będzie kolor biały, schodowy i podłogi - tak?

    U nas jedna z opcji to drzwi w pokojach w kolorze okien (ciemny brąz) i wówczas schody pod kolor drzwi, a więc przy zestawieniu z podłogą będzie kontrast i unikniemy rożnych jasnych odcieni drewna koło siebie. Cały czas dumamy, bo pierwotnie planowaliśmy białe, a teraz koncepcja się sypie, trochę przez te kolory podłóg, a trochę przez jakość białej okleiny wybranych przez nas drzwi.

  8. #1568

    Domyślnie

    Hej hej
    O osb już chyba wszystko wiemy . Wypowiedzieli się zwolennicy, przeciwnicy, użytkownicy, a nawet planujący użytkowanie .
    No i TeDy, podążający śladem "mentorki swej na forum tym" (dzięki za tak zacny tytuł ) , któremu serdecznie gratuluję SSZ i stylowej bramy garażowej .


    Mamiku, z tymi schodami, ja też nie do końca mam pewność, czy dobrze kombinuję. Nie robiłam żadnej wizualizacji naszej klatki schodowej. Opieram się na własnej wyobraźni i aranżacjach z neta, co może być zgubne . Chociaż póki co, nie zawiodłam się na swojej intuicji. Te białe deski pod barierką i słupki, przyszły mi do głowy, ze względu na białe listwy przypodłogowe i białe drzwi, które planuję. Chociaż mój mąż nie jest przekonany do białych drzwi, no i tak jak piszesz, jakość okleiny (w tym tańszym standardzie) pozostawia wiele do życzenia. No ale jaki kolor drzwi wybrać do białej listwy przypodłogowej?? Jakoś listwy w kolorze paneli nie bardzo sobie wyobrażam . W sumie można te białe listwy pomalować w kolorze ścian i wtedy mogłyby być drzwi w innym kolorze.
    Ale wracając do schodów, u mnie prawdopodobnie, póki co będą z paneli, więc byłyby w kolorze podłogi na piętrze. Pierwszy stopień będzie przedłużeniem podłogi piętra. Nie będzie biały, tylko "panelowy".
    Wyobrażam to sobie (w dużym uproszczeniu) mniej więcej tak:



    I tak, jak już pokazywałam:



    Tylko znowu trzeba by przyciemnić sosnowe elementy, żeby były zbliżone odcieniem do koloru paneli. Ehhhhhh...... a może jaśniutka sosna będzie pasowała??
    Może po Świętach rozłożę kilka paneli, ułożę te deski na klatce i zrobię jakieś zdjęcia. Na razie czasu brak na budowę. Są pierniki, sprzątanie którego końca nie widać (kiedy ja tak chatę zapuściłam ). Część rzeczy wywozimy już do nowego domu (nawet pierwsza szafa i komoda już tam dotarły ).
    Dzisiaj może wpadną podkłady pod panele.
    Dobra historia: Jak wiecie zwlekałam z tymi podkładami, aż wstyd się przyznać. No i nadal ich nie zamówiłam. Całe szczęście. Okazało się, że nasz kumpel od niedawna pracuje w podłogach. Załatwił nam maty kwarcowe za free . Jedyne uniedogodnienie, to fakt, że są to odpady, a nie całe 10-metrowe rolki. Będą ok 3-metrowe odcinki. Dla mnie spoko. I tak miałam w planie kupić tanie podkłady z xps, które są w niewielkich płytach. Także prezent na Święta nam się trafił.
    Lecę prezenty pakować, póki dzieciaki w szkole
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	173021_abf9bb7b-a021-454c-a717-15e8a22274ac_max_900_1200_-hol-przedpokoj-styl-skandynawski.jpg
Wyświetleń:	593
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	423441   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	180157_c72513cd-83ca-4ed8-b97d-e0346a338766_max_900_1200_klatka-schodowa-schody-styl-skandynawsk.jpg
Wyświetleń:	590
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	423442  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #1569

    Domyślnie

    Co za dzień... Dobrze, że już się kończy .
    Najpierw zepsuł się samochód teściowej, szybka akcja, laweta, wyjazd po ludków, którzy owym autem jechali (niestety prezenty jeszcze nie spakowane ). Dobrze, że zepsuło się blisko warsztatu, w którym pracuje mój ojciec. Udało się jeszcze dzisiaj naprawić . Inaczej zostalibyśmy z jednym samochodem na Święta, na 3 rodziny . Zanim wyjechałam z teściową po odbiór auta do warsztatu, mój młodszy syn spadł ze schodów . Ja pierdzielę... chwila grozy, ale skończyło się tylko potężnym guzem. Jak wróciłam z tego warsztatu, w domu zastałam zalaną łazienkę, którą już ogarniała moja szwagierka .
    Rozwaliło bojler, gorąca woda lała się górą zbiornika .
    Jutro z rana trzeba jechać po nowy zbiornik, a póki co jesteśmy bez ciepłej wody... Dobrze, że jest zimna
    Ogólnie, coś nie idą mi przygotowania do Świąt w tym roku. Ale już się nie spinam, bo szkoda nerwów. Czegoś najwyżej nie posprzątam, ale ciasta będą na pewno
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #1570

    Domyślnie

    Ło panie... Współczuję i życzę synowi szybkiego powrotu do zdrowia. I Wam ciepłej wody.

    To mi przypomina nasze wycinanie półek do spiżarni - Ola poślizgnęła się na OSB i tak upadła, że blisko było złamania uda, ale na szczęście skończyło się na siniaku, który teraz dopiero schodzi (3 tygodnie...). Mnie z kolei zgubiła "żarłoczność", bo chciałem zahaczyć o kuchnię po ciasteczko ale zahaczyłem stopą o schody... gruchnęło... ale kości całe tylko dwa najmniejsze palce we krwi i kuśtykałem prawie 2 tygodnie, po których na te palce spadła mi paleta ale dochodzę do siebie
    Gdzieś tam w między czasie poderwany paznokieć, przytarte kostki, jakbym się co najmniej bił o życie (albo żonę ). Już żartujemy, że jak przeżyjemy wykończeniówkę to będzie dobrze. I też odpuszczamy i zwalniamy, bo szkoda zdrowia i nerwów.

    PS
    Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  11. #1571

    Domyślnie

    Dzięki Wojtku za słowa otuchy . Ludzie!!! To u Was też widzę grubo. Oczywiście współczuję tych wszystkich przygód, ale jak się pewnie domyślasz, rozbawiłeś mnie tą historią, bądź co bądź, pełną bólu. Wracajcie szybko do zdrowia! Również życzę Wam ZDROWYCH i Wesołych Świąt!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #1572

    Domyślnie

    O to chodziło
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #1573
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    @annatulipanna poślę wam chyba mojego Anioła Stróża, żebyście cało wyszli z tych perypetii Wesołych Świąt

    A na te schody to się rozmarzyłam... ehhh... Nie wiem jaki kolor drzwi (oprócz białych) bierzesz pod uwagę, ale mnie białe listwy przypodłogowe nie gryzą się z nie białymi drzwiami.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  14. #1574

    Domyślnie

    Doli, na chwilkę, to bym przygarnęła Twojego Stróża, co by nasze troszkę odpoczęły . Pracy mają na fula, bo u nas pełna chata i niezłe zamieszanie. Ale jednak Wasze Anioły też nie mają lekko (ktoś musi pilnować, żeby Wojtek nie podjadał ).
    Wesołych Świąt
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #1575
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Nieźle, nie ma to jak świąteczne Kombo. Ale, jak to mówią: co nas nie zabija to nas wzmocni Więc teraz już tylko z górki.

    Schody świetne, ale raczej na Twoim wziąłbym pod uwagę pierwszą opcję z deskami od czoła schodów. Wiesz, przy dzieciach podejrzewam, że byłyby szybko skopane

  16. #1576

    Domyślnie

    A myślałaś o listwach nie białych, a bielonych ze strukturą drewna / okleiny jakie planujesz na drzwiach? Zawsze to takie nawiązanie i do białych listew przy schodach i nawiązanie do drewna / usłojenia do tego z czego będą wykonane drzwi. Nie wiem, jakby to wyglądało, ale zawsze to pomysł.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  17. #1577

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    A myślałaś o listwach nie białych, a bielonych ze strukturą drewna / okleiny jakie planujesz na drzwiach? Zawsze to takie nawiązanie i do białych listew przy schodach i nawiązanie do drewna / usłojenia do tego z czego będą wykonane drzwi. Nie wiem, jakby to wyglądało, ale zawsze to pomysł.
    Myślałam Właśnie łatwiej byłoby te deski sosnowe pobielić, niż malować na biało. W sumie listwy przypodłogowe i drzwi bielone też brałam pod uwagę, ale jakoś tak "eleganciej" wygląda czysta biel. Obawiałam się nieco tej wszechobecnej struktury drewna. Generalnie drzwi i listwy chyba chciałabym w jednym kolorze, stąd wybór padł na biel. Ale kto wie... przejrzę jeszcze może jakieś aranżacje wnętrz i poszukam czegoś ciekawego.

    Ps. W domu chaos... 9 osób na kwadracie, kolejka do gara z ciepłą wodą, zamiast kolęd gra nam wiertarka udarowa (chłopaki montują nowy bojler). Wesoło, że hej!!!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #1578
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    ...Już żartujemy, że jak przeżyjemy wykończeniówkę to będzie dobrze....
    Bo WYKOŃCZENIÓWKA, jak sama nazwa wskazuje, ma wykończyć... inwestorów

    Zdrowych, wesołych i spokojnych (mimo wszystko) Świąt wszystkim życzę.
    Ostatnio edytowane przez Aydin ; 22-12-2018 o 17:31

  19. #1579
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co do schodów to się nie wypowiem - obie wersje mi się podobają (choć z przewagą jednak dla podstopnic drewnianych) i niestety to jest mój odwieczny problem - brak decyzyjności! Ale ja tu z czymś innym wpadłam, z życzeniami oczywiście bo czasami w niniejszym wątku się udzielam, a że akurat wszyscy z innych "obserwowanych" wątków też tu wpadli z wizytą, więc upiekę wiecej pieczeni na jednym ogniu.
    Wesołych Świąt kochani, resetu i totalnego luzu budowlanego, zagojenia wszystkich ran psychicznych i fizycznych. I do Siego Roku!

  20. #1580

    Domyślnie

    Skoro już tak się świątecznie zrobiło w moim dzienniku, to jako gospodyni, składam wszystkim odwiedzającym, serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Dużo spokoju, zdrowia i oddechu od budowlanego szaleństwa Czasu, który poświęcimy tylko najbliższym.
    A propos tego czasu dla rodziny, jutro przy Wigilii, musimy odebrać podkłady pod panele, bo kumpel wyjeżdża i wraca po Nowym Roku. Ale to jedyna sprawa związana z budową .
    Poza tym, w budowlanym świecie cisza. Po awarii w obecnym domu, zajrzałam dzisiaj do nowego, upewnić się, czy wszystko w porządku . Reku chodzi, odżelaziacz działa, ciepło w domu, wszystko ok. A my skupiliśmy się na innych pracach:





    Kilka prezentów także udało nam się wykonać własnoręcznie. M.in. mój pierwszy pasek (dla teścia):






    Pozdrawiam Świątecznie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02255a.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	423606   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02259a.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	423607   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02258a.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	423608   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02266a.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	423609  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 79 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony