dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 17
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 329
  1. #261

    Domyślnie

    @eliks @krzysztof842 nie pisze kiedy chce montować, być może w przyszłym roku planuje montaż Laguny.
    @Puławiak jest "zawalony robotą" bo to dobry fachowiec i ludzie go polecają.

  2. #262

    Domyślnie

    Wczoraj załozono mi lagune p 18

    Pierwsze wrazenia, ładny kocioł ale to chyba na tyle... moze potrzebuje wiecej czasu ale martwi mnie ze P18 nie potrafi osiagnac u mnie 60 stopni tylko trzyma sie w okolicy 57 / 58 i jedzie na 3 biegu, na starym weglowym 15kw nie mialem zadnego problemu.

    Czy to moze byc kwestia ustawien? czy rzeczywiscie mam tak duze straty ciepla?
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  3. #263

    Domyślnie

    A dlaczego 60°C? Kocioł na pellet powinien pracować na minimum 65°C a najlepiej 70°C. Ja mam Lagunę ustawioną na 70°C i kocioł bez problemu ją osiąga. Kocioł pracuje na 2-3 biegu, dziś nawet zauważyłem 1.

  4. #264
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kvothe Zobacz post
    Wczoraj załozono mi lagune p 18

    Pierwsze wrazenia, ładny kocioł ale to chyba na tyle... moze potrzebuje wiecej czasu ale martwi mnie ze P18 nie potrafi osiagnac u mnie 60 stopni tylko trzyma sie w okolicy 57 / 58 i jedzie na 3 biegu, na starym weglowym 15kw nie mialem zadnego problemu.

    Czy to moze byc kwestia ustawien? czy rzeczywiscie mam tak duze straty ciepla?
    To na ile stopni nastawioną masz temperaturę zadaną? Przecież kocioł nastawiony na 70* zwalnia dopiero przy ok. 65-66*. Nastaw na 70*.

  5. #265
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A co na 60 stopniach za szybko przegnije

  6. #266
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie przegnije bo jest zawór stałotemperaturowy na powrocie, ale tak się powinno spalać pellet, w wysokiej temperaturze, wtedy jest czysto i sprawnie.

  7. #267
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Zakładając, że z kotła jest taki sam odbiór ciepła przy temperaturze 60 stopi i 70 stopni dlaczego przy 70 będzie czyściej spalał?

  8. #268

    Domyślnie

    Ustawilem piec na 65 i pompka na 50 (tak bylo od poczatku)

    @Eliks: ile u Ciebie mniej wiecej zajmuje dojscie do temperatury zadanej?
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  9. #269

    Domyślnie

    Nie wiem czemu co niektórzy boją się temperatury na kotle 70°C ( mam na myśli kocioł na pellet). Spalanie nie wzrośnie a w kotle o wiele czyściej.

  10. #270
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja wiem, że nie wzrośnie tylko wytłumacz mi dlaczego w kotle o wiele czyściej?

  11. #271
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Ja też nie wiem, magia jakaś.

    U mnie nigdy do zadanej nie dojdzie, od tego jest modulacja kotła. Jeśli mam nastawę 70* to kocioł w pewnym momencie od jakiś 66* zaczyna zwalniać i wtedy moduluje wg potrzeby instalacji. Zazwyczaj między 2 a 3 biegiem, jak ktoś ma mniejszy odbiór jak Radik to i na 1 bieg wskoczy, czyli 3KW.

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kvothe Zobacz post
    Ustawilem piec na 65 i pompka na 50 (tak bylo od poczatku)

    @Eliks: ile u Ciebie mniej wiecej zajmuje dojscie do temperatury zadanej?
    A masz zamontowany zawór zabezpieczenia powrotu? Bo coś mi się wydaje że nie.

  13. #273

    Domyślnie

    Puławiak, mam zawór 3 drogowy afriso z termostatem taki chyba ktory ma zakres od 2x do 43.

    @Eliks: czyli jest okej bo jak nastawilem na 65 to oscylowalo w okolicach 62-63 bedac na 2-3 biegu.
    Ostatnio edytowane przez Kvothe ; 09-10-2019 o 22:46
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  14. #274

    Domyślnie

    Witam
    Na ochronie powrotu powinien być 55* np. ESBE VTC 311 Kvs 3,2 Kocioł wtedy ładnie pracuję, wada trzeba trochę dłużej czekać na ciepło idące na instalację.

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kvothe Zobacz post
    Puławiak, mam zawór 3 drogowy afriso z termostatem taki chyba ktory ma zakres od 2x do 43.

    @Eliks: czyli jest okej bo jak nastawilem na 65 to oscylowalo w okolicach 62-63 bedac na 2-3 biegu.
    Jaki masz ten zawór?.??? No............ Normalnie ręce opadają kolejny......

  16. #276

    Domyślnie

    Puławiak, coś wiecej podpowiesz? ja osobiscie dalbym 2x do 60 ale monter dal taki.
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  17. #277
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie kolego, masz instalacje do modyfikacji/poprawki. Masz zawór VTA który nie spełnia wymogów zabezpieczenia powrotu kotła. Masz mieć to co napisał @woltrek88

  18. #278
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał radik81 Zobacz post
    Nie wiem czemu co niektórzy boją się temperatury na kotle 70°C ( mam na myśli kocioł na pellet). Spalanie nie wzrośnie a w kotle o wiele czyściej.
    To dlaczego tak się dzieje?
    Ciekawe czy ta magiczna siła zmniejsza ilość spalanego peletu?

  19. #279

    Domyślnie

    Kocioł montował monter od edilkamina (przedstawiciela na Polske), czy gdzies w instrukcji do pieca znajde ze jest to zły zawór?

    Tutaj zdjęcia instalacji https://drive.google.com/drive/folde...lLTuHerKGRL42V
    Defro Optima Komfort 15 kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Sterownik ST-28
    Powierzchnia grzewcza 100m2, stare budownictwo - dom 150letni po kilku remontach, brak docieplenia ścian (60cm), lekko ocieplony strop, podłogi drewniane na legarach, okna plastiki, Zawór 4D, Stara instalacja.

  20. #280

    Domyślnie

    Generalnie nie jest napisane ale opis zaworu wyraźnie podaję do jakiego celu jest przeznaczony https://afriso.pl/katalog-online/afr...rodukt/1234110
    Widać przedstawiciel Edilkamin ma monterow takich jakich ma.

Strona 14 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony