dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 29
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 564
  1. #361
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Akurat o tych wentylatorach nawet nie pomyślałem - nie miałem takiej orientacji co w nich dokładnie siedzi, najbardziej przemówił do mnie potencjalny instalator - powiedział" - do 400-ki dopłata kilka stówek... 300-tka chodziłaby przez większość czasu na wyższych obrotach - 400-tka na mniejszych... więc ta większa trochę mniej prądożercza no i w razie potrzeby "przewietrzenie" domu 400-ką będzie trochę bardziej skuteczna... ale czy to takie oczywiste to do końca nie jestem zorientowany.
    Orientuje się ktoś czy do sterownika AirMobile jest potrzeba podciągnięcia kabla internetowego czy działa on również przez WiFi?

  2. #362
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to AirMobail to okrojona wersja Air++. Nie wszystko tym zrobisz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #363

    Domyślnie

    Od kilku dni działa u mnie wersja Home 400 z modułem CF, Air++, Expansion i mam do Was, doświadczonych użytkowników, kilka pytań

    Podczas pierwszego uruchomienia i kalibracji okazało się, że w niektórych rurach pe-flex biegnących poziomo po strychu znajduje się w 1/3 woda... instalacja była robiona ok. rok temu, czekałem na sam montaż centrali. Nie były zaślepione anemostaty, jedynie wyjścia ze skrzynki zbiorczej na strychu (na szczęście). Przez kilka miesięcy od zamieszkania wilgoć zebrała się w rurach.
    Na szczęście po kilku dniach i ustawieniu reku na 70 - 100% już 2/3 tej wody z rur wyparowało.

    Nie mam niestety projektu rekuperacji, do wentylacji jest jakieś 135m2, w domu mieszkają na razie 2 osoby.

    1. Jaki powinien być maksymalny strumień powietrza? Obecnie dla 100% mam: 250m3/h / 280m3/h - instalator wywiew ustawił na wyższą wartość ze względu na tą wodę w rurach... ma jeszcze raz przyjechać na ponowną kalibrację. Rozumiem, że obie wartości powinny być równe?

    2. Jakie macie u siebie ustawione przepływy w m3/h podczas dnia, nocy, w sezonie letnim i zimowym? przy jakiej ilości osób, ilu mkw powierzchni? czy ustawialiście % mocy centrali w zależności od ilości osób, pomieszczeń czy raczej komfortu

    Aktualnie reku często idzie na 75%, żeby jak najszybciej odparować wodę z rur i temperatury wyglądają tak (centrala na ocieplonym, nieogrzewanym strychu, w domu 21 stopni):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2260.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	427196
    Ostatnio edytowane przez sunnyluk ; 21-02-2019 o 18:40

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunnyluk Zobacz post
    Od kilku dni działa u mnie wersja Home 400 z modułem CF, Air++, Expansion i mam do Was, doświadczonych użytkowników, kilka pytań

    Podczas pierwszego uruchomienia i kalibracji okazało się, że w niektórych rurach pe-flex biegnących poziomo po strychu znajduje się w 1/3 woda... instalacja była robiona ok. rok temu, czekałem na sam montaż centrali. Nie były zaślepione anemostaty, jedynie wyjścia ze skrzynki zbiorczej na strychu (na szczęście). Przez kilka miesięcy od zamieszkania wilgoć zebrała się w rurach.
    Na szczęście po kilku dniach i ustawieniu reku na 70 - 100% już 2/3 tej wody z rur wyparowało.

    Nie mam niestety projektu rekuperacji, do wentylacji jest jakieś 135m2, w domu mieszkają na razie 2 osoby.

    1. Jaki powinien być maksymalny strumień powietrza? Obecnie dla 100% mam: 250m3/h / 280m3/h - instalator wywiew ustawił na wyższą wartość ze względu na tą wodę w rurach... ma jeszcze raz przyjechać na ponowną kalibrację. Rozumiem, że obie wartości powinny być równe?

    2. Jakie macie u siebie ustawione przepływy w m3/h podczas dnia, nocy, w sezonie letnim i zimowym? przy jakiej ilości osób, ilu mkw powierzchni? czy ustawialiście % mocy centrali w zależności od ilości osób, pomieszczeń czy raczej komfortu

    Aktualnie reku często idzie na 75%, żeby jak najszybciej odparować wodę z rur i temperatury wyglądają tak (centrala na ocieplonym, nieogrzewanym strychu, w domu 21 stopni):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2260.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	427196
    Możesz powiedzieć ile teraz zapłaciłeś za rekuperator, ba ma wycenę z przed roku i niewiem jak jest teraz.

  5. #365

    Domyślnie

    Witam,
    Jak możecie podzieliście obecnymi wycenami bo tez stoję własnie przed zakupem jednostki. Aktualnie ma jedną na Airpack home 400v i panel AIR++ + 11 anemostatów z montażem za 10200 brutto. Czy jest różnica użytkowa między H i V? miejsce mam na obie wersje.

    Możecie potwierdzić by mieć komplet jeśli chodzi o komfort użytkowania oprócz rekuperatora (400h) potrzebuje Panel sterowania AIR++, do tego moduł CF i to wszystko? Posiadam rozbudowana centralę alarmową z ROPAM i czy do niej mogę podpiąć np. ten reku by mieć podgląd pod jakieś funkcje lub parametry i czy wtedy coś jeszcze muszę dokupić?

  6. #366

    Domyślnie

    Montuje teraz ten reku na strychu i nie chcę zrobić głupiego błędu, czy trzeba mieć do niego dostęp z obu stron? Pytam bo oba jego "boki" się otwierają.

  7. #367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arrek Zobacz post
    Możesz powiedzieć ile teraz zapłaciłeś za rekuperator, ba ma wycenę z przed roku i niewiem jak jest teraz.
    W sumie wyszło 10700 brutto. Przy czym w tym było:
    - centrala Airpack Home 400
    - Air++
    - moduł CF i Expansion
    - montaż centrali, panela, kalibracja
    - wywiercenie otworów pod czerpnię i wyrzutnię, montaż czerpni

    Anemostaty miałem już zamontowane razem ze wszystkimi rurami pe-flex, skrzynkami, rury zakończone były skrzynką na strychu.

    Cytat Napisał pracusele Zobacz post
    Możecie potwierdzić by mieć komplet jeśli chodzi o komfort użytkowania oprócz rekuperatora (400h) potrzebuje Panel sterowania AIR++, do tego moduł CF i to wszystko? Posiadam rozbudowana centralę alarmową z ROPAM i czy do niej mogę podpiąć np. ten reku by mieć podgląd pod jakieś funkcje lub parametry i czy wtedy coś jeszcze muszę dokupić?
    Ja wziąłem Home 400 z CF, Air++ i dodatkowo Expansion. Do Expansion na razie nic nie podłączyłem, ale wolałem go już mieć zamontowany "na przyszłość"
    Wiem, że można podpiąć Airpacka pod centralkę alarmową, aby np. po uzbrojeniu alarmu z automatu włączała się na nim opcja "pusty dom", którą sobie na Airpacku programujesz tak, że np. obniża wtedy moc wentylatorów. Wydaje mi się, że do tego jest właśnie potrzebny moduł Expansion. Podobnie do funkcji Kominek lub Okap.

    http://thesslagreen.com/product/modul-expansion/

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Montuje teraz ten reku na strychu i nie chcę zrobić głupiego błędu, czy trzeba mieć do niego dostęp z obu stron? Pytam bo oba jego "boki" się otwierają.
    U mnie jest zamontowany Home 400 pod ścianą na strychu i mam dostęp tylko do jednej strony. Takie coś w zupełności wystarczy do serwisowania i wymiany filtrów. Nie potrzeba mieć dostępu z obu stron.

    http://thesslagreen.com/100-dwustronna-obsluga/
    Ostatnio edytowane przez sunnyluk ; 05-03-2019 o 17:31

  8. #368
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    asobczyk

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Oj, co ja czasem z nimi przechodzę. Niby coś ma być a nie ma. Dużo testują, zmieniają. Nie wypuszczają czegoś dopóki nie są pewni. Jak coś się pojawi podczas testów to musi zostać usunięte. Oni nie robią taśmówki. Widać to po jakości central.
    Oj obszerny Grzesiu tak czytam wszystkie Twoje odpowiedzi i żadnych negatywów, sprzedajesz chyba na allegro te reku Tessli, owocnego handel życzę może sam od Ciebie kupię

  9. #369
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    asobczyk

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Temat przeczytany od deski do deski... po przeczytaniu już wiem, że wstępnie rezygnuję z 300-ki... na 400-kę... model Home H, po lekturze decyduję się również na moduł CF... mam jeszcze zagwozdkę odnośnie sterownika... brać Air++ czy Mobile ?... rozumiem, że funkcje mają identyczne ?... za Mobile przemawia fakt, że nie muszę przeciągać kabelka ze strychu na parter, a ściany mam już przygotowane pod malowanie ... no i najważniejsze pytanie... mam już gotową instalację, dam radę samemu ogarnąć "start" tego rekuperatora ?... czy w przypadku modułu CF trzeba coś mierzyć / kręcić przy anemostatach ?... mam ofertę na zakup z 23%VAT niższą o ponad 1500 PLN w porównaniu do opcji wraz z montażem i tak się zastanawiam co robić.
    Cześć Hansa, mam pytanie ale na priv, zadzwoń jak możesz lub napisz [email protected] lub 501608310

  10. #370
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    asobczyk

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    W temacie airpack mam pytanie dot kominka ponieważ w obecnej chwili elektryk robi instalację wewn domu, musze wiedziec pod jaki kominek przygotowac dom i jaki można wykorzystać najefektywniej z rekuperacja, nie chce plaszcza wodnego, zeby kominek byl rowniez alternatywnym zrodlem ciepla jak braknie pradu. Czy jest w Thessli jakaś funkcja dodatkowy moduł sterujący kominkowym powietrzem?

  11. #371
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kominek to obwód z zamkniętą komorą spalania i reku nic do tego. Powietrze pobiera z zewnątrz budynku i na zewnątrz je wypuszcza. Do reku jedynie możesz pociągnąć dwużyłowy n.p. 2×0,75 kabelk aby uaktywnić funkcję kominka w momencie kiedy będziesz miał zamiar otworzyć drzwi do niego.

  12. #372
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lakyw

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-224
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Właśnie jestem na etapie zbierania ofert i podjęcia decyzji jaki reku wybrać. Jak sami wiecie co instalator to inny rekuperator.
    W gronie zainteresowania na pewno jest Air Pack Home 500v z modułem CF oraz panelem sterującym Air++, ale dostałem również konkurencyjną ofertę na Wanas 550V/2 z panelem dotykowym który wychodzi trochę taniej.
    Proszę również o info co sądzicie o tłumikach szumu na kanałach nawiewnych, bo jedna z ofert właśnie taką opcję zawiera.
    Szczerze mówiąc nie znam się na tym a nie chciałbym być "oskubany: .

    A może jakiś inny rekuperator jest w tym momencie godny polecenia.
    Podpowiedzcie proszę na co zwracać uwagę.

  13. #373

    Domyślnie

    Nie porównujmy Wanasa do Airpacka, wiadomo, że ten pierwszy będzie tańszy. Piszesz o 500 czy aby na pewno taką potrzebujesz? Jaki dom? Ile osób? Ile weszło przewodów? Ile punktów nawiewnych/wywiewnych?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #374
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lakyw

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-224
    Posty
    4

    Domyślnie

    Napisałem że 500, ponieważ w projekcie mam KCX 500 i wyceny pewnie były dobierane pod tą jednostkę.
    Dom piętrowy z pełnym piętrem + strych do adaptacji.
    Powierzchnia użyt. 154m2 + 57m2 gospodarczego ale to będzie garaż i kotłownia z wentylacja grawitacyjną (tak jest w projekcie) + wspomniane 100 m2 strychu które docelowo chcę zaadoptować na pomieszczenia użyt.. Strych nie był przewidziany w projekcie pod rekuperację, ale tam również chcę zrobić reku. Kubatura 1200m3 wg. projektu.
    Nawiewów 7
    wywiewów 8
    dodatkowo dojdzie na strychu 2-4 nawiewów i wywiewów.
    Ilość osób: 2 dorosłe i 2 dzieci z opcją jeszcze jednego dziecka.
    Ilość przewodów to nie wiem instalacja jeszcze nie zrobiona, dlatego chciałem wybrać jakąś opcję z montażem.
    Podpowiedz jeszcze co sądzisz o tłumikach na nawiewach, poniżej zdjęcia które przesłał mi potencjalny instalator.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_5203.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	427996

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190225_132121840.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	427997

  15. #375
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lakyw

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-224
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lakyw Zobacz post
    Napisałem że 500, ponieważ w projekcie mam KCX 500 i wyceny pewnie były dobierane pod tą jednostkę.
    Dom piętrowy z pełnym piętrem + strych do adaptacji.
    Powierzchnia użyt. 154m2 + 57m2 gospodarczego ale to będzie garaż i kotłownia z wentylacja grawitacyjną (tak jest w projekcie) + wspomniane 100 m2 strychu które docelowo chcę zaadoptować na pomieszczenia użyt.. Strych nie był przewidziany w projekcie pod rekuperację, ale tam również chcę zrobić reku. Kubatura 1200m3 wg. projektu.
    Nawiewów 7
    wywiewów 8
    dodatkowo dojdzie na strychu 2-4 nawiewów i wywiewów.
    Ilość osób: 2 dorosłe i 2 dzieci z opcją jeszcze jednego dziecka.
    Ilość przewodów to nie wiem instalacja jeszcze nie zrobiona, dlatego chciałem wybrać jakąś opcję z montażem.
    Podpowiedz jeszcze co sądzisz o tłumikach na nawiewach, poniżej zdjęcia które przesłał mi potencjalny instalator.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_5203.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	427996

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190225_132121840.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	427997
    Witam

    Odświeżam temat, proszę o pomoc.

  16. #376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dostałem (w grudniu 2018r) ofertę na zakup rekuperatorów:
    1/ Thessla Green AirPack 300 + sterownik AirS
    2/ Thessla Green AirPack 300 Home + sterownik Air ++
    W obu przypadkach cena netto waha się 16.500 - 17.500 PLN (oferta kompleksowa: projekt+urządzenia+kanały wentylacyjne+izolacja+montaż+uruchomienie i pomiary).
    Z innej firmy mam też ofertę na AERIS NEXT 350 VV TR i tu cena (kompleksowa - jak wyżej) waha się od 25.000 (Stal Spiro/ NEO FLEX ST) do 29.000 (R-VENT Flex 63).
    Czy warto kupować te modele (Thessla lub Aeris) czy może na coś innego zwrócić uwagę? Dzięki za pomoc

  17. #377

    Domyślnie

    Witam Panowie,

    czy ktoś z użytkowników może mi powiedzieć co tu jest nie tak ? A może wszystko w porządku. Tryb Lato, włączony Bypass, a temperatury jakie na nawiewie, wywiewie i czerpni widać na załączonym zdjęciu. Czy temperatura nawiewu nie powinna być zbliżona do temperatury na czerpni ? Bypass się nie otwiera czy jak ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	theslla.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	429575
    Dom parterowy, niskoenergetyczny 133m2 użytkowa, płyta fundamentowa Legallet 25cm styropianu, ściany EPS 25cm, strop piana PUR otwartokomórkowa 30cm, okna 92mm profil Brugmann Uw=0,72 W/m2K w warstwie ocieplenia na konsolach JBD. Kominek z płaszczem wodnym Romotop 6.6.2 TV, bufor Lemet 500l z trzema wężownicami, CWU przepływowo + 3 płaskie solary Hewalex. Rekuperator ThesslaGreen Airpack Home 400H z CF, Expansion, Air++, GWC żwirowe.

  18. #378
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał yachtline Zobacz post
    Witam Panowie,

    czy ktoś z użytkowników może mi powiedzieć co tu jest nie tak ? A może wszystko w porządku. Tryb Lato, włączony Bypass, a temperatury jakie na nawiewie, wywiewie i czerpni widać na załączonym zdjęciu. Czy temperatura nawiewu nie powinna być zbliżona do temperatury na czerpni ? Bypass się nie otwiera czy jak ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	theslla.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	429575
    Bypass jest wyłączony. Gdy się włącza, to pojawia się ikonka "BP" na górze ekranu (tam obok "GWC"). Pewnie masz bypass ustawiony, aby się włączał przy wyższych temperaturach w domu. Przy 20 stopniach raczej nie ma sensu wychładzać budynku.

  19. #379
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Tak wygląda jak jest włączony bypass Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190422_195005.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	103,2 KB
ID:	429581

  20. #380

    Domyślnie

    Pyt. 1:
    W temacie Bypassu. Jakie macie jego ustawienie? Jakie są najbardziej optymalne temperatury 1,2,3 i który tryb BP?
    Miałem już 2 razy taką sytuację, że BP się otwierał i niepotrzebnie wychładzał budynek. Zmieniłem ustawienia na tryb 2, różnicowanie strumienie 50% i:

    1) temp. = 20 stopni (temperatura załączania - poniżej tej temperatury bypass się nie włączy)
    2) temp. = 22 stopnie (temperatura grzania - jeśli w domu jest chłodniej niż temperatura grzania, a na zewnątrz cieplej, to bypass zostanie otwarty)
    3) temp. = 23 stopnie (temperatura chłodzenia - jeśli na wywiewie jest cieplej niż ustawiona temperatura, a na zewnątrz jest chłodniej, to bypass zostanie otwarty_

    Piec CO mam ustawiony, że włącza grzanie przy 20,8 stopniach wewnątrz, dogrzewa do 21,2 i się wyłącza.
    Czy takie ustawienie BP jest w porządku?

    Pyt. 2:
    Kiedy włączacie tryb Lato? i jaki % mocy macie ustawiony na dzień i jaki na noc?

Strona 19 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony