dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 24
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 479
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sky8 Zobacz post
    Myślałem o splicie, Panasonic, Mitsubishi, Buderus. Nie potrafie sie narazie zdecydowac na markę.
    Obserwuje to forum już od jakiegoś czasu i te marki wydają mi sie rozsądnym wyborem.
    Moim zdaniem Buderus jest znacznie za Panasonic i Mitsubishi, nie mówię już nawet o tym że część jednostek do pomp powietrze woda robi dla buderusa LG.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #222
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    To może podepnie się pod temat zamiast zakładać nowy. Chodzi o to, że konsultant który wyliczył mi zapotrzebowanie domu na CO i CWU na niecałe 8 KW (ale nie doliczył do tego garażu który będzie grzany baardzo sporadycznie, aczkolwiek też nie policzył dodatków z rekuperatora).Powierzchnia grzewcza to jakieś 160m2. Stwierdził, że pompa KW wydoli, ale jej eksploatacja będzie droższa niż pompy 12 KW która polecałby zainstalować. Różnica w inwestycji to jakies 3 - 4 tys zł. Pompa to NIBE Split. Co wy o tym?

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja bym zmienił konsultanta. Chyba że budujesz durszlak. Po za tym jeśli wyliczył Ci 8kw to ile ta pompa ma n.p. przy -10 lub -15.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 17-03-2018 o 14:06
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #224
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Czyli co, brać tą 8 kw?

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Moim zdaniem Buderus jest znacznie za Panasonic i Mitsubishi, nie mówię już nawet o tym że część jednostek do pomp powietrze woda robi dla buderusa LG.
    Przecież wg. ciebie LG było niedawno lepsze niż panasonic.

  6. #226

    Domyślnie

    TeDy1989
    Należy wykonać profesjonalne OZC.
    Po dogłębnej analizie wybrać markę pompy. Katowice, to III strefa ( - 20 C ).
    Pompa PC/PW jest wystarczająca.
    Instalator, korzystnie aby był blisko domu.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    Czyli co, brać tą 8 kw?
    Jeśli wyliczył Ci ( w co wątpię ) że przy -20 twój dom przy -20 potrzebuje pompy 8kw to jak w ogóle może proponować Ci pompę która tyle ma przy +7? Zrób porządne OZC. Gruntówka lub T-CAP i owszem ale nie ten split.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 17-03-2018 o 14:56
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #228
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Pół godziny ładnego posta pisalem i mi się komp zresetował... Więc teraz będzie krótko i ordynarnie: 3 tygodnie temu w nowym budynku który na chwile obecną zacznie się budować w maju tego roku miał być gaz (jest w drodze). Ale, czytając trochę forum i odwiedzając targi budowlane zostałem poinformowany że bardziej będzie mi się opłacać PC. Postanowiłem więc trochę popytać. Udałem się do Viessmanna (jest blisko mnie, mam nadzieję, że nie będzie to traktowane jako kryptoreklama) gdzie przemiła Pani obliczyła moje zapotrzebowanie (170m2 powierzchni grzejnej + garaż dogrzewany baaardzo sporadycznie) CO + CWU na 8 - 8,4 KW i zaproponowała pompę Vitocal 100-s za 26 tys zł lub vitocal 200-s za 29 tys zł (ceny za kompletne kotłownie, czyli pompa + bojler + instalacje + robocizna). Jedynie mój błąd bo nie zapytałem czy są to ceny netto czy brutto Aaale, żeby mieć porównanie udałem się do firmy nie związanej z żadnym producentem który również obliczył podobne zapotrzebowanie domu i zaproponował pompy NIBE Split 8 KW za 24.700 zł lub NIBE split 12KW za 27.600 zł brutto kotłownia na gotowo. Problem polega na tym, że do tych pomp NIBE jest już doliczona dotacja szwedzka, więc muszę się spieszyć z decyzją, a to oznacza brak czasu na konkretne zapoznanie się z tematem poprzez czytanie postów.. Więc proszę Was o radę co wybrać aby mnie żona za jaja nie powiesiła..

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    dotacja szwedzka, więc muszę się spieszyć z decyzją, a to oznacza brak czasu na konkretne zapoznanie się z tematem poprzez czytanie postów
    Korzystaj z mądrości ludowych z czasów gdy osiągnięciem w chałupie było okno...
    "Co nagle to po diable".
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  10. #230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    dotacja szwedzka, więc muszę się spieszyć z decyzją

    Np wihajster mógłby napisać cenę przy swojej PC 28K i do końca maja może sprzedać z Polską dotacją ( zero formalności , wystarczy że klient wyrazi zgodę na taką dotację ) 40% !!!! , trzeba się spieszyć i kupować .
    Ech agresywny marketing , zastępuje ludziom myślenie ...

  11. #231
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Dotacja może być szwedzka, ruska, pruska czy Mieszka I, do póki jest trochę taniej to nie wnikam. A z tego co sprawdzałem w cenach internetowych faktycznie wychodzi 4 do 5 tysięcy taniej. Dlatego chciałem się Was poradzić

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jeśli wyliczył Ci ( w co wątpię ) że przy -20 twój dom przy -20 potrzebuje pompy 8kw to jak w ogóle może proponować Ci pompę która tyle ma przy +7? Zrób porządne OZC. Gruntówka lub T-CAP i owszem ale nie ten split.
    Może proponować, zgodnie z zasadą by nie przewymiarowywać pompy ciepła. Są 2 szkoły z tego co widzę na forum i rozmawiając z instalatorami.
    U mnie w wyliczeniach dla -20C potrzebuję 9kW, pompa ma taką moc przy +7. Źle?
    Przy 2C, pompa dostarcza 6,70, zapotrzebowanie to 3,5.
    Przy -7C, pompa dostarcza 5,9, zapotrzebowanie 5,2
    Przy -10C następuje przecięcie krzywej zapotrzebowania i energii dostarczanej, poniżej grzeją grzałki. Patrząc ile jest godzin w najniższych temperaturach i ile w tych około zera, wychodzi że tego typu podejście tez ma sens. Pompa pracuje z wyższą wydajnością w temperaturach które występują najczęściej.

    TeDy1989 - dotacja szwedzka jest ciągle rok temu była przedłużana przynajmniej 3 razy, bo też o niej myslałem. Niby (nie mylić z Nibe) się skończyła a tu znowu jest. Niech to nie będzie powodem zakupu ich pompy. Jak przeczytasz wątki na tym forum to raczej wybierzesz innego producenta.

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Moim zdaniem Buderus jest znacznie za Panasonic i Mitsubishi, nie mówię już nawet o tym że część jednostek do pomp powietrze woda robi dla buderusa LG.
    CNC_POMPY_CIEPLA, oraz Nibe? Bo czy WPL AR dla Buderusa nie produkuje Nibe (Air X)?

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    Dotacja może być szwedzka, ruska, pruska czy Mieszka I, do póki jest trochę taniej to nie wnikam. A z tego co sprawdzałem w cenach internetowych faktycznie wychodzi 4 do 5 tysięcy taniej. Dlatego chciałem się Was poradzić
    Otóż nie jest taniej , ta cena 4-5K taniej niż na internecie to normalna cena . Porównaj te ceny po ,,dotacji" z cenami innych pc o porównywalnych parametrach .

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post


    CNC_POMPY_CIEPLA, oraz Nibe? Bo czy WPL AR dla Buderusa nie produkuje Nibe (Air X)?
    Air X robi im IVT, chociaż to jest jedna firma teraz, Bosch, Buderus, i IVT to wszystko kupił sobie Robert Bosch
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Może proponować, zgodnie z zasadą by nie przewymiarowywać pompy ciepła...........
    I dochodzimy do sedna sprawy. Miarodajne obliczenia i wszystko będzie jasne. Zapotrzebowanie 8kW w jego domu to albo dom durszlak albo obliczenia na oko, to po pierwsze po drugie z reguły obliczenia są dla 20 stopni a jak znam życie to będzie mało więc należy uwzględnić 22 . Będzie to skutkowało tym iż już przy -5 pompa będzie musiała chodzić na maxa przez 24 godziny a on będzie potrzebował jeszcze ciepłą wodę. Przypuszczam że jak zrobi OZC to skończy się max na 6kW i wtedy ta 8 będzie miała sens. Oczywiście pod warunkiem że będzie się liczył z większym wykorzystaniem droższej taryfy
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 18-03-2018 o 10:15
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #236
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przypuszczam że jak zrobi OZC to skończy się max na 6kW i wtedy ta 8 będzie miała sens.
    Rozumię, że OZC zrobię dopiero po zamknięciu budynku? Tak jak pisałem, takie obliczenia wykonało mi dwóch niezależnych sprzedawców. Czyli trzeba będzie spędzić trochę czasu na tym dziale forum i się stopniowo dokształcać.

    Dzięki za odpowiedzi. W takim razie olewam póki co temat pompy z NIBE, zobaczymy co czas przyniesie.

  17. #237

    Domyślnie

    OZC możesz zrobić już teraz jak wiesz z czego budujesz,jakie izolacje, czy rekuperacja czy nie. A jak nie wiesz to OZC Ci może pomóc ustalić co ma sens.
    Mi z OZC Asolta wyszły o tyle niższe wyniki niż wcześniej mi sprzedawcy wyliczyli, że mam obawy czy Asolt na pewno się nie pomylił Wtedy moja pompa 9kW nie da rady

    Co do wcześniejszego postu - nie wiem dlaczego pomyliłem Nibe z IVT. Oczywiście myślałem o IVT. Dziękuję za poprawienie.

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Mi z OZC Asolta wyszły o tyle niższe wyniki .............
    Też je miałem bo obliczenia i moje i jego były o 50% niższe ale wygląda na to że jest OK a nawet z leciutkim gdzieś 0,5 kW naddatkiem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #239

    Domyślnie

    Witam.
    Jak najlepiej przygotować miejsce na przewody chłodnicze pomiędzy jednostkami wew. i zew. Czy dobre rozwiązanie to ułożyć na chudziaku prostokątne koryto instalacyjne pcv 50x100 które będzie w warstwie styropianu tz.ocieplenie 10cm czyli nad korytem 5cm styropianu na to podłogówka i wylewka.Przewody w linii prostej od ściany zewnętrznej muszą być położone przez salon do pomieszczenia gospodarczego ok.5m
    Ostatnio edytowane przez zwolis ; 18-03-2018 o 11:52

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz na FM jest reklama Nibe szwecka dotacja 10000 zm, pewnie n 5000-zl nie było chetnych
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

Strona 12 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony