dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 341
  1. #1

    Domyślnie Komentarze do Winter is coming - płyta, reku, xps

    Zapraszamy do komentowania i wymiany doświadczeń. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, lubimy czytać i pogłębiać naszą wiedzę z zakresu budowy.

    Link do dziennika: Winter is coming - płyta, reku, xps

    Pozdrawiamy,
    jak_to_mozliwe i Doli.
    Ostatnio edytowane przez jak_to_mozliwe ; 12-08-2017 o 21:03
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przemyślcie kwestie ścian działowych. Gazobeton ma marną izolacyjność akustyczną. Pralka, zmywarka, kocioł kondensacyjny, sprzęt RTV...
    Czasem te dźwięki potrafią być irytujące...

    Zastanówcie się nad zbiornikiem na deszczówkę - takim na 3m3 - do podlewania i spłukiwania toalet.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przemyślcie kwestie ścian działowych. Gazobeton ma marną izolacyjność akustyczną. Pralka, zmywarka, kocioł kondensacyjny, sprzęt RTV...
    Czasem te dźwięki potrafią być irytujące...

    Zastanówcie się nad zbiornikiem na deszczówkę - takim na 3m3 - do podlewania i spłukiwania toalet.
    Witamy w komentarzach

    Co do ścian to jest to temat, co do którego podejmuje się decyzję i już się jej trzyma Tak, BK ma gorszą izolacyjność akustyczną (czy aby na pewno silka aż tak tłumi te hałasy?), ale też @jak_to_mozliwe podpowiada mi z drugiego pokoju, że ściany z silki ciężej jest przewiązać z ytongiem bo mają inna wysokość, są cięższe, więc ekipy biorą więcej za ich układanie.

    A zbiornik na deszczówkę przemyślany. Najpierw było hurra-optymistyczne TAAAAAK - głównie po mojej stronie. A potem przyszedł internet Wody ze zbiornika wystarczy na 1-2 krotne podlewanie i potem susza, a w Polsce jest jakoś tak, że albo długo pada, albo długo świeci słońce. Lepsza studnia i takową będziemy kopać. A deszczówka zostanie odprowadzona do rowu melioracyjnego przy granicy działki.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 12-08-2017 o 22:19
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Melduję się i ja Od strony frontowej nasz domek będzie całkiem podobny do Waszego. Współczuję przejść z urzędami. Wiem coś o tym. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń i trzymam kciuki za terminowe rozpoczęcie robót.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cześć mrufko miło Cię tu widzieć
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #6

    Domyślnie

    @fotohobby odnośnie ścian działowych z silki to czytałem jeszcze, że przy tej grubości różnica między silką a ytongiem jest na tyle niewielka, że nieopłacalna. Poza tym u nas wszystkie sprzęty będą stały w kotłowni, czyli najbardziej oddalonym pomieszczeniu od pokoju dzieciaków. Nasza sypialnia będzie nad garażem, więc też nie w bezpośrednim sąsiedztwie. Inna sprawa, że prowadzimy na tyle poukładane życie, że tych hałasów wcale aż tyle nie ma. Więc po ostatecznym przemyśleniu, postawiliśmy na ytong w całości.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Witamy w komentarzach

    Co do ścian to jest to temat, co do którego podejmuje się decyzję i już się jej trzyma Tak, BK ma gorszą izolacyjność akustyczną (czy aby na pewno silka aż tak tłumi te hałasy?), ale też @jak_to_mozliwe podpowiada mi z drugiego pokoju, że ściany z silki ciężej jest przewiązać z ytongiem bo mają inna wysokość, są cięższe, więc ekipy biorą więcej za ich układanie.

    .
    No to żle ci podpowiada, do Silka i Ytong to wyroby jednego producenta i maja te same wysokosci. A gazobeton to moze na scjany zewnetrzne sie nadaje ze wzgledu na termoizolacyjnosc,c e tu jego zalety dla inwestora sie koncza.

    Ile wiecej skasuje ekipa za murowanie silikatem ?
    500zł
    1000 zł? Nie warto tyle dołożyć do lepszego domu ?

    Ja bywam w mieszkaniach z BK usytuowanych w tej samej okolicy, co moj dom, wyposazonych w podobne sprzęty i słyszę różnicę w dzwiekach dochodzacych z zewnatrz i z innych pomieszczeń.
    No, ale moze nie jest do dla Was priorytetem i z pelną swiadomościa godzicie się na tańszy, gorszy materiał.
    Róznica w izolacyjnosci akustyczne dla sciany 12cm jest trzykrotna
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-08-2017 o 10:10

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to żle ci podpowiada, do Silka i Ytong to wyroby jednego producenta i maja te same wysokosci. A gazobeton to moze na scjany zewnetrzne sie nadaje ze wzgledu na termoizolacyjnosc,c e tu jego zalety dla inwestora sie koncza.

    Ile wiecej skasuje ekipa za murowanie silikatem ?
    500zł
    1000 zł? Nie warto tyle dołożyć do lepszego domu ?

    Ja bywam w mieszkaniach z BK usytuowanych w tej samej okolicy, co moj dom, wyposazonych w podobne sprzęty i słyszę różnicę w dzwiekach dochodzacych z zewnatrz i z innych pomieszczeń.
    No, ale moze nie jest do dla Was priorytetem i z pelną swiadomościa godzicie się na tańszy, gorszy materiał.
    Róznica w izolacyjnosci akustyczne dla sciany 12cm jest trzykrotna
    Różni ludzie, różne opinie. Każdy materiał ma wady i zalety. Nas ekipa z kolei namawiała na silkę na ściany zewnętrzne bo lepsza akumulacyjność. Z kim nie rozmawiasz to inne argumenty są przedstawiane i musielibyśmy zmieniać decyzję co chwilę, gdyby się ludzi słuchać. Tak wybraliśmy. Wg Ciebie gorszy materiał, a wg mnie nie ma co przesadzać. Nie budujemy muzeum, żeby dźwięki normalnego życia miały mi przeszkadzać. Jak się pierze to słychać pralkę i tyle. Teraz mieszkamy w mieszkaniu gdzie pralka jest za ścianą salonu i da się film oglądać i przy tym odpocząć. Wszystko zależy od nastawienia.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to żle ci podpowiada, do Silka i Ytong to wyroby jednego producenta i maja te same wysokosci.
    No, ale moze nie jest do dla Was priorytetem i z pelną swiadomościa godzicie się na tańszy, gorszy materiał.
    Róznica w izolacyjnosci akustyczne dla sciany 12cm jest trzykrotna
    1. Na forum w kilku wątkach czytałem co innego;
    2. Umówmy się - materiał jest inny, a nie gorszy. Jest wiele różnych cech określających różne parametry. Co ci daje prawo tak autorytarnie określać co jest dobre, a co złe?
    3. Trzykrotna, czy lepsza o 3dB? Dla tej samej grubości ściany co ytong?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Gorszy. Jakie sa zalety Ytonga? Tylko Izolacyjnosc. Poza tym same minusy.
    Wady silikatu? Tylko to ze jest zimny co przy ociepleniu nie ma znaczenia. Dajac 2cm styropianu wiecej mamy takie samo U sciany co przy betonie komorkowym.

    Przemyslcie to.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    1. Na forum w kilku wątkach czytałem co innego;
    2. Umówmy się - materiał jest inny, a nie gorszy. Jest wiele różnych cech określających różne parametry. Co ci daje prawo tak autorytarnie określać co jest dobre, a co złe?
    3. Trzykrotna, czy lepsza o 3dB? Dla tej samej grubości ściany co ytong?
    O jakie 3bB ? 3dB to "tylko" jednokrotna różnica. A jest niemal trzykrotna.
    Sprawdż karty techniczne dla 12cm
    Jakie parametry sa dla Was wazne dla sciany dzialowej ?
    Bo dla użytkownika gazobeton ma nad silikatem JEDYNĄ przewage w postaci termoizolacyjnosci. W przypadku ściany dzialowej jest ona nieistotna.
    Wiec JEST gorszy

    Na tym forum jest jeden uzytkownik, ktory mieszkał w pierwszym domu z BK, teraz buduje drugi -z silikatu. W wątku "Czego nie zrobilibyscie ponownie" przeczytalem kilka uwag u wadach scian dzialowych z BK.

    Jasne, ja też kiedyś mieszkalem w wielkiej płycie i tez slyszalem pralki za sciana. Swoją i sąsiadów....
    Tylko budowalem dom po to, by podnieść komfort życia w kazdym aspekcie, a nie wychodzić z założenia:
    "Jak się pierze to słychać pralkę i tyle"
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-08-2017 o 12:47

  12. #12

    Domyślnie

    Witam się u "sąsiadów"

    Dobry pomysł z IZ, nie spotykany często, a przy pracujących inwestorach naprawdę wiele ułatwia

    projekt fajny, funkcjonalny, przemyślałabym kilka drobiazgów:
    - schody - można wydłużyć ścianę pokoju dziennego o około 20 cm, wowczas można zacząć bieg wcześniej, może po dokładnym rozrysowaniu okazać się, że schody ze spocznikiem wejdą,
    - wyjście z pomieszczenia gospodarczego - przy obecnym zlokalizowaniu dużo traci się z tej przestrzeni na komunikację, gdyby przenieść drzwi w miejsce okna (okno można przesunąć) zyskujecie dużo więcej miejsca,
    - wyjście na taras koło kuchni - polecam, bardzo wygodne, trochę problematyczne zaczyna być ustawienie stołu, więc łatwo nie będzie, ale moim zdaniem warto,
    - przemyślałabym okna/drzwi balkonowe w pokojach dzieci, takie przeszklenie do podłogi ogranicza możliwości meblowania, w pokojach ze skosami zawsze brakuje prostych ścian na ustawienie mebli,
    - nie piszecie jaką macie wysokość ścianki kolankowej - łóżko pod skosem sprawdza się tylko przy małych dzieciach, z czasem (wiekiem czyli wzrostem ) taki skos zaczyna przeszkadzać.

    Ściany działowe - teraz mam ściany działowe z gazobetonu - naprawdę wszystko słychać. Kiedyś w blokach z wielkiej płyty ściany działowe były cienkie, ale z betonu albo cegły pełnej i było ciszej. Pralkę sąsiadów słychać przez pionu, a nie ściany.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    - schody - można wydłużyć ścianę pokoju dziennego o około 20 cm, wowczas można zacząć bieg wcześniej, może po dokładnym rozrysowaniu okazać się, że schody ze spocznikiem wejdą,
    - nie piszecie jaką macie wysokość ścianki kolankowej - łóżko pod skosem sprawdza się tylko przy małych dzieciach, z czasem (wiekiem czyli wzrostem ) taki skos zaczyna przeszkadzać.
    Odnośnie schodów i spocznika - rozważaliśmy takie rozwiązanie, ale jeśli dobrze pamiętam, to problemem były drzwi do gabinetu. Na spoczniku mamy obecnie cztery stopnie, więc samo przedłużenie ściany działowej z salonem nie da nam miejsca na aż tyle stopni. No i dochodzi kwestia zamykania tej ładnej, otwartej przestrzeni na dole.
    Ścianka kolankowa będzie miała 135cm.

    Również witamy.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cześć mamik Dzięki za odwiedziny.

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    - schody - można wydłużyć ścianę pokoju dziennego o około 20 cm, wowczas można zacząć bieg wcześniej, może po dokładnym rozrysowaniu okazać się, że schody ze spocznikiem wejdą,
    Architekt to rozważał. Nie wejdą. Poza tym problemem jest, jak wspomniał @jak_to_mozliwe, wejście do gabinetu. Bez zabiegu schody wypadną w światło drzwi.
    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    - wyjście z pomieszczenia gospodarczego - przy obecnym zlokalizowaniu dużo traci się z tej przestrzeni na komunikację, gdyby przenieść drzwi w miejsce okna (okno można przesunąć) zyskujecie dużo więcej miejsca,
    mamy bardzo ładną symetryczną elewację. Drzwi w miejscu okna by ją zaburzyły


    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    - przemyślałabym okna/drzwi balkonowe w pokojach dzieci, takie przeszklenie do podłogi ogranicza możliwości meblowania, w pokojach ze skosami zawsze brakuje prostych ścian na ustawienie mebli,,
    Masz rację. Mnie się ta opcja podobała kiedy mieliśmy mieć sypialnię w pokoju 1.3. Pomyślimy jeszcze.

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Ściany działowe - teraz mam ściany działowe z gazobetonu - naprawdę wszystko słychać. Kiedyś w blokach z wielkiej płyty ściany działowe były cienkie, ale z betonu albo cegły pełnej i było ciszej. Pralkę sąsiadów słychać przez pionu, a nie ściany.
    Ehh, to miała być jedna z tych decyzji "podjęta i już - czemu? bo tak!"
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #15

    Domyślnie

    Ścianka kolankowa 135 cm jest super, znacznie poprawia funkcjonalność

    Symetryczną ściana ładna, chyba faktycznie szkoda by było to zaburzyć

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gazobeton ma marną izolacyjność akustyczną. Pralka, zmywarka, kocioł kondensacyjny, sprzęt RTV...
    Czasem te dźwięki potrafią być irytujące...
    Nie ma się co obawiać, nie ma problemu z przenoszeniem hałasów przy ścianach z bk, mimo że nie mamy stropu, tylko podwieszany sufit.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Nie ma się co obawiać, nie ma problemu z przenoszeniem hałasów przy ścianach z bk, mimo że nie mamy stropu, tylko podwieszany sufit.
    No właśnie, dajcie mi człowieka a znajdzie się opinia
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #18

    Domyślnie

    Witam się i ja
    Ale fajnie, że wspólnie prowadzicie dziennik. Mi bardzo brakuje mojej drugiej połowy w budowlanym świecie. Chociaż, jakby się dłużej zastanowić, czy aby nie przeszkadzałby mi mąż za nadto w tym szaleństwie?? Hehe... kto wie
    Zapowiada się przyjemny domek. Będę zaglądać i obserwować postępy. Trzymam kciuki i pozdrawiam!

    PS. Z tym Ytongiem, to chyba tak tragicznie nie jest. Ludzie od lat z niego budują i nic się nie dzieje. Ja, co prawda pralnię i kuchnię mam oddaloną od jedynej sypialni na dole o kilka ścianek działowych, także nie boję się uporczywych hałasów.
    Za to pokoje na górze są oddzielone garderobą, albo ścianą nośną 24cm. A ściany działowe poddasza mam szkieletowe (wewnątrz będzie 10 cm wełny), także wygłuszą lepiej niż BK. A zresztą póki co, będą nas tylko 4 osoby, także nie powinno być nieznośnego hałasu.
    Właśnie sobie uświadomiłam, że przecież mieszkam teraz w domu z suporexu (u teściów). Toż to nic innego jak BK. I nazbierało się nas obecnie 8 osób , a jakoś nie przeszkadzają hałasy z innych pokoi. Mało tego, często muszę wchodzić do łazienki sprawdzić, czy pralka pierze, bo jej nie słychać. Także spoko. Tragedii nie będzie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Witam się i ja
    Ale fajnie, że wspólnie prowadzicie dziennik. Mi bardzo brakuje mojej drugiej połowy w budowlanym świecie. Chociaż, jakby się dłużej zastanowić, czy aby nie przeszkadzałby mi mąż za nadto w tym szaleństwie?? Hehe... kto wie
    Zapowiada się przyjemny domek. Będę zaglądać i obserwować postępy. Trzymam kciuki i pozdrawiam!

    PS. Z tym Ytongiem, to chyba tak tragicznie nie jest. Ludzie od lat z niego budują i nic się nie dzieje. Ja, co prawda pralnię i kuchnię mam oddaloną od jedynej sypialni na dole o kilka ścianek działowych, także nie boję się uporczywych hałasów.
    Za to pokoje na górze są oddzielone garderobą, albo ścianą nośną 24cm. A ściany działowe poddasza mam szkieletowe (wewnątrz będzie 10 cm wełny), także wygłuszą lepiej niż BK. A zresztą póki co, będą nas tylko 4 osoby, także nie powinno być nieznośnego hałasu.
    Właśnie sobie uświadomiłam, że przecież mieszkam teraz w domu z suporexu (u teściów). Toż to nic innego jak BK. I nazbierało się nas obecnie 8 osób , a jakoś nie przeszkadzają hałasy z innych pokoi. Mało tego, często muszę wchodzić do łazienki sprawdzić, czy pralka pierze, bo jej nie słychać. Także spoko. Tragedii nie będzie
    Witamy, miło, że wpadłaś Dzięki, podnosisz na duchu
    Też mam przekonanie, że nie ma co panikować. U nas pralnia na górze, nad gabinetem, a kotłownia za gabinetem. Nie będzie źle
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Nie ma się co obawiać, nie ma problemu z przenoszeniem hałasów przy ścianach z bk, mimo że nie mamy stropu, tylko podwieszany sufit.
    Moze sie przyzwyczaiłeś. Ja slyszę różnicę, mamik chyba też.
    Uparte trwanie przy BK na działówkach w sytuacji, kiedy buduje ekipa, a nie inewestor własnymi rękami jest dla mnie niezrozumiałe, bo tu żadne wielkie pieniądze nie wchodzą w grę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony