dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 29
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 564
  1. #341

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    M5 to chyba najlepszy z filtrów stosowanych seryjnie, fabrycznie w rekuperatorach.
    "Chyba" - nie masz racji.
    Są na rynku centrale seryjnie z filtrami F7.

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie zawsze lepszy zużyje się szybciej. Jeżeli ma większą powierzchnię, więcej zakładek, kieszeniowy, to zużyje się wolniej. Oprócz tego może mieć mniejszą lub większą pojemność na zanieczyszczenia, zbierać je w grubszej warstwie i w ten sposób również dłużej utrzyma niski opór. Grubsza mata G3 zatrzyma więcej zanieczyszczeń, niż cienka bibuła G3.
    A do większego wiadra z wodą, nalejemy więcej wody.
    Ty to jesteś odkrywca ameryki.

  2. #342

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    "Chyba" - nie masz racji.
    Są na rynku centrale seryjnie z filtrami F7.


    A do większego wiadra z wodą, nalejemy więcej wody.
    Ty to jesteś odkrywca ameryki.
    Im bardziej filtr sieje tym szybciej się zatka oczywiście... Dlatego cleanboxa dajemy na kanale nawiewnym nie przed centralą. Ma on wyłapać 'resztę'
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    "Chyba" - nie masz racji.
    Są na rynku centrale seryjnie z filtrami F7.


    A do większego wiadra z wodą, nalejemy więcej wody.
    Ty to jesteś odkrywca ameryki.
    Są, ale to wyjątki.

    Nie rozumiesz jak działają filtry. No cóż...
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #344

    Domyślnie

    No więc 11 miesięcy od uruchomienia i dwóch awariach bypassu, mamy kolejne usterki.Taka mała nic nieznacząca awaria oświetlenia pokrywy, choć pewnie droga bo serwis stwierdził że do wymiany cała klapa. Dodatkowo padła płyta sterownika. Serwis ostatnio stwierdził że skoro centrala zamontowana odwrotnie (a co za tym idzie brak dostępu do płyty) to przyjedzie jak instalator zamontuje ją zgodnie z warunkami technicznymi- tutaj w zasadzie się zgadzam z serwisem więc zgłosiłem reklamacje do firmy wykonującej instalacje. Sama awaria płyty objawia się tym, że od 15% nawiewu wentylatory idą na full. Dopiero 10% mocy spowalnia prędkości obrotowe wentylatorów.
    (Sprawdziłem przepływy jakiś tydzień temu. Nawiew 360 m3/h przy 9.4 V, wywiew 190 m3/h przy 10V. Teraz różnice są jeszcze większe.początkowe ustawienia były równe po 360 m3/h dla nawiewu i wywiewu przy około 9.9V. Wnioskuję z tego, że opory w instalacji mam równe 200 [Pa]).
    Natomiast przy takich prędkościach(10%) owszem centrala pracuje ciszej ale w domu jest smród i zaduch. Ponieważ centralę mam w kotłowni, a w zasadzie w pralni (piecyk gazowy) w środku domu, to ten szum wentylatorów jest słyszalny dosyć mocno w całym domu.Nie wiem jaki wpływ na żywotność wentylatorów ma praca od co najmniej trzech tygodni na 100% ale w związku z ciągłymi i to poważnymi usterkami zażądałem wymiany centrali. Serwis instalatora ma przyjechać w poniedziałek. Dodatkowo chciałbym wrócić do tematu z pierwszego postu czyli wilgoci w łazience. Po dosłownie kilku minutach brania prysznica po ścianach płynie woda i nic nie daje wietrzenie. Anemostat otwarty na full, w łazience jak nie zostawię otwartych drzwi to zaparowane ściany i lustro może trwać godzinami. To jest coś chyba nie hallo? Tyle że raczej z rurami.W innych pomieszczeniach - czyli drugiej łazience jest OK.Trochę jestem już sfrustrowany tą Thessla.
    Ostatnio edytowane przez buku ; 12-01-2019 o 08:41

  5. #345
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    ile kolega zapłacił za centrale i za montaż ?
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  6. #346

  7. #347
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Od wczoraj mam zamontowany Home 400, jak będzie się sprawował wyjdzie z czasem, jest to jedna z najdroższych jednostek na rynku i za tą cenę chciałbym mieć spokój.
    Czy usterki jakie ma kolega buku to po prostu pech i przypadek czy jednak sprzęt nie dopracowany?
    . Mam model ze stycznia 2019 czyli już prawie 2 lata od premiery więc choroby wieku dziecięcego powinny być wyeliminowane.
    Całość zmontował kolega oszczędnygrześ który ma ogromną wiedzę w temacie Thessla oraz bardzo dobry stosunek ceny za produkt, cała instalacja na Pe-Flex i Thessla Green Home 400 kosztowała mnie tyle co inni miejscowi chcieli robić na tanim Dospelu lub podobnym rekuperatorze do 5 tyś.
    W dodatku mam go na miejscu bo mieszak kilkanaście km ode mnie, i zawsze mogę liczyć na jego pomoc lub poradę.
    Dodatkowo sprawdziłem sobie dom jego kamerą termowizyjną czy mam jakieś mostki termiczne, i teraz wiem w których miejscach muszę coś poprawić.

    Jednostka jest ogromna, z zewnątrz solidnie zbudowana, widać że nie tania chińszczyzna.

    Na dzień dzisiejszy to ostatnia inwestycja która spowoduje że będę miał dom wygodny i super energooszczędny.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  8. #348

    Domyślnie

    Była wczoraj ekipa od instalatora. Wydarli centralę, przekręcili na drugą stronę. Stwierdzili, że powodem wycia silnika jest zapchany filtr, co ich zdziwiło bo (to ich słowa) filtr wygląda całkiem na dobry. Ale fakt jest faktem, że po zmianie filtrów miejscami, to samo co wcześniej na wyciągu zadziało się na nawiewie, a na wyciągu uspokoiło się. Filtry zamówiłem i wymienię. Dziwi mnie tylko fakt, że centrala nie zgłaszała problemów z zabrudzonymi filtrami, ani nie dawała sygnałów, że jest tak potworna różnica na kanałach. W dniu wczorajszym przy 10V na nawiewie było 360m3/h, natomiast na wywiewie 82m3/h. To jest ta diagnostyka czy nie ma? Dodatkowo po wyciągnięciu filtrów i zrobieniu kalibracji bez filtrów na nawiewie doszło do 394m3/h, a na wywiewie 358m3/h. Rożnica ogromna i to w dodatku wywiewy mam znacznie bliżej centrali niż nawiewy. Co może powodować takie opory?
    Pomijam fakt ,że serwis od instalatora delikatnie mówiąc odwalił kichę.Położyli centralę na stelażu , a że im ciężko szło przykręcanie centrali do niego, to zabrali śruby do kieszeni i zostawili jak książkę na półce i pojechali. Od strony płyty sterującej (po obróceniu centrali) znalazł się pręt gwintowany , który robił za podciąg stelaża (stelaż mocowany do ściany), trochę przeszkadzał i płyta się nie mieściła, ale serwisant mocny był i pręt fi 10 dało się wygiąć i centralę wepchnąć. Farba z obudowy zlazła , ale to nie mebel-(pewnie serwisant pomyślał) -wyglądać nie musi.
    Ostatnio edytowane przez buku ; 15-01-2019 o 20:08

  9. #349
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli częściowo Twoje problemy mogły wynikać z błędów instalatorskich jak i również z faktu, że kupiłeś nowość i byłeś królikiem doświadczalnym.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  10. #350
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie jak tytułowy reku radzi sobie z odzyskiem wilgoci ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  11. #351

    Domyślnie

    Jak ma sobie radzić z odzyskiem wilgoci skoro ten rekuperator tego nie realizuje ? To inny typ wymiennika.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #352
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jak ma sobie radzić z odzyskiem wilgoci skoro ten rekuperator tego nie realizuje ? To inny typ wymiennika.
    trochę nie rozumiem, na forum otrzymuje odpowiedz w ciągu kilku minut ,a na telefony i emaile odpowiada Pan że nie ma czasu jednocześnie deklarując że wykona Pan instalacje mechaniczną we ustalonym wczesniej okresie ...
    Trudno się współpracuje z takimi wykonawcami, ja przynajmniej nie mam czasu na puste obietnice.
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  13. #353
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_81 Zobacz post
    trochę nie rozumiem, na forum otrzymuje odpowiedz w ciągu kilku minut ,a na telefony i emaile odpowiada Pan że nie ma czasu jednocześnie deklarując że wykona Pan instalacje mechaniczną we ustalonym wczesniej okresie ...
    Trudno się współpracuje z takimi wykonawcami, ja przynajmniej nie mam czasu na puste obietnice.
    to kolega niech teraz pomyśli ... co będzie jak coś nawali ..... szukaj Pan wiatru w polu .... - nie daj się oskubać
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  14. #354
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A tak z innej beczki czy na panelu Air++ da się odczytać ile procent odzyskuje jednostka? W instrukcji nie znalazłem, bawiłem się panelem i też nie widzę...
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  15. #355

    Domyślnie Airpack home AirL+

    Co to za wartość w Ustawienia > użytkownik > kal zegar u mnie domyślnie było - 18
    Jak jest u was i po co to ustawienie? Jest to kalibracja zegara pod kątem czasu? centrala airpack home 300h gen3

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190209_101225.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	426654
    Ostatnio edytowane przez kicaj222 ; 09-02-2019 o 09:24

  16. #356
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Temat przeczytany od deski do deski... po przeczytaniu już wiem, że wstępnie rezygnuję z 300-ki... na 400-kę... model Home H, po lekturze decyduję się również na moduł CF... mam jeszcze zagwozdkę odnośnie sterownika... brać Air++ czy Mobile ?... rozumiem, że funkcje mają identyczne ?... za Mobile przemawia fakt, że nie muszę przeciągać kabelka ze strychu na parter, a ściany mam już przygotowane pod malowanie ... no i najważniejsze pytanie... mam już gotową instalację, dam radę samemu ogarnąć "start" tego rekuperatora ?... czy w przypadku modułu CF trzeba coś mierzyć / kręcić przy anemostatach ?... mam ofertę na zakup z 23%VAT niższą o ponad 1500 PLN w porównaniu do opcji wraz z montażem i tak się zastanawiam co robić.
    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 10-02-2019 o 15:23

  17. #357
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzawadzk

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wielgolas Brzeziński
    Posty
    8

    Domyślnie

    cześć,

    To ja mam pytanko odnośnie miejsca instalacji jednostki centralnej AirPack'a Home 400H. Czy montaż w garderobie to doby pomysł?

  18. #358
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Jak garderoba przy sypialni to chyba średni pomysł ... no i trzeba pamiętać o odprowadzeniu skroplin...

  19. #359
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzawadzk

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Wielgolas Brzeziński
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tak, garderoba jest przy sypialni. Czemu średni skoro ten reku jest taki cichy?

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Temat przeczytany od deski do deski... po przeczytaniu już wiem, że wstępnie rezygnuję z 300-ki... na 400-kę... model Home H, po lekturze decyduję się również na moduł CF... mam jeszcze zagwozdkę odnośnie sterownika... brać Air++ czy Mobile ?... rozumiem, że funkcje mają identyczne ?... za Mobile przemawia fakt, że nie muszę przeciągać kabelka ze strychu na parter, a ściany mam już przygotowane pod malowanie ... no i najważniejsze pytanie... mam już gotową instalację, dam radę samemu ogarnąć "start" tego rekuperatora ?... czy w przypadku modułu CF trzeba coś mierzyć / kręcić przy anemostatach ?... mam ofertę na zakup z 23%VAT niższą o ponad 1500 PLN w porównaniu do opcji wraz z montażem i tak się zastanawiam co robić.
    Dlaczego rezygnujesz z 300 ? pewno ze względu na wentylatory, W tej chwili dają tam tej samej firmy co w 400.

Strona 18 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony