dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 176
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo.anna Zobacz post
    Nie widzę w tym problemu, wystarczy osobę z ochrony uprzedzić, że ktoś taki przyjedzie i że można go wpuścić
    A tak zapytuję z ciekawości - taki cieć - przecież on wszystko widzi, zna nasze zwyczaje, zna dni naszej nieobecności, wie kto kogo i jak często odwiedza.... ma wszystko na tacy, podejrzy sobie na kamerach nasze zakupy ... jaki to problem taką informację "sprzedać" komuś? Tak myślę, że poczucie bezpieczeństwa odbywa się kosztem prywatności... wracam nawalony nad ranem - cieć widzi, kłócę się z mężem - cieć słyszy... a jak tu kochanka zaprosić w trakcie delegacji małżonka ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mieszkam na podmiejskiej wsi,do dziś nie mam ogrodzenia frontowego
    Do dziś żyje i cieszę się zdrowiem ale co prawda nikt nie zna jutra
    U nas ogrodzenie powstało szybciej niż dom.

    I tak kiedyś nie dopilnowaliśmy aby stolarz zamknął bramę za sobą , to później w nocy zobaczyliśmy w oknie w sypialni lisa zaglądającego do nas
    I trzeba było biegać po działce 3000m2 i lisa wykurzyć a ten skurczybyk nie miał ochoty jakoś ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jo.anna

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Dzielnica
    przedmieścia
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A tak zapytuję z ciekawości - taki cieć - przecież on wszystko widzi, zna nasze zwyczaje, zna dni naszej nieobecności, wie kto kogo i jak często odwiedza.... ma wszystko na tacy, podejrzy sobie na kamerach nasze zakupy ... jaki to problem taką informację "sprzedać" komuś? Tak myślę, że poczucie bezpieczeństwa odbywa się kosztem prywatności... wracam nawalony nad ranem - cieć widzi, kłócę się z mężem - cieć słyszy... a jak tu kochanka zaprosić w trakcie delegacji małżonka ?!
    Twoją wypowiedź traktuje nieco z przymrużeniem oka, bo chyba tak też ją napisałeś...?
    Nie dajmy się zwariować, takie sytuacje to już skrajności!
    Równie dobrze ktoś może zacząć obserwować dom wyglądający na okazały z myślą, że właściciele z pewnością są majętni i wykorzystać okazje, kiedy Ci wyjadą... Może na niewielkiej wiosce z zaledwie kilkoma domami taka obserwacja nie pozostałaby niezauważona, ale w miejscu mniej odludnym...
    Takie sytuacje się zdarzają, nie ma co zaprzeczać, ale przecież nie zdarzają się codziennie!
    Równie dobrze można zatrudnić firmę ochroniarską, która będzie zmieniać swoich pracowników, a nie jednego "ciecia"

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Na początku rzeczy które uważam za zbędne
    1. Kominek

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    2. Klimatyzacja (być moze na piętrze by się przydała ale na parterze jest zbędna)
    Nie masz klimatyzacji, więc cicho sza...
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    4. Wszelkie skosy i inne formy niepełnych kondygnacji
    Nie masz skosów i nie wiesz, że reguluje się je ścianką kolankową. Nie mieszkałeś pod skosami 1,3m., więc cicho siedź.
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Rzeczy które uważam za niezbędne
    1. Garaż min 40m2
    Dla IVECO jest potrzebny. Dla samochodu osobowego wystarczy taki, żeby drzwi z jednej strony otworzyć i wysiąść. No chyba, że tam masz cały pierdolnik w tym garażu...
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    2. Pralnia (miejsce na prasowalnice, suszarki, kubły na brudy)
    3. Dodatkowe pomieszczenie typu spiżarnia
    4. Przynajmniej 2 prysznice + wanna
    5. Wentylacja mechzniczna
    Tutaj się zgadzam
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    W mojej ocenie nie ma też czegoś takiego jak za duży dom. Im większy tym lepszy. Za duże mogą być jedynie koszty wzniesienia lub utrzymania ale im większy dom tym wygodniejszy 300m2 (z garażem) będzie odpowiednie dla 4-5 osób. 140m2 + garaż będzie ciasnei nie zapewni oczekiwanego komfortu.
    A dlaczego nie 500m2??? Gdzie jest wg ciebie granica? 300m2 jest dobrze, ale 500m2 jeszcze lepiej wg twojej nomenklatury.
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Suszarka bębnowa uważam jest przereklamowana. można mieć ale nie jest niezbędna ani czymś co jest jakieś super w porównaniu do mozliwosci rozstawienia kilku suszarek zwykłych
    To żeś teraz doje bał Chcesz chałupę trzystumetrową, a pranie na linkach suszysz??
    Zmywarki też nie masz, tylko osuszacz?

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Brak odkurzacza centralnego postrzegam raczej w kategorii błędu
    Ja ten twój post postrzegam w kategorii błędu. Czego ty się chłopie naćpałeś?

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mi też schody nie przeszkadzają, nawet nie rozważałem partnerówki. W razie W mam zaplanowany dodatkowy pokój na parterze.
    Ale, jak widać, innym twoje schody przeszkadzają
    Ten, co nie ma schodów, będzie pierdzielił - do usrania - że schody są BE!
    Jedyną prawdą o schodach jest ta, że BYĆ MOŻE kiedyś będziemy mieli problemy z ich pokonaniem.
    Oby nie, bo schody są zajebiste i takie pokonanie ich kilka(naście) razy w ciągu dnia, wpływa dobrze na naszą kondycję.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ten, co nie ma schodów, będzie pierdzielił - do usrania - że schody są BE!
    Jedyną prawdą o schodach jest ta, że BYĆ MOŻE kiedyś będziemy mieli problemy z ich pokonaniem.
    Niemal pewne jest, że kiedyś będziesz miał problem z ich pokonaniem (nawet, jak jesteś abstynentem). To ich podstawowa wada.
    Miałem z pół roku rozwalone kolano. Rodzice opiekowali się dziadkami (dom piętrowy - tyle, że na "parter" też było trochę schodków. Męka. Koleżance jeszcze dziecko jakoś niespodziewanie szybko urosło i przeszło przez barierkę - cudem tylko na siniakach się skończyło.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ale, jak widać, innym twoje schody przeszkadzają
    Ten, co nie ma schodów, będzie pierdzielił - do usrania - że schody są BE!
    Jedyną prawdą o schodach jest ta, że BYĆ MOŻE kiedyś będziemy mieli problemy z ich pokonaniem.
    Oby nie, bo schody są zajebiste i takie pokonanie ich kilka(naście) razy w ciągu dnia, wpływa dobrze na naszą kondycję.
    Ponad 20 lat mieszkałem w domu ze schodami i pokonywałem je kilkanaście i więcej razy na dobę. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem parterówki.
    Na kondycję wpływa sport a nie pokonywanie schodów.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ale, jak widać, innym twoje schody przeszkadzają
    Ten, co nie ma schodów, będzie pierdzielił - do usrania - że schody są BE!
    Jedyną prawdą o schodach jest ta, że BYĆ MOŻE kiedyś będziemy mieli problemy z ich pokonaniem.
    Jedynej prawdy nie ma, każdy robi wg gustu . Jedni wolą partnerówki, inni z poddaszem, nie ma sensu kruszyć o to kopii.

  9. #49

    Domyślnie

    schody kosztują cię z 10 do 20k + każdy metr kwadratowy, który zabierają schody na każdej kondygnacji * koszt 1 metra kwadratowego twojego domu (np. 12 * 3000)
    jakieś 34-56k zł

  10. #50
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Ponad 20 lat mieszkałem w domu ze schodami i pokonywałem je kilkanaście i więcej razy na dobę. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem parterówki.
    Na kondycję wpływa sport a nie pokonywanie schodów.
    Święte słowa
    Chociaż jedyne schody jakie pokonywalem to na 5 piętro jak winda padła
    Ale widać,że masochistow nie brakuje

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Święte słowa
    Chociaż jedyne schody jakie pokonywalem to na 5 piętro jak winda padła
    Ale widać,że masochistow nie brakuje
    Jak czytam narzekania kolegów na schody to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
    Rozumiem osoby z dysfunkcją ruchu ale nie ma lepszego ćwiczenia fizycznego wykonywanego mimochodem niż codzienne spacery po schodach.
    Ps. polecam narciarzom - sprawdzone od lat.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    surgi - wiesz, jak na muskuły dobrze działa pranie na tarze? Aż dziw, że lenie kupują pralki automatyczne.

  13. #53

    Domyślnie

    A wiesz Elfir jak używanie neuronów poprawia IQ ? Aż dziw, że niektórzy tego nie robią,

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    300m2 sprzątania...sama przyjemność.
    O to to super. Ja mam taka modlitwę jak sprzątam: "Panie Boże dziękuję Ci Bardzo że stworzyłeś mnie dziadem i stać mnie było tylko na 130 m2 Amen!"

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A wiesz Elfir jak używanie neuronów poprawia IQ ? Aż dziw, że niektórzy tego nie robią,
    Właśnie dziwię się, że nie stosujesz się do własnych mądrości.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    O to to super. Ja mam taka modlitwę jak sprzątam: "Panie Boże dziękuję Ci Bardzo że stworzyłeś mnie dziadem i stać mnie było tylko na 130 m2 Amen!"
    w sumie, gdybyś był bogatszy, sprzątałaby to służba.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    surgi - wiesz, jak na muskuły dobrze działa pranie na tarze? Aż dziw, że lenie kupują pralki automatyczne.
    Czasami Elfir lepiej milczeć niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w sumie, gdybyś był bogatszy, sprzątałaby to służba.
    Genialne. Jak na to Elfir wpadłaś ? Szacunek

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jak czytam narzekania kolegów na schody to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
    Rozumiem osoby z dysfunkcją ruchu ale nie ma lepszego ćwiczenia fizycznego wykonywanego mimochodem niż codzienne spacery po schodach.
    Ps. polecam narciarzom - sprawdzone od lat.
    Mi wystarczy jak na dyżurze zrobie 5 do 15 kilometrów. A nigdy nie wiadomo kiedy padną nogi, sądząc po rodzinie najbliższej jest mi to pisane wcześniej czy później. Do tego ponoszenie kosztów ich zrobienia? Nie dziękuje.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niemal pewne jest, że kiedyś będziesz miał problem z ich pokonaniem (nawet, jak jesteś abstynentem). To ich podstawowa wada.
    I jak te miliony babci/dziadków, mieszkających w blokach, radzą sobie z pokonaniem sześciu schodków na parter, a nie daj Boże, 15 stopni, żeby dojść na pierwsze piętro?
    Ty piszesz o sprawach ekstremalnych, typu złamanie nogi, niedowład itp. A ja ci mówię, że nawet ze złamaną nogą da się bez problemu wejść, korzystając z kuli i PORĘCZY SCHODOWEJ.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony