Wszystko rozumiesz a Romotop to znakomite wkłady.

Problem tylko w tym, że otwory wentylujące komorę (kratki) wokół wkładu popsują ci cały efekt. Dlatego napisałam, żeby je zrobić od tyłu, żeby były widoczne (bo będą i to bardzo) od strony holu, a nie w salonie.
Ten model Romotopa ma obowiązkowo (jest to przez producenta podane w instrukcji obsługi):

  • pole czynne kratek wlotowych: 500 cm2
  • pole czynne kratek wylotowych: 700 cm2

Pole czynne to czy prześwit, otwór i to po odliczeniu ramek, ozdobników, czegokolwiek co osłania otwór.
Pod linkiem masz do wyboru do koloru kratek wentylacyjnych o polu czynnym 500 cm2 z podanymi rozmiarami, a kratka 700 cm2 będzie jeszcze większa. Jak widzisz to są spore wielkości. Ja bym nie chciała ozdabiać ściany takim czymś.
https://kratki.com/sklep/pl/category...x_per_page=200
Wg mnie nie skoro ma być lustro i kinkiety, to nie masz miejsca na kratkę/ki wywiewne. To nie będzie ładnie wyglądać.
Kratkę, czy raczej tunel nawiewny zmieścisz poniżej drzwiczek wkładu, więc to po problemie.

Drzwiczki przy takim umiejscowieniu wkładu mogą być problemem. Mają 55 cm, więc jeśli je otworzysz na lewą stronę to będziesz mieć mało miejsca by sięgnąć do komory paleniska. Nie wiem, czy w tym wkładzie jest możliwe przełożenie drzwiczek. Ja szukałabym takiego, który ma drzwiczki otwierane na prawo.

Ponieważ jesteś ciekawa o co mi chodziło z nadbudową ściany w holu, zrobiłam rysunek
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R-02 rzut parteru.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	448940