dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 29
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 564
  1. #81

    Domyślnie

    Wygląda na to że producent "poprawił" trochę parametry
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stare.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	399814 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowe.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	399813

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    No ładnie. Nowy, bardziej kreatywny marketingowiec czy coś zmienili w konstrukcji?

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Czy można samemu regenerować filtry? Są jakieś ramki?
    No wlasnie. Sa te ramki do filtrow tak jak w poprzednich wersjach?

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    No wlasnie. Sa te ramki do filtrow tak jak w poprzednich wersjach?
    Nie ma jeszcze.

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie ma jeszcze.
    Jeszcze, czyli beda? Balem sie, ze moze rezygnuja z tych ramek a nowa 300-ke kupuje.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Jeszcze, czyli beda? Balem sie, ze moze rezygnuja z tych ramek a nowa 300-ke kupuje.
    Mają być... czy będą... zawsze można samemu coś pokombinować. Nie raz przerabiałem to i owo w centralach.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Jesli zrezygnuja to wolalbym starsza wersje z ramka. Troche kiepsko to o nich swiadczy jesli nie wiadomo czy beda, pomimo zapowiedzi, ze maja byc. Rozumiem, ze urzadzenie jest do ramek przystosowane, ale ich nie maja a nie, ze czeka nas nowa centrala?

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Jesli zrezygnuja to wolalbym starsza wersje z ramka. Troche kiepsko to o nich swiadczy jesli nie wiadomo czy beda, pomimo zapowiedzi, ze maja byc. Rozumiem, ze urzadzenie jest do ramek przystosowane, ale ich nie maja a nie, ze czeka nas nowa centrala?
    Oj, co ja czasem z nimi przechodzę. Niby coś ma być a nie ma. Dużo testują, zmieniają. Nie wypuszczają czegoś dopóki nie są pewni. Jak coś się pojawi podczas testów to musi zostać usunięte. Oni nie robią taśmówki. Widać to po jakości central.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Super, ze sie rozwijaja i nie wypuszczaja bubli, ale nowa 300-ka jest juz na rynku i wszystko powinno byc jasne. Albo ramki do urzadzenia sa, albo nie ma. Jesli planowali zeby byly to juz byc powinny. No nic, zobaczymy i tak nowa 300-ke bede miec. Najwyzej sie troche rozczaruje, bo zakladalem, ze w Airpackach ramki to standard.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Super, ze sie rozwijaja i nie wypuszczaja bubli, ale nowa 300-ka jest juz na rynku i wszystko powinno byc jasne. Albo ramki do urzadzenia sa, albo nie ma. Jesli planowali zeby byly to juz byc powinny. No nic, zobaczymy i tak nowa 300-ke bede miec. Najwyzej sie troche rozczaruje, bo zakladalem, ze w Airpackach ramki to standard.
    Nie były standardem ramki pojawiły się dopiero po "prośbach" wiadomo, że dla użytkownika taniej jest ramka i docinana tkanina niż te fabryczne chociaż ten nowe filtry z prefiltrem w homach wytrzymywać będą znacznie dłużej. trzeba jednak czasu aby to zweryfikować w realu.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #91

    Domyślnie

    Dostałem centralę z zamontowanymi filtrami i osobno w foliowych torebkach zapewne wspomniane wyżej prefiltry. Co się z nimi robi? Mam je gdzieś tam wepchać czy co?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dostałem centralę z zamontowanymi filtrami i osobno w foliowych torebkach zapewne wspomniane wyżej prefiltry. Co się z nimi robi? Mam je gdzieś tam wepchać czy co?
    Nalezy je przyczepic do filtra. Tam jest rzep
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr_wloknina_s.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	400900

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    btheb

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław / Długołęka
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dostałem 400h. I jest pierwsza niespodzianka, o której instrukcje dostępne na stronie nie wspominają.
    Żeby jednocześnie móc używać moduły CF, Air++ i AirMobile jest niezbędny zakup Modbus Divider którego cena nie jest nigdzie znana. Zapewne tysiąc? O konieczności zastosowania dowiadujemy się z instrukcji AirMobile w wersji drukowanej. Wersja online o tym nie wspomina. Katalog online informuje że Modbus Divider jest przydatny tylko do obsługi kilku rekuperatorów jednocześnie. Żaden dokument nie wspomina o sytuacji, że może być potrzebny do jednego rekuperatora.
    Niestety z Airpack (bez Home) jest ten sam problem. Mam moduł CF i sterownik Air++, ale jeszcze chciałem podpiąć reku do automatyki domowej przez modbus'a (RS485). Niestety nie da się. Modbus divider+ jest opracowywany. Planowane wprowadzenie produktu to I kwartał 2018r.... poczekam, byle cena nie zabiła.

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał btheb Zobacz post
    Mam moduł CF i sterownik Air++, ale jeszcze chciałem podpiąć reku do automatyki domowej przez modbus'a (RS485). Niestety nie da się.
    uuu to niezła niespodzianka. Miałem takie same plany podłączeniowe - chciałem podłączyć do alarmu. Właśnie przez takie niespodzianki odpuściłem sobie Airpacka.

  15. #95

    Domyślnie

    Do alarmu można podpiąć bez Modbus diviger ale przez moduł Expansion.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał btheb Zobacz post
    Niestety z Airpack (bez Home) jest ten sam problem. Mam moduł CF i sterownik Air++, ale jeszcze chciałem podpiąć reku do automatyki domowej przez modbus'a (RS485). Niestety nie da się. Modbus divider+ jest opracowywany. Planowane wprowadzenie produktu to I kwartał 2018r.... poczekam, byle cena nie zabiła.
    Tzn., że zwykły splitter RJ45 nie rozwiąże problemu ...

  17. #97

    Domyślnie

    Czy mogę podłączyć Air+ do Home? Jakie jest tam złącze? Podobno Air+ i Air+L to to samo, ale czy tak samo się łączy? To samo gniazdo lub wyprowadzenia?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  18. #98

    Domyślnie

    Witam.
    Wczoraj firma zakończyła instalację Airpacka Home 400V, na pytanie o filtry instalator powiedział, że te fabryczne są klasy M5 , lepsze niż w poprzednich wersjach no i wspomniane prefiltry mają przedłużyć ich żywotność ale zaleca wymianę po 1 - 1,5 roku (tych głównych, prefiltry co jakiś czas (1-1,5 miesiąca) przetrzepać.
    O ramkach do samodzielnej wymiany do home nie słyszał, żeby thesla miała takie udostępnić a oryginalne filtry to koszt ok~140zł.

    Mam do was pytanie, bo mnie trochę martwi niska temperatura na wywiewie z pomieszczeń.
    Dom z poddaszem użytkowym. Po parterze rury pe-flex które nie są zaizolowane, częściowo biegną pod sufitem w nieogrzewanej kotłowni i spiżarce (łącznie jakieś 4m długości) przy czym w kotłowni jest jakieś 8 stopni (czekam jeszcze na drzwi kotłownia-garaż) a w spiżarce 15 stopni. W pozostałej części parteru rury lecą w zabudowie g-k sufitu podwieszanego. Na poddaszu rury w warstwie ocieplenia nad korytarzem + nad nimi jest jeszcze stryszek który od góry też jest ocieplony.
    Rekuperator stoi w pomieszczeniu technicznym na poddaszu, temp ~ 14 stopni, kolektory od skrzynek rozdzielczych są w izolacji, rury dochodzące do skrzynek już bez.
    W domu temperatura ~20,5 -21 stopni, na wyciągu z pomieszczeń przed wymiennikiem między 16 a 17 stopni. Czy aż taka duża strata może być spowodowana tym że przez kotłownie i w pomieszczeniu z rekuperatorem rury idą bez izolacji? Czy poczekać parę dni i powinno się to poprawić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171117_192417.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	401200   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171118_054134.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	401201  

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał gandalfww Zobacz post
    Witam.
    Wczoraj firma zakończyła instalację Airpacka Home 400V, na pytanie o filtry instalator powiedział, że te fabryczne są klasy M5 , lepsze niż w poprzednich wersjach no i wspomniane prefiltry mają przedłużyć ich żywotność ale zaleca wymianę po 1 - 1,5 roku (tych głównych, prefiltry co jakiś czas (1-1,5 miesiąca) przetrzepać.
    O ramkach do samodzielnej wymiany do home nie słyszał, żeby thesla miała takie udostępnić a oryginalne filtry to koszt ok~140zł.

    Mam do was pytanie, bo mnie trochę martwi niska temperatura na wywiewie z pomieszczeń.
    Dom z poddaszem użytkowym. Po parterze rury pe-flex które nie są zaizolowane, częściowo biegną pod sufitem w nieogrzewanej kotłowni i spiżarce (łącznie jakieś 4m długości) przy czym w kotłowni jest jakieś 8 stopni (czekam jeszcze na drzwi kotłownia-garaż) a w spiżarce 15 stopni. W pozostałej części parteru rury lecą w zabudowie g-k sufitu podwieszanego. Na poddaszu rury w warstwie ocieplenia nad korytarzem + nad nimi jest jeszcze stryszek który od góry też jest ocieplony.
    Rekuperator stoi w pomieszczeniu technicznym na poddaszu, temp ~ 14 stopni, kolektory od skrzynek rozdzielczych są w izolacji, rury dochodzące do skrzynek już bez.
    W domu temperatura ~20,5 -21 stopni, na wyciągu z pomieszczeń przed wymiennikiem między 16 a 17 stopni. Czy aż taka duża strata może być spowodowana tym że przez kotłownie i w pomieszczeniu z rekuperatorem rury idą bez izolacji? Czy poczekać parę dni i powinno się to poprawić?
    rury które idą w części nieogrzewanej powinny być zaizolowane.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #100

    Domyślnie

    Jedyną konsekwencją niezaizolowanych rur nawiewu jest obniżenie temperatury czy także kondensacja? Wydaje mi się że ryzyko kondensacji jest niewielkie z uwagi na niską wilgotność nawiewanego powietrza i tym samym niski punkt rosy. Zgadza się?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 5 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony