dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Calkowity brak wentylacji w domu.

    Witam szanowne forum.
    Kupilem dom jednorodzinny do remontu w ktorym nie ma zadnej wentylacji. Byly dwa kominy, ale sa zburzone ze wzgledu na ich stan. Postanowilem wiec nie stawiac ich na nowo.
    Dach jest juz nowy. Dzieki temu na stropie (poddaszu) jest calkowita przestrzen.
    Dom ma rozmiar 11m na 9m.
    Pomieszczenia w domu:
    -Zamknieta sypialnia 20m2
    - zamkniety pokoj 12m2
    - lazienka 9m2
    -Centralny korytarz z wejsciem do wszystkich pomoeszczen 9m2
    - otwarty salon 20m2 jadalnia 9m2i kuchnia z kuchenka gazowa z butli 11m2 połączone wszystkie razem wlacznie z korytarzem

    Dom tak jak pisalem jest do remontu wiec moge wiercic burzyc itp. Jednak nie moge zastosowac rekuperacji za wzgledu na spore koszty.
    Pozostaje zatem zrobic jakies wywiewy w sufitach i nawiewy z zewnatrz. Pytanie tylko w ktorych pomieszczeniach i mniej wiecej w jakich miejscach aby to mialo rece i nogi.
    Rury wyprowadzilbym w dachu zakonczone grzybkiem.


    Pomozcie i wytlumaczcie na chlopski rozum jak to zrobic.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Zeby to miało ręce i nogi to wywiewy w łazienkach, wc i kuchni, nawiewy przez rozszczelnienie okien lub specialne nawiewniki ktore są królewsko drogie. Ale czy będzie chodziło w zimie jeszcze jako tako w lecie niekoniecznie, skoro już remontujesz szarpnij sie na WM, nie jest to drogie jesli sam zrobisz a i rekuperator poniżej 3 tys kupisz.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nawiewniki w oknach kosztują 50 zł /szt a sprawdzają się znakomicie. To w pomieszczeniach czystych. Z pomieszczeń brudnych zrobić kanały, złączyć je w jeden dać wentylator promieniowy (nie osiowy) o regulowanej wydajnosci , przy czym wydajność maksymalna to 1 do 1,5 krotnosci kubatury (objetości ) domu. I finito.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Aż sprawdziłem i rzeczywiście ma kolega rację 5dych do wyboru do koloru a ja w jednej z wycen okien mogłem je dostać za jedyne 145zl za sztukę.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie to moglbym jeszcze pomyslec nad wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna ale bez rekuperatora z jakims sterownikiem/regulacja ciagu/nawiewu.
    Ewentualnie widze ze sa tez jakies tanie reku scienne do poszczegolnych pomieszczen. Tak sobie mysle ze jeszcze do 3 tys moglbym wydac na cos takiego...
    bo do tej grawitacji to nie jestem przekonany..

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jakiej grawitacji jak nie masz kominów? Można kupić tanie centrale i samemu rozłożyć instalację. Nie ma sensu robić wentylacji mechanicznej bez odzysku ciepła bo koszt dwóch dobrych wentylatorów, sterownika i filtra będzie niewiele niższy od taniej centrali.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadza sie nie mam ale przeciez czerpnie powietrza z jednej strony szczytu moglbym zalozyc a z drugiej strony zrobilbym wyrzut.
    No wlasnie o to chodzi ze nie wiem jaki jest koszt wm bez reku dlatego pisze tutaj byscie pomogli.
    Nie wiem co byloby do tego pptrzebne. Czy sa jakies gotowe zestawy do rozlozenia w ktorych trzeba tylko podac ile punktow bedzie nawiewnych a ile nawiewnych. W moim przypadku to chyba kolejno 3 i 2(lub 3). Oraz ppdac jaka laczna dlugosc rur do rozlozenia.

    Na moj rozum zawsze moge rozlozyc instalacje i niech chodzi a kiedys w jej miejscu wstawie reku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony