Wszystko można, tylko trzeba pamiętać o ograniczeniach materiałowych. Panele z MDFu to podłoga pływająca. Musi mieć miejsce na rozkurczanie się i rozsychanie.
Ja widziałem podobną rzecz, ale gość na profil dał GK i ten panel na samym dole był przyklejony albo przykręcony. Jak rozumiem robisz to gdzieś na ścianie. Reszt paneli była układana normalnie, a przed wypadnięciem z każdej strony taki panel był trzymany kątownikiem mocowanym do ściany.
https://www.youtube.com/watch?v=s-NFKk57HmQ
To inny filmik jak widziałem, ale może się przyda. Osobiście kładłem parkiet dębowy na ścianie. Kleiłem go na jakiegoś turbo fixa. Minus jest taki, że przydałoby się pracę podzielić na kilka dni i dobrze dociskać poszczególne płytki, bo parkiet dębowy (jakiś najtańszy bo to szło na ścianę) miał taką przypadłość, że jakbym ułoży np 10 płytek jedna na drugą jak na podłodze, to łatwo miał się wybrzuszyć do góry środkiem. Boków nie można było podnieść w górę bo klinowały się na zamkach w tą stronę. Także tu uczulam abyś zwrócił uwagę, bo ja miałem mały problem przez to.