dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 25
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 492
  1. #461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Konik? Czemu nie Odrobina szaleństwa zawsze dobrze robi.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #462
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o podparcie ślimaczka, to widziałam też takie bez tralek, na samym słupku, ale ściągałam zasugerowana tym, że chcesz tralki.

    Tu np. wprawdzie słupek jest grubaśny, ale myślę, że mógłby być również dużo delikatniejszy i nie ubyłoby pochwytowi nic z solidności
    https://onekindesign.com/2016/05/08/...massachusetts/

    Tu słupek jeden, chociaż on mi wygląda na metalowy https://www.estliving.com/sarah-lavo...w-paris-store/

    O, a to jest pozytywna odpowiedź na twoje pytanie. Bardzo mi się podoba https://www.elledecor.com/design-dec...is-house-tour/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    ..... z kominkiem z kafli nie jest już tak kolorowo. Dałam do wyceny zielony kominek - cena netto 18.000 zł bez wkładu.
    Załącznik 448520
    Do tego jest jeszcze milion rzeczy, które mogą pójść nie tak np. krzywe kafle, zły montaż więc pomału żegnam się z tym pomysłem.
    Cała nadzieja w tych namiarach od Pestki.

    Plan B to szary kominek. Znalazłam kamień w dobrej cenie - Spider Black, tylko czy taki wzorzysty pasuje do geometrycznego kominka?
    Załącznik 448521 Załącznik 448522

    Zielony kominek jest sygnowany Kafel-Kar. U nich nie ma prawa być jakikolwiek kafel krzywy Poza tym prawdziwy zdun każdy kaflowy model pieca, czy kominka najpierw montuje u siebie w pracowni. Akceptujesz i dopiero wtedy przyjeżdża do ciebie i robi montaż. Tu nic nie ma prawa pójść nie tak.
    Ta cena to za same kafle? Pytałaś u producenta?

    Jeśli chodzi o kamień, mnie się nie podoba, bo zbyt ciapciaty. Ten ze zdjęcia jest z maziajami, ale delikatnymi i to ładnie wygląda.I je
    szcze przy okazji jasnej obudowy... zdun, ktory będzie montował u ciebie taki kominek musi być bardzo dobrym fachowcem, a wkład nie byle jaki. Nie może nic dymić, bo nie nacieszysz się jasnym kolorem obudowy. Także ściany i sufit oberwą, choć mniej.

    Pytałaś o kominek https://evkominki.pl/ To dobra firma.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #464

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zielony kominek jest sygnowany Kafel-Kar. U nich nie ma prawa być jakikolwiek kafel krzywy Poza tym prawdziwy zdun każdy kaflowy model pieca, czy kominka najpierw montuje u siebie w pracowni. Akceptujesz i dopiero wtedy przyjeżdża do ciebie i robi montaż. Tu nic nie ma prawa pójść nie tak.
    Dokładnie tak. Mój piec jest z kafli Kafel-Kar są idealne, nie ma żadnych krzywizn. Piec był u zduna złożony a potem u mnie w dwa dni montowany.
    Pozdrawiam
    Katka

  5. #465
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Żeby nie gubić wątku - moja wizja kominka kaflowego pojawiła się po natrafieniu na ten kominek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_kominek1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	448650 Oszalałam z zachwytu i tylko taki chcę mieć.
    Po wstępnym rozpoznaniu rynku wyszło na to, że nie ma szans na podobny kominek, bo w Polsce nie ma takich kafli. Mogę zrobić kominek kaflowy z dostępnych kafli ale i tak cena za sam portal kominkowy + usługi jest dla mnie zaporowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek-w-obudowie-kaflowej_135743.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	448651
    Poza zielonym kominkiem dałam do wyceny też ten kominek, tak jak poprzednio w bieli. Wyceniono mi same kafle na 8,9 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć usługi ok. 4-5 tys. zł oraz materiały 1 tys. zł (płyty, ...) oraz wkład 3-5 tys. Kogo na to stać?
    Jeśli więc nie mogę mieć ideału to kompromis za kosmiczne pieniądze nie wchodzi w grę. Na ten moment jestem głęboko obrażona na sprzedawców kafli i Plan A jest praktycznie skreślony (chyba, że dobry wróżek Darek coś wyczaruje).

    No to teraz Plan B - mój wyjściowy wzór na portal (kominek Adele) oraz wyceny (ale to jest jedna z droższych firm w Warszawie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_kominekA.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	448654 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adele.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	448655
    Znalazłam inny wzór na inspirację (kadr z filmu z 1933 z Myrną Loy) - i to będzie lepsze, bo motyw pasków mam w domu w kilku miejscach oraz będzie też na słupkach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image24.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	448656

  6. #466
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Odniosę się do czarnego koloru schodów.
    Jakiś czas temu odnawiałem schody i Pani architekt wybrała kolor palisander.
    Sprzątaczka nie odzywa sie do mnie. Pewnie do Pani architekt też.

  7. #467
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Oczywiście prace u klienta. Ja lubię drewno w kolorach naturalnych.

  8. #468
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Mam w WC szafkę i blat w stylu czarny fortepianowy. Jest wspaniała ale codziennie trzeba ją przetrzeć wilgotną ściereczką, a później do sucha mikrofibrą. Choć ta operacja zajmuje ok. 20 sek. to przy schodach postanowiłam być sprytniejsza. Ta perła daje poświatę i rozjaśnia całość, dziś rano schody zrobiły się stalowo-niebieskie, jak wyjdzie słońce to będą znowu satynowo czarne. Ale tak czy inaczej poziom ekspozycji brudu jest tylko trochę wyższy niż na bielonej podłodze na piętrze.
    Zresztą ja nie poszukuję produktów na których nie widać brudu. Chcę mieć czysto i chcę widzieć że rzeczywiście tak jest.

  9. #469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten ostatni to typowa dekoracja art deco.

    Kominki kaflowe ze zdjęć to kompletnie nie moje klimaty.

  10. #470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Żeby nie gubić wątku - moja wizja kominka kaflowego pojawiła się po natrafieniu na ten kominek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_kominek1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	448650 Oszalałam z zachwytu i tylko taki chcę mieć.
    Po wstępnym rozpoznaniu rynku wyszło na to, że nie ma szans na podobny kominek, bo w Polsce nie ma takich kafli. Mogę zrobić kominek kaflowy z dostępnych kafli ale i tak cena za sam portal kominkowy + usługi jest dla mnie zaporowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek-w-obudowie-kaflowej_135743.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	448651
    Poza zielonym kominkiem dałam do wyceny też ten kominek, tak jak poprzednio w bieli. Wyceniono mi same kafle na 8,9 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć usługi ok. 4-5 tys. zł oraz materiały 1 tys. zł (płyty, ...) oraz wkład 3-5 tys. Kogo na to stać?
    Jeśli więc nie mogę mieć ideału to kompromis za kosmiczne pieniądze nie wchodzi w grę. Na ten moment jestem głęboko obrażona na sprzedawców kafli i Plan A jest praktycznie skreślony (chyba, że dobry wróżek Darek coś wyczaruje).

    No to teraz Plan B - mój wyjściowy wzór na portal (kominek Adele) oraz wyceny (ale to jest jedna z droższych firm w Warszawie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001_kominekA.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	448654 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adele.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	448655
    Znalazłam inny wzór na inspirację (kadr z filmu z 1933 z Myrną Loy) - i to będzie lepsze, bo motyw pasków mam w domu w kilku miejscach oraz będzie też na słupkach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image24.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	448656
    Czemu mam cały czas wrażenie, że z tym kominkiem to jakby „od d... strony startujesz” a ten, kto ci robi wyceny, to zwykły sprzedawca, a nie fachowiec, albo ktoś, kto robi te wyceny ad hoc widząc, że sama z tematem nie możesz się pozbierać.

    Takich obudów kominkowych nie robi się z gotowych kafli, jeśli chce się nimi obudować gotowy wkład dostępny w handlu. Jeśli takie kafle jak na tych zdjęciach mają stworzyć starannie wykonaną obudowę gotowego wkładu, to są wykonywane na wymiar. To są kominki zduńskie, czyli budowane z cegły szamotowej, a drzwiczki najpewniej robione na zamówienie. Gotowymi kaflami można obudować kominek zduński, bo budujący go zdun może dostosować rozmiar paleniska do tego na co pozwalają rozmiary kafli.
    Zresztą ten czarny, to cały portal wykonany na zamówienie, a więc może dopasowany do wkładu.

    Pamiętam, że masz na kominek mało miejsca, ale te wzory, które pokazujesz dobrze wyglądają tylko z dużymi wkładami prostokątnymi.

    Ten kamienny portal ze zdjęcia jest całkiem inny niż ten na rysunku. Skąd wiadomo, że otwór na wkład ma mieć 60 cm? Co to za wkład?
    Gdyby wkład miał być tak głęboko obudowany kamieniem wokół otworu paleniska, to przy tej szerokości boków, wkład musiałby być w całości wbudowany w ścianę, czyli pod komin. O ile pamiętam to u ciebie w tym celu trzeba by przebudować podstawę komina.
    Pokażę ci to na przykładzie pierwszego lepszego wkładu. Taki akurat mam pod ręką. Ma szerokość drzwiczek 80 cm i jest to gilotyna, ale drzwiczki gilotyny otwiera się też na bok, więc to nie ma znaczenia dla odstępu obudowy od otworu paleniska. Jeśli chodzi o głębokość wkładu, to ten ma akurat 51,7 cm, a więc jest dosyć płytki.
    Standardowo każdy wkład musi mieć około 1 cm szerokości odstęp od obudowy zewnętrznej, 10 cm odstępu od ściany kominowej oraz od ścianek bocznych obudowy. To jest niezbędna przestrzeń wentylacyjna. Traci się gwarancję na wkład, jeśli nie zostanie ona uwzględniona. Poza tym musi być też płyta izolacyjna (niebieski kolor) najczęściej 3 cm grubości.
    Czarne i szare prostokąty to symbolicznie zaznaczony komin.

    Pierwszy od lewej rysunek pokazuje co stanie się z obudową, jeśli wkład będzie dosunięty do ściany z zachowaniem izolacji i 10 cm odstępu wokół wkładu.
    Ten po prawej pokazuje, jak będzie wyglądało posadowienie kominka zgodnie z projektem portalu Adele. Nie da się tego zrobić bez wsunięcia wkładu w ścianę pod komin.
    Dolny rysunek pokazuje jak zrobiono portal ze zdjęcia.
    Jest jeszcze konieczne rozwiązanie doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku do komory paleniska. Tego nie uwzględniałam na rysynkach, bo nie wiem gdzie u ciebie jest wyprowadzony dolot tego powietrza.
    Nazwa:  NUXE.jpg
Wyświetleń: 215
Rozmiar:  91,1 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #471
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cześć ,mi także zawsze podobały się kaflowe ,z racji budżetu skończyło się na wolnostojącym .Wydaje mi się że u ciebie mógłby się wpisać jednak taki jak na poniższym blogu.
    https://homekoncept13lustro.mojabudowa.pl/?page=8

  12. #472
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Lub coś w deseń jak z sprzed wojennych kamienic ,biorąc pod uwagę budżet jakim dysponujesz.
    http://kominki-galeria.com/realizacje/kominki-kaflowe/

  13. #473
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Czemu mam cały czas wrażenie, że z tym kominkiem to jakby „od d... strony startujesz” a ten, kto ci robi wyceny, to zwykły sprzedawca, a nie fachowiec, albo ktoś, kto robi te wyceny ad hoc widząc, że sama z tematem nie możesz się pozbierać
    A kto to jest fachowiec? Po czym go poznam skoro nic nie wiem na temat kominków? I nawet jak na takiego trafię to czy ja jestem interesującym klientem dla takich "niszowych i unikalnych" fachowców? Już wiem od Partnerów firmy Kafel-Kar, że mój budżet jest za mały na kominek z kaflami bogato zdobionymi.

    To co mnie denerwuje w branży kaflowej to snobizm. Jakby to były nie wiadomo jak unikalne i wyjątkowe dobra, tylko dla wybrańców. A z drugiej strony zdjęcia z realizacji referencyjnych to nie są wnętrza multimilionerów tylko zwyczajne domy. Nie chce mi się wierzyć, że ich klientów stać było na wydanie 18-25 tys. na piec czy kominek.

    Dlatego zamiast z marszu powędrować do fachowca, któremu zaufam (tak na twarz) i powierzę swój kapitał - małymi krokami, i po swojemu, rozpracowuję temat. Plus jest z tego taki, że rozpracowuję także swoje oczekiwania. I dlatego jestem na forum Muratora.

    Wracając do głownego tematu - jeśli dobrze zrozumiałam muszę odsunąć wkład od ściany na 10 cm, dodając głębokość wkładu kominkowego np 47 cm (LUCY 12), to odległość od ściany do szyby wkładu to będzie 57 cm. Na szczęście mam tyle miejsca i się wyrobię. Tak jak wspominałam komin mam w stropie. Przerobiłam wcześniejszy projekt Adele na projekt 1933:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1933Kominek.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	448738 tu widać dolot: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R-02 rzut parteru.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	448734 i cały salon: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_Kominek kaflowy.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	448736
    Czy to z grubsza ma sens?
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 30-09-2020 o 22:06

  14. #474
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Nuxe ,niestety ceny prawdziwych zduńskich pieców kaflowych zaczynają się od 20 tys ,wiem bo długo szukałem .Za swoją wolnostojącą imitacje zapłaciłem prawie dwa razy tyle co brat za wkład wraz z obudowę swojego kominka.

  15. #475
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszP66 Zobacz post
    Lub coś w deseń jak z sprzed wojennych kamienic ,biorąc pod uwagę budżet jakim dysponujesz.
    Mam mały budżet ale z wymagań nie zrezygnuję . Mój kominek jeśli miałby być z kafli to tylko z bardzo ozdobnych - zbliżony do tego czarnego kominka. Zwyczajne kominki kaflowe to nie moja bajka.
    Ten kominek z bloga, który wrzuciłeś to nie mój styl, ale jodełka francuska podpalana na podłodze w ich salonie jest cudna:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podpalana podłoga.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	448739
    No cóż, ja dziś kupiłam już swoją podłogę...

  16. #476
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Żle mnie zrozumiałaś ,miałem na myśli to że dysponujesz środkami większymi niż ja
    Prawda że piękna podłoga ,kupiłem już na parter deskę dębową jedno lamelową szczotkowaną ,rustykalną ,ale gdy zobaczyłem z żoną tą realizację stwierdziliśmy że decha idzie na poddasze a na parter jodełka francuska

  17. #477
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar LukaszP66
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Tuliszków
    Kod pocztowy
    62-740
    Posty
    329

    Domyślnie

    Dom budujesz zacny ,moje klimaty.

  18. #478
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Byliśmy na krótkim urlopie. Wybraliśmy się na głęboką prowincję. Było sielsko i spokojnie. Do tego pogoda dopisała.
    Przy okazji udało mi się zdobyć zdjęcie jednego z piecy kaflowych z mojego domu rodzinnego. Piec był beżowo-niebieski ale nowy właściciel go przemalował.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rosn_piec.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	448912

    Schody musiały poczekać - dopiero jutro stolarz będzie mógł je dokończyć. No i została ta poręcz...
    Natomiast z kominkiem nic nowego. Jedynie po lekturze Forum wiem, że nie chcę ciepłego kominka. Kafle mają być tylko obudową, coś takiego jak w tym wątku:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-kafle-z-pieca

  19. #479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    A kto to jest fachowiec? Po czym go poznam skoro nic nie wiem na temat kominków? I nawet jak na takiego trafię to czy ja jestem interesującym klientem dla takich "niszowych i unikalnych" fachowców? Już wiem od Partnerów firmy Kafel-Kar, że mój budżet jest za mały na kominek z kaflami bogato zdobionymi.

    To co mnie denerwuje w branży kaflowej to snobizm. Jakby to były nie wiadomo jak unikalne i wyjątkowe dobra, tylko dla wybrańców. A z drugiej strony zdjęcia z realizacji referencyjnych to nie są wnętrza multimilionerów tylko zwyczajne domy. Nie chce mi się wierzyć, że ich klientów stać było na wydanie 18-25 tys. na piec czy kominek.

    Dlatego zamiast z marszu powędrować do fachowca, któremu zaufam (tak na twarz) i powierzę swój kapitał - małymi krokami, i po swojemu, rozpracowuję temat. Plus jest z tego taki, że rozpracowuję także swoje oczekiwania. I dlatego jestem na forum Muratora.

    Wracając do głownego tematu - jeśli dobrze zrozumiałam muszę odsunąć wkład od ściany na 10 cm, dodając głębokość wkładu kominkowego np 47 cm (LUCY 12), to odległość od ściany do szyby wkładu to będzie 57 cm. Na szczęście mam tyle miejsca i się wyrobię. Tak jak wspominałam komin mam w stropie. Przerobiłam wcześniejszy projekt Adele na projekt 1933:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1933Kominek.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	448738 tu widać dolot: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R-02 rzut parteru.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	448734 i cały salon: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01_Kominek kaflowy.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	448736
    Czy to z grubsza ma sens?
    Czytaj i pytaj Nawet jeśli uważasz, że pytanie jest głupie i niegodne zabierania komuś czasu. Odpowiedzi bywają łatwe, albo „piętrowe”, czyli takie z kilku odpowiedzi różnych osób trzeba wyciągać własne wnioski. Albo jak moje, też bywają kombinowaniem i dopasowywaniem posiadanej wiedzy do konkretnej sytuacji. To co piszę mam nadzieję, że zachęca do szukania informacji.

    Środkowy rysunek ma sens. Nie masz takiej grubej ściany, by tę grubość wykorzystać do schowania przynajmniej części wkładu. Choć ja bym tak zrobiła Za plecami kominka masz hol i wejście do WC. Jeśli jest tam dość szeroko, to wybiłabym dziurę w ścianie, a od strony holu nadbudowała. Ale to takie moje pomysły, bo ja nigdy bym nie zrobiła kominka w obudowie zimnej. Kiedyś kominek pomógł nam nie zamarznąć i napić się oraz zjeść coś ciepłego, gdy przez 3 dni nie było prądu, a za oknem było ponad -20.
    Możesz wykorzystać położenie kominka przy ścianie holu do zrobienia otworów nawiewnych (na dole) i wywiewnych u góry. Są one dosyć duże i taką obudowę o jakiej marzysz mogą oszpecić. To jest tylko cienka ścianka działowa, więc nie będzie z tym żadnego problemu.
    Dodatkowym argumentem za takim rozwiązaniem wentylacji komory wokół wkładu jest, że bardzo często bywa, że wokół otworu wywiewnego, na ścianie i na suficie nad nim powstają zabrudzenia. Więc jeśli tych otworów nie będzie w salonie, to czysty zysk
    Nie napisała dotąd o koniecznym dojściu do komory wokół wkładu, wewnątrz obudowy. No i jest okazja. Niby wkład jest zamknięty i doprowadzenia rur też są szczelne, a jednak tam zbiera się kurz i trzeba go od czasu do czasu usunąć. Możesz zrobić sprytnie ukryte w ścianie drzwiczki od strony holu.

    Ponieważ wylot komina jest w stropie, a ścianka działowa cienka, to czy rurę prowadzącą od czopucha wkładu do komina zamierzasz obudować?
    Narysowałam kiedyś serię projektów dla gaja2 (https://forum.muratordom.pl/showthre...tni-dom/page67). Tam była ciut podobna sytuacja. Z tym, że komin był schowany w ścianie, więc rura nie szła do samego sufitu. Ale były projekty, które pokazywały jak można poprowadzić czarną (w tym wypadku) rurę, albo ją schować. 3-ci rysunek to przymiarki dla Barbara 64 (Guthouse) - nieco industrialnie, wię rura dymowa czarna, a ta parka z jasnym i ciemnym sufitem to salon Belgijskiej Pralinki, gdzie wokól ruryy dymowej jest zainstalowana druga srebrna rura..
    Myślę, że ostatni obrazek jest najbardziej pasujący do sytuacji u ciebie. Tylko trzeba by go odwrócić lewo-prawo. Tu kominek stoi na cienkiej ściance działowej, a rura dymowa jest schowana w obudowie.
    Powinnam napisać, że robiąc te projekty zawsze korzystałam z dostępnych na rynku materiałów. Szczególnie z Gają dogadywałyśmy kafle i płytki, bo wkład kominkowy ze względu na ilość miejsca był wybrany raz na początku (Thorma).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	____GAJA-fireplace_wizual-kwadraty.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	448921Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	____GAJA-fireplace_wizual-piecowaty-z-kaflami.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	448922Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Guthouse-Spartherm-Mini_white-03.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	448916Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	__Belgijska_Pralinka-SALON-08-1ac+d.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	104,7 KB
ID:	448919 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	___Dinesen-Douglas_Private-residence,-Denmark-Kokkedal_03-1A.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	448920
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 08-10-2020 o 13:26
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #480
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Romotop Heat

    Pestka, kochana, dziękuję Ci, że nie zostawiasz mnie z kłopotem. Mąż nie ma coś serca do tego tematu, niby był za kominkiem ale po poznaniu kosztów woli z niego zrezygnować. Na szczęście ja jestem już zdecydowana - kominek ma być.
    Z piecami od dzieciństwa jestem zaprzyjaźniona - mieliśmy ich w domu najpierw 5 szt, a później zostały 2. Dom był ogromny (pow. 350 m2), poniemiecki więc piece dopóki rodzice nie założyli centralnego ogrzewania były konieczne. Później zostały tylko te dwa najładniejsze.
    Sporo czytałam o kominkach i nawet zduńskie opowieści, więc już zorientowałam się, że temat jest złożony.

    Natomiast nie rozumiem tej koncepcji z wybiciem dziury w ścianie i zrobienia nadbudowy od strony holu. Mój plan był taki, że rura zostanie schowana za ścianką, która będzie postawiona w salonie.
    Rzeczywiście jest problem z tymi kratkami, ale raczej nie robiłabym dla nich przebicia od strony holu. Możliwe, że trochę nieporadnie się wyrażam więc zamieszczam zdjęcia jeszcze z budowy, z całą instalacją przygotowaną pod kominek. Na pierwszym zdjęciu widać komin w stropie, więc żeby ukryć rurę trzeba będzie zrobić zabudowę w salonie, na której na jednej stronie zawiśnie lustro, a z boku doklei się biblioteczkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Salon_kominek.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	448932 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S_kominek.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	448933, a na tym przykładzie widać lepiej dodatkową ścianę kominkową: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	185053_a5682346-80b4-4573-bff.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	448936

    Co do wkładu kominkowego, to mógłby być Romotop Heat 2g 59.50.13 - ma akurat dobre wymiary szyby: 55x46 oraz jest dość płytki - 37cm https://extrakominki.pl/pl/p/Romotop...-59.50.13/3463

Strona 24 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony