Cytat Napisał homelogic Zobacz post
W ogóle to w tej ścieżce branżowo-zawodowej zatoczyłem kółko. Znowu pokochałem bezprzewodówki. Takie Delta Dore jest stabilne jak skała i bajecznie proste w konfiguracji. Umie tyle ile trzeba.
Owszem, z całą moją niechęcią do bezprzewodówki, jak już miałbym coś brać to Delta Dore. Pod warunkiem że klientowi niepotrzebna jest logika tylko sama automatyka.

Cytat Napisał homelogic Zobacz post
Reszta (czyli gwiazda i magistrala) mają ekstra słaby punkt w postaci zasilacza.
Tylko i wyłącznie wtedy jeśli zrobilibyśmy magistralę opartą o jeden zasilacz. Osobiście nigdy w życiu nie popełniłem takiej instalacji, redundancja zasilania to podstawa w systemach magistralnych a nie słyszałem o przypadku awarii zasilania systemu magistralnego jeśli stosuje się moduł redundancji. Oprócz modułu redundancji o którym wspomniałem powyżej stosujemy minimum dwa zasilacze, oczywiście wysokiej jakości. Padnie jeden zasilacz, działa drugi a moduł redundancji informuje nas o awarii. Oczywiście cały system działa normalnie. Zresztą wiesz jak to działa więc nie do końca wiem w jakim celu to napisałeś

Odnosząc się analogicznie do zasilania systemów bezprzewodowych, to w pestkach podtynkowych zasilanych bezpośrednio z AC potrzebna jest mikroprzetwornica. Nie ma szans żeby taka mikroprzetwornica o rozmiarach 3 x 5mm przetwarzająca 230AC na 5DC działała 10 lat, już nie mówiąc o dłuższym okresie użytkowania. Co innego jeśli urządzenie zasilane jest z baterii. Wtedy zespół zasilania jest bezpieczny, tyle że jak wiadomo konieczna jest okresowa wymiana baterii.