dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 18
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 341
  1. #321

    Domyślnie

    Wątpię, żebyśmy mieli tam taki żółty grzejniczek. Pewnie znów użyłeś jakiegoś absurdalnego i ekstremalnego antyprzykładu...
    Jasne, jakieś minimalne straty będą, ale patrz komentarz @fotohobby.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #322
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wylewka grzewcza cieplejsza od wnętrza domu (im głębiej tym cieplejsza) będzie słabiej izolowana (5 cm i pewnie materiał o gorszej lambdzie), niż wyżej?

    Chcecie uzyskać coś takiego:
    [IMG]

    Czy źle zrozumiałem i będziecie mieć na cokole 5 cm grubszą izolację?
    W projekcie na elewacji jest 18cm styropianu, my dajemy 20cm. Na cokole jest 15cm. Wg projektu różnica grubości cokołu do elewacji to zaledwie 3cm, więc takiego mordoru jak na zdjęciu zamieszczonym przez Ciebie nie będzie. A cokół wystający jest w mojej ocenie brzydki i traci funkcję cokołu. Przy tradycyjnym wcięciu z kapinosem woda z elewacji spada (skapuje) na ziemię. A przy wystającym choćby nie wiem co za "parapet" tam zamontować to woda to miejsce będzie penetrować. A jak wiadomo "kropla drąży skałę".
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Wątpię, żebyśmy mieli tam taki żółty grzejniczek. Pewnie znów użyłeś jakiegoś absurdalnego i ekstremalnego antyprzykładu...
    Jasne, jakieś minimalne straty będą, ale patrz komentarz @fotohobby.
    Wygooglany.
    Jak wolisz, to przykład u mnie - świeci (cokół 15cm XPS 035, ściana 20cm EPS 0,033).


    Tyle, że u mnie izolacja podłogi zaczyna się tam, gdzie kończy cokół a wylewka zacznie się 18cm wyżej.

    A fotohobby znowu składa deklaracje wiary - bez wyliczeń czy pomiarów.

  4. #324

    Domyślnie

    Między poprzednim przykładem z ~10st. różnicy temp. a tym z 0,7st. jest 15-krotna różnica. Ale co tam... Skoro gdzieś tam w internecie tak jest, to tak musi być.

  5. #325

    Domyślnie

    Być może weźmiemy lepszy styropian fasadowy i może również grubszy o te 1, 2cm. Nie wpłynie to na estetykę, a zmniejszymy jeszcze troszkę straty. Do rozważenia.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wygooglany.
    Jak wolisz, to przykład u mnie - świeci (cokół 15cm XPS 035, ściana 20cm EPS 0,033).


    Tyle, że u mnie izolacja podłogi zaczyna się tam, gdzie kończy cokół a wylewka zacznie się 18cm wyżej.

    A fotohobby znowu składa deklaracje wiary - bez wyliczeń czy pomiarów.
    No i co, mam siasc i policzyc ?
    Moge to zrobic w wolnej chwili, ale ile moze mi wyjsc, jak caly sezon zamykam w 1000zl ?

    Po prostu nie licze sytuacji, w ktorych wynik jest z gory znany, jako niewart uwagi, albo kiedy wymaga zmian, ktore mi sie nie podobają.
    Nawet 50zl na sezon nie skloniloby mnie do zastowoania cokolu, ktory zaprezentowaleś , ale z ciekawosci, wieczorem sobie to przelicze.

    Dla Ciebiev proprytetem sa moze ekstremalnje nskie rachunki i dla nich jestes w stanie pojsc na ustepstwa, jesli chodzi i estetyke, komfort, ale nie kazdy patrzy ma dom przez pryzmat rachunkow za CO.
    Baaa... niektorzy robia nawet balkony
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #327

    Domyślnie

    Rynny i okna te same co u nas Galeco robią robote, bedziecie robic maskownice?
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  8. #328

    Domyślnie

    Tak, zdecydowanie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #329
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    W ostatnim wpisie czytałam o taśmie kalenicowej i grzebieniu - mnie równiez namawiają dekarze na grzebień i na niego się zdecyduję.

  10. #330
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hellenaj Zobacz post
    W ostatnim wpisie czytałam o taśmie kalenicowej i grzebieniu - mnie równiez namawiają dekarze na grzebień i na niego się zdecyduję.
    Czymś to argumentują?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Nie za wysoko pojechaliście ze ścianami szczytowymi? Zmieścicie na nich izolację? Czy będziecie kombinować jak annatulipanna?

    Czy może dajecie izolację nakrokwiową?

  12. #332

    Domyślnie

    Jest ok, miejsce na izolację uzgodnione z wykonawcą.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #333

    Domyślnie

    Fajnie, że ostatnia partia betonu wjechała Od tego momentu już nie ma niespodzianek finansowych (przynajmniej u nas)
    Czekamy na dach
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  14. #334
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Fajnie, że ostatnia partia betonu wjechała Od tego momentu już nie ma niespodzianek finansowych (przynajmniej u nas)
    Czekamy na dach
    To jest absolutnie obłędne o ilu rzeczach się nie wie projektując kosztorys. Już masz wszystko niby policzone, a tu dodatkowy kubik drewna na szalunki, a tu kotwy do murłaty, a tu jeszcze dwa wiaderka dwuskładnika... no koszmar ile tego dodatkowo się zbiera. I szczerze mówiąc też mam nadzieję, że teraz już pójdzie bez większych niespodzianek kosztowych.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #335

    Domyślnie

    Taa, jassssne
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #336
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Taa, jassssne
    Hmmm... z nas dwojga to Ty jesteś większym optymistą
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #337

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Słuchajcie kuriozum... Był u nas przedstawiciel firmy z oknami, który miał zdjąć wymiary i zaniepokoił go nasz ciepły montaż okien. Dokładnie przyczepił się do wyklejania otworów XPS'em. Argument jaki przytoczył jest taki, że piana uszczelniająca się będzie słabo trzymała styroduru i jeśli już musimy, to żeby użyć jakiegoś twardego styropianu, np. XPS, ale nie styroduru(!!!!!) No więc my mu tłumaczymy, że styrodur to jest XPS... Coś tam przebąknął i poszliśmy mierzyć. Dzisiaj dzwoni do nas Pani handlowiec, że jednak im chodziło o XPS/styrodur i że piana się nie trzyma takich styropianów zbyt dobrze, więc żeby może zaciągnąć ten styropian klejem.

    Czy faktycznie tak jest? Nie pasuje mi to na logikę, bo przecież styro klei się na pianę. Czy to są inne rodzaje piany? No i @annatulipanna - Ty z tego co pamiętam nie zaciągałaś styro klejem(?)
    No cześć Doli
    Jak sobie przypomnę rozmowę z przedstawicielem Oknoplastu.... na wieść o moich ramkach z XPS, pani stanowczo powiedziała, że nie podejmą się montażu okien na styropianie, bo przecież okna są bardzo ciężkie. Ale jak chcę mieć ciepły montaż, to ona proponuje mi ciepły parapet
    No to ja się pytam, z czego jest ten parapet??
    Co do kleju do styropianu i zwykłej pianki, to są dwa różne produkty. Ale jeśli ktoś ma obawy o słabą przyczepność do styropianu, to może do uszczelnienia okien użyjcie kleju do styro w piance? Ten ma również bardzo dobre właściwości izolacyjne, ale jest połowę droższy od pianki.
    U mnie nikt się nie czepiał XPS-a, a nawet zdecydowanie popierali taki montaż okien.
    Zróbcie sobie próbę i sklejcie kawałek XPS pianką. Jeśli odejdzie wam od XPS-a bez problemu, to użyjcie kleju w pianie. My robiliśmy taką próbę z klejami do styro fasadowego i zwykłe kleje z worka, rozwarstwiały się przy próbie oderwania od muru. A kawałek przyklejony klejem w pianie trzymał tak mocno, że sam styropian się rozerwał, a połączenie klej-styro pozostało na ścianie.
    Pewnie Wasza firma nigdy nie robiła takiego montażu i stąd ich obawy. U mnie nie było problemu, bo nie byłam pierwsza
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    No cześć Doli
    Co do kleju do styropianu i zwykłej pianki, to są dwa różne produkty. Ale jeśli ktoś ma obawy o słabą przyczepność do styropianu, to może do uszczelnienia okien użyjcie kleju do styro w piance? Ten ma również bardzo dobre właściwości izolacyjne, ale jest połowę droższy od pianki.
    U mnie nikt się nie czepiał XPS-a, a nawet zdecydowanie popierali taki montaż okien.
    (...)
    Pewnie Wasza firma nigdy nie robiła takiego montażu i stąd ich obawy. U mnie nie było problemu, bo nie byłam pierwsza
    A u Ciebie w końcu czym było uszczelnienie? Klejem w piance czy zwykłą pianką?
    No właśnie my o tym naszym montażu mówiliśmy od samego początku i nie było problemu - choć Pani handlowiec była lekko zdziwiona. Dopiero obmiarowiec wystrzelił z jakimś "ale".
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  19. #339

    Domyślnie

    Oczywiście, że zwykłą pianką
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #340
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Coś widzę, że Wam się komentarze do dziennika dzisiaj przeniosły
    A może wystarczy zmatowić styrodur? Ja tak obrabiałam szlifierką a później tarką do styropianu każdą jedną płytę XPS, którą przyklejałam do fundamentów, bo właśnie w instrukcji użytkowania pianki, była informacja, że materiał, który ma powierzchnię hydrofobową należy przed użyciem piany zmatowić.

Strona 17 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony