dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 176 z 176
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    35.5-39.1
    35,5 - 36,7 =1,2 KWh Pralka
    39,1 - 36,7 =2,4 KWh szuszarka
    wzrost temperatury w pomieszczeniu 6m2 po podłodze o 7,5 st.
    Pralka program 1:20 bawełna eco
    Szuszarka program 1:35 suche do szafy

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Nie masz chyba pojęcia o tym ile zjada suszarka. To jest po prostu grzejnik. Typowa suszarka zjada od 3.8 do 4.7 KWh czyli miedzy 2 a 3zł na cykl. Specjalnie sprawdziłem 4 najpopularnijesze modele na ceneo. Chyba że masz drogi sprzęt z pompą ciepła ale ten wydatek nigdy sie nie zwróci a awaryjność takich suszarek jest kilka razy wieksza niż tych prostych. Suszarka to bardzo komfortowe i przydatne urzędzenie ale na pewno nie jest tanie w uzywaniu. U nas to okolo 80zł miesiecznie na prąd więcej (dwójka dzieci).
    Trochę tego wpisu nie rozumiem. Oglądanie TV też kosztuje , pisanie na necie itd.

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jakby wszystko przeliczać to mój odpoczynek też kosztuje $$ - mógłbym w tym czasie zarabiać.
    Tak to oglądałem mecz, zjadłem kebaba i wypiłem 4 piwa sama strata.
    Najlepiej to nie żyć

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Jakby wszystko przeliczać to mój odpoczynek też kosztuje $$ - mógłbym w tym czasie zarabiać.
    Tak to oglądałem mecz, zjadłem kebaba i wypiłem 4 piwa sama strata.
    Najlepiej to nie żyć
    Ale to każdy z nas ponosi i nie marudzi, a suszarka to wybór albo wyjmujesz nosisz suszysz albo włączasz program i ci sporo odpada ale kosztuje.

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Fakt kosztuje, ja kupiłem z myślą o okresie zimowym w lecie to na tarasie będę suszył - nie że zaoszczędzę tylko z powodów jak koledzy pisali.
    Wątek trochę zboczył

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    z ciekawości pranie wieszasz ty czy małżonka?
    Żona

    Dodatkowo od znajomej która ma suszarkę dowiedzieliśmy się że suszarka niszczy ubrania i że już jej nie używa i stoi sobie nie używana , dodatkowo jakiś dziwny zapach tak suszonych obrań jest ...

    Więc opinie dośc skrajne.

    Problemu z miejscem nie mamy więc jest gdzie suszyć i szybko schnie .w lato będzie suszone na zewnątrz ...

    Ale sami myśleliśmy o suszarce , ale opinie skrajne a czas suszenia podany tez mało zachęcający ...

    Z tym czasem może być jak w zmywarkach. Jedynie tryb "ECO" odpowiada zużyciu prądu i wody podawanym przez producenta i tymi wartościami się chwali na certyfikacie energetycznym a inne programy zużywają już duuuzo więcej prądu i wody ...
    Być może tak samo jak w suszarkach. Jest program ECO ktgóry długo trwa ale zużywa najmniej prądu ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ale to każdy z nas ponosi i nie marudzi, a suszarka to wybór albo wyjmujesz nosisz suszysz albo włączasz program i ci sporo odpada ale kosztuje.
    No wiesz zamiast kebaba mógł zjeść kanapkę a zamiast piwa wypić 4 szklanki wody

  8. #168
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Mógłby, tylko po co?

    Mozna suszyć na dworze lub zimą w przedpokoju, tylko po co?

    Można prać w domu, w wannie na tarce jak nasze babcie zamiast kupować pralke, tylko po co?

    Można się raz w tygodniu całą rodziną w misce wody wykąpać, tylko po co?

    I tak można jeszcze długo Nie ma co namawiać jedni drugich. Chyba że chcecie podyskutować o "wyższości mojszej wyższości nad twojszą wyjszością" to proponuję założyć osobny temat, bo się jakiś dziwny bałagan robi

    Pozdrawiam!

  9. #169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    Mozna suszyć na dworze lub zimą w przedpokoju, tylko po co?
    Tu akurat jest drobna zaleta suszenia rozwieszonego prania - nawilżanie powietrza (to tak w temacie "po co").

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    jak reku wyszusza powietrze to wie każdy kto go ma więc jak ktoś pisze że suszenie prania w domu to jakaś wada ze względu na powietrze bo mogę się tylko skrzywić.
    I jasne że wszystko kosztuje, można jeździć Fiatem a można Mercem jak kogoś stać, kwestia komfortu. Ale porównywanie konieczności jedzenia z koniecznością suszarki do prania jest conajmniej nietrafione.
    Jak ktoś ciułał każdy grosz żeby sie wybudować a teraz oszczędza do raty kredytu to ja mu suszarki nie polece, można bez niej żyć, a rachunek za prąd może być nawet o stówke mniejszy jesli sie sporo pierze i suszy. Ja suszarkę mam, producent podaje na normlanym programie 4.2KW a pełnym załadunku no i jak zmierzyłem to tyle bierze. Jakby nie było 2.5zł za każdym razem. Okolo 30-40 prań miesiecznie i jest stówka.
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 09-03-2018 o 11:22

  11. #171

    Domyślnie

    Dla mnie suszarka ma więcej wad niż zalet ale jest to mocno subiektywne odczucie.
    PS. podobnie jak z kominkiem, decyzja o nieposiadaniu podjęta z premedytacją.

  12. #172
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Dla każdego to sprawa indywidualna,niemniej jest racją że powoduje szybsze niszczenie ubrań, dla jednych to wada dla innych zaleta - można szybciej odświeżać garderobę. Co do kominka to też zależy od punktu siedzenia. Znajoma miała kominek i kotłownie na paliwo stałe, w ciągu 8 lat zapaliła w nim 6 razy, stwierdziła że tylko miejsce w salonie jej zajmuje, wystawiła za 600zł jako używany i w tym samym dniu był kupiec.Ja akurat lubię palić dla ognia i atmosfery - wadą niestety jest to że jest za gorąco i muszę okna otwierać.

  13. #173

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Suszenie pewnie nie zje wiecej niz 1kwh wiec 0,60 pln wiec juz nie przesadzajmy z ttmi kosztami
    Oczywiście, że może tyle zjeść prądy a często i więcej.

    Wracając do tematu ja nie wyobrażam sobie małego ogródka, który niebyłby zasłonięty iglakami, to taki skrawek prywatności, gdzie mógłbym bez krępacji robić grila, opalać się czy pić piwko ze znajomymi
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  15. #175

    Domyślnie

    Zdecydowanie dom bez ogrodu to nie dom

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Ale o jakim ogrodzie mówimy? Mini ogrodzie botaniczny, czy kawałku zieleni z krzewami, iglakami i paroma kwiatami?

    Wiadomo że pierwszy jest przyjemniejsza opcją, ale wymaga sporo pracy.
    Ale fakt - dom bez tarasu, i nawet kawałka zieleni to bardzo słaba opcja.

    A swoją drogą fajny temat o suszeniu prania się zrobił - już wyliczenia czy suszarka jest ECO czy nie, czy warto, analiza zużycia prądu vs zużycia wiatru podczas suszenia

    I Jedni próbują udowodnić że suszenie jest opłacalne i kosztuje mało, drudzy że to zbędny wydatek.
    Moim zdaniem to jest właśnie odpowiedź - dla jednych wydanie nawet 4zł za to że za godzine mają suche i chowają do szafy to super sprawa, dla innych to wywalanie pieniędzy w błoto...e tzn. w pranie
    Jedni mają dom 400m2, inni 66m2, jedni jeźdzą V6 na benzynie, inni na LPG, a jeszcze inni rowerem.
    Każdy ma inny pułap budżetu i w innych dziedzinach szuka oszczędności oraz ma inne potrzeby.
    I każdy ma troche racji.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony