dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 35
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 684
  1. #461
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Zajefajna ta piwnica, powierzchnia warsztatowa jak marzenie, bardzo dobre te posunięcie z upchaniem stelażu od wc w ścianie, zawsze mnie irytowały te odstające geberity od ściany, dlatego zrobiłem podobnie jak wy tyle ze przewidziałem to przy murowaniu i zrobiłem odrazu wnękę z bloczka 11,5cm zamiast 24cm.
    piwnica do dyspozycji męża i tak jak piszesz, będzie to warsztat

    bardzo dobre rozwiązanie z tym węższym bloczkiem, my z mężem niestety mamy całkiem inne wizje urządzenia łazienek
    dopiero dochodzimy do konsensusu i niestety w dolnej tez będzie kuł..


    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Właśnie sobie przypomniałem, że u siebie miałem te wnęki zostawić No cóż...
    nie dość, że trzeba tyle spraw przemyśleć, to potem jeszcze pamiętać na każdym etapie

  2. #462
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    jak zawsze przychodzę tu po poradę

    - poleci ktoś folię do podłogówki? czy 100 mikronów będzie ok?
    - do rurek 16mm starczą spinki 40 mm czy lepiej wziąć 50/60mm? będziemy używać tackera, jeśli to ma znaczenie
    - rozdzielacz mosiężny - jakieś minusy?

    z góry dziękuję za pomoc

  3. #463
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak masz w co wbijać to bierz dłuższe. Jak wpadną posadzki robić to nie patrzą czy coś się poluzowało czy jakaś rurka się podniosła. Jak rozdzielacz mosiężny to wszelkie kształtki też.

  4. #464
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    dzięki aiki

  5. #465
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    kilka fotek z placu boju - jakość mocno średnia bo z telefonu i z dzieckiem na rękach

    światło - mała rzecz a cieszy - zwłaszcza małża, jak siedzi wieczorami i dłubie



    parter okablowany 3x1,5 póki co:





    pierwsze drzwi wewnętrzne - wiadomo, techniczne



    Dzisiaj też wyskoczyliśmy do lokalnej hurtowni i nabyliśmy 6 kolejnych rolek kabla 3x1.5, skrętkę - będzie jednak kat. 6, bo różnica cenowa nie była duża (wzięliśmy bitnera 305m za 360zł) oraz kabel antenowy - wzięliśmy televes t100, nie wiem czy dobry, ale nie mamy tv, więc już nie wnikałam w parametry.

    Zaczynamy dzwonić po tynkarzach, planujemy tynkować w połowie kwietnia (3 tyg w marcu urlopujemy) i zonk - nie ma terminów Ceny jak należało się spodziewać, wzrosły od poprzedniego roku.

  6. #466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co to za drzwi ? Ile w tym roku za tynki sobie życzą ?

  7. #467
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie straszny rozstrzał - za twarde gipsowe mam oferty 32/36/45 PLN, Za CW z wora 32. Oczywiście maszynowe. Jeszcze się waham..

  8. #468

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    ..... Jak rozdzielacz mosiężny to wszelkie kształtki też.
    Hej mógłbyś doprecyzować to zdanie/twierdzenie ?? Dlaczemu i o jakie kształtki chodzi ??

  9. #469
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Co to za drzwi ? Ile w tym roku za tynki sobie życzą ?
    drzwi techniczne z blachy ocyknowanej malowane w kolorze antracyt - castorama cena 378zł
    podobne w leroy za 398, ale chyba ciemniejszy kolor

    co do tynkow - w tym roku za tynki cementowo-wapienne mamy ceny od 27 do 30 na razie, w zeszlym mielismy 22-24
    ten sam fachowiec, z ktorym rozmawialismy w zeszlym roku ma teraz drozej 2zl/m2, reszta to kompletnie inni wykonawcy, wiec ciezko powiedziec, ile % ich uslugi poszly do gory

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Hej mógłbyś doprecyzować to zdanie/twierdzenie ?? Dlaczemu i o jakie kształtki chodzi ??

    mi sie wydaje, ze aiki chodzi o te zlaczki wszystkie, ale moze sie myle
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 30-01-2019 o 08:20

  10. #470
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Chodzi o kolanka, zawory itp. Jeśli miesza sie żółte z ocynkiem to ocynkowane szybko koroduje.

  11. #471
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    aiki - powiedz jeszcze, bo jesteś zorientowany w wielu tematach, kojarzysz czy u kogoś z forum albo z pomocą kogoś można dostać taniej rurki miedziane?

  12. #472

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Chodzi o kolanka, zawory itp. Jeśli miesza sie żółte z ocynkiem to ocynkowane szybko koroduje.
    Czyli coo, bo nie czajem za bardzo..... Stoując przy instalacji CWU rozdzielacze mosiężne a robiąc na rurkach i złączkach PEX to będzie nie halo ??

  13. #473
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Czyli coo, bo nie czajem za bardzo..... Stoując przy instalacji CWU rozdzielacze mosiężne a robiąc na rurkach i złączkach PEX to będzie nie halo ??
    Wtrącę się. Chodzi o to, że jeśli masz rozdzielacz mosiężny to wszelkiego rodzaju nyple, mufy czy śrubunki należy stosować również z mosiądzu. Jeśli masz złączki systemowe do rur PEX to one wszystkie są mosiężne (mówię tu np, o KAN czy TE-CE). Chodzi głównie o bezpośredni kontakt mosiądzu z ocynkiem (nypel wkręcony w mufe). Poza tym w instalacji CWU nie wolno stosować ocynku. Ocynk jest bezpieczny tylko do temperatury 60*C (coś mi tak świta), a jak wiadomo czasem w instalacji należy zrobić przegrzanie wody do 75*C (wtedy ocynk wydziela szkodliwe związki).

    A na koniec chciałbym się przywitać z gospodarzem dziennika, śledzę, po cichu, ale śledzę

  14. #474
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał chilli banana Zobacz post
    aiki - powiedz jeszcze, bo jesteś zorientowany w wielu tematach, kojarzysz czy u kogoś z forum albo z pomocą kogoś można dostać taniej rurki miedziane?
    Nie wiem czy miedziane ale ogólnie to Seba coś tam taniej załatwia.

  15. #475
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Nie wiem czy miedziane ale ogólnie to Seba coś tam taniej załatwia.
    Seba ma na bank podlogowke
    dzieki, w ostatecznosci zostanie nam kupno w normalnej cenie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Wtrącę się. Chodzi o to, że jeśli masz rozdzielacz mosiężny to wszelkiego rodzaju nyple, mufy czy śrubunki należy stosować również z mosiądzu. Jeśli masz złączki systemowe do rur PEX to one wszystkie są mosiężne (mówię tu np, o KAN czy TE-CE). Chodzi głównie o bezpośredni kontakt mosiądzu z ocynkiem (nypel wkręcony w mufe). Poza tym w instalacji CWU nie wolno stosować ocynku. Ocynk jest bezpieczny tylko do temperatury 60*C (coś mi tak świta), a jak wiadomo czasem w instalacji należy zrobić przegrzanie wody do 75*C (wtedy ocynk wydziela szkodliwe związki).

    A na koniec chciałbym się przywitać z gospodarzem dziennika, śledzę, po cichu, ale śledzę
    miło mi, dzięki za garść wiedzy
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 30-01-2019 o 16:03

  16. #476

    Domyślnie

    To ja jeszcze do tego mieszania stopów przeróżnych, bo mi to spokojnie spać nie daje nie da teraz

    Głównie chodzi mi o rozdzielacz do wody, czy taka kombinacja zaworków z rozdzielaczem jak w tej aukcji jest OK czy nie bardzo, w sensie bedzie sie gryzło czy nie ??

    https://allegro.pl/oferta/rozdzielac...odp-7499096245

  17. #477
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a to nikiel chyba jest. Powinno być ok wg mnie.

  18. #478
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    To ja jeszcze do tego mieszania stopów przeróżnych, bo mi to spokojnie spać nie daje nie da teraz

    Głównie chodzi mi o rozdzielacz do wody, czy taka kombinacja zaworków z rozdzielaczem jak w tej aukcji jest OK czy nie bardzo, w sensie bedzie sie gryzło czy nie ??

    https://allegro.pl/oferta/rozdzielac...odp-7499096245
    Niklem są tylko pokryte w celach estetycznych, ale jest to mosiądz.

  19. #479

    Domyślnie

    Spoko dzięki jużem spokojniejszy Sorki chilli że tak się w dzienniku Twym Twoim panosze, ale może i tobie się przyda akurat

    No to jeszcze takie zapytano - rozdzielacz mosiężny od wody pitnej jak wiadomo mosiądz=ołów co z tym fantem ?? Czy to jakieś śladowe ilości i nie ma co sobie głowy zaprzątać .... Wiem wiem jak nie pasuje to bierz nierdzewke, no ale za goły z nierdzewki zapłacę tyle co za uzbrojony z mosiądzu i jeszcze zostanie....
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 31-01-2019 o 09:55

  20. #480
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Spoko dzięki jużem spokojniejszy Sorki chilli że tak się w dzenniku twom panosze ale może i tobie się przyda akurat

    No to jeszcze takie zapytano - rozdzielacz mosiężny od wody pitnej jak wiadomo mosiądz=ołów co z tym fantem ?? Czy to jakieś śladowe ilości i nie ma co sobie głowy zaprzątać .... Wiem wiem jak nie pasuje to bierz nierdzewke, no ale za goły z nierdzewki zapłacę tyle co za uzbrojony z mosiądzu i jeszcze zostanie....
    Dopiero teraz zwróciłem uwagę na opis aukcji. Ten rozdzielacz co wysłałeś jest przeznaczony do centralnego ogrzewania. Trzeba szukać takiego, który będzie miał przeznaczenie do wody użytkowej wraz z atestem higienicznym, w którym będzie to potwierdzone.

Strona 24 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony