dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Wsadzilem wymiennik na 3 rozne sposoby i raczej nie ma to znaczenia. Różnice są minimalne, w każdym razie spreż mam conajmniej 5 razy za duży. Teraz już skoczył do 90Pa. Jak obracam wymiennik to roznice są np 98 lub 94 Pa ale zawsze dużo za dużo. Jak tylko otworze ręcznie bypass to spreż spada do 15-17Pa czyli jakby coś było przytkane wewnątrz reku. Wymiennik myłem na jesien i nie wierze zeby sie tak zabrudził.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jaki miał spręż wcześnuej (albo ile powinno być katalogowo)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    nawiew mam teraz 37-38Pa przy 100m3 i tyle mniej wiecej jest zawsze jesli filtry są dobre. Za to wyciąg mam teraz 90Pa a zawsze było okolo 20-25Pa bez bypassa.

    Update:
    Po gruntownym czyszczeniu wymiennika (wymyłem go tak że wygląda jakby zszedł z taśmy produkcyjnej) oraz przedmuchaniu wężyków ciśnionowych spręż na wyciągu spadł do 74-75Pa więc niewiele. Ciagle jest 3 razy za dużo. Wystarczy że tylko otworze bypassa i momentalnie spada do 15-17Pa. Wygląda na to jakby wymiennik tak blokował ale nie ma co w nim blokować bo jest w idealnym stanie, przynajmniej z wyglądu.
    Jak przełącze centalę na drugi bieg (150m2) to spreż na wyciągu skacze do 170Pa co już jest masakrą. Jak stanę sobie za zewnątrz przy wylocie wentylacji to słychać szum powietrza jakby z ruskiego samolotu....
    Drugie podejrzenie że czujnik ciśnienia padl i przekłamuje strasznie i podkręca wentylator na tak duże obroty. Nie wiem niestety jak inaczej mialbym sprawdzić jaka jest rzeczywista wartosc wydmuchiwowanego powietrza ale sądząć po halasie pewnie z dwa razie wieksza niż z czerpni a powinna przecież być zawsze jednakowa.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 12-03-2022 o 14:37

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie taki świst był objawem przytkanej kratki wyrzutni.
    Przy włączonym bypasie też tak świszczy ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Dobra doszedłem do rozwiązania... leżałem sobie na łóżku i nagle olśnienie. Zadalem sobie pytanie: czym jeszcze różni sie dla rekuperatora sytuacja kiedy odpalony jest bypass, no i różni sie tym że oprócz obejścia wymiennika, powietrze wyciągane z domu nie leci przez filtr na wyjściu, bo jest on zaraz za wymiennikiem.
    Wywaliłem ten filtr chociaż jest nowy, włączam reku i spręż na wyciągu dochodzi do max 9 Pa! Okazało się że musieli się pomylić w sklepie z filtrami i dali mi z jakiejś dziwnej tkaniny. Teraz jak to porównuje z drugim filtrem to widzę że to całkiem inny i jakiś taki gładki i sliski. Pewnie duzo gorzej przepuszcza powietrze. Wczesniej odpalałem reku bez filtra do testu ale wyjałem tylko filtr na nawiewie a ten zostawiłem.... nie wpadłem na to że mogli sie pomylić w sklepie bo nalepke miał o ile pamietam G4. Kurde kilka godzin straciłem przez taką głupotę. Teraz po wsadzeniu własciwego filtra, mam spreż 16 Pa. PRzynajmniej cały reku wyczyszczony bo nawet łopatki wentylatorów wymyłem....

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony