dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nie mam wentylacji w domu. Pomocy

    Muszę zrobić wentylację w domu. Niestety poprzedni właściciele uznali, że w łazience okno wystarczy, a w kuchni jest kratka ale okazało się, że ja zalepili ponieważ powietrze z okapu nią wylatuje. Wszystko źle porobionw. Kominiarz był i kazał mi zrobić wentylację w kuchni i łazience. W kuchni kazał się przebić przez ścianie (tylko jak? ocieplenie 10cm,cegla,tynk)troche gruba ściana i czym to teraz zrobić? . W łazience JEST większy problem bo jest daszek nad oknem i zagietej rury z "grzybkiem" nie dam. Wystarczy w poziomie rura? Budynek ocieplony, szczelne okna i drzwi, a tu brak wentylacji. Jestem w szoku bo myślałem, że tylko w łazience nie ma

  2. #2

    Domyślnie

    Przewiert przez ścianę wiertnicą i będziesz miał otwór, można kupić rekuperatory pojedyncze wkładane w takie otwory ale są bardzo drogie, można też wsadzić wentylator kanałowy. Jak w kuchni masz kratkę zalepioną to może da się ją udrożnic ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja nie wiedziałem, że jest zalepiona kratka jednak zdecydowałem się sprawdzić i okazało się, że nie mam wcale wentylacji. Otworzyłem ja i słabo bardzo ciągnęło, a tak poza tym tak super zrobili, że w ten sam komin puścili rurę od okapu i po wł jego wszystko przez tą kratkę leci. Nie wiem czy można coś z tym zrobić. Komin jest stary wspólny z sąsiadem i być może jeszcze dym może się cofać jak on napali w piecu(od centralnego mam osobny komin w kotlowni). Kominiarz był i kazał wybić dziurę w ścianie koło okna w kuchni i zrobić wentylację z zagietym grzybkiem. Wiertnice trzeba najpierw mieć he . Pozostało mi chyba podzwonic po budowlańcach i któryś może mi to zrobi. Najgorsze jest to, że wymieniali dach itp. Więc nawet jak był problem z kominek mogli osobny puścić pod wentylację jak wszystko było w czasie remontu, a na zewnątrz koło okna to brzydko wygląda no ale cóż coś zrobić muszę.

  4. #4

    Domyślnie

    Wentylator kanałowy spełni rolę wentylacji grawitacyjne?? Jaki najlepiej??? Jakiś link lub zdj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony