dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 53
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1043
  1. #961

    Domyślnie

    My też je zasłonimy styropianem, tym co mamy na cokole. Powiedzcie jeszcze proszę, czy robiliście coś z tymi poszerzeniami od wewnątrz czy też zostały białe?

  2. #962

    Domyślnie

    Właściwie to chciałam napisać, że zasłonimy wszystkie wnęki oprócz drzwi i wyjścia na taras. W tych miejscach damy folię EPDM na klej. Wydaje mi się, że skoro mamy na poszerzeniach pieczątkę z informacją sugerującą ich zabezpieczenie, to coś jest na rzeczy, więc wolimy je jednak zabezpieczyć.

  3. #963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    My też je zasłonimy styropianem, tym co mamy na cokole. Powiedzcie jeszcze proszę, czy robiliście coś z tymi poszerzeniami od wewnątrz czy też zostały białe?
    Od wewnątrz zakryła je posadzka. Między posadzką a poszerzeniem była dylatacja z pianki.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #964

    Domyślnie

    Dziękuję, czyli styropian rozłożyliście pod samo poszerzenie, potem poszła taśma i wylewka? Pytam, bo właśnie będziemy rozkładać styropian i zastanawiamy się czy coś od środka z tym poszerzeniem jeszcze robić.

  5. #965
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Tak, doszliśmy styropianem do poszerzenia i pianka i wylewka.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #966

    Domyślnie

    Dzięki, a pamiętasz może jakiej piany używaliście do uzupełniania szczelin?

  7. #967
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Dzięki, a pamiętasz może jakiej piany używaliście do uzupełniania szczelin?
    Niskoprężnej. Soudal może być, ale nie patrzyliśmy specjalnie na markę. Co było w markecie to braliśmy.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #968

    Domyślnie

    Hej witam, dawno tu nie zaglądałem a tu proszę.... Wprowadzonko, zwierzaczek no i trawnik zasiany Chwile temu byliście nie tak dużo przed nami a teraz to już milionyyy kilometrów na przód się zrobiły.... Gratulujemy i nie możemy się doczekać aż i my się znajdziemy w takim momencie... Tak patrzę na te wasze podwórko i aż ściska, że u nas jeszcze pobojowisko z milionem gór piachu do rozplantowani i wyrównania. Fajnie że znaleźliście sobie Pana który pomógł z wyrównaniem terenu.

    Gratulujemy nowego domku !!!

  9. #969
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cześć Arek, dzięki! My już wprowadzeni czego i wam życzę Wy robicie wszystko własnymi siłami, to inaczej idzie, ale za to macie lepiej zrobione niż my ekipami, a i satysfakcja większa

    Tak prezentuje się trawnik po ok. 3 tygodniach od wysiewu. W międzyczasie zasiliłam go nawozem Polifoska Plus. Jak to ktoś napisał nie ma aż tyle azotu co nawozy do trawy i przez to trawa nie dostaje wścieklizny Robiłam tez dosiewkę, bo nie wszystko wzeszło i były placki bez trawy. Było już pierwsze koszenie i po nim trawa prezentuje się tak:



    Chwastów niesamowita ilość. Wczoraj zdecydowałam się zrobić oprysk Starane w dawce 35ml / 3-4l wody. Mam nadzieję, że pomoże, bo pielenie mija się z celem, chociaż czasami nas weźmie do tej jakże dziko satysfakcjonującej pracy. Zwłaszcza lebioda wdzięcznie wychodzi z korzeniem. Potem już zostanie koszenie i mam nadzieję, że chwasty sobie pójdą precz. Do koszenia Wojtek znalazł kosiarkę z funkcją mulczowania i nie za miliony, marki RYOBI. Ładna, lekka, niewielka, elektryczna i zielona, a nie jakaś żółto czerwona

    Co do podlewania to na razie nie posiadamy studni Na szczęście już od jutra będzie podlicznik. Dziennie zużywaliśmy na podlewanie młodego trawnika ok 2-2,5m3 wody. Teraz podlewamy co drugi dzień i jak dzieci cieszymy się kiedy pada. Jak to punkt siedzenia zmienia punkt widzenia Najpierw korzystaliśmy z podlewaczki wahadłowej Bradas, 16 dysz, dość prosta konstrukcja. Kilka dni temu przyszła podlewaczka wahadłowa ol inkluzif, też firmy Bradas. Ma 20 dysz i możliwość w zasadzie dowolnego ustawienia kąta i szerokości natrysku. Polecam, jest o wiele wydajniejsza niż taki zwykły zraszacz wahadłowy.

    Co tam dalej... Pomalowaliśmy w końcu poddasze. Zrobiło się biało Do tego umyłam okna, pierwszy raz od początku budowy - co to był za syf Teraz czekamy na panele. Podkłady już są, kwarcowe 2mm. Panele powinny przyjść w tym tygodniu, ale układanie pewnie nie szybciej jak w przyszłym. Lada dzień ma przyjść komoda do gabinetu, sofa do salonu i stół, który zamówiliśmy przez internet w Kalwarii Zebrzydowskiej Takie zagłębie meblowe. Wreszcie będę mieć szeroki na metr stół, który pomieści dwa rzędy nakryć i jeszcze półmiski po środku

    W kolejce czeka długa lista rzeczy do zrobienia, ale jak już ułożymy panele na górze, to tak naprawdę będzie można mocno wyluzować i po kolei wszystko wykańczać. Najbardziej nam zależy na zrobieniu garderoby (będzie dedykowany system z IKEA) i sypialni, żeby się wreszcie przenieść z salonu na górę

    Pozdrawiamy wszystkich, którzy tu jeszcze zaglądają
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #970
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Zaglądamy! Tylko zdjęć ostatnio coś jak na lekarstwo

  11. #971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Zaglądamy! Tylko zdjęć ostatnio coś jak na lekarstwo
    Zdjęć mało, bo tak sobie myślę, co to dla was za rewelacja oglądać pomalowane, białe ściany
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #972

    Domyślnie

    Moglibyśmy ewentualnie wrzucić nasz turkusowy garaż
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #973
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Są takie dzienniki, w których mogę oglądać nawet białe ściany A już turkusowy garaż to dopiero interesująca sprawa

  14. #974
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zgadzam się z Mrufka,. Są dzienniki które czyta się wyjątkowo miło
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  15. #975
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Miło nam, że budzimy takie odczucia No to garść newsów ze zdjęciami

    Turkusowy garaż powstał zupełnie niezamierzenie Chciałam mieć w gabinecie turkusową donicę na zamiokulkasa. Jednak takie wysokie donice sa albo w kolorach biel, szarość, brąz, albo wściekle rażące, albo w takich kolorach jak mi się podobają , ale z ceną 200-400zł... No to kupiłam donice białą z fajnym 3D deseniem, farbę turkusową w castoramie i.... już wiecie jak powstał turkusowy garaż? No nie spodziewaliśmy się, że ten spray tak pyli. Wszystko co było w garażu ma lekko chropowatą powłokę turkusową. Nie wiem tylko jakim cudem nie oberwały nasze rowery.

    Posadzka dla złapania kontrastu:



    Donica ostatecznie wylądowała w kąciku czytelniczym pod schodami



    No to teraz temat trawy. Po nawożeniu i dosiewie trochę się zagęściła, ale szału nie ma. Widać natomiast gdzie jest przenawożona (chociaż nawóz rozsypywałam siewnikiem gardenii z regulacją wysypu). Jest tam ciemniejsza i rośnie szybciej niż gdzie indziej. Jak się stoi na dole to trawnik wygląda jak milion dolarów Ale z góry już tak różowo nie jest W tym roku poza koszeniem już nic z tym nie robimy. Zobaczymy jak będzie na wiosnę, wtedy może zdecydujemy się na dosiewkę.







    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 08-09-2019 o 11:49
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #976
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Kupiliśmy stół

    Tzn. najpierw zamówiliśmy w pewnej firmie, która robi stoły i krzesła na zamówienie. W ich sklepie internetowym wyglądał super Nogi, obłoga dębowa, blat fornirowany, kolor wybarwienia: dąb naturalny (przysłali nam próbkę forniru do oceny kolor - ok!). Czekaliśmy koło 5 tygodni, nawet się sprężyli i stół był o czasie. Wymiary: 100 x 140 / 240cm, wysokość 78cm, rozsuwane nogi (przez to gdy stół jest złożony to blat nie ma przecięcia na środku ). Stół przyjechał solidnie zapakowany na palecie. Po odpakowaniu i skręceniu zaczęliśmy zauważać coraz to nowe mankamenty. W końcu było ich tak dużo, że zdecydowałam się napisać do producenta, z pytaniem co z tym robimy, bo stół jest po prostu jakościowo nie do przyjęcia. Liczyłam, że są to w stanie poprawić albo wyprodukować nowy stół bez wad. Niestety właściciel stwierdził, że część z tego co wskazałam da się poprawić, ale część nie, bo taki jest proces produkcyjny stołu. Nie wchodziłam w szczegóły co się da, a co się nie da poprawić. Dobrze, że producent bez mrugnięcia okiem zaproponował zwrot stołu i pieniędzy, zamówił transport i rzeczywiście dzień po odebraniu stołu zwrócił nam całość wpłaty (włącznie z kosztami wysyłki). Dlatego nie będę robiła antyreklamy personalnej. Powiem tylko, że stół został wyprodukowany w Kalwarii Zebrzydowskiej.

    [żeby dobrze zobaczyć detale należy otworzyć zdjęcie w nowej karcie]











    I znowu nie mamy stołu...
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #977
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Wykańczania ciąg dalszy. Po malowaniu poddasza, przyszedł czas na panele.
    Wybraliśmy Natural Hickory AC4 10mm Vintage Narrow Krono Original. Są to panele o wymiarach 1285 x 123 mm, więc węższe od standardowych i to nam się w nich spodobało. Dodatkowo są w pięknym nieregularnym odcieniu jasnego drewna i mają czterostronną V-fugę. Ostatecznie postanowiliśmy je kłaść sami. Nie jest to specjalnie trudne zajęcie, ale dość męczące (cały czas w kuckach: przykładasz, odmierzasz, tniesz, dobijasz, wstań, kucnij, wstań, kucnij - dawno tylu przysiadów nie zrobiliśmy )

    Pod panele wybraliśmy maty kwarcowe 2mm - zakup na alledrogo, a wyszło alletanio W sumie zamówiliśmy 10 rolek po 8m2. Rozplanowałam wszystko pięknie i w miniony weekend je rozwinęliśmy. Łącznia skleiliśmy tamą aluminiową.









    Asystowała nasza sunia, która dostawszy zakaz wchodzenia na podkłady dzielnie go przestrzegała i z najsmutniejsza miną, pokrzywdzonego przez niesprawiedliwy los psa, leżała na schodku próbując wzbudzić w nas poczucie winy



    Od poniedziałku zaś (02.09.2019) rozpoczęliśmy popołudniowe układanie paneli. Pracowaliśmy max 3h dziennie bo inne sprawy też ważne.
    Pierwsze koty za płoty (w pierwszy dzień położyliśmy najwięcej metrów, bo było stosunkowo najmniej docinek)


























    Jak się wykańcza tę dziurę przy schodach? My na razie przycięliśmy panele na równo z krawędzią stropu, ale w sumie nie wiem jak to ma być później wykończone? Czy to zakryje jakaś obudowa przy okazji robienia schodów? W pięć dni zrobiliśmy prawie wszystko. Zostały ze trzy docinki na długości paneli przy ścianach i garderoba. Jakieś 4 paczki do położenia, z zamówionych 58. Dwie paczki powinny zostać na zapas, gdyby kiedyś coś.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 08-09-2019 o 11:53
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #978
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo ładne panele, na zdjęciach wyglądają jak deski. Co do wykończenia schodów, to stolarz doradził nam narożną deskę. Wchodzi ona częściowo na część pionową i około 15cm na podłogę, wysokośc deski dopasowana do wysokości paneli, czyli 10mm (8mm panel i 2mm podkład). Nie mam fotki, ale będę popołudniu na budowie to wrzucę.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  19. #979
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Podłoga wygląda mega fajnie Też rozważam te panele tylko w kolorze Dąb Historic. Jakby Wam zostały jakieś odpady, to chętnie bym przygarnęła jako wzornik Robiliście jakieś dylatacje?

  20. #980
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sorry za bałagan ale tak to u mnie wygląda:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Strona 49 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony