Witam serdecznie ,

Sprawa i moje zapytanie spiżarki .Proszę o poradę w tej kwestii .
Spiżarka generalnie jest przy kuchni ,nie ma okna, nie ma żadnego ogrzewania ( będzie od niej oddzielona jeszcze szczelnymi drzwiami ) Ale nie ma mam w niej żadnej wentylacji, wiem ,że takowa jest potrzebna .
Dlatego wybiłem 1 otwór poniżej sufitu – chcę tam zainstalować wentylator rewersyjny –czyli dwukierunkowy . Czy taki wariant może być ?
Jedna ściana w której jest otwór wywiercony będzie ocieplona styropianem i będzie tam od strony elewacji kratka z żaluzją .
Natomiast w spiżarni na otworze w którym będzie zainstalowany wentylator dwukierunkowy który będzie się licował ze ścianą od strony spiżarki – na ten otwór chciałbym jeszcze zainstalować roletę elektryczną ( w zimie lub w lecie przy bardzo niskich temperaturach lub bardzo wysokich w lecie roleta zamykałaby całkowicie otwór z wentylatorem )
Dość kosztowna to jest sprawa –zdaje sobie sprawę ale czy jest to poprawne pod względem
jakości powietrza w spiżarni ,zachowaniu niskich temperatur rozwiązanie ?
W spiżarni jest umieszczony czujnik temperatury i otwieranie rolety oraz uruchomianie wentylatora będzie się odbywało automatycznie –temperatura wzrośnie w spiżarni ,wtedy otworzy się najpierw roleta , następnie uruchomi się wentylator który dostarczy zimne powietrze z zewnątrz .
Pomijając sprawę kasy –to tak można zrobić ? Proszę o poradę .