dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ytong 48cm + ISOMUR PLUS 30,0 CM ściana fundamentowa 32cm

    Witam mam pytanie odnośnie szerokości fundamentu budowa z ytong 48cm ściana fundamentowa 32cm chciał bym zastosować dodatkowo bloczek ISOMUR PLUS 30,0 CM dom parterowy ze stropem na wiązarach brak poddasza mieszkalnego. Wedle sztuki bloczek podparty powinien być w 2/3 czyli 32cm chcę zastosować ISOMUR PLUS 30,0 CM (szerszych niema) Jak to rozwiązać co mogę zrobić w takim wypadku postawić na 30cm i będzie ok ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes020 Zobacz post
    Witam mam pytanie odnośnie szerokości fundamentu budowa z ytong 48cm ściana fundamentowa 32cm chciał bym zastosować dodatkowo bloczek ISOMUR PLUS 30,0 CM
    A kto Cię tak zmanipulował, żeby sobie mostek termiczny robić? Ytong ma 0,15 W/m2K a Isomur chwali się w materiałach marketingowych λ=0,245, czyli już drastycznie gorzej. Ale to jeszcze nic. W pionie, o który tutaj chodzi, lambda wynosi 0,33 Źródło, strona 5.

    Przemilczę pchanie się w ścianę jednowarstwową grubszą, zimniejszą i droższą od dwuwarstwowej.

    Edyta. Skasowali dokument. Ale gdzie indziej też można znaleźć taką informację (tam, gdzie nie podają gołej ściemy marketingowej o średniej lambdzie):
    Współczynnik przewodności cieplnej dla Isomuru Plus: λpion=0,33 W/m*K, λpoz=0,14 W/m*K
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-04-2023 o 20:56

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie jak kolega wyżej napisał, nie ma sensu dawać gorszego bloczka pod ścianę jednowarstwową tej grubości.

    Ale jeżeli chodzi o koszty jedno i dwuwarstwowej to można polemizować, ale jednowarstwowej nie wybrałem z innych przyczyn.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony