dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie Okap a brak komina wentylacyjnego

    Witam,
    Mam małą zagwostkę z okapem kuchennym.
    W domu z wentylacją mechaniczną pozbyłem się wszelkich kominów (będę miał kocioł kondensacyjny, gdzie skropliny będę odprowadzał przez ścianę).
    Nie mam również żadnych kanałów do wentylacji grawitacyjnej -> patrz wentylacja mechaniczna.
    Na początku myślałem o zastosowaniu pochłaniacza wilgoci, ale wiele osób mi go odradziło, że się nie sprawdza, w tym przyszły wykonawca mojej wentylacji.
    Dlatego ostatecznie pozostała kwestia okapu z klapkami, które będą się otwierały jedynie w momencie załączenia okapu. W stropie w kuchni przy ścianie zostawiono przepust do kanału wentylacyjnego od okapu, a w dachu będzie zamontowany grzybek ( na dniach powstanie konstrukcja dachu). Proszę poradźcie jak można to ugryźć, bo jak na razie widzę tylko opcję puszczenia w pionie kanału z wentylacją od okapu przy ścianie i zabudowanie na poddaszu użytkowym karton gipsem, To rozwiązanie do końca mnie nie satysfakcjonuje. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
    Ostatnio edytowane przez Wybuduję czy nie? :) ; 30-07-2017 o 12:59

  2. #2

    Domyślnie

    u nas tylko pochłaniacz nad kuchnią, wyrzut pod sufit, anemostat wyciągowy pół metra dalej. wszystko działa, nigdy nawet okno nie było zaparowane przy gotowaniu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #3

    Domyślnie

    Wyciągaj wszystko WM, okap skomplikuje całość, jak go załączysz musisz mieć połączenie z centralą wentylacyjną inaczej nic z tego nie wyjdzie. Po załączeniu okapu nawiewy w pozostałych pomieszczeniach musiałbyś ustawić na max tak by pokryć bilans powietrza. Wentylator okapowy spokojnie jest w stanie wyciągnąć 300 m3/h więc żeby to pokryć nawiew centrali musi być na max a to kłopot, szum, przewentylowanie.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony