dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie pompa do brudnej wody

    Dzień dobry. W piątek zalewają u mnie strop. Niestety zostałem wykiwany przez zakład komunalny i na czas nie podłączą mi wody bo urlopy, bo awarie itd. Musze kupić na szybko pompę która będzie w stanie ze zbiorników wypompować wodę na wysokość płyty czyli ok 3 metrów w górę bym mógł ja podlewać. Czy ktoś z was używał tych marketowych pomp np:

    https://www.castorama.pl/produkty/og...product_review
    https://www.castorama.pl/produkty/og...sdw-400-w.html
    https://www.castorama.pl/produkty/og...280-280-w.html

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja kupiłem wczoraj ruską pompę membranową za 130 zł(wziąłem najdroższą) i do tego 40 metrów węża 1/2 cala i dziś robię próbę podpinajac to do studni kopanej i agregatu.
    Już widzę że trzeba było wziąść węża 3/4 cala ale zobacze wieczór czy będę zadowolony.
    Koszt calej operacji poniżej 200-zł(oczywiście bez agregatu)

  3. #3
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Ja kupiłem wczoraj ruską pompę membranową za 130 zł(wziąłem najdroższą) i do tego 40 metrów węża 1/2 cala i dziś robię próbę podpinajac to do studni kopanej i agregatu.
    Już widzę że trzeba było wziąść węża 3/4 cala ale zobacze wieczór czy będę zadowolony.
    Koszt calej operacji poniżej 200-zł(oczywiście bez agregatu)
    Nie musiałeś brać węża 3/4 bo te pompy mają małą wydajność ok 1 kubika na godzinę ale za to dają bardzo duże ciśnienie więc idealne do podlewania grządek czy betonu prosto ze studni bo masz gwarancję że po 10 minutach nie zabraknie wody , mam taką membranową białoruską już 3 rok w studni , w tym roku wrzuciłem wirnikową aby zalać basen 7 kubików i po 20 minutach zabrakło wody ze studni i tylko siorpało

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Dzień dobry. W piątek zalewają u mnie strop. Niestety zostałem wykiwany przez zakład komunalny i na czas nie podłączą mi wody bo urlopy, bo awarie itd. Musze kupić na szybko pompę która będzie w stanie ze zbiorników wypompować wodę na wysokość płyty czyli ok 3 metrów w górę bym mógł ja podlewać. Czy ktoś z was używał tych marketowych pomp np:

    https://www.castorama.pl/produkty/og...product_review
    szkoda pieniędzy

  5. #5

    Domyślnie

    firewall ale szkoda kasy na ten jeden konkretny model czy żadna z nich nie jest warta uwagi?

  6. #6

    Domyślnie

    Membranówki dają wyższe ciśnienie a mają mniejszą wydajność i taką Ci potrzeba do podlewania stropu. Te wirnikowe do wody brudnej mają dużą wydajność ale niestety nie tłoczą zbyt wysoko. Ja mam taką wirnikową 180 W o wydajności ok 130 - 140l/min i mausera 1000 litrów wypompowuje w 6-7 min ale ciśnienie ma małe i nie da się jej dławić żeby strumień był rozproszony co jest konieczne przy podlewaniu stropu (strop trzeba rosić a nie lać zwartym strumieniem). Tak więc jak już kup sobie przeponówkę.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    firewall ale szkoda kasy na ten jeden konkretny model czy żadna z nich nie jest warta uwagi?
    Mam akurat ten model i jest to porażka. Po podpięciu węża daje tak 1m słupa wody. Nie przypuszczam by druga podana przez ciebie pompa była lepsza. Co do trzeciej nie wiem bo nie używałem takiej pompy.
    Doszedłem do wniosku, że szkoda dziadowania i kupiłem pompę Karchera.

  8. #8

    Domyślnie

    Masz jakiś konkretny model który możesz polecić? Kurczę nie podają wymiarów tych pomp a to mauzera jest wejście 14cm. Obawiam się że wejdzie tylko ta membranowa.

  9. #9
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Masz jakiś konkretny model który możesz polecić? Kurczę nie podają wymiarów tych pomp a to mauzera jest wejście 14cm. Obawiam się że wejdzie tylko ta membranowa.
    No to kup tą membranową co masz za problem ? daje duże ciśnienie więc pistolet skręcisz i tylko rosa ci poleci więc idealne a ty kombinujesz
    dodam że u mnie membranówka jest trzeci rok w studni i jak nie ma deszczów to chodzi cały dzień bez przerwy do podlewania trawnika i grządek

  10. #10

    Domyślnie

    Chodziło mi o opinie czy te marketówki wyciągną wodę na te 4m.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Masz jakiś konkretny model który możesz polecić? Kurczę nie podają wymiarów tych pomp a to mauzera jest wejście 14cm. Obawiam się że wejdzie tylko ta membranowa.
    Każda powierzchniowa da radę. Przecież wąż z ssakiem ma kilka cm średnicy.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wlasnie wróciłem z budowy, ruska pompa z wyjsciem 3/4 cala zaciśnięte pół metra węża 3/4 a potem zwężenie i 40 mb węża 1/2 cala.To wszystko spięte na agregacie prądotwórczym.
    Na końcu pistolet z regulacją strumienia.Woda leci pod pięknym strumieniem a pistolet po ustawieniu pięknie rosi powierzchnię stropu.
    Z perspektywy tego dnia to trochę bym zmienił, wzialbym 30 metrów zamiast 40 i teraz 3/4 a nie 1/2 cala.
    Pompa przymocowana do studni sznurkiem, wąż 40 mb za 30 zł, i zostawiłem to wszystko na budowie, nie wyobrazam sobie wyciagania drogiej pompy i drogiego węża 5 razy dziennie do podlewania....jak ukradna to będę stratny 160 zł.

  13. #13

    Domyślnie

    Ruska to taka jak ta ostatnia którą podałem?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wyglada podobnie jak ruska....ale w Casto to pewnie badziew z Chin.Ruska bedzie miała napisy pisane cyrulicą.
    Z drugiej strony w Casto nie mas problemu z uznawaniem gwarancji która jest 2 lata a że koszt nabicia numeru seryjnego byłby pewnie droższy niż sama pompa to gwarancja jest ......opłacalna...
    Ja kupiłem na miejscu bez gwarancji , a do Castoramy musiałbym kawałek jechać....
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 17-07-2017 o 05:06

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Ja mam taką wirnikową 180 W o wydajności ok 130 - 140l/min i mausera 1000 litrów wypompowuje w 6-7 min ale ciśnienie ma małe i nie da się jej dławić żeby strumień był rozproszony co jest konieczne przy podlewaniu stropu (strop trzeba rosić a nie lać zwartym strumieniem). Tak więc jak już kup sobie przeponówkę.
    Ja też mam mausera i będę potrzebował węża i pompy do podlewania stropów.
    Jaką pompę powinienem zastosować? Może jakiś konkretny model, najlepiej dostępny w OBI lub Leroy Merlin.
    Dzięki z góry.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ja też mam mausera i będę potrzebował węża i pompy do podlewania stropów.
    Jaką pompę powinienem zastosować? Może jakiś konkretny model, najlepiej dostępny w OBI lub Leroy Merlin.
    Dzięki z góry.
    Najtańsza ale i najlepsza, nie zniszczalna, dostępna i w LM i w Casto :
    https://allegro.pl/oferta/pompa-do-w...gaAoO5EALw_wcB

  17. #17

    Domyślnie

    Tagred TA500?
    Czy ona nadaje się do mauzera, żeby podlewać delikatnie beton?
    Wydaje mi się, że ta pompa zatapialna bardziej pasuje np. do przegłębień w gruncie w celu odprowadzenia wody opadowej, żeby nie zalało wykopu?
    Czy się mylę?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Tagred TA500?
    Czy ona nadaje się do mauzera, żeby podlewać delikatnie beton?
    Wydaje mi się, że ta pompa zatapialna bardziej pasuje np. do przegłębień w gruncie w celu odprowadzenia wody opadowej, żeby nie zalało wykopu?
    Czy się mylę?
    Ona mi z mausera zakopanego metr pod ziemią podlewa trawę, ona mi z byłego szamba 6000l odprowadza wodę deszczowa do kanalizy.
    Zdecydowanie się mylisz.

  19. #19

    Domyślnie

    OK, to super. W takim razie kupuję w tym tygodniu z przeznaczeniem do mauzera.
    Rozumiem, że umieszczona jest na stałe w środku zbiornika i uruchamiasz ją przez włączenie wtyczki do gniazdka?
    No to do tego jeszcze potrzebuje węża 3/4 cala o długości ok. 20 metrów z możliwością zmiany strumienia na mocniejszy lub bardziej delikatny.
    Chyba bez problemu wyreguluję strumień odpowiednią końcówką węża?

    Zatem taka sama pompa, Tagred TA500, nadaje się do wypompowywania BRUDNEJ wody (deszczówka z możliwością gliny) z niewielkiej studzienki do kanalizacji deszczowej?

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinkowalczuk

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    11-178
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hej i jak ci się to sprawdziło bo mam bardzo podobny problem ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony