dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 119
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    podaj proszę nazwę lamperiowych płytek, gdzieś je już przeglądałam, ale nie kojarzę firmy ani modelu
    podobają mi się bardzo )

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    podaj proszę nazwę lamperiowych płytek, gdzieś je już przeglądałam, ale nie kojarzę firmy ani modelu
    podobają mi się bardzo )
    To są płytki Delice z Leroy Merlin- Grupa Tubądzin sprzedawana pod nazwą Artens.

    https://www.leroymerlin.pl/plytki-ce...8602,l230.html

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Żwirowe alejki - z własnego doświadczenia podpowiem, że trzeba je bardzo starannie zabezpieczyć od spodu przed przerastaniem nieporządanych roślinek i chwastów. Nie unikniesz niestety częstego grabienia, żeby chwasty się nie ukorzeniały. Roundap też jest konieczny Poza tym od razu kupuj odkurzacz z dmuchawą bo tylko tym usuniesz ze żwiru liście (muszą być suche).

    Bez czarny
    - https://poradnikogrodniczy.pl/bez_czarny.php tu masz o odmianach także ogrodowych i o kolorowych liściach. Bez jak przekwitnie to po prostu wielki nieatrakcyjny krzaczor. A te ogrodowe są urodziwe.

    Funkie - u mnie doskonale się mają w towarzystwie barwinka. Tam gdzie rosną same funkie dość długo wiosną jest goło
    Jako okrywowe dobrze przy funkiach sprawdza mi się fiołek wonny i to zarówno ten kupiony w szkółce jak ten przytargany z lasu. Pod względem ekspansywności jest nie do pobicia, wysiewa się nawet w odległości kilku metrów od matecznika, ale mnie to nie przeszkadza. Natomiast też niestety wczesną wiosną jest goło.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #84

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że żwir ze ścieżek "uwielbia" się wysypywać wszędzie tylko nie na ścieżkę, a jego zbieranie z trawnika / z pomiędzy krzaczków i kwiatków jest bardzo upierdliwy.

    BTW, jesteś z okolic Wrocławia? Zaintrygowała mnie wizyta w ogrodzie botanicznym, też ostatnio byliśmy.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chyba raczej warszawski botanik pod Konstancinem
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Żwirowe alejki - z własnego doświadczenia podpowiem, że trzeba je bardzo starannie zabezpieczyć od spodu przed przerastaniem nieporządanych roślinek i chwastów. Nie unikniesz niestety częstego grabienia, żeby chwasty się nie ukorzeniały. Roundap też jest konieczny Poza tym od razu kupuj odkurzacz z dmuchawą bo tylko tym usuniesz ze żwiru liście (muszą być suche).

    Bez czarny
    - https://poradnikogrodniczy.pl/bez_czarny.php tu masz o odmianach także ogrodowych i o kolorowych liściach. Bez jak przekwitnie to po prostu wielki nieatrakcyjny krzaczor. A te ogrodowe są urodziwe.

    Funkie - u mnie doskonale się mają w towarzystwie barwinka. Tam gdzie rosną same funkie dość długo wiosną jest goło
    Jako okrywowe dobrze przy funkiach sprawdza mi się fiołek wonny i to zarówno ten kupiony w szkółce jak ten przytargany z lasu. Pod względem ekspansywności jest nie do pobicia, wysiewa się nawet w odległości kilku metrów od matecznika, ale mnie to nie przeszkadza. Natomiast też niestety wczesną wiosną jest goło.
    Dzięki za rady! Chcemy mieć coś na kształt trzymanego w ryzach ogrodu angielskiego/wiejskiego, bo dom budujemy praktycznie na łące i nie zależy mi na 2 000 m2 trawnika, ani na ogrodzie wymagającym wielu godzin pielęgnacji tygodniowo, bo po prostu nie mamy na to czasu. Stąd pomysł na barwinka czy inne okrywowe= mniej koszenia. W dodatku mamy sporo różnych owadów na działce, którym nie chciałabym do końca zabierać domu. Marzy mi się taki trochę tajemniczy ogród, gdzie alejki będą się wić między krzewami i nie będzie widać, dokąd zmierzają. No i te parę metrów trawnika, żeby grilla zrobić.

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Dodam jeszcze, że żwir ze ścieżek "uwielbia" się wysypywać wszędzie tylko nie na ścieżkę, a jego zbieranie z trawnika / z pomiędzy krzaczków i kwiatków jest bardzo upierdliwy.

    BTW, jesteś z okolic Wrocławia? Zaintrygowała mnie wizyta w ogrodzie botanicznym, też ostatnio byliśmy.
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Chyba raczej warszawski botanik pod Konstancinem
    Pestka najbliżej trafienia w 10. Byliśmy w ogrodzie botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego zaraz obok Łazienek Królewskich w Waw.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie



    Muszę cię sprowadzić na ziemię... nie ma ogrodów nie wymagających pracy. Od początku próbuję zmniejszać ilość pracy u siebie i czasami udaje mi się, a czasami nie. Kilka lat i ciągle nie jest tej pracy na tyle mało bym czuła się usatysfakcjonowana. Nie znam ogrodnika/czki, który/a nie pracuje w ogrodzie intensywnie od wczesnej wiosny do końca maja, a potem jesienią, a potem także w trochę w zimie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post


    Muszę cię sprowadzić na ziemię... nie ma ogrodów nie wymagających pracy. Od początku próbuję zmniejszać ilość pracy u siebie i czasami udaje mi się, a czasami nie. Kilka lat i ciągle nie jest tej pracy na tyle mało bym czuła się usatysfakcjonowana. Nie znam ogrodnika/czki, który/a nie pracuje w ogrodzie intensywnie od wczesnej wiosny do końca maja, a potem jesienią, a potem także w trochę w zimie
    Nie przeszkadza mi praca w ogrodzie, ba, tęsknię do natury, bo teraz w bloku to ech, szkoda gadać. Chciałabym tylko czasem mieć chwilę, żeby usiąść i się poopierdzielać.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja też uwielbiam pracować w ogrodzie, tracić paznokcie i fizycznie padać bo całym dniu, zapominać, że obiad nie zrobiony... Tylko te chwile, cudowne chwile op...lania się i podziwiania dzieła rąk własnych są zbyt rzadkie.
    Forumowa Braza ma cudne zdanie o tym w swojej sygnaturze
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ja też uwielbiam pracować w ogrodzie, tracić paznokcie i fizycznie padać bo całym dniu, zapominać, że obiad nie zrobiony... Tylko te chwile, cudowne chwile op...lania się i podziwiania dzieła rąk własnych są zbyt rzadkie.
    Forumowa Braza ma cudne zdanie o tym w swojej sygnaturze
    Hahaha Myślę, że bajecznie będzie pić rano kawkę albo herbatę na tarasie przed wyjściem do pracy. A po pracy drugi etat w ogrodzie.

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ciekawa jestem jak futrzaste drapacze zaaklimatyzują się w domu. Będą wolne, czy tylko domowe?

    W orodzie ładne kwiatki kwitną
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Ciekawa jestem jak futrzaste drapacze zaaklimatyzują się w domu. Będą wolne, czy tylko domowe?

    W orodzie ładne kwiatki kwitną
    Kwiatki ładne, ale większość bardzo drobniutka. Żeby je dostrzec pośród trawy i zielska trzeba blisko podejść.

    A koty- zobaczymy. Na pewno kocura nie uda nam się długo w chacie trzymać, bo ogrodolubny- był 1,5 roku kotem wychodzącym i dalej tęsknie patrzy za okno(na szczęście przestał próbować wybić szybę głową jakoś rok po przeprowadzce do bloku). A mała... może nic jej nie zje.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie zje, nauczy się. Mam kota prawie 16 lat i kotkę 13 lat. On miał 3 lata jak go przywieźliśmy na wieś, a ona też miejska, ale miała niecały rok. Łatwo się przystosowały. Były prygody, ale dobrze się skończyły. Mamy kocie drzwiczki z wiatrołapu do garażu i z garażu prze ścianę. Nie ma problemów.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #95
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Właśnie drzwiczki w bramie garażowej i w drzwiach do garażu są obiektem intensywnych dyskusji u nas aktualnie. Pamiętam, jak kot o 4 rano budził mnie, że chce iść na dwór. Obawiam się, że na Komarowie może być podobnie

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rozważ tunel przez ścianę garażu z drzwiczkami (kocie klapki) na obu końcach. U nas zdaje egzamin.
    W bramie garażowej będzie bardzo trudno zrobić.

    Nas koty nie budzą. Od wczesnej wiosny zamiast budzika mamy bażanty
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Bażanty w sumie u nas gniazdują za płotem. Zobaczymy Co do przejścia dla kotów- pewnie wyjdzie w praniu.

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piękny ten kolor granatowy, ale farbie wystawiłaś metryczkę nie do pozazdroszczenia. Mamy blado szary dekoral w kotłowni i taki sam w puszkach czeka na garaż. Malujemy pistoletem Wagnera. Dziwiłam się, że tak słabo kryje, a tu proszę, po prostu taka słaba farba. Pistoletem powinno wystarczyć 2 razy, a musieliśmy i po 3-cim jeszcze poprawiać.

    Jak tam sierściuchy ?
    U nas już pora na zimowe koty, więc Pasqal zagania mnie wieczorem spać i bezczelnie zalega na mnie. Spinoza na razie sypia na 3-cim piętrze, czyli antresoli nad poddaszem.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Farba bardzo nas zawiodła, niestety. W kolorach z nowej serii Dekorala jestem zakochana, ale po doświadczeniach z łazienką, na pewno już ich nie kupię. Wolę wybrać coś z mieszalnika sprawdzonej marki, albo znaleźć Beckersa, chociaż ten ostatni kolory z nowej serii ma w cenach kosmicznych.

    Koty, jak to koty. Włóczą się i pojawiają w domu tylko jak im dupki zmarzną, albo jak są głodne. Fiodor zniszczył drzwi wejściowe(trzeba je będzie na wiosnę polakierować raz jeszcze), a Luna- leśny kot- zapomniała do czego służy kuweta i nie wolno ignorować jej miauczenia o 2 w nocy, bo jak jej nie wypuścimy, to znajdujemy niespodzianki.

    Rozwiązaniem są drzwiczki dla kotów, która prawdopodobnie będą w garażu i tam im też ustawimy miski. Zwłaszcza, że aktualnie zapiaszczone łapki pchają się do łóżka, a dopiero potem się myją. Liczę, że taka "kwarantanna" w garażu przed wejściem do części mieszkalnej pozwoli im się ogarnąć w garażu.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Życzę, żebyś trafiła na właściwe kolory w dobrej farbie.

    Z kotami uważaj, żeby się nie wyprowadziły, gdy im zablokujesz swobody.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony