dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 12
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 234
  1. #61
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin_1988

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-129
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    budujemy z mężem dom 255 m^2. Znajomy ma Nexwell i ten system oglądałam u niego w domu. Przeglądałam na stronie Ampio i Grenton ale generalnie Nexwell też ma b. ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o przełączniki. Na pewno ma 3,5" panel dotykowy co jest fajna rzeczą, ma też panel 8,4 ale grafiki na nim trochę z lat 90. Jesteśmy umówieni na spotkanie z handlowcem, mówi ze ten panel wycofują i do produkcji ma wchodzić nowy. Na spotkaniu mam się nim pobawić na żywo. Muszę podjąć szybko decyzje co sadzicie o tym systemie?

  2. #62

    Domyślnie

    Nie podejmuj decyzji na szybko, panel to nie wszystko. Porozmawiaj z innymi handlowcami, zobacz co Ci oferują i jak chcą zrealizować Twoje pomysły. Potem wybierz tego który wypada najlepiej.

  3. #63

    Domyślnie

    W sumie to nie rozumiem jaka jest różnica między nexwellem a fox by nexwell.. ale jak patrzę na ich "nową" aplikację mobilną to odechciewa mi się patrzeć dalej i w ogóle rozważać ten system. Wygląda jakby grafiki zrobił 12 latek w paintcie.

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JCtronic

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-012
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam.
    instaluje różne systemy KNX. Zainstalowałem też dwa systemy nexo od nexwell i w kwestii tego systemu moge sie wypowiedziec.
    margielm co do twojego pytania. Nexo jest systemem centralnym z autonomicznymi modułami. Jest to system w wersji budżetowej premium. Fox jest systemem rozproszonym i jest przystepniejszy cenowo.
    Co do aplikacji dla systemu Nexo na Iphone to rzeczywiście czasy swietnosci ma juz za soba ale slyszalem ze pod koniec roku ma sie pojawic jej nastepca. Nexo na androida jest fajna i intuicyjna. Co do Foxa to nie mam doświadczenia, ale z tego co widzialem na szkoleniu wydaje sie calkiem okej.
    W kwesti Ampio czy Grenton nie potrafie sie wypowiedzieć, jak marci_1988 sie umówisz z ich handlowcem to na pewno wszystko ci wytlumacza
    Ostatnio edytowane przez JCtronic ; 04-11-2017 o 12:33

  5. #65
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin_1988

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-129
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    W przypadku Nexwella przy tych moich 255 m będzie wchodził w grę chyba tylko Nexo. W przyszłym tyg jak spotkam się z ich przedstawicielem dowiem się czegoś na temat aplikacji mobilnych ale na YT pojawił się taki filmik pokazujący aplikacje Nexwella wiec spróbuję się dopytać jak to wszystko działa. Na tym filmie niby wcale tak źle to nie wygląda..

  6. #66

    Domyślnie

    Witam.
    W przypadku domu 255 m2 nie musisz mieć nexo może być fox. Ja tak mam zainstalowane przy 220 m2. Musisz tylko pamiętać, że w przypadku fox'a możesz zainstalować tylko 32 moduły magistralne, włączając w to przełączniki programowalne i to jest realne ograniczenie. Co do wyglądu aplikacji fox'a to nie będę polemizował, jest schludna i intuicyjna. Nie ma kolorowych, wypasionych wodotrysków, ale za to dzięki prostym grafikom jest czytelna i bardzo łatwo mi się z niej korzysta. Aplikacja jest o tyle prosta, że stojąc w korku nie muszę przebijać się przez 10 ścian aplikacji, tylko intuicyjnie klikam jeden przycisk i rolety idą w dół.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam
    Poszukuję wykonawcy inteligentnego domu na ampio lub loxone w Krakowie . Ktoś może polecić mi jakiegoś sprawdzonego instalatora?

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milun Zobacz post
    Witam
    Poszukuję wykonawcy inteligentnego domu na ampio lub loxone w Krakowie . Ktoś może polecić mi jakiegoś sprawdzonego instalatora?
    Tak jak napisała Andzkaa proszę o kontakt pod wskazanym przez nią adresem. W Krakowie jest sporo doświadczonych instalatorów AMPIO. Proszę przesłać konkretne miejsce inwestycji i jakieś wstępne oczekiwania to przekieruję do odpowiedniej firmy.

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Ktos sie orientuje czy jest mozliwosc zakupu klockow i samodzielnej instalacji systemu Ampio? Czy tylko przez instalatora?
    Byc moze nie oplaca sie samodzielnie, bo na przyklad kwestia VAT 8-23%?

    Z tego co obserwuje Grenton udostepnia sporo materialow na temat DYI, jak z Ampio?
    Na forum uzytkownikow automatyki budynkowej temat umarl w 2017r itp...

    Szkoda, ze malo uzytkownikow sie wypowiada, prawie sami instalatorzy.

  10. #70

    Domyślnie

    Grenton jest zdecydowanie bardziej pro konsumencki niż Ampio. Niestety kupisz tylko przez instalatora, kupowanie samemu jest opłacalne mimo VATu, bo dochodzi marża instalatora. Możesz się zapisać na szkolenie i do Ampio i do Grentona, po obu szkoleniach możesz próbować kupić sprzęt, w Grentonie bez większych problemów, w Ampio będziesz się musiał zaprzyjaźnić z nowo poznanym instalatorem.

    Co do DYI - powiem CI za jakiś miesiąc, mimo wszystkich plusów i minusów Ampio, zdecydowałem się na ten system, ustalając jednak z instalatorem że będę miał możliwość późniejszych modyfikacji - czy dostanę dostęp do forum i czy będę mógł faktycznie coś podziałać z innymi, czy zostanę sam jak palec dam znać.

    Do kiedy chcesz podjąć decyzję?

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Mam jeszcze sporo na decyzje, w grudniu bede dopiero kladl okablowanie i zrobie pewnie standard na szafe, czyli gwiazde i moze dodatkowo jak pisal Jimi puszcze obieg magistrali. Jednak jakos nie chce i nie lubie decydowac sie na rozwiazania, ktorych nie moge sam zmontowac/rozmontowac/naprawic/zmodyfikowac bez udzialu "doświadczonych instalatorów"... szczegolnie jesli sprawa dotyczy elektroniki domowej i pojazdow. Skad mam wiedziec co kto tam powklada i w jakim celu? Bede czekal na opinie. Dlaczego zdecydowales sie akurat na ten?

    Czyli i tu i tu musze odbyc szkolenie? Wydawalo mi sie, ze sa sklepy internetowe sprzedajace Grentona wysylkowo. Troche dziwna polityka Ampio, jako producent normalnie mialbym gdzies co kto chce kupic i dlaczego. W koncu nie kazdy na swiecie bez szkolenia jest analfabeta z elektroniki i elektryki...
    Ostatnio edytowane przez Di. ; 24-10-2018 o 10:51

  12. #72
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Jednak jakos nie chce i nie lubie decydowac sie na rozwiazania, ktorych nie moge sam zmontowac/rozmontowac/naprawic/zmodyfikowac bez udzialu "doświadczonych instalatorów"... szczegolnie jesli sprawa dotyczy elektroniki domowej i pojazdow. Skad mam wiedziec co kto tam powklada i w jakim celu?

    Troche dziwna polityka Ampio, jako producent normalnie mialbym gdzies co kto chce kupic i dlaczego. W koncu nie kazdy na swiecie bez szkolenia jest analfabeta z elektroniki i elektryki...
    Taka polityka firmy. Dają sporą gwarancję (5 lat) ale jeśli system zostanie zainstalowany przez autoryzowanego instalatora. Skoro się znasz to nie dasz sobie przecież powkładać czegoś co nie jest Ci potrzebne. Jak już Ci ktoś włoży ten moduł w szafę i wstępnie odpali to nie ma żadnego problemu żebyś sobie sam dalej programował a za to zapłacisz 8% VAT-u zamiast 23 bo kupisz usługę montażu. Swoją drogą żaden z innych polskich systemów (a mówię to pełną odpowiedzialnością) nie zapewni Ci takiego bezpieczeństwa działania instalacji (struktura logiki rozproszonej) przy zachowaniu takich możliwości rozbudowy i integracji zewnętrznej (ponad 60 urządzeń logicznych).

  13. #73

    Domyślnie

    A patrzyłeś na ten ostatni system wymieniony w temacie tego wątku, czyli Loxone?

    Ja też wstępnie byłem zdecydowany na Ampio, ale przeszkadza mi "zamkniętość" tego rozwiązania.
    Nie kupisz od nich modułów, w internecie praktycznie zero praktycznych porad, i nawet software do konfiguracji systemu nie jest dostępny publicznie.

    Ja dawno temu odrzuciłem Loxone, bo uznałem, że jest to rozwiązanie dużo droższe od polskich systemów. Ale ostatnio rozmawiałem z kolegą który zaczął sobie montować moduły Loxone i jest mega zadowolony i postanowiłem przyjrzeć się temu rozwiazaniu bliżej.
    Loxone wygląda na bardzo otwarty system. Moduły możesz kupić w oficjalnym sklepie internetowym na ich stronie, aplikacja do konfigurowania systemu jest dostępna publicznie, jest bardzo przejrzysta - a do tego można sobie w niej poklikać na sucho dzięki opcji symulacji (niestety działa tylko pod windowsa). A apka na telefony jest naprawdę przyjemna dla oka i użyteczna. W internecie jest masa materiałów które pomogą samemu rozwinąć system. Co prawda większość jest po niemiecku, ale i po angielsku się coś znajdzie.

    No dobra.. ale jeszcze pozostaje kwestia ceny. Jeśli spojrzymy surowo ma bloczki - to faktycznie Cena jest sporo wyższa. miniserver loxone ponad 500 euro vs serwer iDom ampio - za 1400 zł. Ale gdy spojrzymy dokładniej na specyfikację obu modułów to się okazuje, że musimy trochę dorzucić do koszyka aby lepiej porównać cenę do wartości.

    Mi ten zestaw porównawczy wyszedł tak:

    * Miniserver loxone w oficjalnym sklepie niemieckim: 528 €, (zawiera w sobie: 8 wyjść relay, 8 wejść cyfrowych, 4 wejścia analogowe, 4 wyjścia analogowe, i interface KNX)
    * rozszerzenie 1-wire: 178€


    żeby mieć to samo w Ampio należało by kupić:
    * server iDom: 1400 zł (8 wyjść relay, 8 wejść cyfrowych, 1-wire)
    * mKNX: 750 zł
    * MINAD-8s (analogowe wejścia, ma 8 więc policzmy połowę): 670 zł/2 = 335zł
    * MOUT-4s (analogowe wyjścia) - 400 zł
    (ceny na podstawie https://ampio.com.pl/dokumenty-strefy/cennik.pdf)

    W sumie za "zestaw porównawczy" Loxone musimy zapłacić:
    (528€ + 178€)*4,3 = 3035,8 zł
    a Ampio:
    1400+750+335+40 = 2885 zł

    Czyli Ampio jest tańsze.. ale tylko o 200 zł. a jeśli euro spadnie do poziomu 4.1 - to ceny będą praktycznie takie same.

    I żeby nie było.. nie chodzi mi tu o aptekarską precyzję, na pewno coś można by tutaj lepiej policzyć. No i każdy tak naprawdę musi to przeliczyć dla swojego konkretnego przypadki (może dla kogoś KNX wbudowany w miniserver jest bezużyteczny). Chodzi mi jedynie aby pokazać, ze loxone wcale nie jest takie drogie jak, przynajmniej mi, się wstępnie wydawało.

    Ampio nadal ma moją sympatię, i mocno trzymam kciuki za ich rozwój. Ale systemy smart home to wciąż, moim zdaniem, gadżet a ja osobiście chce mieć pełny dostęp do tego gadżetu, a Ampio mi tego dać nie chce...

  14. #74
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    A dlaczego uważasz że producent powinien sprzedać Ci sprzęt bezpośrednio? Oni nie zajmują się sprzedażą tylko tworzeniem produktu i produkcją, nawet nie mają działu sprzedaży. Od tego są punkty sprzedaży oraz instalacji. Co do ceny to powyższe porównanie nie ma żadnego sensu dopóki nie porównasz konkretnego zestawu który jest Ci potrzebny. Do czego potrzebne Ci są konkretnie wejścia i wyjścia analogowe oraz KNX jeśli nie zamierzasz podłączać nic z KNX-a?

    Osobiście uważam Loxon za bardzo fajny, przyjemny system pod kątem możliwości i wizualizacji. Ma tylko jedno ale, ale za to bardzo poważne. Wszystko zależne od centrali bez żadnych zabezpieczeń i niestety cały system na karcie SD. Możesz być pewien że prędzej czy później zastanie Cię ciemność. Pewien użytkownik tego forum miał przypadek kiedy jego klient pojechał sobie trochę pomieszkać z tego powodu na jego koszt do hotelu bo awaria karty SD nastąpiła w chwili kiedy automatycy byli na urlopie. Jedyne rozsądne zastosowanie systemu Loxon to tylko wizualizacja na jego serwerze a cała reszta instalacji na KNX. W razie awarii karty będzie działać automatyka podstawowa która pozwoli Ci mieszkać.

  15. #75

    Domyślnie

    Tak jak napisałem - zgadzam się, że nie oddaje to w 100% rzeczywistości. Aby mieć precyzyjne porównanie trzeba wycenić konkretny projetke. Nie zgodzę się jednak z tobą, że może nie ma "żadnego sensu". Chodziło o porównanie kosztów. może KNX nie potrzebujesz.. a może 1-wire nie potrzebujesz. i wtedy to właśnie loxone bedzie tanszy od ampio. Także tak na sucho - porównanie cen modułu po prostu pokaża że jeden system wcale nie jest dużo droższy od drugiego.

    A dlaczego uważam że producent mi powinien sprzedawać bezpośrednio? NIe ma dla mnie znaczenia kto sprzedaje, ale ma dla mnie znaczenie łatwość zakupu, i że nikt mi nie będzie wciskał na siłę montażu jeśli tego nie chcę. Po prostu mam wybór, którego przy ampio nie ma. Możesz mieć swoje, zupełnie inne, zwłaszcza jako instalator. ale nie przekonasz mnie, że lepiej u lokalnego pośrednika, niż w moim fotelu klikając na dobrze działającym sklepie internetowym.

    Co do centralizacji - oczywiście byłem pewny, że podniesiesz argument "rozproszoności ampio". Tak na poważnie to mnie to ani ziębi ani grzeje... Bo to też nie jest tak, że jak Ci jeden pada element, to wszystko Ci pada.. nie! jak pada element.. to pada ten jeden element, chyba że... tym jednym elementem jest centrala. No i wtedy faktycznie jest problem. Pytanie jak często ta centrala faktycznie pada. A co do karty SD, to z tego co się dowiedziałem z materiałów promocyjnych Loxone (których ampio niestety nie udostępnia) to w najnowszej wersji oprogramowania server proaktywnie przypomina o konieczności wymiany kardy SD na nową - więc problem może albo się zmniejszy, albo zniknie zupełnie.

    No i znowu.. chciałbym zaznaczyć, że ja nie namawiam do Loxone, anie nie odradzam Ampio. Mowię tylko żeby nie wykluczyć żadnego tylko dlatego że "słyszałem, że jest najdroższy". Zrobić kosztorys konkretnego projektu i postawić na szali inne argumentu które mają wszystkie te systemy (otwartość, ilość materiałów dostępnych publicznie, wygląd i wygoda aplikacji, liczba rozszerzeń do innych standardów) i na podstawie tego podjąć indywidualną decyzję.

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał margielm Zobacz post
    Tak jak napisałem - zgadzam się, że nie oddaje to w 100% rzeczywistości. Aby mieć precyzyjne porównanie trzeba wycenić konkretny projetke. Nie zgodzę się jednak z tobą, że może nie ma "żadnego sensu". Chodziło o porównanie kosztów. może KNX nie potrzebujesz.. a może 1-wire nie potrzebujesz. i wtedy to właśnie loxone bedzie tanszy od ampio. Także tak na sucho - porównanie cen modułu po prostu pokaża że jeden system wcale nie jest dużo droższy od drugiego.
    Więc suma sumarum jakkolwiek by na to nie patrzeć trzeba porównać cały projekt żeby poznać prawdę. Nowy serwer Ampio który ma wyjść lada moment ma mieć w sobie 10 wyjść przekaźnikowych, 4 wyjścia OC, RS232, 1-wire, wyjście MLED (16 lub 64 końcówki), 16 wejść, układ redundancji zasilania i zegar astronomiczny. W tym przypadku również porównanie samych serwerów wyszłoby zupełnie inaczej. Z drugiej strony Ampio nie jest systemem najtańszym na rynku i wątpię by im na tym zależało. Bardziej skupiają się na bezpieczeństwie, niezawodności i funkcjonalności.

    Cytat Napisał margielm Zobacz post
    Co do centralizacji - oczywiście byłem pewny, że podniesiesz argument "rozproszoności ampio". Tak na poważnie to mnie to ani ziębi ani grzeje... Bo to też nie jest tak, że jak Ci jeden pada element, to wszystko Ci pada.. nie! jak pada element.. to pada ten jeden element, chyba że... tym jednym elementem jest centrala. No i wtedy faktycznie jest problem. Pytanie jak często ta centrala faktycznie pada. A co do karty SD, to z tego co się dowiedziałem z materiałów promocyjnych Loxone (których ampio niestety nie udostępnia) to w najnowszej wersji oprogramowania server proaktywnie przypomina o konieczności wymiany kardy SD na nową - więc problem może albo się zmniejszy, albo zniknie zupełnie.
    Problem nie zniknie dopóki system będzie leżał na karcie SD ale można go zminimalizować stosując kartę przemysłową. W systemach scentralizowanych najsłabszym ogniwem jest właśnie centrala bo jest najbardziej złożonym elementem w układzie zwykle opartym o jakiś system operacyjny. Sam serwer Loxon nie jest urządzeniem awaryjnym więc biorąc pod uwagę że sam sobie będziesz konfigurował i dasz radę w razie draki zmienić kartę w parę minut to u Ciebie się sprawdzi. Sporo firm realizuje instalacje na serwerze Loxon a resztę instalacji na urządzeniach KNX i wtedy instalacja jest bezpieczna.

    Co do konfiguracji logiki na serwerze Ampio to właśnie system otworzył się na wgrywanie czegokolwiek zewnętrznego do serwera po MQTT. Nieoficjalnie serwer posiada już wgrany OpenHab oraz Nodered a tam można sobie już cuda robić.

  17. #77

    Domyślnie

    No i ekstra, że ampio to wszystko robi. Ale szkoda, że informacje o tych wszystkich ulepszeniach dostają tylko instalatorzy. Dla mnie Ampio jest mega zamknięte, mam dosłownie 0 wglądu jak to wszystko wygląda, i jakie przychodzą zmiany - no poza tym jakie moduły wchodzą na rynek. A dla mnie, jako zawodowego programisty który chcę oprogramować swój dom, jest to kompletnie nie do zaakceptowania.

    A wielka szkoda, bo Ampio ma moją wielką sympatię, zwłaszcza po tym jak poznałem mega sympatycznego współwłaściciela? współzałożyciela? (nie wiem) na targach w warszawie.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Nowy serwer Ampio który ma wyjść lada moment ma mieć w sobie 10 wyjść przekaźnikowych, 4 wyjścia OC, RS232, 1-wire, wyjście MLED (16 lub 64 końcówki), 16 wejść, układ redundancji zasilania i zegar astronomiczny. W tym przypadku również porównanie samych serwerów wyszłoby zupełnie inaczej.
    Coś więcej na temat tego serwera? Bo właśnie mam zamawiać i może warto poczekać pare dni?

  19. #79
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    A dlaczego uważasz że producent powinien sprzedać Ci sprzęt bezpośrednio? Oni nie zajmują się sprzedażą tylko tworzeniem produktu i produkcją, nawet nie mają działu sprzedaży. Od tego są punkty sprzedaży oraz instalacji.
    Wtrace sie troche, bo wczesniej nie odpowiedzialem.
    Nie uwazam, ze producent musi cokolwiek sprzedawac, tylko ze ma slaba polityke sprzedazowa.
    Niestety dla mnie taka zamknietosc i niedostepnosc praktycznie eliminuje ten system, tak jak dla kolegi margielm. Ubolewam bo podobno dobry i polski.
    Sprawy nie zalatwia to, ze moge sobie pozniej, po instalatorze cos programowac, bo kolejne dolozenie klocka wiaze sie znowu z wizyta instalator itd. Ja mam akurat fobie i jak mam poswiecac czas na patrzenie instalatorowi na rece, to dla mnie nonsens. Starsi ludzie tez chodza z telefonem do salonu sprzedazy, zeby im cos tam ustawili, ale wiekszosc robi to samodzielnie ,taka analogia.
    Natomiast 8% zamiast 23% tez nie jest argumentem, bo wymierne korzysci zjada zwykle marza instalatora
    Odnosnie gwarancji, coz, skoro system jest tak dobry i niezawodny, to... po co mi 5 lat gwarancji?

    Zreszta sprawa troche przypomina niegdysiejsze przypadki komputerow IBM/PC i konkurencji (Commodore, Atari, SGI ,Apple, itd.). Czas pokazal, ze rozwiazania zamkniete nie przezyla konkurow z otwarta architektura i dostepnoscia. (prosze mi tylko nie pisac ze Apple przeciez istnieje... , bo to byl bankrut i gdyby nie microsoft...). Takze to juz bylo.

    margielm, nie przygladalem sie temu az tak szczegolowo, ale widac, ze Loxone ma sens. Rozwazalem ten system wczesniej zanim dowiedzialem sie o Grentonie i Ampio.
    Karta SD tez wydaje mi sie malym problemem, mozna miec mirrora na szybka wymiane, albo podpiac SSD zamiast karty. Byc moze w Loxone dojda kiedys do wniosku ze SSD jest juz tanie i mniej zawodne.
    Ostatecznie jak siadzie centrala to co kluczowego przestanie dzialac, swiatlo? Woda w kranie nadal bedzie, pompa ciepla ma wlasny sterownik, wentylacja tez. Jak komus to bardzo przeszkadza mozna zrobic oswietlenie awaryjne na taki przypadek, ktore zalaczy sie jak na okrecie podwodnym...
    Ostatnio edytowane przez Di. ; 02-11-2018 o 14:40 Powód: literowki

  20. #80
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal818 Zobacz post
    Coś więcej na temat tego serwera? Bo właśnie mam zamawiać i może warto poczekać pare dni?
    Na razie tylko tyle co napisałem powyżej. Nieoficjalnie ma pokazać się lada moment i ma mieć jeszcze trochę więcej funkcji niż napisałem, natomiast na terminach obiecywanych przez Ampio dwa razy się już przejechałem więc nie chcę pisać nic więcej.

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Niestety dla mnie taka zamknietosc i niedostepnosc praktycznie eliminuje ten system, tak jak dla kolegi margielm.
    Zamkniętość a niedostępność to dwie inne sprawy. Akurat Ampio jest mocno otwarte na integrację zewnętrzną więc o zamkniętości nie ma mowy. Niedostępność... chmm... System jest dostępny, tyle że nie w hurtowni ani na allegro a u instalatora. To jak się dogadasz z instalatorem to inne sprawa. Co niektórzy nie mają problemu z tym żeby przyjechać, wsadzić w rozdzielnię po wstępnym przejrzeniu instalacji i nie skasować za instalację i konfigurację jeśli klient potrafi to zrobić samemu. A przy okazji masz dostawę do domu i fachową pomoc w razie potrzeby.

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Ostatecznie jak siadzie centrala to co kluczowego przestanie dzialac, swiatlo? Woda w kranie nadal bedzie, pompa ciepla ma wlasny sterownik, wentylacja tez. Jak komus to bardzo przeszkadza mozna zrobic oswietlenie awaryjne na taki przypadek, ktore zalaczy sie jak na okrecie podwodnym...
    Nie wiem czy powyższe przemyślenie miało charakter żartobliwy, ale jeśli nie to jest to poważne bagatelizowanie problemu. Samo oświetlenie nie działa a instalowanie oświetlenia awaryjnego z powodu ewentualnej awarii serwera w systemie scentralizowanym podważa sens stosowania automatyki. Co z tego że pompa ciepła działa skoro automatyka nie podniesie siłowników więc nie mamy ogrzewania. Termostaty też mają być awaryjne? Rolety nie działają. Jak serwer padnie nocą to za dnia mamy całkowitą ciemność. itd.itd.

    I żeby nie było że uporczywie namawiam Was na Ampio. Absolutnie nie. Wy w razie awarii sobie poradzicie jeśli zamierzacie sami zająć się automatyką w swoim domu. Np. zapasowa karta SD z konfiguracją i szybka zamiana jeśli oczywiście padnie karta nie centrala. Robię to po to bo wchodzą tu ludzie którzy chcą się czegoś dowiedzieć i warto żeby wiedzieli na jakiej zasadzie to działa.

    Niedługo wchodzimy na instalację u klienta któremu parę lat temu w jego firmie w biurowcu jakaś firma założyła automatykę opartą o pewien dosyć popularny polski system scentralizowany, do tego centrala oparta o Windows. Lagi i błędy ma takie że stwierdził że nie chce już słyszeć o automatyce. A automatykę robimy mu tylko dlatego że był u znajomego gdzie myśmy zakładali instalację i zobaczył jak powinna działać prawdziwa automatyka budynku.

Strona 4 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony