dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 94
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1864
  1. #1601

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Aj, wiecie co, nie będę się zamartwiała na zapas. Przecież zanim zdecydowałam się na ten krok, trochę poczytałam o ryzyku kładzenia paneli bez dylatacji. U wielu ludzi się to sprawdza.
    U nas w mieszkaniu na przykład W jednym miejscu widać, jak panele w ciągu roku pracują, ale nic niepokojącego się nie dzieje. Zdecydowanie nie martwiłbym się na zapas

  2. #1602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    U nas w mieszkaniu na przykład W jednym miejscu widać, jak panele w ciągu roku pracują, ale nic niepokojącego się nie dzieje. Zdecydowanie nie martwiłbym się na zapas
    Dzięki wielkie Tern. Tego mi było trzeba .

    Mam nadzieję, że dzisiaj skończymy temat paneli na poddaszu i weźmiemy się za schody. Został nam ostatni pokój, który pełnił funkcję warsztatu, w trakcie kładzenia paneli. Wyłożyłam podłogę matą kwarcową, uprzątnęłam wszystko, reszta pracy czeka na męża







    Trochę podkładu nam zostało:



    Teraz muszę się zastanowić, jak obłożyć schody. Nierówności na stopniach są sporawe. Pewnie pójdzie jakiś klej na wyrównanie i na to panel. Ale spocznik, raczej na podkładzie, bez klejenia do posadzki, nie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02666.jpg
Wyświetleń:	1089
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	424917   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02676.jpg
Wyświetleń:	1085
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	424918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02675.jpg
Wyświetleń:	1088
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	424919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02677.jpg
Wyświetleń:	1093
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	424920  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  3. #1603

    Domyślnie

    Dzisiaj postawiłam na podłodze poddasza mój budzik . Czyli urządzenie mierzące temp i wilgotność.

    W dwóch pokojach sytuacja wyglądała tak:

    Pokój 1:



    wskazanie termostatu:



    Pokój 2:





    Czeka mnie kabilbracja termostatów . Odwlekałam to w czasie, bo nie jest to moja ulubiona zabawa Przerabiałam temat na parterze. Teraz czas na poddasze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02663.jpg
Wyświetleń:	1091
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	424921   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02665.jpg
Wyświetleń:	1092
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	424922   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02669.jpg
Wyświetleń:	1089
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	424923   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02671.jpg
Wyświetleń:	1090
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	424924  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #1604
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    A skąd pewność, że Twój budzik dobrze mierzy temperaturę? Fajne masz te panele. I już nie raz udowodniłaś, że jednak Twoja upartość ma jakieś podstawy i warto jej posłuchać, więc i z panelami na pewno wyjdzie tak jak powinno

  5. #1605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Budzik masz na podłodze. A termostat?

  6. #1606
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Właśnie też chciałam zapytać, skąd pewność, że budzik mierzy dokładnie? No i przy podłodze będzie cieplej niż na ścianie.

    Panele wyglądają bardzo przytulnie. Rewelacyjna robota i jak szybko ogarnięta! Kącik z własną pracownią - świetny pomysł Można się zaszyć i to dosłownie Ciekawią mnie te panelowe schody
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #1607

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    A skąd pewność, że Twój budzik dobrze mierzy temperaturę? Fajne masz te panele. I już nie raz udowodniłaś, że jednak Twoja upartość ma jakieś podstawy i warto jej posłuchać, więc i z panelami na pewno wyjdzie tak jak powinno
    Dzięki, dzięki TeDy

    Co do poprawności pomiarów budzika mego, potwierdzone innymi miernikami





    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Budzik masz na podłodze. A termostat?
    Jasna sprawa. Zakładam, że termostat powinien wskazywać nieco wyższą temp. niż mój wielozadaniowy budzik, ponieważ sam generuje nieco ciepła, a czujnik pokojowy jest umieszczony na obudowie termostatu. Kiedy termostaty wisiały sobie na kablach, stawiałam na nich moje pokojowe stacje pomiarowe i wtedy temperatury (z termostatu i budzika) powinny się pokrywać ze sobą. Teraz nie mam takiej możliwości, więc budzik umieszczony na środku pokoju.
    Jednak w moich obserwacjach nie jest istotna poprawność pomiaru budzika. Nawet, gdyby zawyżał lub zaniżał odczyt temperatury, łatwo zauważyć, że w pomieszczeniach panuje zbliżona temperatura (wg. budzika ok 17,5*C). Za to termostaty pokazują dużą rozbieżność. Stąd wniosek, że wymagają kalibracji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02278.jpg
Wyświetleń:	1059
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	424945  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #1608

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Panele wyglądają bardzo przytulnie. Rewelacyjna robota i jak szybko ogarnięta! Kącik z własną pracownią - świetny pomysł Można się zaszyć i to dosłownie Ciekawią mnie te panelowe schody
    No cześć Doli! Dawno Was nie widziałam i tak się zastanawiałam, co tam u Was?? Jak postępy? Czy przed przeprowadzką, wykańczacie poddasze, czy wchodzicie tylko na parter?
    Praca przy panelach, to istna przyjemność, po tych wszystkich męczących zadaniach. No i błyskawicznie widać efekty, co daje radość i mobilizuje do dalszego działania Pracowni nie mogę się już doczekać Mam do zrobienia dwie pochewki na noże i portfel dla siebie i tak zwlekam, żeby wszystko przenieść do nowego domu i tam popracować . A schodów też jestem bardzo ciekawa. Mam 3 wersje do wyboru:
    1. Stopnie i podstopnice z paneli - najlepsza opcja (o ile ich wystarczy),
    2. Stopnie z paneli, podstopnice z białej płyty (gdyby zabrakło paneli),
    3. Stopnie z paneli, podstopnice machnięte białą farbą (gdyby trzeba było zrobić to bezkosztowo ).
    Ale bardziej chyba ciekawią mnie barierki. Nie mogę się doczekać ich montażu, a to nastąpi dopiero po wniesieniu mebli na górę. Będzie wygodniej manewrować na klatce schodowej bez barierek.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #1609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Nawet, gdyby zawyżał lub zaniżał odczyt temperatury, łatwo zauważyć, że w pomieszczeniach panuje zbliżona temperatura (wg. budzika ok 17,5*C). Za to termostaty pokazują dużą rozbieżność. Stąd wniosek, że wymagają kalibracji.
    Nie dopuszczasz myśli, że pomimo tej samej temperatury przy podłodze w pomieszczeniach możesz mieć inną temperaturę na wysokości 1,2-1,5m?

  10. #1610

    Domyślnie

    Przecież temperatura przy samej podłodze jest wyższa niż np. 1,5m wyżej.
    Taki rozkład temperatury ma ogrzewanie podłogowe , że czym wyżej tym chłodniej się robi , czyli zupełnie odwrotny niż przy grzaniu grzejnikami ...

    Wczoraj robiłem test wieczorem po 10 godzinach od wyłączenia ogrzewania (grzanie czasowe) + termostat.
    Podłoga pokazywała ponad 24 stopnie , ale w pokojach było około 22 stopnie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #1611

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Dzięki wielkie Tern. Tego mi było trzeba
    Proszę bardzo i polecam się na przyszłość

    Nie pochwaliłem wcześniej Twojej pracowni, a podoba mi się bardzo. Jest bardzo w moim stylu

  12. #1612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie dopuszczasz myśli, że pomimo tej samej temperatury przy podłodze w pomieszczeniach możesz mieć inną temperaturę na wysokości 1,2-1,5m?
    Jasne, że dopuszczam. I nie zamierzam się skupiać na perfekcyjnym ustawianiu temperatur. W sumie dla mnie nie ma większego znaczenia, co wskazują termostaty. Ważne, żeby temperatura w pomieszczeniach była komfortowa. No i żeby termostaty były wyregulowane podobnie względem siebie. Mam ich sporo i wolę, żeby współgrały ze sobą. W obecnym domu mamy 4 wielkie piece akumulacyjne. Każdy w zupełnie innym pomieszczeniu. Termostaty na ścianach zewnętrznych, nieocieplonych. Tutaj musiałam się nauczyć i mierzyć temperatury w pomieszczeniach, żeby ustawić prawidłowe temp grzania na termostatach. Zawsze temperatura w ścianie (odczytywana z termostatu) jest kilka stopni niższa, niż panująca w pomieszczeniu. Np. w kuchni, gdzie termostat jest umieszczony pod oknem, gdy wskazuje on temp 17*C, w pomieszczeniu jest 20*C. Czyli nastawy grzania musza być o 3 *C niższe, od oczekiwanej temperatury w pomieszczeniu.

    A co do temperatur w tych konkretnych dwóch pokojach, w których postawiłam budzik Wybrałam teoretycznie najcieplejszy i najzimniejszy z pokoi. Jeden od strony pd-zach, drugi od strony pn-wsch. Wg temperatur odczytanych z termostatów najzimniejszy na poddaszu jest pokój, który powinien być najcieplejszy. Mimo, że mój budzik pokazał, że temp w tym pokoju jest wyższa.


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przecież temperatura przy samej podłodze jest wyższa niż np. 1,5m wyżej.
    Taki rozkład temperatury ma ogrzewanie podłogowe , że czym wyżej tym chłodniej się robi , czyli zupełnie odwrotny niż przy grzaniu grzejnikami ...

    Wczoraj robiłem test wieczorem po 10 godzinach od wyłączenia ogrzewania (grzanie czasowe) + termostat.
    Podłoga pokazywała ponad 24 stopnie , ale w pokojach było około 22 stopnie ...
    Ale pewnie masz termometry mierzące temp pomieszczeń inne, niż ten wbudowany w termostat? Moje doświadczenie pokazuje, że termostaty mogą zawyżać temp, ponieważ same emitują ciepło. Szczególnie, jak uruchomione jest grzanie. No chyba, że są umieszczone w zimniejszych warunkach od tych, panujących w pomieszczeniu (jak w moim obecnym domu, gdzie są umieszczone w zimnych ścianach zewnętrznych). Na poddaszu w nowym domu, zaobserwowałam, że kiedy uruchamia się grzanie w dziennym okienku, temp na termostatach szybko podnosi się o ok. 2*C (w ciągu ok. 0,5h) i wyłącza się grzanie. Szczerze wątpię, żeby tak szybko podniosła się temperatura w pomieszczeniu. Ale żeby to sprawdzić muszę mieć niezależną od termostatu stację pomiarową , np. mój budzik .
    Ogólnie, to nigdy nie miałam do czynienia z ogrzewaniem podłogowym w całym domu. I fascynuje mnie rozkład temperatur i odczucie ciepła.
    Ogrzewanie mamy ustawione na 18-19*C. Wg termostatów, w domu panuje temp. od 16,2*C w niby najcieplejszym pokoju na poddaszu , do 18,5*C praktycznie na całym parterze. Niby nie jest to zbyt wysoka temperatura, a do pracy jest znacznie za ciepło. Wczoraj, przy tych 17,5*C przy podłodze, było mi za ciepło w stopy . Zwykle zakładam cienkie skarpety do pracy, wczoraj miałam nieco grubsze i nie mogłam wyrobić w siatkowych, wentylowanych adidasach.
    W obecnym domu, przy 20*C w pomieszczeniu stopy mi zamarzają. Chodzę w grubych skarpetach i crocsach, bo ciągnie od podłogi.
    A tutaj taki luksus


    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    Proszę bardzo i polecam się na przyszłość

    Nie pochwaliłem wcześniej Twojej pracowni, a podoba mi się bardzo. Jest bardzo w moim stylu
    Dziękuję bardzo Rzeczywiście można dostrzec pewne podobieństwo w naszych osobistych pomieszczeniach. Biurko i krzesło wejdą, nie??
    Swoją drogą, moja mini pracownia wzbudziła wiele entuzjazmu. Moja mama zwiedzając mury, stwierdziła, że śmiało może w nim nocować. Chociaż chwilę wcześniej pokazałam jej sporo większy pokój gościnny. Podobnie mój starszy syn. Mimo, że pokoje były już wybrane przez dzieci, na widok mojej kanciapki, stwierdził, że chce tam spać . I w sumie to może być jego pokój, bo biurko i materac się zmieszczą? Co z tymi ludźmi??
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #1613

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Dziękuję bardzo Rzeczywiście można dostrzec pewne podobieństwo w naszych osobistych pomieszczeniach. Biurko i krzesło wejdą, nie??
    U Iscry to jeszcze spora szafa na archiwum wejdzie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Swoją drogą, moja mini pracownia wzbudziła wiele entuzjazmu. Moja mama zwiedzając mury, stwierdziła, że śmiało może w nim nocować. Chociaż chwilę wcześniej pokazałam jej sporo większy pokój gościnny. Podobnie mój starszy syn. Mimo, że pokoje były już wybrane przez dzieci, na widok mojej kanciapki, stwierdził, że chce tam spać . I w sumie to może być jego pokój, bo biurko i materac się zmieszczą? Co z tymi ludźmi??
    Poczucie bezpieczeństwa wcale nie jest mniej ważne niż przestrzeń, a już szczególnie do spania. Może o to chodzi?

  14. #1614

    Domyślnie

    Jakiej grubości zastosowałaś tę mate? Nadaje się to pod deskę trójwarstwową?

    Co do mierzenia temp to faktycznie na podłodze to raczej niewiele daje. Tak jakbyś na zwykłym grzejniku kładła termometr. Co do 18 stopni to w wynajmowanym mieszkaniu, w salonie 70m2, taka temp to u mnie std. Wpokojach mam ok 20-21 stopni. Da się żyć

  15. #1615

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jakiej grubości zastosowałaś tę mate? Nadaje się to pod deskę trójwarstwową?

    Co do mierzenia temp to faktycznie na podłodze to raczej niewiele daje. Tak jakbyś na zwykłym grzejniku kładła termometr. Co do 18 stopni to w wynajmowanym mieszkaniu, w salonie 70m2, taka temp to u mnie std. Wpokojach mam ok 20-21 stopni. Da się żyć
    Hej pandzik!
    Mamy maty grubości 1,8 mm. Co do deski trójwarstwowej, nie mam pojęcia, czy to się nadaje, czy nie.

    Ale z tym porównaniem temperatury mierzonej na podłodze do temperatury na grzejniku to pojechałeś
    Właśnie zmierzyłam temperaturę mojego pieca akumulacyjnego. Pokazuje 48*C. A w pomieszczeniu jest 20*C. Temperatura podłogi przy zastosowaniu ogrzewania akumulacyjnego, niewiele różni się od temperatury panującej w pomieszczeniu.
    W ogóle, moje pomiary miały na celu sprawdzenie rzeczywistej temperatury panującej w pomieszczeniach. A że akurat nie miałam na czym postawić termometru, wylądował na podłodze. Dziwne mi się wydawało, że termostaty pokazują tak niską temperaturę, a mnie jest tak ciepło.

    Przy okazji... doczekałam się faktury za prąd z pełnym okresem grzania. Wielu z Was, czeka na tę sumkę, więc podam. Nie zaglądałam szczegółowo do rozliczenia, bo jeszcze nie opłaciłam, także nie wiem ile poszło w drugiej taryfie, a ile zużyliśmy bytowego, ale łącznie wyszło 768 zł. Poprzednia faktura opiewała na kwotę 204 zł. Nadal nie odnoszę się do tych kosztów za bardzo. Podobno dopiero trzeci sezon grzewczy jest już miarodajny. Z OZC wyszło, że mamy się zmieścić z ogrzewaniem w kwocie do 2 tyś i to było dla mnie zadowalające. Mam nadzieję, że tak będzie

    A poza tym, nuda... To znaczy roboty wokół domu w bród, ale takiej nie widocznej. Papiery, mozolne mierzenie, liczenie, zamawianie wszelkich listewek i innych pierdół. Nic fajnego. W sumie można by zostawić to na czas po przeprowadzce.
    Teraz mam dwa tygodnie budowlanego lenistwa, wymuszonego przez ferie.
    Ale jutro pierwszy transport mebli do nowego domu Co nadal nie wróży błyskawicznej przeprowadzki, bo nie są to meble pierwszej potrzeby. Ale może się w końcu zbierzemy i przeniesiemy na dobre.
    Powiem Wam, że bliskość nowego i obecnego domu nie sprzyja szybkiej przeprowadzce. Jakby trzeba było jechać kilometry, zamawiać konkretny transport, to człowiek by się spiął i przeprowadził. A u nas, jakoś ciężko czas zorganizować. Tak odwlekamy o tydzień i tydzień... i kolejny tydzień. Ale już dosyć.
    Od poniedziałku dzieciaki do szkoły, a ja się biorę za przeprowadzkę. Daję sobie 2 tygodnie na ostatnie prace. Reszta już po zamieszkaniu
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #1616
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Pandzik
    Maty są pod podłogi tzw. pływające. Bez znaczenia czy sztuczna czy z drewna naturalnego

  17. #1617

    Domyślnie

    Hejka!
    No to pierwszy transport mebli za nami
    Przez ostatni czas przyzwyczaiłam się do ładu, porządku i przestrzeni na naszych salonach:



    A od czwartku nieco się zmieniło :






    Ile emocji!!! Przytłoczenie zawaleniem nowego domu gratami, radość, bo nie musieliśmy wydawać na to pieniędzy. Są to rzeczy z domu po teściu, który poszedł na sprzedaż. Wymagają sporego odświeżenia, bo 3 lata stały w garażu. Myślałam, że dużo mniej rzeczy z tej kupy nam się przyda. Ale po obejrzeniu wielu filmów o renowacji i malowaniu mebli, już nie mogę się doczekać pracy z nimi. Najbardziej cieszą mnie drewniane regały (wyposażenie spiżarni) i masywne meble ogrodowe.
    Od jutra zaczynam pracę
    Na pierwszy ogień idzie właśnie spiżarka. Muszę przeszlifować, zagruntować i pomalować na biało owe pomieszczenie, które jest bez gładzi. Po wstawieniu tam regałów, będzie można przewieźć moje domowe graty. Później zajmę się naszym drewnianym łóżkiem. Będę je przemalowywać na biało, póki będzie rozkręcone. Wszystkie meble w obecnym domu (a nie ma tego dużo) mamy drewniane (większość sosnowych). Przejadła mi się ta sosna. Ale po przemalowaniu w sumie jeszcze na trochę nam starczy. Reszta prac przy meblach, stopniowo, po przeprowadzce.
    Schody jeszcze nie skończone. Paneli na podstopnie nie starczy, więc trzeba czekać na białe płyty hdf zamówione i przycięte w Casto.
    Ile ja się naszukałam kątowników schodowych w kolorze złoty dąb . Niby taka prosta sprawa. Ale żeby były możliwie wąskie, możliwie płaskie, nie kosztowały majątku i o właściwym odcieniu - masakra! Czas realizacji zamówienia do 3 tygodni . No ale czekam . Za to ćwierćwałków wklęsłych w kolorze złoty dąb nie znalazłam. A potrzebuję dwa takie, pod duże okna. Pozostałe listwy w końcu ogarnęłam. Do pokoi na poddaszu, trzeba było szukać grubszych listew przypodłogowych, bo szczeliny dylatacyjne większe, więc będą droższe listwy z tworzywa sztucznego. A pozostała część domu, tanie listwy MDF.
    Wypadałoby jeszcze kupić jakieś kotarki, żeby powiesić prowizoryczne drzwi i zasłonki na 3 duże okna.

    Wczoraj pierwszy raz byliśmy całą rodziną w nowym domu przez kilka godzin. Załapaliśmy się na pierwszy wspólny obiad na naszych włościach (pomijając polowe obiady grillowe jeszcze na etapie budowy). Bardzo miłe uczucie. Mąż pracował na poddaszu, ja ogarniałam chaos na parterze (nawet już szafki w kuchni trochę zapełniłam ), a dzieciaki oglądały film, leżąc na materacu w pokoju młodszego syna. No sielanka
    A od jutra ostra tyra...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02650a.jpg
Wyświetleń:	533
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	426677   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02896a.jpg
Wyświetleń:	531
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	426678   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02897a.jpg
Wyświetleń:	530
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	426679  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #1618
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ania! Ruszyliście z kopyta. W salonie napakowane do granic możliwości Super że tyle darowanych mebli udało się wam zagospodarować Na etapie "bezdrzwi" zasłonki to podstawa i niezbędna konieczność Ciesze się, że w końcu coś ruszyliście i przeprowadzka tuz tuż Powodzenia we wszystkim!
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  19. #1619
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Meble zwiezione, ugotowany obiad - brzmi poważnie. Ani chybi przeprowadzka tuż tuż. Z tymi meblami to prawdziwie domowo się już zrobiło. Przytulnie pomimo zwisających gołych kabli z sufitu i surowych jeszcze ścian. To chyba przez te kolory podłogi i mebli. I światło wpadające przez te duże witryny. No i kwiaty. Powodzenia przy ostatecznych szlifach i rychłej pierwszej nocy na swoim. Chociaż trochę waszego potu jeszcze tam spłynie ale to jak zawsze - bo najgorsze są drobiazgi.

  20. #1620

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za dobre słowo i wsparcie
    Od razu raźniej mi się pracuje .
    Jestem już po najgorszej robocie w spiżarni Szlifowanie za mną. Odkurzyłam wszystko - sufit, ściany, podłogi, siebie. Tylko włosy siwe od tynku pozostały
    Siedzę sobie w zakurzonym fotelu, popijam kawę, zagryzając słodką bułką (znowu oddalam proces odchudzania ).
    Zaraz gruntowanie i mycie regałów. Żeby ktoś tak obiad za mnie ugotował...

    Ps. W przerwie wybrałam karnisze i chyba zasłony Nie chce mi się jeździć po sklepach. Chyba się skuszę na zakupy online, bez oglądania i macania
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 81 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony