dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 69
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1374
  1. #1
    Guest

    Domyślnie projekt D07 PRAKTYCZNY

    Czy ktoś wybudował lub buduje dom "Praktyczny" D07? Jaka jest wasza opinia o tym domu, czy ktoś ma jakieś konkretne uwagi na jego temat? Czy jest on faktycznie tani i prosty w budowie?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam !
    Niestety nie wybudowałem, ale już prawie buduję. Nie mam jeszcze żadnych cennych uwag na temat tego projektu, ale cięszę się, że jest jeszcze ktoś kto zamierza budować taki sam dom jak ja.
    Mogę jeszcze dodać, że ja w swoim projekcie zrezygnowałem z garażu na rzecz dodatkowego pokoju na dole, a także rozważałem możliwość zainstalowania w pokoju dziennym kominka, ale na razie zrezygnowałem. Ach, jeszcze zrezygnowałem z wykończenia deskami ścian zewnętrznych poddasza
    Życzę dużo wytrwałości,
    Daniel

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lesio

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Radość ogromną mi sprawia, że ktos w końcu prócz mnie buduje D07. Ja robię to od trzech lat. Podobnie zrezygnowałem z garażu na koszt pokoju. Na raziem mam stan surowy zamknięty (120 tys.)
    Przede mną kłopoty z wykończeniówką. Po zatrudnieniu dwóch firm wykonawczych - resztę wolę robić sam. Może wolno, ale mam pewność że zrobię w miarę dobrze.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam kupiony projekt i zamierzam ruszyc z budowa w tym roku. Zastanawiam sie teraz nad wyborem materialu na dom. Nie wiem czy czasem nie zdecydujemy sie na Ytong - sciana jednowarstwowa

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lesio

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja wybudowałem trójwarstwowe max 19 + 12 styropian + 1/2 max ale jedna ściankę działową stawiałem z Ytonga (kochnia-pokój dzienny) i przyznaję, że gdybym wcześniej wiedział że tak to się stawia to wybudowałby zgodnie z projektem czyli Ytong + styropian. Nie polecam w tej kwestii modyfikacji

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga_w

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy oprócz zamiany garażu na pokój wprowadziliście (posiadacze projektu) jakieś zmiany? Na co przeznaczycie pomieszczenie gospodarcze i składzik przewidziane w projekcie? Czy planujecie urządzenie spiżarni, pralni, warsztatu itp?

  7. #7

    Domyślnie

    Witam , jestem również zainteresowany D07 ( lustro ),chętnie
    porozmawiam , a najbardziej bym chciał zobaczyć ten dom w naturze.Czy jest gdzieś w centralnej Polsce. Zresztą mogę podjechać nawet dalej. Często mam delegacje. Pozdrawiam i czekam na kontakt.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Esox

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dołączam się z przyjemnością do dyskusji na temat D07.
    Zainteresowałem się tym domem po uwzględnieniu możliwości zmian.
    Nie rezygnuję z garażu, ale kuchnię przenoszę pod ścianę wejściową. Odsłonięta przez to sciana z kominem umozliwi
    wybudowanie kominka.Proszę o kontakt - najbardziej zalężało by mi
    na zobaczeniu tego domu w rzeczywistości i ewentualnej bezpośredniej wymianie doświadczeń.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja także chcę zakupić ten projekt - zmieniając ustawienie okna balkonowego i dobudowanie komina do kominka przy ścianie kuchennej to zmiany jakie musiałbym zrobić i to tyle. Jeśli ktoś z budujących byłby tak miły i podał przybliżone koszty budowy tego domu z wyszczególnieniem na poszczególne etapy i z czego budował pomogłoby mi to z pewnością podjąć właściwą decyzję co do projektu.
    Czekam z niecierpliwością!

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radar

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich D07- ców.!

    Mam już projekcik, lecz bardzo mnie interesuje rzeczywistość...
    Czy istnieje mozliwość zobaczenia domku??? Jak on wygląda???
    Mieszkam w okolicach Warszawy, jeśli to ułatwi....

    Bardzo proszę o jakakolwiek odpowiedź.

    Pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    I ja jestem bardzo zainteresowana projektem i etapami prac nad tym "domem marzeń - choć praktycznym" Bardzo bym chciała obejrzeć taki dom, jeśli już ktoś postawił i przyzna się gdzie On stoi. My będziemy budować, ale dopiero na wiosnę i to na razie będą tylko fundamenty.
    Jak sobie radzicie z budową.
    My mamy lustrzane odbicie projektu.

  12. #12

    Domyślnie

    Jeszcze raz ponawiam pytanie - budujecie ten dom, bo jesli tak to podzielcie się informacjami na temat kosztów - wszyscy zainteresowani na pewno czekają.

  13. #13

    Domyślnie

    Czy nikt nie buduje tego domku? Jeśli tak to dajcie znać!

  14. #14

    Domyślnie

    Chyba dom który wybraliśmy do budowania nie jest jeszcze zbyt popularny.
    Może jednak znajdzie się ktoś kto już postawił D07 i jest tym szczęśliwym posiadaczem nie tylko projektu.
    My właśnie posklejaliśmy mały tekturowy domek załączony do projektu wygląda całkiem, całkiem "praktycznie".

  15. #15

    Domyślnie

    Ja też pierwszą rzeczą co zrobię to będzie zabawa w sklejanie - póki nie przyjdzie czas na budowanie.
    Myślę Radar i Radara , że jednak ktoś się odezwie i nam pomoże?

  16. #16

    Domyślnie

    I ja mam taką nadzieję. Na razie czekamy już 2 mies. na pozwolenie na budowę. Trochę olewają klientów w Urzędach.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ANETTA

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    On 2002-02-24 14:33, Lesio wrote:
    Radość ogromną mi sprawia, że ktos w końcu prócz mnie buduje D07. Ja robię to od trzech lat. Podobnie zrezygnowałem z garażu na koszt pokoju. Na raziem mam stan surowy zamknięty (120 tys.)
    Przede mną kłopoty z wykończeniówką. Po zatrudnieniu dwóch firm wykonawczych - resztę wolę robić sam. Może wolno, ale mam pewność że zrobię w miarę dobrze.

  18. #18

    Domyślnie

    Anetta - podziel się swoimi doświadczeniami na temat budowy - co stanowi koszt 120 tys. czy razem z działką, jak przedstawiały się poszczególne etapy kosztowo i z czego budujesz. Będzie to bardzo pomocne przy mojej budowie. Czekam z utęsknieniem.

  19. #19

    Domyślnie

    Może się ktoś wreszcie odezwie, kto buduje D 07 - chętnie się dowiemy o szczegółach?

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MadziaSz

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    1

    Domyślnie

    Najmilsi Miłośnicy D07!
    Jestem szczęśliwą posiadaczką pozwolenia na budowę i mnóstwa innych papierów dla D07L. Mamy zamiar zacząć budowę jak tylko puści zima. Może już za 2,3 tygodnie ...Tak więc osobiście nie mogę Was jeszcze zaprosić i pokazać tego najmilszego z domków, ale zdradzę Wam , że dwie działki obok mojej stoi, przykryty już dachem, D07!!!(Ten fakt jest zmorą mojego męża, który chciał mieć unikatowy dom w naszej okolicy). Jest on jeszcze w stanie surowym, bez okien, ale za to z garażem, miejscem na kominek na ścianie od kuchni oraz instalacją kanalizacyjną i wodną na parterze. Buduje go również miłośniczka Forum i to ona mogłaby coś powiedzieć o kosztach. Kiedyś w takiej ogólnej, krótkiej rozmowie dowiedziałam sie, że zapłacili za istniejący stan około 40- 50 tysięcy. Mieli bardzo dobrą ekipę murarzy i wszystkie prace zajęły około miesiąca. Tak więc chyba naprawdę jest to praktyczny domek , ale oczywiście najlepiej wiedzą iwestorzy, a nie kibicująca sąsiadka.
    Budujemy pod Poznaniem, ale rozumiecie, że nie mogę Was zapraszać na działkę sąsiadów. Obiecuję natomiast pisać na bieżąco o rozwoju naszej własnej budowy.

Strona 1 z 69

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony