dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 176

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo.anna Zobacz post
    Nie widzę w tym problemu, wystarczy osobę z ochrony uprzedzić, że ktoś taki przyjedzie i że można go wpuścić
    A tak zapytuję z ciekawości - taki cieć - przecież on wszystko widzi, zna nasze zwyczaje, zna dni naszej nieobecności, wie kto kogo i jak często odwiedza.... ma wszystko na tacy, podejrzy sobie na kamerach nasze zakupy ... jaki to problem taką informację "sprzedać" komuś? Tak myślę, że poczucie bezpieczeństwa odbywa się kosztem prywatności... wracam nawalony nad ranem - cieć widzi, kłócę się z mężem - cieć słyszy... a jak tu kochanka zaprosić w trakcie delegacji małżonka ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A tak zapytuję z ciekawości - taki cieć - przecież on wszystko widzi, zna nasze zwyczaje, zna dni naszej nieobecności, wie kto kogo i jak często odwiedza.... ma wszystko na tacy, podejrzy sobie na kamerach nasze zakupy ... jaki to problem taką informację "sprzedać" komuś? Tak myślę, że poczucie bezpieczeństwa odbywa się kosztem prywatności... wracam nawalony nad ranem - cieć widzi, kłócę się z mężem - cieć słyszy... a jak tu kochanka zaprosić w trakcie delegacji małżonka ?!
    Twoją wypowiedź traktuje nieco z przymrużeniem oka, bo chyba tak też ją napisałeś...?
    Nie dajmy się zwariować, takie sytuacje to już skrajności!
    Równie dobrze ktoś może zacząć obserwować dom wyglądający na okazały z myślą, że właściciele z pewnością są majętni i wykorzystać okazje, kiedy Ci wyjadą... Może na niewielkiej wiosce z zaledwie kilkoma domami taka obserwacja nie pozostałaby niezauważona, ale w miejscu mniej odludnym...
    Takie sytuacje się zdarzają, nie ma co zaprzeczać, ale przecież nie zdarzają się codziennie!
    Równie dobrze można zatrudnić firmę ochroniarską, która będzie zmieniać swoich pracowników, a nie jednego "ciecia"

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ale wy dwie - Tar + Elfir jesteście równie przekonane o własnych nieomylnych jednoznacznie najlepszych wyborach, które dokonałyście. Luziczek. Nie musicie ciągnąc wątku o wyższości parterówek w których mieszkacie. Owszem jedna, dwie wypowiedzi które w waszym mniemaniu przedstawią wasze argumenty i starczy, po co mnożyć wątki. Zresztą często w waszych wątkach spotyka się nazbyt wielkie zaangażowanie emocjonalne co do własnych sądów i przekonań. Jak dla mnie w tymże wątku pokazujecie ewidentny przykład tzw efektu potwierdzenia. Po co same przed sobą macie udowadniać, że wasz wybór był najlepszy na świecie. Dla was taki był i ok....
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że jest sens powtarzać o pewnych sprawach ponieważ większość ludzi buduje na zasadzie bo sąsiad tak ma więc już się nie muszę zastanawiać.
    Podobnie z tymi, którzy próbują udowadniać jak bardzo nie opłaca się korzystać z OZE, że się nie zwróci, że drogo, a potem robią sobie podjazd do garażu z granitu za 100k

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ale wy dwie - Tar + Elfir jesteście równie przekonane o własnych nieomylnych jednoznacznie najlepszych wyborach
    Przecież ja mam schody w domu!
    Bo parterówka nie zmieściła się na mojej działce.
    Ale po co mam wychwalać coś, co jest niefunkcjonalne, tylko dlatego, że to mam?

    Wiele osób na forum miało domy ze schodami i drugi dom budują bez schodów, jeśli tylko działka na to pozwala.
    Nie uważasz, że warto temu poświęcić chwilę refleksji?

    Bo dyskusja zaczęła się od użytkowniczki, która mając sporą działkę rozważała schody.
    Czy kiedy planujesz wydać kilkaset tysięcy złotych nie wolisz zostać ostrzeżony o rozwiązaniach, które się nie sprawdzają, mogą powodować problemy, generują dodatkowe koszty? Możesz wówczas świadomie wybrać.

    Natomiast w przeciwieństwie do niektórych forumowiczów, nie robię personalnych przytyków, gdy się z kimś nie zgadzam (o ile ktoś mnie nie zaczepi). Ja stosuję argumenty merytoryczne a nie ad personam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2018 o 10:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony