dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 24
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 479
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No tak, bo z tego co wyżej napisane nie ma sensownego zabezpieczenia, więc nic innego nie pozostaje. No, można się jeszcze modlić. Ew. odłączać się od sieci na czas nadchodzącej burzy.
    Jak duży masz rozłącznik ? Myślisz, że wyłączając na FRze zasilanie swojego domu zabezpieczysz go przed przeskokiem iskrowym ? Nie ma szans. Jak piorun uderzy w sieć, to takie coś Cię nie zabezpieczy.
    Pomyśl jaka jest tam przerwa pomiędzy stykami ? Czy piorun, który pokonuje xxx metrów uderzając w sieć będzie dla niego problemem przeskoczyć kilka milimetrów przerwy na rozłączniku ?

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Co zresztą robię od wielu lat, kiedy to po strzale w drzewo a potem przeskoku na skrzynkę elektryczną poleciało w okolicy sprzętu za ponad 30 tys. zł (u mnie za prawe 4 tys. i się oczywiście TU, konkretnie PZU, wypięło).
    Czyżbyś nie miał aktualnych badań ? Słyszałem , że tego najczęściej czepia się PZU

    Można się zabezpieczyć nawet przed bezpośrednim uderzeniem, ale jak wiadomo są to zawsze koszty. Piorunochron, uziemienie, przepięciówka w skrzynce rozdzielczej i na koniec przepięciówki klasy D w gniazdkach czy też przy urządzeniach. Jak ktoś buduje nowy dom to warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie instalacji, gorzej to wygląda w starym budownictwie.
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    W pierwszym wątki dorzuciłem też informację na temat SUSZENIA BETONU widzę że jest to temat dość często poruszany.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #63
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,
    to ja jeszcze z pytaniem, w pierwszym poście jest info że:

    5. Fundament pod jednostkę zewnętrzna.
    Wszystkie jednostki zewnętrzne mają mniej więcej taki sam wymiar, dlatego przygotowanie płyty o wymiarach 100x50cm będzie odpowiednie dla większości pomp ciepła. Głębokość takiego betonowego fundamentu to powinna być około 80cm. Odległość od gotowej elewacji około 30-40cm.


    Skąd się wzięła tak duża odległość do elewacji? To jest odległość samego fundamentu czy pompy?
    Czym może skutkować odległośc 2-3cm?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Pomógł.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Hej,
    to ja jeszcze z pytaniem, w pierwszym poście jest info że:

    5. Fundament pod jednostkę zewnętrzna.
    Wszystkie jednostki zewnętrzne mają mniej więcej taki sam wymiar, dlatego przygotowanie płyty o wymiarach 100x50cm będzie odpowiednie dla większości pomp ciepła. Głębokość takiego betonowego fundamentu to powinna być około 80cm. Odległość od gotowej elewacji około 30-40cm.


    Skąd się wzięła tak duża odległość do elewacji? To jest odległość samego fundamentu czy pompy?
    Czym może skutkować odległośc 2-3cm?
    odległość 30-40cm jest dla zachowania odpowiedniego przepływu powietrza. Jeżeli jest więcej niż 15cm, to jest ok bo da się jeszcze wtedy serwisować, kiepsko ale zawsze. Ale w przypadku odstępu od ściany 2-3cm, to powietrze już dobrze nie dociera do pompy i mamy problem, bo pompa nie osiągnie odpowiedniej wydajności oraz będzie głośniejsza.
    Proponuję podesłać zdjęcie do weryfikacji./
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Bardziej tu chodzi o dostępność serwisową i ewentualne czyszczenie wymiennika. Bo przepływ powietrza będzie taki sam czy oddalisz 10cm czy 50cm .

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Bardziej tu chodzi o dostępność serwisową i ewentualne czyszczenie wymiennika. Bo przepływ powietrza będzie taki sam czy oddalisz 10cm czy 50cm .
    LG podaje 30cm, akurat Buderus WPLS ma takie same wymagania jak LG, więc jak ma być 30cm, to ma być 30cm a nie 10cm, czy 2-3cm.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LG.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	397311
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Oczywiście, że ma być. Ale przepływu powietrza to nie zmieni. Utrudni natomiast serwis i czyszczenie wymiennika lub nawet uniemożliwi.

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli chodzi o odległość samej jednostki od elewacji, ja zrozumiam że o sam fundament.
    Mam tylko jedno zdjęcie
    Załącznik 397321
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    No to masz więcej niż 30cm w czym problem?

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jest ok, czytałam o tym fundamencie i się zastanawiam o co chodzi, dlaczego ma być odsunięty od elewacji tak daleko, a to chodzi o samą jednostkę zewnętrzną.
    Dziękuję
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    W pierwszym wątki dorzuciłem też informację na temat SUSZENIA BETONU widzę że jest to temat dość często poruszany.
    Akurat w tej kwestii nie do konca to jest prawda, wygrzewanie wylewki ma przede wszystkim za zadanie pozbycie sie resztek wilgoci technologicznej oraz przy okazji "wycisnac skurcz do cna. " Dodatkowo cala wylewka jak i rury "sie ukladaja" co fachowo mozna nazwac redystrybucja naprezen. Tak wiec wygrzewanie wylewek ma kilka zadań.

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Akurat w tej kwestii nie do konca to jest prawda, wygrzewanie wylewki ma przede wszystkim za zadanie pozbycie sie resztek wilgoci technologicznej oraz przy okazji "wycisnac skurcz do cna. " Dodatkowo cala wylewka jak i rury "sie ukladaja" co fachowo mozna nazwac redystrybucja naprezen. Tak wiec wygrzewanie wylewek ma kilka zadań.
    Tak dokładnie, ale szybkie rozgrzewanie i studzenie ma za zadanie rozciągnięcie i skurczenie rura.
    Bez tego można by wygrzewać stałym parametrem np. +35st.C tyle że wtedy rura by się nie układała.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Szybkie wygrzewanie porysuje wylewke. Rura sama w sobie nie musi sie ukladac , wylewka musi sie ulozyc zeby wydluzenie rury nie zrobilo rys ...
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 27-09-2017 o 13:54

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie podłogówki jak przyjeżdża do Was hydraulik który ma zrobić Wam podłogówkę i zaczyna wyciągać takie rozdzielacze:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22015688_118737572132909_699723962_o.jpg
Wyświetleń:	1015
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	397827
    To pogońcie go z budowy.

    Tak dla porównania, ten sam projekt domu, też piętro i rozdzielacz montowany przez moja firmę wyglądał tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-05-24 15.50.00.jpg
Wyświetleń:	989
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	397828

    Widzicie różnice?
    A cena naszej podłogówki to 80zł netto /m2.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy okazji zapytania o PC pytałem o cenę podlogowki i 3 firmy miały taką samą cenę 80 zl netto, pytałem 3 hydraulików w moich okolicach i ten o bardzo dobrej opinii powiedział że rozmowę zaczyna od 60 zl brutto(negocjować można w dół),-drugi krzyknął 55 zł,a prawdopodobnie robił bedzie mi znajomy który zaczyna rozmowę od 55 zł ale mi ma zrobić grubo ponizej 50 zł i ma przyjechać oglądać dom za jakiś miesiąc( rurki Wavin)
    Teraz pytam ...
    a)miejscowi robią za darmo
    b)miejscowi robią na zlych materiałach
    c)miejscowi nie umieją robić podlogowki
    d)tylko jak zapłaci się 80 zl netto to bedzie dobrze.

    A dało mi do myslenia żeby podjechać na jakieś 2 budowy zobaczyć goscia robotę.

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Widzicie różnice?
    A cena naszej podłogówki to 80zł netto /m2.
    Brak otuliny w skrzynce i na dobiegach nie widnieje na liście błędów?

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Przy okazji zapytania o PC pytałem o cenę podlogowki i 3 firmy miały taką samą cenę 80 zl netto, pytałem 3 hydraulików w moich okolicach i ten o bardzo dobrej opinii powiedział że rozmowę zaczyna od 60 zl brutto(negocjować można w dół),-drugi krzyknął 55 zł,a prawdopodobnie robił bedzie mi znajomy który zaczyna rozmowę od 55 zł ale mi ma zrobić grubo ponizej 50 zł i ma przyjechać oglądać dom za jakiś miesiąc( rurki Wavin)
    Teraz pytam ...
    a)miejscowi robią za darmo
    b)miejscowi robią na zlych materiałach
    c)miejscowi nie umieją robić podlogowki
    d)tylko jak zapłaci się 80 zl netto to bedzie dobrze.

    A dało mi do myslenia żeby podjechać na jakieś 2 budowy zobaczyć goscia robotę.
    Zapraszam nie tylko na 3 budowy ale do domów juz zamieszkałych gdzie podłogówka jest juz eksploatowana.
    Czy cena 55 to cena netto? czy zawera ułozenie styropianu?, czy zawiera profesjonalny projekt ogrzewania podłogowego?(to pytanie retoryczne bo wiem ze nie zawiera jak zresztą i oferty pozostałych miejscowych hydraulików), czy wykonawca wystawia fakturę vat. Jezeli wystawia to zyczę mu duzo powodzenia w dalszej działalnosci oraz jej rozwoju. Przy takiej cenie zamówienia będą sie sypały niczym z rogu obfitosci.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Brak otuliny w skrzynce i na dobiegach nie widnieje na liście błędów?
    Widnieje, widnieje, tylko łatwiej sie widzi drzazgę w czyims oku niz belkę w swoim. Swoją drogą zeby chwalic sie błedami, zamiast zaletami?, dziwne czasy nastały.

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zapraszam nie tylko na 3 budowy ale do domów juz zamieszkałych gdzie podłogówka jest juz eksploatowana.
    Czy cena 55 to cena netto? czy zawera ułozenie styropianu?, czy zawiera profesjonalny projekt ogrzewania podłogowego?(to pytanie retoryczne bo wiem ze nie zawiera jak zresztą i oferty pozostałych miejscowych hydraulików), czy wykonawca wystawia fakturę vat. Jezeli wystawia to zyczę mu duzo powodzenia w dalszej działalnosci oraz jej rozwoju. Przy takiej cenie zamówienia będą sie sypały niczym z rogu obfitosci.
    Panie Andrzeju wykonał mi Pan OZC za co jestem wdzieczny , bo po 2 dlugich rozmowach telefonicznych mój dom stał się jeszcze bardziej energooszczedny.Ale tak na prawdę po co mi był ten wynik skoro wg wyliczeń potrzebuje 4,4kW to instalatorzy PC proponują i tak 7 kW a nawet 9 kW bo lepiej sterować ogrzewaniem w taniej taryfie więc bez tych obliczeń i tak pompa była by w okolicach 7-9 kW, podlogówkę i tak trzeba wykonać bardzo gesto (co 8-10 cm) aby maksymalnie obniżyć temperaturę na wyjsciu PC więc po co mi profesjonalny projekt chyba żeby stwierdzić mnie w przekonaniu że mam dobrze obliczoną podlogowkę.
    Na ogrzewanie mam jeszcze czas więc może za pół roku zmienie zdanie bo stanę się bardziej świadomy albo jeszcze bardziej przekonam się że nie zawsze warto przepłacać.
    Za robociznę WM też firmy krzyczaly po 6-8 tyś a ja mam za 2 tys bo nie mam ochoty opłacać komuś raty leasingu za Q7, i calkowicie mnie nie interesuje czy ktoś placi zus czy nie, czy robi to.po godzinach czy po prostu lubi swoją pracę.
    PS za rozłożenie styropianu pod standardową wylewkę wylewkarz do nie dawna liczył 1-zl za m2 ale ostatnio wszystko drozeje i liczy 1 zł za warstwę czyli w moim przypadku 3 zł.

Strona 4 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony