dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Unhappy Budowa domu ogrzewanego gazem w 2021?

    Witajcie moi mili.

    Przymierzam się do kupna projketu domu ogrzewanego gazem. Z tego co jednak się dowiedziałem od 2021 wejda w życie bardzo rygorystyczne normy energooszczędności nowo budowanych budynków. I tak, wartość współczynnika Ep ma byc poniżej 70 kWh/m2·rok. Widziałem różne symulacje w Internecie dla domów jednorodzinnych około 150m2 i Ep dla tych domów wychodziło grubo powyżej 90.

    Czy to znaczy, że w 2021 roku budowa domu ogrzewanego gazem mija się z celem? Nie dostanę pozwolenia na budowę ze względu na przekroczenie normy Ep?

    Jak Wy się na to zapatrujecie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    O jakiś konkretny dom pytasz?
    Wyciągnięcie EP 60 czy 70kWh/m2/r to żaden wyczyn przy gazie. A zawsze można przypudrować klimą, kozą czy kolektorem.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak: https://www.studioatrium.pl/projekty...r-xi,1065.html

    Kontaktowałem się z nimi, i powiedzieli że EP = 42 kWh/(m2rok) dla tego projektu. Tak więc, nie rozumiem skąd te wszystkie wyliczenia dla przykładowych domów w Internecie. A juz wpadłem w panikę dzięki za odpowiedź.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Kominek zbija EP. Do tego obliczenia często są kreatywne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony