dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 29
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 564
  1. #381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    @sunnyluk wrzuć zdjęcie ze sterownika jak działa bypass
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  2. #382
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunnyluk Zobacz post
    Pyt. 1:
    W temacie Bypassu. Jakie macie jego ustawienie? Jakie są najbardziej optymalne temperatury 1,2,3 i który tryb BP?
    Miałem już 2 razy taką sytuację, że BP się otwierał i niepotrzebnie wychładzał budynek. Zmieniłem ustawienia na tryb 2, różnicowanie strumienie 50% i:

    1) temp. = 20 stopni (temperatura załączania - poniżej tej temperatury bypass się nie włączy)
    2) temp. = 22 stopnie (temperatura grzania - jeśli w domu jest chłodniej niż temperatura grzania, a na zewnątrz cieplej, to bypass zostanie otwarty)
    3) temp. = 23 stopnie (temperatura chłodzenia - jeśli na wywiewie jest cieplej niż ustawiona temperatura, a na zewnątrz jest chłodniej, to bypass zostanie otwarty_

    Piec CO mam ustawiony, że włącza grzanie przy 20,8 stopniach wewnątrz, dogrzewa do 21,2 i się wyłącza.
    Czy takie ustawienie BP jest w porządku?

    Pyt. 2:
    Kiedy włączacie tryb Lato? i jaki % mocy macie ustawiony na dzień i jaki na noc?
    Przy takich ustawieniach, bypass będzie się dość rzadko włączał. Aby się włączył, to temperatura w domu musi być powyżej 23 stopni, a na zewnątrz między 20 a 23. Gdy nocą spadnie do 18 stopni, to u Ciebie bypass będzie wyłączony, nawet jak będziesz miał w środku 30 stopni.
    Idea stojąca za minimalną temperaturą na zewnątrz jest taka, że bypass ma się nie włączać sam np. w sezonie grzewczym, albo że nie chcesz nawiewać zbyt zimnego powietrza.

    "tryb 1" bypassu jest najbardziej "normalny".

  3. #383

    Domyślnie

    Jak to jest w wersji home jak i w zwykłym airpackuz nagrzewnicą. Można nią sterować czy automat włącza ją już od niewielkiego mrozu?

  4. #384

    Domyślnie

    Jak się upewnić czy centrala jest z modułem CF? Moza gdzieś zajrzeć by sprawdzić że jest czy można to w jakiś inny sposób zweryfikować?

  5. #385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Jeśli ma CF, to na wyświetlaczu pokazuje np. 30% oraz 110 m3/h. Bez CF pokazuje tylko % bez przepływów.
    Jesli CF jest zainstalowany fabrycznie to na obudowie będziesz miał znaczek "CF" z taką podwójną falą. Jeśli jest fabrycznie bez CF, to będzie podobne logo, ale napis "CF ready".
    Możesz też otowrzyć elektronikę i poszukać modułu CF - to taka mała płytka do której dochodzą 4 rurki. Na stronie producenta można zobaczyć jak ten moduł wygląda.

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jak to jest w wersji home jak i w zwykłym airpackuz nagrzewnicą. Można nią sterować czy automat włącza ją już od niewielkiego mrozu?
    To jak to jest z tą nagrzewnicą?

    Ważniejsze pytanie, czy serwisowy, 50 centymetrowy dostęp z lewej strony do Home 300V, faktycznie jest niezbędny ? Wnęke na reku mam o szer 120cm, mógłbym wygospodarować max 25cm.

  7. #387

    Domyślnie

    Przy obecnej pogodzie jaką macie skuteczność bypassu, tzn. różnicę pomiędzy temperaturą na czerpni a temperaturą nawiewu?

  8. #388
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Przy obecnej pogodzie jaką macie skuteczność bypassu, tzn. różnicę pomiędzy temperaturą na czerpni a temperaturą nawiewu?
    Przy obecnej pogodzie bypass się nie włącza. U mnie minimalna możliwa temperatura, aby bypass się włączył to 10 na nawiewie. Teraz jest 6 i leci w dół, więc nawet nie mogę ustawić włączenia BP.
    Natomiast kilka dni temu tak to przykładowo wyglądało:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190422_195005.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	103,2 KB
ID:	430017

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    Przy obecnej pogodzie bypass się nie włącza. U mnie minimalna możliwa temperatura, aby bypass się włączył to 10 na nawiewie. Teraz jest 6 i leci w dół, więc nawet nie mogę ustawić włączenia BP.
    Natomiast kilka dni temu tak to przykładowo wyglądało:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190422_195005.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	103,2 KB
ID:	430017
    @klew na screenie jest włączony BP - OK, ale czy przy takich temperaturach BP nie wychładzał Ci niepotrzebnie pomieszczeń? Przecież skoro:
    - na wywiewie jest ponad 22 stopnie czyli w domu było pewnie fajnie ciepło
    - na nawiewie jest "tylko" 17.4 - czyli temperatura niższa od aktualnej w pokojach
    - na czerpni "tylko" 15,9 - czyli wg mnie (ale mogę się mylić) taka temperatura powinna być "podgrzana" przez wymiennik, aby do pokojów nadal trafiała temp. w okolicach 20/21 stopni, by utrzymać te 22,6, a skoro włączył się BP, to 15,9 przelatywało bezpośrednio na nawiewy.

    Możliwe, że ja to źle interpretuję, ale czy przy takich temperaturach BP nie powinien być tak ustawiony, aby się nie włączył i nie wychładzał pomieszczeń?

  10. #390
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Zależy jak sobie ustawił temperatury grzania i chłodzenia pod siebie. Jak podał poniżej 22,7 to jest ok.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  11. #391
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunnyluk Zobacz post
    @klew na screenie jest włączony BP - OK, ale czy przy takich temperaturach BP nie wychładzał Ci niepotrzebnie pomieszczeń? Przecież skoro:
    [...]
    Możliwe, że ja to źle interpretuję, ale czy przy takich temperaturach BP nie powinien być tak ustawiony, aby się nie włączył i nie wychładzał pomieszczeń?
    BP włączałem tylko po to, aby zobaczyć jak to działa i jakie są temperatury. Rekuperację uruchomiłem niedawno i sprawdzam jak się zachowuje. Normalnie mam nastawione chłodzenie bypassem do 25 stopni . Wynika to z upodobań temperaturowych małżonki (kurtkę zakłada gdy temperatura spada do 21 ).

    Dziś złapałem moment, gdy było nieco powyżej 10 stopni na zewnątrz. Ten 100% bypass dał radę wyciągnąć takie temperatury:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190506_194135.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	106,9 KB
ID:	430060
    Także mimo wszystko, powietrze w centrali trochę się podgrzewa.

  12. #392

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    BP włączałem tylko po to, aby zobaczyć jak to działa i jakie są temperatury. Rekuperację uruchomiłem niedawno i sprawdzam jak się zachowuje. Normalnie mam nastawione chłodzenie bypassem do 25 stopni . Wynika to z upodobań temperaturowych małżonki (kurtkę zakłada gdy temperatura spada do 21 ).

    Dziś złapałem moment, gdy było nieco powyżej 10 stopni na zewnątrz. Ten 100% bypass dał radę wyciągnąć takie temperatury:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190506_194135.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	106,9 KB
ID:	430060
    Także mimo wszystko, powietrze w centrali trochę się podgrzewa.
    Dla pełnego obrazu proponuję abyś sobie jeszcze sprawdził temperaturę nawiewu przy anemostacie - będzie jeszcze wyższa.

  13. #393
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    witam

    czy macie problemy z logowaniem sie na stronie www.airmobile.pl do swojego rekuperatora?U mnie czasami nie dziala polaczenie a czesto musze ponownie
    wpisywac jednorazowe kody,mam tak na Tel i kompie.Istnieje jakas apka na telefon?

  14. #394
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skot200

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Air Mobile działa mi z iPada i iPhone. Mam dostęp z całego świata. AirMobile nie jest wystarczający jako jedyny interfejs. Nie mam możliwości zmiany zaawansowanych ustawień i kalibracji. Dlatego dokupiłem też Air+. Każdy telefon lub urządzenie mobilne w domu jest pilotem do rekuperatora.


    Air++ zapewnia podobnie jak tani Air+ dostęp do wszystkich funkcji. Ma wygodny graficzny interfejs. Air++ wystarczy jako jedyny interfejs do rekuperatora.

    Air++ nie współpracuje z AirMobile i wyklucza jego zastosowanie. Trzeba wybrać Air++ lub AirMobile.
    Witam ,czy nadal do pełnego dostępu jest potrzebny Air+ ,czy na dzień dzisiejszy wystarczy Airmobile?Zamówiłem Thessla Green AirPack Home 400H + CF + Airmobile i Air+. Dystrybutor mi odpisał że Air+ nie pasuje do tej centrali i powinienem kupic AirL+ ,więc jak to jest ? Zalezy mi na airmobile ,na pełnej funkcjonalności i dostępie do wszystkich zaawansowanych ustawień oraz chciałbym sam przeprowadzać kalibrację ,co powinienem jeszcze dokupić?
    Ostatnio edytowane przez skot200 ; 30-05-2019 o 18:58
    Dom-pow.143m2(22,5℃)+poddasze 33m2(16℃), garaż+stryszek 50m2(12℃).Ściany Solbet 24cm.+20cm. grafit.Skosy poddasze 35 cm, reszta stropu 70 cm mata 0,039.Posadzka-25cm. styro+5cm. Perlit,OP 100% ,wylewka 10-12 cm, płytki i panele,okna 3 szyby U=0.7 +rolety,fundamenty styro 13 cm. PC Villant Geotherm 7,3 kW,Zbiornik 300 L. Chełchowski,max. wężownica,DZ 6X100 FI 32+2x20 FI 40,GZ 19x85 mb,rotametry, reku AirPack4(400) Euroster Q7TX i LK3,brak dodatkowych żródeł ciepła

  15. #395
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może mylisz Air+z Air++? Air+ tylko do AirPack series 2, cokolwiek to znaczy.
    Również chciałbym uzyskać informację, czy Airmobile daje dostęp do menu serwisowego. Na stronie Thessli piszą, że to dokładne przeniesienie Air++, ale od dwóch dystrybutorów mam informację, że nie wejdę do rybu serwisowego przez Airmobile.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  16. #396
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skot200

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Może mylisz Air+z Air++? Air+ tylko do AirPack series 2, cokolwiek to znaczy.
    Również chciałbym uzyskać informację, czy Airmobile daje dostęp do menu serwisowego. Na stronie Thessli piszą, że to dokładne przeniesienie Air++, ale od dwóch dystrybutorów mam informację, że nie wejdę do rybu serwisowego przez Airmobile.
    Nie mylę Air+ z Air++ w moim poście jest cytat ^JanWerbiński* o tym że Air+ daje pełny dostęp ,a On ma wersję HOME 400H , ponoć to ta same płytka co AirL+ ,tylko ten droższy jest w obudowie ,sam juz ne wiem.Czy series 2 to jest wersja Home ,czy inna ?
    Ostatnio edytowane przez skot200 ; 30-05-2019 o 19:29
    Dom-pow.143m2(22,5℃)+poddasze 33m2(16℃), garaż+stryszek 50m2(12℃).Ściany Solbet 24cm.+20cm. grafit.Skosy poddasze 35 cm, reszta stropu 70 cm mata 0,039.Posadzka-25cm. styro+5cm. Perlit,OP 100% ,wylewka 10-12 cm, płytki i panele,okna 3 szyby U=0.7 +rolety,fundamenty styro 13 cm. PC Villant Geotherm 7,3 kW,Zbiornik 300 L. Chełchowski,max. wężownica,DZ 6X100 FI 32+2x20 FI 40,GZ 19x85 mb,rotametry, reku AirPack4(400) Euroster Q7TX i LK3,brak dodatkowych żródeł ciepła

  17. #397
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skot200

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    30

    Domyślnie

    Dzwoniłem dzisiaj do Thessli i rzeczywiście z Airmobile nie wejdzie się do trybu serwisowego ,jedynie Air++,lub AirL+,oczywiście z kodem sewrisowym,dodatkowo otrzymałem informacje że w lipcu ,może wcześniej wyjda AirPacki z nowsza płyta sterownika ,która umożliwi podłączenie CF ,Air++lub AirL+ i Airmobile
    Dom-pow.143m2(22,5℃)+poddasze 33m2(16℃), garaż+stryszek 50m2(12℃).Ściany Solbet 24cm.+20cm. grafit.Skosy poddasze 35 cm, reszta stropu 70 cm mata 0,039.Posadzka-25cm. styro+5cm. Perlit,OP 100% ,wylewka 10-12 cm, płytki i panele,okna 3 szyby U=0.7 +rolety,fundamenty styro 13 cm. PC Villant Geotherm 7,3 kW,Zbiornik 300 L. Chełchowski,max. wężownica,DZ 6X100 FI 32+2x20 FI 40,GZ 19x85 mb,rotametry, reku AirPack4(400) Euroster Q7TX i LK3,brak dodatkowych żródeł ciepła

  18. #398

    Domyślnie

    Czwarta usterka. Padł czujnik powietrza zewnętrznego. Reku zdechł. Czekam na serwis. Na razie po rozmowie telefonicznej z serwisantem wypiąłem padnięty czujnik z płyty i na jego miejsce powędrował czujnik temp zewnętrznej. Przynajmniej reku powstał bo przy tych temperaturach bez wentylacji w domu robiło się slumsowo.

  19. #399

    Domyślnie

    Witajcie - mi centrale uruchomią za ok 3-4 tygodnie ale z powodu panujących obecnie temp powyżej 30 stopni mam pytanie. Obecnie na parterze mam 22-24 stopnie czy jak uruchomię centralę to nadmucha mi powietrza o temp 30 stopni czyli takiej jak jest na zewnątr?, nie mam GWC tylko czerpnia na ścianie. Czy jest jakiś sensowny sposób chodzenia powietrza na anemostatach? jakaś chłodnica albo wpięcie do układu klimatyzatora?

  20. #400

    Domyślnie

    Nawiew bedzie o tyle niższy od temperatury zew. o ile zdoła sie ochłodzić od tem wewnętrznej.
    Wymiennik o wyzszej sparwności da lepsze efekty .

    Nie licz że wentylacją schłodzisz dom. Od tego jest niestety/stety klima....
    Są tacy którzy próbują różnie łączyc albo wpinac klime w WM ale to zawsze taka trochę proteza.
    Za małe przepływy wentylacji mechanicznej aby dostarczyć skutecznie chłód

Strona 20 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony