dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie Maksymalne wymiarty okna jednoskrzydłowego PCV

    Witam,

    na kilku portalach widziałem wymiary, ale były ze sobą sprzeczne. Mowie więc ktoś przerabiał temat na żywo i mógłby podpowiedzieć.

    W projekcie mam okna 180x150 i 150x150. Obawiam się, że nie zmieszczę się w oknie jednoskrzydłowym - a takie preferuję, a jeśli któraś firma takowe oferuje to specjalnie wzmacniane a co za tym idzie - cenowo nieuzasadnione.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    180x150 jako rozwierno-uchylne? Zapomnij.

  3. #3

    Domyślnie

    Też mam jednoskrzydłowe w rozmiarze 150x150 ale zrezygnowałem z takich i podzielę je 1/3 2/3 bo uwierz mi tafla przy takim wymiarze jest naprawdę spora i samo skrzydło waży bardzo dużo. Fajnie wygląda taka tafla nie ma co ukrywać ale użytkowo jest kiepskie, ciężko to otworzyć bo zajmuje połowę pokoju, a podczas wiatru napór na skrzydło uchylone jest tak duży że potrafi je zamknąć z hukiem. Mam takie teraz w kuchni w mieszkaniu (tzn trochę mniejsze) i jak zaczyna wiać to wszystkie inne uchylone okna się nie zamykają a to duże w kuchni już parę razy mocno uderzyło w ramę i teraz je zamykam zanim zaczyna wiać . Poza tym niewielu producentów chce takie sprzedawać tłumacząc się problemami z okuciami, opadaniem, wyboczeniem ramy, problemami z zamykaniem no i samą regulacją, nie mówiąc już o montażu . A im więcej problemów tym jest drożej. Wg mnie nieopłacalne.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    180X150 wiem, że nie przejdzie w żadnej opcji. Zastanawiam się nad 150x150 - tylko rozwierane.

    Okna w sumie maja być jednoskrzydłowe, rozwierane, raczej od święta, na codzień zamknięte.
    Szukam wymiarów jakie mogłyby mieć, żeby to nie była jakaś super opcja z dopłatami. Jeśli to będą jakieś dużo mniejsze wymiary - trudno będą wtedy pewnie dwuskrzydłowe.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    150x150 1 jednym skrzydle w Schuco spoko
    180x150 tylko jako dwuskrzydlowe lub jedniskrzydlowe uchylane
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Też mam jednoskrzydłowe w rozmiarze 150x150 ale zrezygnowałem z takich i podzielę je 1/3 2/3 bo uwierz mi tafla przy takim wymiarze jest naprawdę spora i samo skrzydło waży bardzo dużo. Fajnie wygląda taka tafla nie ma co ukrywać ale użytkowo jest kiepskie, ciężko to otworzyć bo zajmuje połowę pokoju, a podczas wiatru napór na skrzydło uchylone jest tak duży że potrafi je zamknąć z hukiem. Mam takie teraz w kuchni w mieszkaniu (tzn trochę mniejsze) i jak zaczyna wiać to wszystkie inne uchylone okna się nie zamykają a to duże w kuchni już parę razy mocno uderzyło w ramę i teraz je zamykam zanim zaczyna wiać ;). Poza tym niewielu producentów chce takie sprzedawać tłumacząc się problemami z okuciami, opadaniem, wyboczeniem ramy, problemami z zamykaniem no i samą regulacją, nie mówiąc już o montażu ;). A im więcej problemów tym jest drożej. Wg mnie nieopłacalne.
    Ja najchętniej przynajmniej część z nich zrobiłbym jako fixy, przy wentylacji mechanicznej mam nadzieję, że otwierane będą tylko do mycia i awaryjnie (bo żona się uparła ;), więc znaczną większość czasu będą zamknięte. Mógłbym robić dwuskrzydłowe 180x150 - ale traciłbym przeszklenie na 2 profilach, środkowych + słupku, termicznie pewnie gorzej i wydaje mi się, że cena jednak byłaby większa.

  7. #7

    Domyślnie

    Też myślałem o fixach, ale weź tłumacz znajomym, rodzinie, dzieciom że okno się nie otwiera, taka mentalność że po prostu wstyd będzie . Poza tym mam okna na poddaszu więc pasuje mieć otwierane żeby dało się je umyć bez drabiny, ogólnie i parter mam wysoko więc nie do końca mi pasuje. Tak na dobrą sprawę WM eliminuje konieczność otwierania okien, ale to nie oznacza że nie będę miał ochoty ich otwierać ... po prostu lubię posiedzieć przy otwartym oknie. Tak więc to chyba sprawa indywidualna. Dom ma być taki aby go lubić i by spełniał to co lubimy, w kwestii okien nie warto robić takich kompromisów
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Dom ma być taki aby go lubić i by spełniał to co lubimy, w kwestii okien nie warto robić takich kompromisów
    Pełna zgoda

    Ja mam u siebie obecnie w mieszkaniu otwarte okna prawie non stop - ale tak naprawdę dlatego, że wentylacja grawitacyjna praktycznie nie działa a okna są na południe i zachód. Gdyby wentylacja działała poprawnie, to w sumie mógłbym ich nie otwierać, szczególnie że dobiegające z dołu odgłosy do najciekawszych nie należą.

    Ale fakt faktem, że w domu, gdzie okna wychodzą na ogród mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. Choć na razie myślę, że w domu okien w normalnym użytkowaniu otwierać nie będę, a poczuję potrzebę pooddychania naturalnym,nieprzefiltrowanym powietrzem to wyjdę na ogród

  9. #9

    Domyślnie

    Jednoskrzydłowe 150x150 to nie problem, natomiast przy 180x150 zaczynają się atrakcje. Bez specjalnych wzmocnień 160x230 to granica, ale 180 można jeszcze zrobić na okuciu uchylnym. Cena Schuco si82 w kolorze białym powinna wyjść coś koło 1600 z takim okuciem - za samo okno.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony