dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 35
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 684
  1. #561
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Może i "dziurka" ale za to jaki klimat tam macie dookoła i nie mówię juz o samej Redzie

    U nas cenowo to tynki gips 17m2 posadzki to samo... Cena za robociznę oczywiście.

    U nas mierzylismy sobie wczoraj i wychodzi średnio około 10.5cm Tzn to jest poziom HSa ale my chcemy grubo
    Arek, nie no spoko się tu mieszka, chodziło mi o to, że nie ma co cen porównywać, bo siłą rzeczy i zarobki u nas niższe i usługi tańsze

    ************************************

    co do wylewek jeszcze - anhydrytowe są lepsze przy podłogówce?


    wrzucam fotki z naszej sypialni - mam nadzieję, że za rok to już będzie mój codzienny widok



    komin trochę za długi, małż chce pół metra ciachnąć



    jeszcze jedno zaległe zdjęcie - z grubsza licząc wyszło mi 150 sztuk kabelków



    dziś rozkminialiśmy gdzie umieścić baterie - czy kurde z lewej czy jednak z prawej, a może jednak po środku
    jakoś doszliśmy do konsensusu, ale nie było lekko
    przy okazji małż musiał znowu wysłuchiwać jaki klaustrofobiczny prysznic mi zrobił (on zadowolony, bo w końcu po 8-miu latach będzie wannę miał)



    jutro - jak przystało na święto pracy - małż chce się zabrać za kanalizę i rycie w ścianie pod rurki z wodą
    cały przyszły tydzień ma być w Warszawie, więc niestety trzeba coś porobić..

  2. #562
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Przy dachach płaskich pokrytych materiałem palnym wys komina to 60 cm nad poziom dachu. Jak się mylę to poprawić.

  3. #563
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Proponuję unikać wylewek anhydrytowych. Np. przy klejeniu podłóg drewnianych dużo kłopotów

  4. #564
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Przy dachach płaskich pokrytych materiałem palnym wys komina to 60 cm nad poziom dachu. Jak się mylę to poprawić.
    dzięki aiki za cenną informację


    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Proponuję unikać wylewek anhydrytowych. Np. przy klejeniu podłóg drewnianych dużo kłopotów
    dzięki, w sumie nie planujemy drewnianych podłóg w obecnej sytuacji finansowej, ale może kiedyś


    ******************************************

    trochę zaległych fotek - górny rozdzielacz



    ceglana zabudowa kominka wkrótce



    przymiarki rur









    jakby ktoś miał wątpliwości - majówka..
    jakby nie patrząc, 2 lata temu, jak zaczynaliśmy budowę, to śnieg mieliśmy w maju..


  5. #565
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    prace u nas zwolniły tempa, a to z uwagi na przedłużający się pobyt małża w Warszawie, niemniej jednak udało mu się skończyć kanalizę











    teraz na tapecie:



    i:

    na szczęście w ogrodzie bez przestojów:










  6. #566
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    rok temu robiliśmy dzieciakom plac zabaw na dzień dziecka z zamiarem dalszej rozbudowy
    w tym roku, z braku czasu, postawiliśmy na pewnik - trampolina



    na wykop i instalowanie trampoliny zeszło dobrych kilka godzin, ale koniec końców małż zaczął działać z bateriami w łazienkach, jest nadzieja, że uwinie się z rurkami przed kolejnym wyjazdem





    bateria prysznicowa będzie zamontowana w połowie ściany mniej więcej, tak żeby człowieka nie moczyla deszczownica, jak czasem trzeba odkręcić wodę dzieciakom..



    jeszcze zaległe fotki murka oporowego przy zjeździe do garażu




  7. #567
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    rurki z wodą udało się rozłożyć i połączyć już chyba w 90%, przynajmniej jeśli chodzi o część mieszkalną, bo w piwnicy czeka małża sporo zabawy z miedzią

    kilka fotek








    wylewki wstępnie zaklepaliśmy na koniec czerwca, wykonawca nie może jednka do nas dojechać, żeby pogadać i ustalić szczegóły - człowiek z polecenia, więc mam nadzieję, że choć na robotę przyjedzie
    w tygodniu powinien dojechać styropian na podłogi i dach, niestety małż szykuje się znowu na wyjazd do Warszawy, więc zostanę sama na polu boju

    za to jedna rzecz w końcu pchnięta - murek oporowy wymurowany
    jeszcze sporo pracy przy nim, ale 500 pustaków "zniknęło" z podwórka


  8. #568

    Domyślnie

    Widzę że ciągle do przodu
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  9. #569
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    Widzę że ciągle do przodu
    pomału, ale walczymy

    ************************************

    w środę ma dojechać styropian - prawie 70m3 większość na dach
    ale w końcu ruszymy z układaniem podłogówki, żeby pchnąć wylewki w czerwcu, jak planowaliśmy - choć nie wiem, czy to nam się uda

    z ciekawostek budowlanych - nie może się obyć bez problemów, bo byłoby przecież za nudno elektrozaczep uszkodził nam odrobinę drzwi



    z tego co tłumaczył mi mąż, ościeżnica się wypaczyła, zrobił się ok. 2-milimetrowy banan, oczywiście ma swoją teorię dlaczego i co jest źle zrobione, nic z tego nie skumałam, oprócz tego, że powinno być inaczej zainstalowane





    w poniedziałek ma przyjechać serwis naprawić usterkę oraz uszkodzenie

  10. #570
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    naprawili nam drzwi i ościeżnicę - przy mierzeniu wyszło, że faktycznie był banan 3-milimetrowy, zawsze mówiłam, że mój mąż ma laser w oczach

    myślę, że wyszło bardzo dobrze



    pan twierdzi, że teraz jest zrobione porządnie i już nie będziemy ich musieli wzywać

    niespodziewanie dziś przyjechał styropian - jeszcze ciepły





    na podłogi wzięliśmy 5cm, na dach 10 cm, poszło prawie 9200zł

    zaczynam wierzyć, że się wyrobimy przed końcem miesiąca

  11. #571
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    mały update - na budowie trochę cisza, bo pobyt małża w Warszawie się przedłużył do końca czerwca
    ułożyłam styropian w sypialniach i gabinecie na dole
    z wylewkami się nie wyrobiliśmy, bo od 2 tygodni walczymy z przeprowadzką - znaleźliśmy większe mieszkanie, bo w naszym chyba byśmy się pozabijali przez wakacje
    przeprowadziliśmy się bliżej szkoły, bo już dwójka dzieciaków będzie uczęszczać, więc jest co jeździć, a to zawsze trochę bliżej
    mieszkanie niestety praktycznie nieurządzone, więc trochę czasu nam zeszło na kompletowaniu mebli (szok - co ludzie sprzedają na OLX, praktycznie wszystko można kupić i to za niewielkie pieniądze)
    w tym tyg jedziemy na urlop, a od sierpnia działamy znowu na pelnych obrotach, ale już bez presji i wizji wojny domowej

  12. #572
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Czas na małe uaktualnienie mojego miesięcznika

    wracając z urlopu, rozkraczyło nam się auto na autostradzie i tym oto sposobem 300km pokonaliśmy na lawecie z trójką małych bądź co bądź dzieciaków jadąc max 90km/h - wrażenia bezcenne

    pierwszy tydzień sierpnia małż zamiast więc dłubać na budowie, dłubał w aucie..
    do tego niekończące się wakacje mogą człowieka wykończyć - niech już będzie rok szkolny i trochę normalności, że człowiek na budowie posiedzi, jak przystało, a nie tylko morze i gofry

    nooo aleeee - umówiliśmy się wstępnie z majsterm od wylewek - inny niż poprzednio, bo tamten ani razu nie przyjechał do nas na budowę, mimo że się z nami umawiał, ba, nawet nie dawał znać, że go nie będzie - totalna olewka, a to jednak nie wróży dobrze
    Teraz jesteśmy w grafiku na połowę września

    Jakieś fotki ku pamięci





    W ogóle masakra, bo ja kładłam styropian (po uprzednim pytaniu gdzie już mogę kłaść), a mój mąż potem go ściągał, bo jakieś rurki brakowały







    acha, wracając z urlopu, zatrzymaliśmy się w Łodzi, gdzie kiedyś znalazłam wanny ręcznie robione
    korzystając z okazji, zadzwoniłam do Pana dowiedzieć się, czy możemy wanny zobaczyć - mogliśmy
    zdecydowaliśy się na taką:



    zdjęcie pochodzi ze strony https://wannyzegary.pl

    Udało mi się też zakupić okazyjnie na OLX baterię podtynkową prysznicową, bo małż stwierdził, że dobrze byłoby mieć zanim zrobi próbę szczelności.
    Teraz negocjuję ceny pomp (grundfos alpha 1l 25-40) i bufora (vaillant vps 500/3-7), no ale z tym już ciężko..
    Jeszcze muszę znaleźć wymiennik ciepła - niestety w naszym projekcie nie ma specyfikacji, więc muszę trochę zgłębić temat. Mam już kilka ofert, ale kurczę nie mam jeszcze wiedzy i nie umiem podjąć decyzji

  13. #573
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    korzystając z pięknej pogody, małż zaczął kłaść papę na dach







    wczoraj z pomocą HDS udało się też wrzucić nasze ogromne łazienkowe okno na dach
    do tej pory leżało sobie w salonie - mogę więc skończyć układanie styropianu

    Reszta domu prezentuje się super z tym białym styropianem, gdzieniegdzie jeszcze zostały peszle do przykrycia



    w tygodniu jak znajdę chwilę bez dzieciaków zamierzam położyć folię pod podłogówkę, dobrze byłoby zacząć też rurki kłaść, żeby się wyrobić na połowę września
    musimy przemyśleć nasze pętle, bo nie było do tej pory czasu na to, mimo iż chyba pisałam o tym kilka miesięcy temu

    udało mi się znaleźć grzejnik do łazienki, który małż zaakceptował, ba nawet powiedział, że taki to może mi zrobić



    zdjęcie ze strony https://sklep.terma-tech.pl/grzejnik-hex-terma
    Ostatnio edytowane przez chilli banana ; 24-08-2019 o 11:45

  14. #574
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    żeby wprowadzić choć trochę systematyczności w dzienniku zaległe fotki z soboty






  15. #575
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Grzejnik fikusny a jaka jego moc efektywnosc?

  16. #576
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Grzejnik fikusny a jaka jego moc efektywnosc?
    yyy nie wiem mąż zlecił mi poszukanie fajnego grzejnika nie drabinki
    może ta tabelka ci coś powie:




    ******************************
    wdrapałam się dziś na taras - zaległe fotki z soboty:









    etap styropian zakończony no przynajmniej wewnątrz, teraz jeszcze taras i dach..





    nie wiem, czy te peszle powinny być zakryte, ale niektóre mają tak dużą średnicę, że praktycznie są na równi ze styropianem 5cm

    dzieciaki marudzą, jak trzeba wracać do domu i pytają dlaczego, nie możemy tu mieszkać - też się zastanawiam



    może ktoś wie co to za krzew?





    jeśli tak, to bardzo proszę o nazwę

  17. #577

  18. #578
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Tzw. dzikie wino. Uważaj na dzieci, owoce są trujące.

  19. #579
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post


    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Tzw. dzikie wino. Uważaj na dzieci, owoce są trujące.
    dziękuję pięknie

  20. #580
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    wczoraj zaczęłam rozkładać folię





    od razu mam pytanie - czym mocujecie folię do styropianu, żeby się nie przesuwała? wystarczy, że przejdę z jednego końca na drugi, a folia się przesuwa i faluje
    a jednak przy rozkładaniu rurek trochę będzie tego chodzenia..

Strona 29 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony