dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 25
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 492
  1. #281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Biała wygląda ładnie, ale ja bym ją trochę schowała i zrobiła seledynową. Jak zostanie biała, to może być zobowiązujące dla innych elementów na ścianach
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Miedziane uchwyty

    Właśnie stałam się użytkowniczką pięknych, miedzianych uchwytów. Nie mogłam zdobyć uchwytów w połysku w normalnej cenie więc zaryzykowałam i kupiłam te: https://sklep.gamet.eu/uchwyt-ur48-m...w-128-mm-p5054
    Jestem mile zaskoczona, bo choć były niedrogie to na żywo wyglądają solidnie i nawet mają lekki błysk.
    Dla siebie zamówiłam w kolorze miedzi, a do szaf męża wybrałam takie same w wersji czarnej.
    Garderoba jest mała wiec zdjęcia wychodzą słabe ale coś tam widać:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UR48-0128-GE018_uchwyt-ur48-miedz-szczotkowana-rozstaw-128-mm.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	418878 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9130054.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	418879 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9130055.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	418880
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9130059.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	418881

  3. #283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie W oczekiwaniu na granatowy kredens

    Już tracę nadzieję, że stolarz dokończy meble kuchenne. Dostarcza jedną szafkę/korpus/ na tydzień, przy okazji wymyślając coraz to bardziej zawiłe historie tłumaczące opóźnienie i uzasadniające potrzebę pobrania kolejnej zaliczki.
    Ponieważ jesteśmy nieugięci i twierdzimy, że zapłacimy kolejną część ale dopiero po zamontowani frontów to obawiam się, że nie ma szans, żeby stolarz wyrobił się do świat.
    Wygląda na to, że nasze zaliczki (50% wartości umowy) przejadł, a do tego musiał coś bardziej nawalić w innych zamówieniach bo klienci też mu ponoć nie płacą.
    Normalnie, to dalibyśmy mu trochę kasy za te dostarczone korpusy ale nie mamy już do niego zaufania.
    Martwię się też tym, że jego zła sytuacja finansowa odbije się na jakości mebli.


    Ostatnio wspominał, że klei szuflady - mam więc pytanie czy szuflady kuchenne przeznaczone do przechowywania talerzy robi się obecnie w całości z mdf czy raczej muszą to być rozwiązania systemowe np. blum?

    Na pocieszenie kupiłam nowy czajnik - granatowy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Czajnik.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	419666

  4. #284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Blum ale... IKEA też ma o ile wiem tej samej firmy, a przynajmniej takie same i są bardzo dobre, a tańsze.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Jestem mile zaskoczona, bo choć były niedrogie to na żywo wyglądają solidnie i nawet mają lekki błysk.
    Uchwyty są cudowne i bardzo kobiece. idealne do buduaru

    ***
    Ja mam szuflady skręcane z MDF, nie systemowe w kuchni.
    Ale to rozwiązanie budżetowe (+ nietypowa głębokość szuflad). Nie wiem czy na takie się umawialiście z wykonawcą?

  6. #286
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Co do szuflad to w specyfikacji do umowy nie mamy aż takich szczegółów. Natomiast na etapie dogadywania się stolarz przywiózł katalog BLUM i pokazywał nam rożne systemy: zawiasy, prowadnice, carga.
    Dlatego zdziwiły nas te AMIXy w szafkach łazienkowych no i jak wspomniał o klejeniu szuflad to zapaliła nam się czerwona lampka. Zobaczymy co przywiezie. Miał być wczoraj, później umówił się na dziś ale znowu podał wymówkę i przełożył na jutro.
    Że też chce mu się jeszcze wymyślać te historyjki.

    Tymczasem przesadziłam do gruntu mojego bukszpanka, a do doniczki po nim wpakowałam zdobytą ostatnio trawę i żurawki. Szukałam do kompletu białych kwiatków ale znalazłam tylko lichą chryzantemę. Trawa ładna ale ponoć bez szans na przezimowanie więc niech sobie postoi na widoku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181001_171656.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	419772 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181001_171639.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	419773
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 04-10-2018 o 19:50

  7. #287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To rozplenica (penisetum) rubrum i rzeczywiście nie zimuje u nas w gruncie, ale możesz (zmniejszywszy ilość podlewania) przezimować ją w chłodnym pomieszczeniu, np. w garażu jeśi jest tam ciut światła. Odwdzięczy się i ta donica latem będzie dla niej już za mała.
    http://www.e-katalogroslin.pl/plants...-advena-rubrum

    Ciekawy osobnik ten stolarz
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #288
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Tarkett Noble

    Dzięki pestko. Mąż się zdziwił, że trawa ma imię
    Garaż jest ciemny więc się nie nadaje na zimowanie. Będę musiała coś dla niej wymyślić.

    Zmieniając temat, myślę, że nadszedł czas, żeby ocenić moją podłogę Tarkett Noble, której historia wyboru jest tu: https://forum.muratordom.pl/showthre...C5%84ski/page9

    Powiem szczerze - przez dwa lub trzy miesiące trochę żałowałam, że nie wybrałam wersji Art Deco. Ale to już nieaktualne.
    Kocham i doceniam urodę mojej Scandynavi. Wersja bielona jest cudowna, nie jest ani za jasna, ani za szara ani za czerwona. Jest taka w sam raz.
    Jestem też zadowolona z jakości - dobrze sobie radzi z dewastacją przez mojego dwulatka. No i wzór podłogi wygląda zjawiskowo, a dzięki bieleniu efekt jest bardzo subtelny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5240003.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	419781

  9. #289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Im bardziej będzie ogrodowo, tym bardziej będzie się wobec tego dziwił Wszystkie rośliny mają imiona, a niektóre w nazwie zawartą całą genealogię.

    Nie lubię u siebie jasnych podłóg, ale doceniam urodę – ładna
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    W sobotę rano odwiedził na stolarz. Tak jak podejrzewałam przywiózł szuflady z mdf. Tłumaczył, że wszyscy którzy mają kuchnie angielskie wybierają klejone. Gdyby chociaż miały obklejone brzegi - a tak widok trocin jak dla mnie dyskwalifikował te szuflady. Za tydzień ma dostarczyć nowe, katalogowe.
    Nie miał więc za dużo do roboty. Przymocował tylko uchwyty i wymienił syfon w łazience. Teraz szafka z miedzianymi gałkami wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181007_084841.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	419936 Na żywo wygląda to subtelniej niż na przesłodzonym zdjęciu.

    Przyjechały lampy do szarej łazienki. Mąż nalegał żeby dać je do kuchni nad wyspę. Są boskie ale wydaje mi się, że lepsze byłyby czarne. Poczekam aż przyjedzie bąbelkowa lampa - wtedy zdecyduję czy zostają czy idą do łazienki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181006_104634_003.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	419937

    Powiesiliśmy też obrazy. Coś mi nie bardzo pasuje ten układ. Nie mogę dać wyżej ramek, bo te górne są już na wysokości 2m. Mam jeszcze dwie mniejsze ramki w rezerwie więc coś bym w tym układzie zmieniła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ramki.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	419939
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 07-10-2018 o 21:53

  11. #291

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    W sobotę rano odwiedził na stolarz. Tak jak podejrzewałam przywiózł szuflady z mdf. Tłumaczył, że wszyscy którzy mają kuchnie angielskie wybierają klejone.
    I tu miał racje. Co prawda ja mam meble z drewna i szuflady też. U wszystkich klientów meble kuchnne stylowe maja szuflady jak i ich organizacje (przegrody na np. talerze) z drewna. Nie wiem jak to wyglada w mdf, ale jakoś te systemowe to nie bardzo pasuja.
    Pozdrawiam
    Katka

  12. #292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Katka, chyba jest różnica w wyglądzie między szufladą z drewna a z płyty mdf?
    Nie podobają mi się te metalowe szyny po bokach szuflady. Do tego doszły niezabezpieczone brzegi wiórowe. Czy aby na pewno szuflada z wykończeniem stalowo-trocinowym pasuje do eleganckich mebli? Warunkowo zgodziłam się na takie szyny w szafkach łazienkowych - ale już w meblach kuchennych nie chcę ich widzieć. To są meble za kilkadziesiąt tysięcy złotych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta mdf.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	419943 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180806_075019.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	419944

    Wybraliśmy szuflady w tym stylu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szuflada.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	419945

    Katka, pokaż proszę swoja szufladę, tez masz te prowadnice na wierzchu?.
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 08-10-2018 o 09:26

  13. #293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To 2-gie zdjęcie ... ładnie to wygląda mimo prowadnic. Na 3-cim zdjęciu prowadnice są schowane pod dnem szuflady i to ma moim zdaniem przewagę o tyle, że kurz się tam mniej zbiera.

    Zapytaj może o zdanie gopax (https://forum.muratordom.pl/showthre...13#post7717713). Ona sama zrobiła meble kuchenne i wyszło jej to znakomicie. Zdolna bestia.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Był stolarz, zamontował nowe szuflady - białe Blumy. Są takie jak na zdjęciu. Dobrze, że nie przyjęliśmy tamtych wiórowych.
    Fronty są już ponoć wycięte ale z malowaniem to nie wiadomo jak będzie - bo stolarz nie ma pieniędzy.

    Byłam w niedzielę na targach Warsaw Home. Upatrzyłam sobie kilka lamp, uchwytów do mebli, łóżko i tkaniny.
    Wpadł mi też w oko jeden fotel w kolorze różowego złota. Problem w tym, że to było stoisko z tkaninami i nie zajmowali się sprzedażną mebli.
    Dobrze, że trafiłam tam pod koniec targów, bo sprzedawca - już pewnie dla świętego spokoju sprzedał mi ten fotel.

    Ciekawe łóżko: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181007_132457.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	419989
    Tu podziwiałam piękną tkaninę na fotelu z ekspozycji: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181007_160324.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	419990
    A tu fotel jest już w domku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181008_2112044.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	419991
    Zrobię zdjęcie w świetle dziennym, bo tu kolor wyszedł jakoś inaczej i ciemno.

  15. #295

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    Czy aby na pewno szuflada z wykończeniem stalowo-trocinowym pasuje do eleganckich mebli?
    Na pewno nie . Ale to można inaczej wykończyć tylko widze, że stolarz marny.
    Katka, pokaż proszę swoja szufladę, tez masz te prowadnice na wierzchu?.
    Oczywiście, że nie mam prowadnic na wierzchu. Prowadnice sa pod szufladami. Zdjęcia pokaże jak tylko do komputera się dostane .
    Pozdrawiam
    Katka

  16. #296

    Domyślnie

    Prosze to foty szuflad . Udało się bez komputera .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19FE027C-DD39-44DE-9794-CC3C0A290C90.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	419997   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	129F96D4-9505-443E-889E-F391CBED6001.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	419998   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B2742EF2-C0CA-4AE5-B331-1564F65995F1.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	419999  
    Pozdrawiam
    Katka

  17. #297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Oj człowieku, ależ pięknie masz zrobione te szuflady! To już widzę wersja mocno luksusowa. To jest żywe drewno czy mdf?

  18. #298

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuxe Zobacz post
    To jest żywe drewno czy mdf?
    Wszystko żywe drewno .
    Pozdrawiam
    Katka

  19. #299
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    To gdybym chciałam mieć takie piękne szuflady jak Twoje, to pewnie stolarz wyceniłby mi kuchnię na 50 tys. zł
    Oby fronty wyszły dobrze.

    Wracając do Targów to spodobał mi się taki fotel - ale cena była zaporowa -1692 zł. Mój kupiłam za 30% ceny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181007_123437.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	420000
    Znalazłam też lustro, które mam zaprojektowane w toalecie. Na żywo to nie jest jednak takie fajne i cena też nie jest przystępna.
    Raczej poszukam innego lustra, już bez chromu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181007_132345.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	420001

    A na koniec bardzo oryginalne lampy -wersja gigant. Będę na takie polowała, bo przyda mi się takie ostry akcent w holu. Oczywiście muszę wcześniej kupić konsolę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181007_134907.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	420002

  20. #300

    Domyślnie

    Chyba nie musza być drewniane żeby zrobić prowadnice pod szuflada a “trociny” ładnie okleić. Pewnie były by tańsze i ładniejsze niż ten “plastikowe” bluma? Tylko stolarzowi sie nie chce lub nie potrafi. Najważniejsze żeby całość wygladała tak jak chciałaś. Jestem bardzo ciekawa całej kuchni.
    Ostatnio edytowane przez katka ; 09-10-2018 o 16:02
    Pozdrawiam
    Katka

Strona 15 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony