dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 310
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    A ja mam salamander Blu Energy 6-cio komorowe 3 szyby 82 profil. Cenowo były ok.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No, ale nie wiadomo, czy mial wyceniane HST , czy PSK. Tu oszczednosc jest mniejsza.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jakie U mialy pakiety zastosowane przed, a jakie po podziale ?
    Bo akurat grubos szkla nie zawzze ma wplyw na na U (lub ma niewielki np U=0,6, zamiast 0,5)
    Za to im wiekszy stosunek powierzchni ram do powierzchni szyb ma - i zawsze pogarsza wynikowe U.
    Wiesz co, poprawę parametrów cieplnych przy zmianie dużego szklenia na dzielone, w sumie można pominąć. Są to wartości znikome Główną korzyścią jest jednak spadek ceny
    Ale, mimo wstawienia słupka i zmniejszenia powierzchni szyb względem powierzchni ram, Uw zmieniło się u mnie z 0,76 na 0,72. Także chyba zmiana pakietu szybowego na cieńszy poprawia Uw.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    Dzieki za pomysl na zmiane przesuwki na zwykle ciekawe ile tansze beda takie drzwi.
    Proszę bardzo
    Parę tysiączków urwiesz (zależy ile masz tych drzwi). U mnie nie było sensu robić suwanki, bo mam drzwi 180cm, a duże szklenie mam na drugiej ścianie i chcę mieć możliwość otwarcia drzwi w całej ich szerokości. Także już w pierwszych wycenach brałam pod uwagę drzwi tradycyjne.
    Sama zmiana progów z niskich na zwykłe to było u mnie 1400 zł do przodu.
    Co nie zmienia faktu, że bardzo podobają mi się suwanki. I z chęcią przygarnęłabym takie drzwi Jednak, tak jak piszesz, trzeba gdzieś szukać oszczędności. Nie zrezygnowałam z płyty fundamentowej, bo to istotny element przy moich założeniach. Bez suwanki jakoś przeżyję
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 21-11-2017 o 20:01
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #105

    Domyślnie

    Zmiana samych szyb faktycznie niewiele zmienia, ale przy zachowaniu grubości pakietu, zmniejszenie szyb powoduje użycie szerszej ramki = więcej gazu = lepsze Uw. Gaz, a raczej jego ilość pomiędzy szybami ma największy wpływ na parametry.

    Wiem, bo przegooglałem pół internetu, żeby się doszkolić z parametrów, np.: 4TM/18A/4/18A/4TM oznacza:
    4TM - grubość szyby 4mm, TM oznacza powłokę na szybie, tzw. termofloat;
    18A - grubość ramki 18mm i rodzaj gazu - A to Argon (czasami piszą Ar);
    4 - grubość szyby 4mm;
    18A - grubość ramki 18mm i rodzaj gazu;
    4TM - grubość szyby 4mm, TM oznacza powłokę na szybie, tzw. termofloat;

    (...) możemy wyposażyć nasze okna w szyby termoizolacyjne wykonane ze szkła termofloat, które zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Suwanka jest fajna, bo mozna sobie ją otworzyc na połowe, czy 2/3 i miec nadal zaslołoniete okno (mam panele japońskie).
    Panele dzialaja troche jak moskitiera i chronia przez ciekawskim wzrokiem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #107

    Domyślnie

    Wrzucam dla zainteresowanych jeszcze takie zestawienie - różnych pakietów szybowych: http://glassnatural.pl/index.php/par...etow-szybowych
    szyby mogą być też oznaczone parametrem F, np. 4F, 6F - oznacza to zwykłe szyby nie pokryte żadną powłoką, niektórzy piszą to dodatkowo, niektórzy podają tylko grubość szyby.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj lepiej już się czuję więc rano przed pracą wyskoczyłem zobaczyć na budowę
    Postęp jest duży co mnie bardzo cieszy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171122_075144_resized_20171122_081612591.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	401549
    wiecha musi być
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171122_075202_resized_20171122_081611515.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	401550
    połać północna już cała pokryta membaną
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171122_075228_resized_20171122_081609492.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	401551
    widok ogólny od południa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171122_075344_resized_20171122_081608029.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	401552
    Mam nadzieję że z blachą pójdzie równie szybko mimo że dekarz ma full roboty,jednak mój dom ma przewagę nad innymi bo brak kominów ,okien itp. czyni go łatwym i szybkim do realizacji.
    Dzięki za rozwinięcie tematu profili i okien
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  9. #109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oferta na stolarke z drzwiami typu patio i normalnym progiem 28900
    Oferta z klasycznymi balkonowymi 26100 z niskim progiem 26600 .
    W cenie oczywiscie montaz w warstwie ocieplenia .
    Przemysle sobie ,poczytam wasze opinie i komentarze ,a jutro podejme decyzje.
    Moze jakis Mikolaj Swiety podrzuci mi pare tysiakow na suwanki
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie chce gwiazdorzyć ale okna miały kosztować 18 tyś z montażem w ociepleniu?Podrożały?

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Nie chce gwiazdorzyć ale okna miały kosztować 18 tyś z montażem w ociepleniu?Podrożały?
    Drzwi wejsciowe z montazem 8 tyc i mamy 26 tys.
    Nie wspomne ze wybralem najdroższa oferte kierujac sie kompleksowym montazem wraz z doklejeniem ramki ze styro wokół okna
    Ostatnio edytowane przez Raptor1 ; 22-11-2017 o 18:07
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drzwi wejsciowe strasznie drogie ,zrezygnowalem z szyby w dostawce i z dodatkowych bajerów ale bedzie aluminiowe oscierze i cieply próg.
    Staram się nie oszczedzac na parametrach wiec muszę rezygnowac z kaprysow typu pochwyt cz piękna klamka za 500 zl.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to wypasne drzwi
    Teraz widzę zdjecia domu z wiazarami i jakbym teraz miał budować drugi dom to wlasnie wyglądał by tak jak Twój.

  14. #114

    Domyślnie

    Ile biorą sobie za wyklejenie otworów okiennych? Wiesz jaką grubość będą przyklejać?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    montaż wyszedł mi około 200 zł za metr otworu ,styropian wkleją 10 cm mniej-więcej tyle będzie okno wysunięte poza obrys muru. Mam nadzieję że wszystko zlicuje się tak ,by wkleić tylko węgarki i będzie super szczelnie
    Montaż drzwi droższy o 50 zł.
    Decyzja co do oszczędnosci chyba już zapadła .
    Po konsultacjach z żoną doszło do rewolucji
    Suwanka w kuchni znika, a na jej miejsce drzwi balkonowe otwierane na lodówkę w prawo bo po lewej będzie stół.
    suwankę w salonie wymieniam na balkonowe dwu skrzydłowe bez słupka,dzięki czemu zyskam duży otwór do wnoszenia mebli itp.
    Otwarty balkon w salonie nie będzie w niczym przeszkadzał drzwi znajdują się w strefie niskiego uczęszczania
    Oboje drzwi będzie z niskim progiem.
    Dzięki wymianie suwanki na duże balkonowe bez słupka mogę zastosować mniejsze drzwi wejściowe dzięki czemu zaoszczędzę kolejne 2 tyś .
    Zyskam też na OZC bo wejściówki mniejsze, a balkonowe cieplejsze od patio.
    Jutro zmienię zamówienie i zobaczę jaką kwotę będę miał za całość .
    Myślę że 24/25 tyś łącznie z drzwiami wejściowymi i montażem.
    Drzwi wejściowe mniejsze 90 cm
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    No to wypasne drzwi
    Teraz widzę zdjecia domu z wiazarami i jakbym teraz miał budować drugi dom to wlasnie wyglądał by tak jak Twój.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
    Suwanka w kuchni znika, a na jej miejsce drzwi balkonowe otwierane na lodówkę w prawo bo po lewej będzie stół.
    suwankę w salonie wymieniam na balkonowe dwu skrzydłowe bez słupka,dzięki czemu zyskam duży otwór do wnoszenia mebli itp.
    Otwarty balkon w salonie nie będzie w niczym przeszkadzał drzwi znajdują się w strefie niskiego uczęszczania
    Oboje drzwi będzie z niskim progiem.
    Dzięki wymianie suwanki na duże balkonowe bez słupka mogę zastosować mniejsze drzwi wejściowe dzięki czemu zaoszczędzę kolejne 2 tyś .
    Zyskam też na OZC bo wejściówki mniejsze, a balkonowe cieplejsze od patio.
    Jutro zmienię zamówienie i zobaczę jaką kwotę będę miał za całość .
    Myślę że 24/25 tyś łącznie z drzwiami wejściowymi i montażem.
    Drzwi wejściowe mniejsze 90 cm
    Jak porownywalem oferty na stolarke, to chyba zawsze drzwi z ruchomym slupkiem i niskim progiem miały gorszą klase (czasem nawet o dwie klasy) szczelnosci, niz patio, czy typowe drzwi na normalnym progu..

    Nie patrz tylko na U, ale poproś tez o deklaracje wiatroszczelnosci dla tych okien.
    Byc moze Twoj producent nie deklaruje róznic, ale moze one sa...
    Zresztą - DWU powinni miec gdzieś na stronie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 22-11-2017 o 22:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fotohobby dzieki ,na pewno porównam i sprawdzę.
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  19. #119

    Domyślnie

    fotohobby prawdę rzecze
    Gorsze parametry płaskiego progu przekonały mnie do standardowego. Drzwi tarasowe mam właśnie od strony narażonej na wiatry i zacinanie deszczu. Co prawda liczę na to, że las za domem powstrzyma nieco te niesprzyjające warunki.
    Inna sprawa, że ja mam płytę fundamentową na docelowym poziomie i nie chciałam się w nią wcinać z chowaniem progów Chociaż może kiedyś się pokuszę Specjalnie pod oknami mam zatopione w płycie ok. 5-7 cm grubości progi z XPS-a. Zawsze łatwiej będzie je wycinać, niż kuć w samej płycie
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarcinIRL

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Dublin/Irlandia
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Wiązary spoko wyglądają , mam małe pytanie gdzie są stężenia wiązarów(wiatrownice) przeglądałem wiele dzienników z wiązarami i właśnie nie wszędzie były (wiatrownice)
    i nie wiem dlaczego , i co mówił twój kier.bud
    tu masz info o co mi chodzi:
    http://fachowydekarz.pl/stezenia-wia...edy-montazowe/
    Ostatnio edytowane przez MarcinIRL ; 23-11-2017 o 10:22

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony