dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 69
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1374
  1. #21

    Domyślnie

    Bardzo proszę, czy ktoś powie dokładnie gdzie można zobaczyć taki domek. My jesteśmy posiadaczami planu i pozwolenia, wstępna budowa u nas ruszy w tym roku.

  2. #22

    Domyślnie

    Madzia - poproś koleżankę aby na forum w tym miejscu podzieliła się swoimi doświadczeniami - co i za ile, z czego budowała oraz co zmieniła w projekcie - będą to pomocne wskazówki - czekamy.

  3. #23

    Domyślnie

    Witaj!
    Ja też jestem z Poznania i wybrałam D07 - czy mogęWas prosić o podzielenie się informacjami na temat D07 - interesuje mnie szczególnie koszt budowy (poszczeglne etapy). No i ta dobra ekipa murarzy z okolic Poznania - moe dysponujesz jakim namiarem?
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
    NERO

  4. #24

    Domyślnie

    Moi mili jeśli macie jakieś wartościowe uwagi co do tego projektu to dzielcie się nimi na forum - to naprawdę zbliży nas - posiadaczy tego projektu i pozwoli uniknąć błędów podczas budowy. W końcu po to tutaj zaglądamy , aby się uczyć i wymieniać informacje!
    Gorące pozdrowienia dla wszystkich z Gdańska!

  5. #25

    Domyślnie

    Znalazłem namiary na kolegę który buduje D 07 - stan surowy otwarty wyszedł mu za 50 tys. z czgo 16 tys. to robocizna.

  6. #26

    Domyślnie

    Widze , |e w dalszym ciagu nikt nie chce sie dzielic informacjami!

  7. #27

    Domyślnie

    Anymouse - zalozyles ten watek to moze cos ciekawego na temat tego projektu masz?

  8. #28

    Domyślnie

    ANYMOUSE nie istnieje- to fakt.

  9. #29

    Domyślnie

    Proszę o informacje na temat orientacyjnych kosztów budowy domu według projektu D 07, stan surowy zamknięty, ewentualnie pod klucz. Powiedzcie proszę, gdzie taki dom można zobaczyć, lub poślijcie jakieś foto. Pozdrawiam wszystkich.

  10. #30

    Domyślnie

    Czy zna ktoś lokalizację D 07 na terenie woj. pomorskiego - jeśli tak to proszę o podanie namiarów.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam wszystkich budowniczych D07.

    Ja buduję ten domek od 2000 r. na Śląsku. Moim zdaniem to dobry projekt, jest on przede wszystkim praktyczny, zarówno w budowie jak i w użytkowaniu. Jego budowa nie wychodzi naprawdę drogo. Mnie stan surowy zamknięty wyjdzie w granicach 155 tys. PLN. Uważam jednak, iż można sporo zaoszczędzić, jeśli trzymać się projektu, stan surowy zamknięty powinien wyjść 100-120 tys. PLN. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółowym zestwieniem kosztów mogę podać jutro, z tym że zaznaczam, iż w stosunku do mojego kosztorysu istnieją spore rezerwy.

    Pzdr


  12. #32

    Domyślnie

    Oczywiście, że jesteśmy zainteresowani wszelkimi uwagami dotyczącymi domu. Jakie zmiany wprowadziłeś, z jakiej cegły budowałeś, czy zrobiłeś drugi komin, np. na kominek. Prosimy o jak najwięcek informacji. My w tym roku wylewamy dopiero fundament, chyba że finanse przyjdą z "nieba".
    Czy może masz zdjęcie swojego domu i mógł byś przesłać meilem.
    Pozdrawiam wszystkich.

  13. #33

    Domyślnie

    Nareszcie ktoś ze Śląska buduje D07, podaj bliższe informacje o kosztach, co sądzisz o wydłużeniu domu dla powiększenia garażu?
    Zaś największym marzeniem byłoby zdjęcie Twojego domu (np. mailem)

  14. #34

    Domyślnie

    zaczynam się martwić o "Marca", dawno nie daje znaku życia
    może śpi na budowie D 07?

  15. #35

    Domyślnie

    BONIFACY - jak dobrze zauważyłeś - pewnie śpi albo nie chce mu się pisać!

  16. #36

    Domyślnie

    Witam,

    Ani jedno ani drugie. Po prostu budowa tego domku bardzo mnie absorbuje (razem z pracą zawodową). Ale do rzeczy.

    Ostatnio skończyliśmy stawiać ścianki działowe na dole i muszę powiedzieć, że domek w środku mile zaskakuje. O ile wcześniej wydawało mi się, iż miejsca w salonie jest mało to teraz muszę powiedzieć, że jest go znacznie więcej aż za dużo. Może to jest też wynikiem zmian jakei poczyniłem (kuchnię mam otwartą). Ogólnie domek wygląda na znacznie większy niż sobie go wyobrażałem patrząc na projekt.

    Muszę ponadto piwedzieć, że jest tani w budowie i prosty. Dach jest najprostszy z możliwych (dwuspadowych), stąd wychodzi niedrogo a i spieprzyć go trudno (niektórzy potrafią).

    Z rozmów ze sprzedawcami wynika, że na ten domek nie potrzeba zbyt wiele materiałów. Przykładowo dach pokryłem CREATONEM (karpiówka) a zapłaciłem tyle samo co mój kolega za cementową Braasa (z tym że on miał dach skomplikowany, czterospadowy, lukarny, itp.) w domku o pow. netto ok. 120 m2.

    Jeśli o chodzi o uwagi to jest ich tak wiele, że ciężko mi jest je zebrać w jednym miejscu, ale postaram się je opisywać na forum. Chcę natomiast ogólnie powiedzieć, że jestem zadowolony z tego projektu i mogę go szczerze polecić.

    Dobrze rozwiązane są instalacje (poza wentylacją w garażu).

    To tyle, w przyszłym tygodniu postaram się przesłać mój kosztorys.

    Pzdr

    Marek

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki Marc - ja od sierpnia zaczynam swoją budowę, więc wszystkie dane, którymi się podzielisz będą bardzo cenne - czekam z niecierpliwością!

  18. #38

    Domyślnie D 07

    Cieszę się, że Marc żyje Podobnie jak Docent chcę rozpocząć budowę w sierpniu. Ponawiam moje pytanie do Marca; co sądzisz o wydłużeniu domu o około 2,5m w celu uzyskania garażu dwustanowiskowego. Czy nie zakłóci to proporcji. Ponadto myślę o zwiększeniu wysokości w kalenicy do około 7,5m i zwiększeniu kąta nachylenia dachu do ok. 40 stopni.
    Co ty na to.
    Ponawiam prośbę o wysłanie na priva lub maila zdjęcia Twojego domku.
    Pozdrawiam.

  19. #39

    Domyślnie

    MARC - gdzie będziesz budował i z jakich materiałów.
    A co do podłużenia domu to myślę, że straciłby proporcje i ganek wejściowy wyglądałby trochę głupio - ale to jest tylko moja prywatna opinia.
    I jeszcze jedno jak sądzisz ile pociągnie Cię stan surowy otwarty z pokryciem dachowym.

  20. #40

    Domyślnie

    Marc - czyżbyś przestał wchodzić na forum?

Strona 2 z 69

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony