dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 69
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.374 z 1374
  1. #1361

    Domyślnie

    Witam!!!!!
    Długo nas nie było ale niestety nie wszystko i dzie po naszych myślach.
    Działka miała być już w styczniu budowlana a tu niestety jeszcze jedno studium i dalsze czekanie, pewnie kolejny ROK!!!!!
    A zmian mamy niewiele tzn.
    Likwidujemy drzwi w kuchni.
    Wejście do kotłowni i pom. gosp. od garażu, bo ze wzg na brak gazu w okolicy będzie centralne co.
    Pozdrawiam !!!!!
    I praktyczny z garażem też świetnie wygląda.
    Czekamy na kolejne wpisy i zdjęcia!!!!

  2. #1362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    PRAKTYCZNI jesteście jeszcze tam? chyba zostałem sam który buduje D07

  3. #1363
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    tak wygląda dom z gankiem

  4. #1364

  5. #1365

  6. #1366
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    może by mi ktoś doradził jaki piec kupić defro duo czy może TAURUS BIZON DUO ?

  7. #1367

    Domyślnie Podbijam temat

    Podbijam temat, bo cicho tu. Sama długo nie zaglądałam. Jeszcze nie mieszkamy, ale mam nadzieję, że wkrótce się przeprowadzimy.

    Załączam zdjęcia, choć mam ich mało. Obiecuję sfotografować stan obecny. Tutaj dom od tyłu. Zmieniliśmy układ domu. No i zawsze marzyła mi się pergola obrośnięta glicynią. Posadzimy ją na wiosnę. Na budowie jeszcze bałagan, ale w domu prace coraz bardziej zbliżają się ku końcowi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1913.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	34445   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1915.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	34446  

  8. #1368

    Domyślnie Schody w praktycznym

    Pokażę jeszcze schody. Wszystkim, którzy zdecydują się budować praktycznego, radzę dopilnować schodów. Nam zrobił majster od ścian i wyszło coś okropnego. Chciałam betonowe, obite drewnem. Jak zobaczyłam te nasze schody chciało mi się płakać. Każdy stopień inna szerokość i taka torba na klatce schodowej, ponieważ szalunek pod wpływem ciężaru ugiął się i wyglądało to wszystko jak napity pampers u niemowlaka. I te zapewnienia majstra: zobaczy pani, będzie dobrze. Ale nie było. Szalunek powinien zrobić doświadczony cieśla, a nie młokos, który miał problemy z matematyką i kątami. Dodam, że się wkrótce po tym incydencie rozstaliśmy. Upierałam się jednak przy obiciu schodach. W końcu odwiedził nas pan od schodów i powiedział, że oczywiście on nam je obije, ale tak naprawdę radziłby nam zwalenie ich i zrobienie fajnych schodów ażurowych. W dodatku okazało się, że schody betonowe znacznie przedrażają, bo czy schody drewniane całe, czy obite - cena ta sama. Po długim zastanowieniu się zdecydowaliśmy się zwalić tego napitego pampersa. I wyszły fajne lekkie schody. Dębowe - cena 7000. U nas wyszło trochę drożej bo chciałam poręcz z krzyżami i złamaną biel - tak więc dopłaciliśmy ok 800 zł. Polecam tego pana - wiem, że robi schody w całej Polsce. Ja na początku miałam wycenę dębowych schodów na ponad 10 tysięcy złotych. Z moich jestem zadowolona. Zresztą rozmowa z panem Junkertem (Chwałkowo) to prawdziwa przyjemność. Od razu się wie, że facet zna się na rzeczy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1900.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	34472   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1905.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	34473  

  9. #1369

    Domyślnie

    Życzę wszystkim Praktycznym szczęśliwego Nowego Roku 2011! Aby nam się dobrze mieszkało w naszych cudnych domkach. I podbijam temat

  10. #1370
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dzordzu

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam i pozdrawiam miłośników Praktycznego.

    Kiedyś podczytywałam intensywnie ten wątek i chłonęłam każdą informację nt D07,
    Od tamtego momentu minęło sporo czasu ale od początku:


    Kilka lat temu (dokładnie 5) zakupiliiśmy działkę, planowaliśmy na niej budowę Praktycznego, który nas zachwycił nas prostotą i funkcjonalnością.
    ( Murator z jesieni 2006 r. skrzętnie przechowujemy do dzisiaj).

    Budowa miała się rozpocząć w bliżej nieokreślonej przyszłości, potem temat budowy domu zarzuciliśmy zajmując się realizacją innych życiowych planów.
    W międzyczasie przebiliśmy się przez setki projektów i...znów wróciliśmy do punktu wyjścia czyli do Praktycznego.

    Obecnie jesteśmy na etapie podjęcia decyzji o sposobie finansowania budowy (najpierw sprzedaż jednego z mieszkań a potem kredyt, czy na odwrót).

    Cieszę, się że będziemy mogli korzystać z Waszych rad, przestróg i podpowiedzi
    Pozdrawiam

  11. #1371

  12. #1372
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dzordzu

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hop hop jaka tu cisza

    Jak tam wykańczanie Waszych Praktycznych?
    Nata442, Marek Dzit - kiedy się wprowadzacie?
    Prosimy o więcej zdjęć

    U nas nic się nie dzieje na działce bo póki co nie znalazł się kupiec na mieszkanie.
    Zbliżają się wakacje, może od września sprawy ruszą z kopyta

  13. #1373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    ja mieszkam już od października, dom w środku już wykończony, teraz kleje cokół i będę robił elewacje

  14. #1374
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kisielak

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dojrzewam do budowy "D07 Praktyczny" , ale chciałbym najpierw skalkulować sobie koszty. Czy mógłby mi ktoś udostępnić kosztorys inwestorski ( otrzymany z projektem). Nie ważne czy aktualny , czy sprzed 10 lat. Ważne są dla mnie pozycje i obmiary. Aktualne ceny materiałów pozyskam z hurtowni. Byłbym b. wdzięczny. mój adres e-mail: [email protected] pozdrawiam

Strona 69 z 69

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony