dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 69
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1374
  1. #41

    Domyślnie

    Marc - zajrzyj tutaj czasami i podziel się uwagami.

  2. #42

    Domyślnie

    Ja wierzę, że MARC się wkrótce odezwie. Na pewno ciężko pracuje na budowie.

  3. #43

    Domyślnie

    Podzielam Twoją opinię Bonifacy - Ty jak zaczniesz to też daj znać - ja jak wcześniej pisałem rozpoczynam w sierpniu, bo teraz niestety jeszcze nie mam pozwolenia.

    Pozdrowienia dla wszystkich zwolenników D 07

  4. #44

    Domyślnie

    Witam Docenta. Mam nadzieję, że rozpocznę budowę na przełomie sierpnia i września. Praktycznie mam już wszystkie uzgodnienia branżowe, ale wciąż nie mam projektu. Myślą ciągle o D 07, ale jak już wcześniej wspominałem chcę go wydłużyć i mam pewne obawy. Rozważam również GL 124 z Atrium. www.studio-atrium.com.pl. Ten projekt ma jednak również pewne mankamnety (jak chyba każdy gotowy). Niska ścianka kolankowa powoduje, że z 170mkw netto dostajesz 119mkw uzytkowej. Ostanio znalazłem młodego architekta, ktróry zaoferował mi projekt indywidualny za 2000zł,-. Kolejny dylemat?
    Pozdrawiam, ciągle niezdecydowany Bonifacy.

  5. #45

    Domyślnie

    BONIFACY - czegośnie rozumiem, czy uzgodnienia można robić bez projektu, czyli po uzyskaniu tylko warunków zabudowy?

    U mnie także wyjdzie na przełomie sierpnia i wrzesnia - mam obawy, czy zdążę zadaszyć - jak sądzisz?

  6. #46

    Domyślnie

    Do: Docent-Gdańska - do uzgodnień nie potrzeba projektu, jeśli ktoś chce szybko i sprawnie budować to warto się tym zająć dużo wcześniej (ile wcześniej to zależy od sprawności instytucji w regionie).

    Do: Bonifacy - projekt GL 124 wygląda ładnie, wydaje mi się, że jest on jednak nieco mniej praktyczny od D07. Ja w swoim D07 zamieniłem taras na balkon i wychodzi bardzo ładnie. Poza tym zwróć uwagę na dach w GL 124, jest sporo okien dachowych a to oznacza wyższe koszty i bardziej nagrzane pomieszczenia (podejrzewam, ze okna dachowe są w sypialni). Rozwiązaniem są oczywiście rolety ale to kosztuje, moim zdaniem okna dachowe mogą być w łazienkach i ewentulanie w pomieszczeniach, w których się rzadko przebywa. Poza tym GL 124 ma dwa kominy a to także wyższe koszty w porównaniu z D07. W GL 124 nie ma osobno budowanego ganku co zmniejsza koszty.

    Ogólnie GL 124 wygląda ładnie, mnie nie podoba się jedynie tak duża ilość okien dachowych.

    Pzdr

  7. #47

    Domyślnie

    Marc - to w takim wypadku potrzebna jest tylko mapka do celów projektowych?. Takową już mam od lutego i cały czas czekam na warunki zabudowy. Z panią architekt natomiast jestem umówiony zaraz po otrzymaniu WZ i obiecała mi , że w ciągu tygodnia wykona wszystkie uzgodnienia, adaptację i plan zagosp. działki i wmoim imieniu wystąpi do gminy w celu uzyskania pozwolenia na budowę - podobno cała operacja ma trwać ok 1 m-ca.

    Pozdrawiam Cię i jak tylko będziesz miał czas to odezwij się.

  8. #48

    Domyślnie

    Do Docenta. Mając mapkę do celów projetowych możesz zacząć śmiało załatwiać uzgodnienia branżowe: energetyka, gazownia, telekomunikacja, wojsko. Do wszystkich tych instytucji zwracasz się pisemnie i załączasz odpowiednie ilości mapek (czasami może być ksero-zapytaj). Radzę rozeznaj temat telefonicznie, bo nie wierzę, że architekt załatwi to w tydzień. Ja musiałem czekać średnio od 1 do 2 tygodni na odpowiedzi od tych instytutcji. Acha w energetyce możesz również złożyć wniosek o przyłącze. Wnioski są dwa : jeden na okres budowy, drugi na stałe dla domu. Ja zrezygnowałem z przyłacza na budowę, będę rozmawiał z sąsiadem.
    Pozdrowienia miasta Neptuna.

  9. #49

    Domyślnie

    Do Marca. Duże dzięki za uwagi do GL 124. Prawie wszystko zgadza się z moimi wątpliwościami. Na pewno trzeba byłoby ograniczyć ilość okien dachowych. Generalnie D 07 jest z pewnością bardziej funkcjonalny. Ciągle myślę jednak o jego wydłużeniu i dla zachowaniu proporcji o poszerzeniu. Będę musiał wtedy skorzystać z architekta o którym wspominałem (projekt indywidualny - 2tys.)

  10. #50

    Domyślnie

    Bonifacy - dzięki za podpowiedzi jakie mi przesłałeś. Na pewno postaram się załatwić to co będzie można jak najszybciej.

    Także pozdrowienia dla Ciebie i Twojego miasta - gdziekolwiek by to było.

  11. #51

    Domyślnie

    Do Docenta. Moje miasto to BYTOM (niestety trochę zrujnowany przez górnictwo) a docelowo Zabrze (okolice - budowa).
    Z górniczym pozdrowieniem: Szczęść Boże, Bonifacy.

  12. #52

    Domyślnie

    BONIFACY - także przyjmij marynarskie pozdrowienia ode mnie i życzę udanych wakacji, jeśli oczywiście będziesz miał na nie czas!

  13. #53

    Domyślnie

    BONIFACY - czyżbyś już miał wakacje i nie zaglądasz w to miejsce - daj znać!!!

  14. #54

    Domyślnie

    MARC i BONIFACY - nie wierzę , że nie przeglądacie forum ( biorę temat do góry, abyście zauważyli), jeśli tak to podzielcie się swoimi uwagami z waszych budów.

    Pozdrowienia i samych słonecznych dni przez całe lato

  15. #55

    Domyślnie koszty budowy.....roztrojenie jazni

    Witam wszystkich forumowiczow..jestem na etapie wyboru projektu....D07 jest OK....przejrzalem wszystkie posty jego dotyczace......mam pewne problemy jezeli chodzi o koszty.......czy naprawde wybudowanie stanu surowego zamknietego jest mozliwe tak jak podaliscie we wczesniejszych postach??????

  16. #56

    Domyślnie

    Stan surowy otwarty powinien się zmieścić w granicach 80-100 tys. PLN (z pokryciem dachowym bez ganku i ścianek działowych). Obecnie jestem na etapie stanu surowego zamkniętego (stan surowy otwarty + ścianki działowe, ganek, okna drewniane i drzwi zewnętrzne FERNO, drzwi wewnętrzne PORTA, brama garażowa, kable do instalacji elektrycznej z bezpiecznikami) i wyniósł on 160 tys. PLN. Zaznaczam, że nie kiwnąłem na budowie.

    Pzdr

  17. #57

    Domyślnie

    MARC - czy mógłbyś podać twoje koszty budowy w rozbiciu na poszczególne elementy - byłoby to pomocne mi przy planowaniu kosztów.

    Mam zamówioną ekipę na wrzesień - oszacowali stan surowy otwarty na 12000 zł - myślę, że nie jest to drogo.

    I jeszcze jedno Marc czy robiłeś pełne deskowanie, czy tylko folia dachowa?

    Witam nowego kolegę i gratuluję dobrego wyboru projektu.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Właśnie dziś zainteresowałam się "Praktycznym". Po przeczytaniu wszystkich postów jestem trochę skołowana - wynika z nich, że stan sur. można postawić od 40-120 tys.... trochę duża rozbieżność. Napiszcie jakieś szczegóły proszę, w rozbiciu na koszty mat i robocizny na poszczególnych etapach. Myślę, że będzie to wówczas czytelniejsze. Dzięki z góry i pozdrawiam. :)

  19. #59

    Domyślnie

    AgnesK- ja mam nadzieję postawić stan surowy otwarty z dachem za 60 tys. i myślę że się w tych kosztach zmieszczę.

    Próbowałem skontaktować się z kimś , kto już stan surowy postawił- aby w rozbiciu na poszczególne elementy przedstawił kosztorys, ale niestety nikt na razie nie chce tego uczynić - myślę, że jednak ktoś się odezwie.

    Pozdrowienia.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Rozumiem, że dużo w tym Twojej własnej pracy będzie??? Suuuuuuuper cena! Coraz bardziej podoba mi sie Praktyczny.
    Już z powyższych postów zorientowałam się, że budujący ten dom są strrrrrasznie tajemniczy i nie chcą uchylic nawet rąbka tajemnicy nt kosztów. Całą nadzieja w Tobie! :D

Strona 3 z 69

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony